Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

jasekd
6. dub 2011

@betelgeuzz Dokud byl Martin fakt miminko, tak se mnou chodil na gyndu, to teda baby cumely, mne vyskocilo bricho velmi brzy a s tim pupkem jsem tahala ve vlozne tasce mimi 😀 Jenze ted je na tasku velikej, ale kdyz ani nesedi, natoz abych ho treba mohla postavit, je to komplikovany. On uz se mi nevejde na prebalovaky, jine deti na nich sedi, on tam lezi, nozky visi dolu a jeste musim celit blbejm komentarum, zda je zdravej, kdyz jeste nesedi. Nevim, zda je zdravej, a co mam asi delat?! 😠 Nastesti tata strida dopol. a odpol. ordinaci a kdyz vcas oznamim, malyho pohlida vetsinou, ted jak se toci i monitory a u me se casto i pretaci, tak tam jsem uvazana min. 20 min na pasech a to nevim, kam bych Martu dala.Tak ted jsem mu fakt vdecna. Pak zas budu jezdit sama s obema detma, ale ja mam i stesti na personal, treba na nefrologii mi doktor zaveze kocar do ordinace, aby mi ho neukradli, sestricky kdyz muzou, Martinka pochovaji atd, nikde na me nebyli protivny... Doufam, ze ta genetika u tebe byla jen pro kontrolu, ze nemas nejakej problem? Nechci vyzvidat, jen pripadne drzim palce, aby to dobre dopadlo 😉
S tema prsama a kojenim, my to dost resili, kdyz M. hrozila ta operace prave v tomhle obdobi, zda by vzali manzela s nim do nemocnice, kdyz ubytovani je vetsinou pro matky s detmi. Vsichni na diskusi mi rikali, ze dite ma na rodice pravo atd, ale umim si predstavit sebe v pozici kojici matky, na pokoji s cizim chlapem. Vim, ze je tam jako rodic, ne ocumovat kozy, ale asi by mi to vadilo. Kdyz jsme byli s Martinem na te mikcni oba, tak nas tam pustili, ale pani nekojila, jinak bych manzela poslala pryc (byl tam s nama, protoze ja nemohla na rtg, uz jsem byla tehotna). Jeste ze to nakonec nemusime resit 🙂

juju
6. dub 2011

@jasekd o tom mi hovor, Emilko je preto teraz taky dobrucky, ze uz vycerpal vsetok svoj plac prvych 7 mesiacov 😅 Najhorsie na tom je, ze nikde o tom nepisu, nikoho to nenapadne, kedze je to skryte a reflux vacsinou povazuju ludia ked male nonstop zvracia takze dieta place a place, nevies ako mu pomoct a az kym si ono same nepomoze a potom je uz takmer po probleme. Stale vsak spava s vyvysenym vankusikom, po papani je hore aspon 30 min a ziadna lezma poloha, papa casto ale neda sa povedat ze menej lebo ma velky apetit 😀

pridavam sa do klubu slobodnych mamiciek s m pohotovostnym lekarom 😀 moja bezna prax - v sobotu na obed idem s malym do obchodu, on visi na mne a v jednej ruke 6fl evianu a v druhej ruke obrovska taska s potravinami a teperim sa hore schodmi na druhe poschodie peso a susedia kuknu, niektori ma pozdravia a sem tam sa na nas usmeju a idu dalej 😠 no a manzel ked je nahodou doma tak bud spi alebo nepricetne kuka do telky vycerpany jak fras 😔 naco su vlastne otcovia? 😕

jasekd
6. dub 2011

@juju My uz Martinovi mohli vyvysenou postylku zrusit, tak jsem rada, obcas blinka, ale nic ho netrapi 🙂 Mas to tezke, takhle to ma kamoska, manzel anesteziolog na male nemocnici, je jich malo, furt slouzi, kdyz uz prijde domu, dostane veceri a nekdy usne uz u ni 😅 Je to tezke pro oba, ja nastesti doktora nemam 🙂 A taky jsem z tohodle duvodu nedelala vseobecnou medicinu, abych nemusela furt slouzit nocni atd, ja se rada vyspim 😉 Takhle by se clovek nevyspal kvuli praci, pak detem a pak zas kvuli praci...

