Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

butt
8. pro 2010

diky holky vsem za reakce 🙂 saška se vrátila ke svým pravidelným 12 hodinám, tak to už nemusím řešit, protože tím pádem už zas stíha jíst pětkrát 🙂

@jasekd díky, že máš pochopení, je mi skoro trapný tohle řešit jako problém, když to zní tak ideálně 😀

@abra no malá si už pomalu na nošení zvyká, takže snad na tu výměnu ani nepřistoupím 😀

jinak taky ze všech stran slyším, že v druhým oůl roce se to spaní může pokazutr..já ale tajně doufám, že když je na UM, tak nepokazí 😅 (prosím nevyvádějte mě z mé naivity 😀 )

@juju já bych řekla, že i dospělí mají občac blbej den, takže proč by neměly děti...

jasekd
8. pro 2010

@butt Ono to jako problem vidi jen ten, kdo ho zazil, kdyz ti dite rve celou noc, kazdej te pochopi, u tohodle ne. Tvoje holcicka je uz vetsi, tam to tak nevadi. My meli tenhle problem, kdyz jsem jeste kojila, hned po prichodu z porodnice, malej hubnul nebo minimalne nepribiral, spal, byl zlutej (podle me nas i brzo propustili z porodnice), unavenej a vsichni mi rikali, co bych jako chtela, at jsem rada, ze spi. Co ja bych dala za to, kdyby plakal hlady a chtel jist, Martin proste nechtel 😖 Museli jsme zacit prikrmovat, ale stejne nebyl zadnej velkej jedlik. Srovnal se asi na 3 mesicich. Ted uz papa dobre. No a s tim spanim, my jsme od 4 mesicu jen na UM 😀 Cca od 3 mesicu spal celou noc, az do 7 mesicu. Pak se prakt. ze dne na den dost zhorsil. Ale treba budete vyjimka. A jak rikam, u nas to neni nijak hrozne, kase to docela spravila 🙂

anysek85
9. pro 2010

Ahoj holky,

prosím vás, šly jste na NT? Já se pořád nemůžu rozhodnout...Moje Dr. mi to podala asi tak - jste mladinká (25), zdravá, v rodině žádné vady, tak bych tam nešla, být Vámi.

Na druhou stranu se mi zdá, že na to chodí každý...a že je to standard, tak nevím... 😕. Navíc jsem si myslela, že mi tam mimi zkontrolují celé a ne jen šíjové projasnění (že mi řeknou pohlaví, atd), ale to jsem asi mimo... nicméně myslím, že se to i zde probíralo (abra, butt?).

Vím, že je to off topic, nicméně byla bych vděčná za radu a názor - vzpomněla jsem si na tuto diskuzi, že se to tu snad nedávno řešilo.

Děkuji 🙂

abra
autor
9. pro 2010

@anysek85 ja sem byla na nt s malou a tedko s druhou taky, v rodine byly nejaky vyvojovky, a ja i m. jsme v otazce nechat/nenechat si postizeny dite zajedno, takze jsme to chteli vedet co nejdriv,aby se to mohlo "resit". Krome projasneni sije zkontrolovali i krevni obeh, nejak vic srdce, mocovej mechyr, a jeste mraky jinych veci, vyzdycky jsme tam byli asi 20 minut a dr porad rikal, co kontroluje a co to znamena. Ja ze svyho pohledu a vzhledem k nasemu nazoru nt hodnotim jako hodne prinosny.

anysek85
9. pro 2010

@abra Díky 🙂 a mohla bych tě poprosit o jméno tvého Dr.? Předpokládám, že toto vyšetření si každý může zajistit kde chce - já jsem z Brna. Moje lékařka mi říkala že to stojí cca 1 500.

abra
autor
9. pro 2010

@anysek85 byla jsem zde: http://www.prenatal.cz/ je to v brne, u dr vlasina 😉 je supr

anysek85
9. pro 2010

Ad nechat/nenechat - já jsem v tomhle srab, takže prostě jen doufám, že to bude ok a snažím se dělat maximum pro to, aby to bylo ok - i proto jsme do toho šli na dnešní dobu relativně "brzo" 🙂, i když ani zdravý životní styl a věk někdy nepomůžou. Jinak naše dítě pořád vyžaduje gumové medvídky 😀 😝, což se mu snažím odpírat, ale stejně mě to pořád drží. Kupujeme biokuřata, tak jím křupky z toho a vařím silné vývary z kostí, ale asi to nestačí a miminko chce kolagen - asi aby mělo pěkný háro 😀

betelgeuzz
9. pro 2010

@anysek85 já jsem na NT taky byla. Zajímalo by mě, když ti dr nedoporučuje NT, jestli by ti dělala tripl test. Protože ten většina doktorů dělá a bohužel vychází často falešně pozitivní a dr pak doporučují amniocentézu. Takže pro mě bylo lepší jít na NT, který je průkaznější a dělá se dřív, než tripl. Jestli bych si nechala dítě s vadou, či ne, by hodně záleželo na konkrétní vadě, určitě bych chtěla další testy.
A co si pamatuji, tak nešlo jenom o šíjové projasnění, kontrolovali i vnitřní orgány, končetiny, prsty, i to pohlaví mi řekli. Kdyby se ti nechtělo za to platit, tak třeba ve Zlíně to dělají zadara.

betelgeuzz
9. pro 2010

@anysek85 a gratuluji k těhu, myslím, že jsi to teprve teď zveřejnila, nebo jsem to pozdě postřehla?

betelgeuzz
9. pro 2010
anysek85
9. pro 2010

@betelgeuzz Teď někdy nedávno 🙂. Jinak díky za tip se Zlínem - tam máme babičku, tak by se to možná vyplatilo 😕. Je to v nemocnici, nebo nějaký centrum?

herminka
9. pro 2010

@anysek85 Na NT jsem byla. Spíš proto, abych měla proti doktorovi munici, aby mi nedělal triple test (nejsem dost oprsklá na to, abych odmítla obojí). S manželem jsme taky zajedno, nechali bychom si i postižené dítě a díky prenatální diagnostice bychom se na to mohli připravit. Byla jsem ve FN Olomouc, taky zdarma (s doporučenkou od gynekologa).

butt
9. pro 2010

@jasekd u nas to nastesti neni uz takovej porbelm kdyztak, vzhledemk tomu, ze je uz vetsi 🙂 a rikala jsem nekazit iluze, co se tyce spani 😀 😀 davas mu teda v noci jist?

@anysek85 ja na nt nebyla, me doktor poslal jen na triply...ale je to o pristupu, kdyby me vysly triply blbe, tak na plodovku bych nesla.pokud bys ty vsak chtela mit v pripade nejakych vad radsi jasno, tak mi prijde lepsi jit na nt..nez pak triply a pripadne plodovku, jak tu psala bet.

erinka83
9. pro 2010

@betelgeuzz bet, přisoluješ už malé jídla? Já jsem trošičku začla, ale teďka teda nevím, asi dělám blbě 😒

betelgeuzz
9. pro 2010

@anysek85 je to ve Zlíně, dole ta genetika http://www.kntb.cz/pro-pacienty/prehled-ambulan.... Mají tam psáno jenom čtvrtek, ale byli tam více dní a střídali se doktoří, možná to změnili. Žádanku jsem nepotřebovala. Ale dívám se, že už jsi 13. týden, to je na poslední chvíli, dělá se to myslím do 13 + 6, nebo tak nějak.

betelgeuzz
9. pro 2010

@erinka83 nee, všechno vařím bez soli a dosolíme si na talíři. Já si zas připadám, že ji držím nějak moc zkrátka 😀

erinka83
9. pro 2010

@betelgeuzz No tak asi to bude lepší než přesolování, ne? 😉

juju
9. pro 2010

@anysek85 ja som bola tiez na neinvazivnom zistovani, ale amniocentezu by som si robit nedala, kedze 1/100 znamena potrat 😒

baby radte... Emco nechce nic papat; v noci a rano mu prepasujem mlieko - cca 300ml dokopy a potom cez den s velkym placom malicko bud ovocia alebo zeleniny a vecer ked ide spat s velkym placom trochu UM; je to normalka ze zje cca 400 ml UM a mini porciu zeleniny/ovocia? v 6.mesiaci jedol ako valibuk a teraz drzi dietu 😅 moja mati tvrdi, ze je to tym, ze mu nedavam pestru stravu a ochutnavat to co mi jeme, ale to samoska ani robit nebudem

jasekd
9. pro 2010

@butt Zacla jsem davat k veceri kasi a tak mi vetsinou vydrzi, a kdyz v noci place, staci dat dudlik a srovnat v postylce, pohladit... Nez jsem zacla s tou kasi, tak jsem od toho 7. mesice nekdy v noci krmit musela, dudlik nezabral, ale normalni davku mlika vypije pres 200 a v noci jsem umichala max. 120 a stacilo, uklidnil se, unavil a brzo usnul. Kdyz byl malej, kazde nocni krmeni bylo na cca 1,5 hod. Kojeni, ev. UM, cekani na krkani, pak se poblil...Reflux, no. Ted pije rychle, krkne rychle, do 20 min. jsme hotovy, takze dobry. A hlavne uz nezvraci na zadech a ze spani jako driv 🙂 A neni to denne, ted zas prevazujou noci bez jidla. Dneska urcite bude chtit jist, kdyz ho tady chvalim 😀

erinka83
10. pro 2010

Holky, jak je to s instatní polentou? Není to to stejný co krabicový instatní kaše, ne?