alpiinka
6. dub 2011

tak ja este nie som slobodna matka 😀 ale ako tehula, tiez chodim vsade sama, teda okrem dvoch utz, kde moj m dufal, ze uvidi, ci je to dievcatko alebo chlapec 😀 😀 😀 tiez sa snazi usetrit co najviac dovolenky, aby sme neskor mohli ist na slovensko a do francuzska a taktiez si chce zobrat tyzden, ked sa male narodi...
ja sama som zvedava, ako to bude s kojenim, lebo tuna sa kojenie nenosi a trufam si povedat, ze 80-90% iriek nekoji...nikdy som sa tu za 6 rokov nestretla s tym, ze by som videla kojit niekoho na verejnosti, prip. u doktora....ale aj tak neviem, ci by mi bolo prijemne kojit v pritomnosti cudzich chlapov 😕

alpiinka
6. dub 2011

tak dnes bola posledna kontrola iba u PA a zajtra idem na kontrolu do nemocnice, no som veeeelmi zvedava, po dlhej dobe ultrazvuk a taktiez gynekologicka prehliadka...snad sa dozvieme viac, ci sa to hybe, alebo ci budem este dlho chodit s tymto balonikom

aemmi
6. dub 2011

@juju Tak děku ju za rozšíření informací

@jasekd no, máš pravdu, takovýhle věci jsem do teď nepotřebovala a třeba ani potřebovat nebudu, ale tak vědět o tom můžu, že 😉

S těma rodičema u doktorů, to jsem si taky všimla, že čím mín dětí, tím víc rodičů/doprovodů 😀 a dost chlapů chodí s ženskýma i na kontrloy v těhu, což ted taky nechápu, můj nebyl ještě ani jednou a nepřipadám si, že jsem o něco ochuzená 😅 ono to 2 hodinový čekání je opruz, ted jsem odtamtud přišla.

Holky, chci se zeptat, vyšlo mi vyšší hcg, v čem je to špatný, nevíte někdo?

luthien.k
6. dub 2011

@alpiinka, příjemné to kojení není, ale jako matka máš v hlavě hlavně potřebu uspokojit potřebu dítěte, takže i když jsem si přítomnost těch dvou pánů dnes v čekárně uvědomovala, Matýsek byl rozhodně přednější než riziko, že mi cizí chlap uvidí prsa 😉 Spíš bych čekala od nich, že ohleduplně odejdou, no nestalo se...
Jinak koukám, že jsme na tom všechny dost podobně, já tu sice měla kolem porodu babičku, prababičku, ségru (se vystřídaly), ale tím to končí a budeme bojovat sami, až mm skončí dovču (ze které stejně dneska musel do práce... 😒 ). U nás je nejhorší se dostat do města, nejdřív k autu po louce ze strmého kopce, v zimě v závějích, pak v zimě vyhrabat auto, (případně zavolat sousedy, aby mi pomohli vyhrabat auto 🙂), sjet opět z velkého kopce po často špatně upravené cestě (jak se zrovna zemědělci na to najatí probudí) na normální cestu, zpátky v zimě obvykle nasadit řetězy a pak se opět závějemi dotáhnout se dvěma dětma do baráku... No už se těším na zimu, jak to tak píšu 😀

aemmi
6. dub 2011

Jo, co se kojení týče, tak já si zatím vůbec neumím představit, že vytáhnu prso někde na veřejnosti a budu kojit, zatím mi to přijde divný i před rodinou, ale tak si asi taky zvyknu 😅

aemmi
6. dub 2011

Upřesňuju, ne že mi to přijde divný, přišlo by mi to divný, tak jak jsem to napsala, tak to vypadá, jako že kojím 😀

luthien.k
6. dub 2011

@aemmi, zvykneš si, to mi věř 🙂 I když teda supercitlivky si asi nezvyknou, co vím, ale moc jich neznám, spíš z diskuzí...
Jinak Ty víš, kde bydlím, že, tak si to s tou naší logistikou umíš představit 😀