A ještě, jak by měla vypadat ideální večeře pro děcko, aby nemělo v noci hlad 😀
@juju kamarádčina malá měla takový období asi měsíc kolem roka, v podstatě ji jen kojila 😒 a pak jedla jen rohlík a křupky, jinak nic 😒

betelgeuzz
10. pro 2010

@juju to jsou asi takový období. Ali třeba milovala jogurt, snědla ho celý a ještě se rozčilovala, že už není. A teď sní dvě lžičky a už mě odstrkuje. A s obědem je to podobný. 😒

Teď jsem našla zajímavou pozvánku na besedu ohledně očkování. Je to v Brně http://www.ferovanemocnice.cz/aktuality/kam-sme...

jasekd
10. pro 2010

@butt No co myslis, o pulnoci rev, vzali jsme si ho k sobe, vzdycky uz uz zabiral a pak se zas zvedl a rev, no asi hodinu, tak jsem udelala 80 ml, vzal si je, pak jeste lezel u manzela a asi po hodine jsme ho opatrne stehovali 😅 A kase k veceri byla. Poprvy co rval v noci i po kasi. Uz sem nikdy nenapisu,ze spi dobre 😀

abra
autor
11. pro 2010

@juju tohel me mala delala cca v 5.mesici a je fakt, ze pomohlo jenom to, ze jsem ji davala co chtela, ale i tak jedla hodne malo, treba celou sklenicku ovocnyho prikrmu me snedla najednou myslim az v 7 mesici, jinak treba po tretinach a celou porci obeda nesni doted 😀 Pak se cca v tom osmym mesici zas sekla a pomohlo jen to, ze jsem ji zacala varit s bylinkama a trochou soli, jinak by asi drzela hladovku doted ☹

abra
autor
11. pro 2010

holky, jeste dotaz,nezkousely jste nektera tohle? http://www.yinyang.cz/trnkovy-olej/

butt
11. pro 2010

@jasekd a nezkouselas mu misto mlika davat v noci treba vodu?ja si rikam, ze pokud mi to zacne delat a dudlik anu tuleni nezabre, tak jestli by nestacilo dat takhle tu vodu, nebo jiny piti..aby si jako nemyslela, ze se muze v noci jist..ale to jsou samozrejme jen teorite, uvidim, jak to pujde kdyztak v praxi..a uz ho teda nechval, at se to zas nebudi 😀 a vy ho dokazete ve spanku prenest, aniz by se probudil? 😕 to jsme se saskou zvladli, jen kdyz byla uplne mala, ted se vzdycky vzbudi pri jakekoliv manipulaci..takze kdzy v noci mrci, tak proste uz zustane u nas v posteli...

@juju ☹ ach jo fakt, ze s tema detma nemuz chvilku vsechno jit bez problemu...

juju
11. pro 2010

ach jaj, veru, dnes opat drzi dietu. Vcera mal horucky, predpokladam, ze ma asi problem so zubkami a preto nechce papat. ale obzerala som mu dasna a nevyzera nic zapalene. este to asi len ide von. lebo jemu nie ze nechuti to alebo to, ale nic nechce a do pusy pcha uplne vsetko a slinta jak besny

blovitc120
11. pro 2010

@juju deti niekedy nechcú jesť, keď majú zapálené hrdielko, bolí ich to. Keď má teplotu, aj to je možné, pozrite mu do neho.

abra
autor
11. pro 2010

holky z brna, v organictime na svobodaku maj uplne vyprodany zasoby hauschka i tautropfen ☹ ☹ pry problemy se zasobovanim ☹ chjo, budu vrascita stara babice, dosly me kremy ☹

jasekd
11. pro 2010

@butt Vodou nebo cajem nebo jakymkoli pitim krome mlika ho vytocime k smrti. To je jeho takovy zlobeni, jak je jinak hodnej, tak tohle je hruza. Nechce nic pit, jen mliko, takze se mu snazim redit jidlo, presnidavku, vsechno, i na to drzkuje, kdyz je to tekuty 😠 Ma nemocnou ledvinu a mel by pit, ale vysvetlit mu to nejde, jen cpat po lzickach a redit a redit.

abra
autor
11. pro 2010

@jasekd tyjo, ty decka jsou potvory, ta moje zas nechce vuubec nic co je citit mlikem, a piti me zacala brat jenom oslazeny a zacinala na 6 lzickach glukopuru bleeee ☹ ted je nastesti uz "jen" na jedne lzicce medu nebo jabkove stave