alpiinka
6. dub 2011

@luthien.k jasne, urcite by som kaslala na nich, dieta je prvorade, len nechapem tych chlapov, trocha ohladuplnosti by to chcelo 😝 ...myslim, ze moj by sa pratal velmi rychlo 😀
to vase byvanie trocha zavidim, predstavujem si to ako rozpravkovy dom pod lesom 😵 musi tam byt uzasny klud 🙂
ale tie patalie niekam sa dostat, hlavne v zime, nebudu prilis romanticke a teraz s dvoma detmi, celkom makacka...my mame (nasi maju 😀 ) chatu v horach a ja to tam zboznujem...chodili sme tam skoro kazdy vikend a takmer za kazdeho pocasia...tiez si velmi dobre pamatam, kolkokrat sme pomahali tlacit, vyhrabavat auto, prip. sa nechalo tam ,kde sa dalo dostat a pekne ruksaky na plecia a peso 🙂 rada by som taketo spomienky dopriala aj vlastnym detom, ale tu sa nam to nepodari, tak snad u dedka a babky, ked budu na slovensku 😵
vdaka za pochvalu fotky, neni to tam vidno, ale naspodu je moje 37. tyzdnove brusko 😵 a myslim, ze dam na tvoju radu a uz necham vsetky aktivity tak...este v pondelok som bola na joge, ale plavat uz asi nepojdem tento tyzden...fakt som nejaka unavena a to som okrem doktora a obchodu dnes nikde nebola 😝

aemmi
6. dub 2011

@luthien.k jojo, když má dítě hlad, tak co, no, těžko mu budu říkat počkej, až odejde tenhle pán, já se stydím 😅
Docela Vás obdivuju, kam jste se to přestěhovali 😅 😀 sice je tam krásně, ale z těhle praktických důvodů, bych tam asi dobrovolně nešla 😀 My uvažujeme, že spíš koupíme pozemek za městem a rozšíříme místní satelit, ikdyž se mi to z estetickýho hlediska vůbec nelíbí 😖

butt
6. dub 2011

tak ja jsem asi divna 😀 , kdyz jsem kojila, tak jsem kojila kdekoliv a bylo mi to uplne sumak, spis mi vadillo, kdyz me na navsteve chteli na kojeni zavirat do jinyho pokoje 😀 proste kdyz krmim flaskou, tak taky krmim kdekoliv, tak pro nekrmit kdekoliv z prsa?kdyz jsme meli tu prihodu, jak se zenska pred manzelem na kojeni schovavala, tak jsme oba dva nechapali, co blbne, protoze k tomu mame proste oba ocividne jinej postoj nez ona...on ma kazdej nastavenou tu stydlivost jinak a nekdy si proste hned neuvedomi, ze jini to muzou mit jinak..ja treba v prirode chodim klidne curat treba pul metru od cesty, s tim, ze kdyz nekdo nahodou uvidi muj zadek, tak se nezblaznim.kamoska, kdyz to videla, tak nechapala, ze se nejdu schovat do co nejvetsiho krovi...ale ona si na verejnosti neda s manzelem ani pusu 😕

butt
6. dub 2011

a jeste jdu vychvalit svyho manzela, i kdyz mu obcas vycitam, ze mi pomaha malo.. 😅 ale jak to tak sleduju, tak mam doma poklad..chodi domu ve 4 a male se venuje az do vecera, uspava, v noci k ni stava..o vikendu me nechava vyspat a venuje se ji..ja si vubec nedokazu predstavit, jak bych to bez nej zvladla...

jasekd
6. dub 2011

@aemmi S tim hcg neporadim, v gynde se nevyznam...
@luthien.k To bych se jich zase zastala, jestli to jsou tatove od rodiny, tak jim to kojeni neprijde divny, manzel by urcite neodesel, jen by proste nekoukal, proste je na to kojeni zvyklej a pokud se to nedela nejak fakt okate, tak to bere stejne, jako kdyz nekdo da decku flasku, a to taky neodchazi 😉 Jinak asi bydlite v pekne dire, v lete mozna, v zime neee. Manzel si vyhlidl baracek v podobnem terenu, rikam, jak v zime? Prej na bezkach nebo na kole 😅 No on mozna, jezdi na kole celou zimu, ale co ja a deti? Takze ja jsem pohodlna, ale chci neco dostupnejsiho, mas muj obdiv , ze to zvladas.
@butt Muj se taky stara, treba ted, ja si i schrupla, ale noci jsou moje, on se proste nevzbudi, i kdyz dite rve jak na lesy.
@alpiinka Tak to jsem zvedava, zda se to u tebe pohnulo 😉

luthien.k
6. dub 2011

@jasekd, no nevím, přemýšlím, jestli by mm odešel... Fakt netuším, jemu to taky připadá normální. Nicméně čekárna je tam maličká, samá autosedačka, do toho naše batolata a tatínci zaclánějící... No ale už jim dám pokoj 😀
S tím naším bydlením - obdivuje to každý "cizí", mm to považuje za samozřejmost, že to zvládám... Nicméně bydlí tu i na hůř dostupných místech, nám tu alespoň k tomu autu protahují cestu...
@butt, u nás se taky tatínek stará v rámci svých možností, ale chodí domů dýl, v noci k dětem nevstává (jen výjimečně), z práce se málokdy utrhne (byl s námi jen na jednom UTZ...), navíc do do ní má přes hodinu cesty (což jsem byla šťastná, že jsme rodili o víkendu, měla jsem hrůzu z toho, že to bude v týdnu, já mu budu volat, aby přijel, pak by se to třeba zastavilo a jel by zbytečně atd.)

betelgeuzz
6. dub 2011

@jasekd teda to asi není genetika, jsem to chtěla napsat zkráceně. Při NT mi vyšla hodnota NT nad normu, ale celkové riziko bylo v pořádku. Tak si mě ještě pozvali na UZV v 17 tt, ale všechno vypadalo v pořádku.

@juju jojo, taky tahám nákupy. On by m možná i nakoupil, ale já radši nakupuji spíš intuitivně a věci, na které jsem zvyklá. Jemu bych musela přesně popisovat, který chci jogurt, které těstoviny apod. Minulý týden jsem si už i zvážila nákup, táhla jsem 7,5 kg + 10 kg malé do 3. patra. Tak jsem řekla, že budem jezdit 1 týdně autem na velký nákup a já přes týden už dokoupím jen drobnosti.
@alpiinka to je blbý, že ti nebude mít kdo poradit. A ty kojit chceš? Jestli jo, tak bych si pročetla třeba stránky kojeni.net, tam je spousta rad, nevím, jestli jsou ještě nějaké další souhrnné stránky o kojení. A spousta laktačních mívá emailovou poradnu zdarma, tak to bys pak taky mohla využít, kdybys měla problém.
@aemmi no ono se dá kojit i tak, že jseš schovaná. Já myslím, že mně prsa ani vidět nebyly. S tím HCG taky neporadím. Já ani nevím, že by mi to vůbec někdy měřili.
@butt no já to zase beru tak, že kdybych nekojila, tak ty prsa ukazovat nebudu. A tím že kojím, tak nejsou jiný, jsou to pořád ty stejný. Já zase nechápala švagrovou, která svoje polovyslečený fotky při kojení klidně ukazovala celý rodině. A zažila jsem i švagra, který, když nebyla ona přítomna, ty fotky patřičně komentoval. O to fakt zájem nemám.

butt
6. dub 2011

jejda holky ono to mozna vyznelo, ze ten muj je skevlej a ti vasi priserni 😀 tak to rozhodne nebylo mysleny, ono proste u nas je uper, ze takovou praci, ze je brzo doma 🙂 a to je samozrejme v podstate nezaslouzeny 🙂

@luthien.k jako mazec co rikas kde bydlite, ja te aky obdivuju 😀 me vadilo, kdyz jsem bydlela tak, ze na bus jsem musela jit cca 10min pesky a jezdil jenom dvakrat do hodiny 😅 kazdopadne verim, ze to ma svoje vyhody, kt my lidi z mesta muzeme jen zavidet!

butt
6. dub 2011

@betelgeuzz jasne, kazdej ma k tomuhle jinej pristup a kazdej si svoje telo chranime jinak...me samotne jen chvilku trvalo, nez jsem pochopila, ze to nektere mamine muze byt fakt neprijemny 🙂

jasekd
6. dub 2011

@betelgeuzz To je jedno, jak to nazveme, hlavne, ze jste v poradku 🙂
@butt Ja to tak nepochopila, neboj, a je hezke, kdyz manzela pochvalis 😉

alpiinka
6. dub 2011

@betelgeuzz dik za info 😉 no tuna je to bieda, snazia sa kojenie strasne propagovat, ale bez vacsieho uspechu ☹ ja samozrejme kojit chcem a dufam, ze nam to pojde, mam odlozenych zopar stranok o kojeni, u stadelmann precitane pasaze o kojeni 2x, aj ked s mojou momentalnou demenciou si uz asi aj tak nic nepamatam 😝 (aj vy ste to mali takto ku koncu??? uz si pripadam ako debil, zabudam uplne vsetko...bol u nas m kolega, pytala som sa ho ci chce kavu, alebo caj a on ze caj...ja som si o 9 vecer spomenula, ze chcel caj! za posledne 3 tyzdne mam takychto historiek habadej 😠 ) ... moja segra porodila pred 3 tyzdnami a tiez sa trapi s kojenim...v nemocnici sa snazili pomahat, ale co PA to ina rada, ze nakoniec fakt nevedela, co robit a co nie 😠 ale ze tam natrafila na jednu cesku sestricku a ta jej pomohla najviac, ale videla ju iba raz ☹ a samej sa jej nepodarilo malu prilozit, tak ako jej...okrem sestry tu mam este dve polske kamosky, kt. koja, tak k nim budem asi chodit po rady a samozrejme sem 😅

betelgeuzz
6. dub 2011

@alpiinka na tu stadelmann pozor. Pokud máš starý vydání, tak jsou tam prý pěkný blbosti ohledně kojení, v novém vydání by to už mělo být upravené.

alpiinka
6. dub 2011

@betelgeuzz mam nove vydanie, objednavala som ju niekedy v 3. mesiaci tehu, ale pre istotu som ju teraz skontrolovala 🙂
a vcera som objednala aj tu knizku, co ste tu spominali Rozvijej se detatko 🙂 ozaj, ked uz nasi pridu na navstevu, mate este nejake tipy na knizky, kt. by ste odporucili, zeby som rychlo objednala...

juju
6. dub 2011

@butt viem, ze tu uz padali navrhy na vymenu babatiek, nevymenis manzela? 😀

myslim, ze jasekd tu zaviedla pojem africka domorodkyna, 😀 to jest v prvych mesiacoch babatka hore bez a vetrat a neumyta, strapata a pod. no kolegyna mi to opisovala este kym som nebola tehu, ze takto behala doma pred otcom a to mi prislo hrozne nemoralne; nuz ale ked som bola ja cerstva mamina, tak mi to bolo uplne jedno a kojila som vsade / casto sme chodili s Emilkom do restauracie a aj on bol hlados tak som kojila a seba krmila zaroven a v tom momente mi bolo jedno, nech sa kuka aj samotny belgicky kral 😀 ked som kojila tak som vnimala svoje prsia ako "Emilkove mliekarnicky" - takto ma volala moja mamicka ked videla ako vsade kojim 😀 alpinka je to to najprirodzenejsie co moze byt vobec sa s tym nestresuj; ak niekto cumi, svodci to len o jeho mentalnej urovni; ked idete k moru tak takmer vsetky zeny hore bez tak preco by zena nemohla kojit na verejnosti, ved nevytrca prsia ale krmi svoje dietatko!!!

abra
autor
7. dub 2011

juuu, ja sem divnaaaa!! 😎 Kdyz jsem mela moznost, taxem teda radsi kojila v soukromi, pac fakt jsem nesnasela, jak na me kdekdo cumel, bylo me to desne neprijemny, i treba rodina, kdyz se mnou mluvili a cumeli me na kozu, no jako fakt neeee... No ale kdyz ta moznost nebyla, tak co uz, mela sem fintu, ze nebylo skoro nic videt, jenom hlava male a hotovo. Naopak nesnasim, kdyz si proti me sedne zenska, vyhrne triko az nad hlavu, vystreli me proso pomalu do obliceje a pak si jeste pul hodiny chysta dite, jakoze fakt nahata scena na dlouho no, to me prijde taky takovej extrem 😅

aemmi
7. dub 2011

@abra Tak to já jsem stejná 😅 když vidím, že se někdo v mý přítomnosti chystá kojit, tak se odvrátím, přijde mi to jako slušnost. Ted zrovna kojí dvě švagrový a ty to teda absolutně neřeší, i když můžou odejít, tak kojí v místnosti, kde je x příbuzných. Mi pak sděloval manžel, že ta švagrová má strašně velký bradavky 😅 😲 a jestli to jako prej budu mít taky...nemyslím, že by jí schválně očumoval, ale když na něho asi mluvila, tak nebude koukat do zdi, že.

jasekd
7. dub 2011

@abra Souhlas 😉 Ale ono se da i u stolu plnyho pribuznejch kojit decentne, mne se vyplatilo nosit ne kojici podprdu, ale plavky, takovy ty trojuhelnicky na snurce posunovaci. Jednak jsou hezci, ja mam jednu kojici podprdu, bilou, a jsou to takovy stany, ani jsem ji moc nenosila 😝 Ty plavky jen kousek posunu a neni skoro nic videt 🙂 Kdyz jsem jeste kojila, tak byly zrovna ty nejvetsi vedra, tak se to siklo, ale vedet, ze nekam jdu a budu kojit, mozna bych ty plavky nosila i jindy misto podprdy. Ja ale mela mlika malo, takze nikde mi neteklo, vlozky do podprsenky jsem vubec nepouzila... Moje znama chodila zasadne bez, triko vyhrnula az ke krku, ze byly videt obe prsa, a pak teda jedno dala decku, to uz se mi moc nelibilo 😝

jasekd
7. dub 2011

@alpiinka Rano jsem mela slusne bolesti, zada hlavne, a furt jsem litala na WC, tak jsem si rikala, zapnu komp a budu ji provokovat, a ono to preslo 😀 Ted cekam, az M. zabere a pujdu uklizet, z tech bolesti me chytla panika, ze nemam prichystano. Jestli se tu teda zas nerozsedim, ze... Co ty? Dneska kontrola u Dr, vid?

blovitc120
7. dub 2011

ja vás tu dočítavam a dosť sa smejem, @jasekd že stany 😀 😀. Ja osobne keď bolo nevyhnutné, nakojila som dcéru aj v čakárni a pod., ale to naozaj len výnimočne, aj doma som odchádzala do súkromia, no hlavne kvôli nej. Ona bola (a aj je) strašne zvláštne dieťa a keď som chcela, aby sala a nekukala okolo, musela mať kľud. Teda od tých cca 2 mesiacov, dovtedy sa nevrtela. Inak si tiež myslím, že keď dieťa je hladné, dať mu na požiadanie, ale presne ako bolo spomenuté, nie tak, že dám tričko nad hlavu, vytrčím sa všetkým, nech vidia, aká som ja kojička. U nás v meste bolo zvykom, že na pešej zóne na lavičkách takto sedávalo celé dni v lete pár exhibicionistiek (inak to nazvať neviem).
Inak ja mám v sobotu narodeniny, tak by mohli obe detičky pekne počkať na ten dátum 🙂.

@luthien.k wow, to bývanie úprimne závidím, je to môj sen, bývať v prírode. Ale mm by som na to nenahovorila

jasekd
7. dub 2011

@blovitc120 No jo, vypadala jsem jak svoje babi 😀 Ja vubec tyhle podprdy nenosim, spis sportovni, jenze jsem jednu chtela, ze to bude sikovny, ze az mi to mliko potece, ze to podrzi ty vlozky... Zbytecna koupe, mlika malo, nic nepretejkalo, vsude to skrabalo, no hnus velebnosti 😝 Nicmene zabalenou v tasce ji mam, co kdyby. Mne se libi 11.4., v nedeli vecer, az M. bude spat, zacit rodit, rodice budou doma, tak by pohlidali, no a tesne po pulnoci porodit 😀 Znacka ideal. Jinak ted ma narozeniny skoro kazdej, pondeli utery streda vzdycky jedna moje kamoska, holt lidi delaj deti v lete na dovoleny, my ostatne taky, akorat M. je import z Chorvatska, kdezto Vendula je holt z panelaku v Jablonci, zadna exotika 😀 Jezis, ja bych jela k mori, no letos nehrozi, male dite, navic M. nesmi vubec na slunce, ale za rok, kez by...