Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
11. dub 2010

saudi a pre kazde babatko treba novy? kvoli energii? si ho nejako "cistila" ked si ho kupovala a nabijala energiou? 😕

josefka
12. dub 2010

juju, moje kamaradka ho dava synovi a taky se na nem neskrti .... taky ho neresi.

holky, co si myslite o letani letadlem v tehu?

erinka83
12. dub 2010

juju, tak ta kamarádka říká, že mají venku druhý zoubek a prý dobré, že její kamarádky jsou taky spokojené 🙂 A jinak ještě říkala, že mají ten v přírodní barvě, že teď viděla nějaké barevné a ty se jí zdá, že mají ostré hrany těch kamínků... Malá s tím i spí, sundávají ho jen na plavání....

cecil
12. dub 2010

Kamarádka je taky s jantarovými korálky spokojená. Prý je jednou po plavání zapomněli nasadit a malá prý o poznání víc plakala.
Juju - vy čekáte Emilka, my zas máme Emilku 😵 . Už já jsem měla být Emil po dědovi a když to teda nevyšlo ani v druhém koleně, dali jsme aspoň ženskou podobu jména.

cecil
12. dub 2010

Josefko - létání v těhu??? Já ještě neletěla a po té polské tragédii ani nevím, jestli někdy poletím.....těhu netěhu...

josefka
12. dub 2010

cecil, me nic jineho nezbyde - pokud se chci podivat domu, musim letadlem.

betelgeuzz
13. dub 2010

Cecil, ale to by jsi nesměla jezdit ani vlakem, protože bývají nehody, jezdit autem, protože bývají nehody. KDyž spadne letadlo, tak je sice mrtvých hodně, ale bouraček je zase víc, tak se to srovná.
Josefko, já bych to omezila na co nejmíň. Na dovolenou bych teda v těhu neletěla, ale podívat se domů ano.

chaarleene
13. dub 2010

josefko, co jsem tak četla a slyšela, tak by se nemělo pravidelně létat zejména v prvním trimestru (ale když jednou - dvakrát letíš, tak to není nic strašného - já jsem s malou v břiše přiletěla z dovolené a je to krásné, zdravé a hodné miminko 😉 ) no a ke konci těhotenství tě už do letadla stejně nepustí 😅

juju
13. dub 2010

josefko 100% suhlas so Charl, ja by som v provom trimestri neletela - vtedy je babatko najzranitelnejsie, ked sa vyvija a vtedy sa aj najviac veci nemoze. Rozne aerolinky maju obmedzenia v 3 trimestri ale nie je to bezpecne najma pre matku kvoli tlaku, embolii a pod, takze len v druhom trimestri ale to by som obmedzila na minimum. Ja som tiez strachos pred lietanim a v tehu som neletela nikde a moj m. mi to tiez neradil (ani v 2 trim.) spominal ze je potom zvysena moznost potratu a komplikacii, ale nie je to dovod k potratu, ale pokial su tam nejake indikacie, tak to moze dopomoct. Takze Josi, jedine ak budes 100% zdrava a baby tiez. nech pride rodina za tebou do irska 😉

som rada s tym nahrdelnikom.Sme kupili prirodzenu farbu a kamienky su pekne gulate. bozinku, ja sa na malickeho Emilka uz tak tesim... 😵

abra
autor
13. dub 2010

bet, minulej tyden jsme meli prvni hodinu, jako jsem spokojena tak na 70%, pani ukazovala na panence a my jsme to delali na deckach, olejicky jsme tam meli k dispozici, ale me se to dost eklovalo, sdilet oleje (i kdyz jsme to nalivaly do misek) a tak sem si poridila stejne vlastni (merunkovej). Od ty doby masirujem doma, co sme se naucily a do toho kapnu vzdycky 1 kapku toho neroli v jojobe a dobry,lehce to zavoni, zklidneni teda moc nepozoruju 😀 zkousim to davat i do hacky na usinani a tam si myslim, ze to na zklidneni lehce pomaha. Dalsi hodinu mame ted ve stredu, tak uvidime, jestli to bude o neco lepsi nez ta prvni hodina. Kazdopadne pristi tyden mame posledni hodinu a to se mame castecne venovat aromaterapii, ale uz ted mam pocit, ze to bude o nicem, no uvidime.

josefko, ty mas pro nas nejaky dobry zpravy? 🙂 🙂

co dela ten jantar? to me zaujalo 🙂

josefka
13. dub 2010

abra - namam, ale jen se ptam - blizi se dovoleny, co kdyby 🙂

abra
autor
13. dub 2010

aha , tak to jo 🙂 my jsme viku udelali na mauritiu a pak s ni leteli 17 hodin domu 😀

catf
13. dub 2010

holky, bylo by mozny tady vytvorit nejakej manual pro zacinajici tehule? segra je v tom a ja bych ji chtela poslat nejakej seznamek dulezitejch linku a zajimavosti pro zacatecnika
ona urcite nebude pouzivat latkovy pleny a podobny vymozenosti, ale zajima se o zdravou stravu pro mimco apod.
uz jsem ji posilala ten link od abry, kde si nasla neco o dule a zaujalo ji to
kdybyste mi mohli napsat, co se vam treba osvedcilo a naopak, jaka kniha je dobra apod., tak vam budu moc vdecna 🙂

abra
autor
13. dub 2010

catf, gratuluju segre 😉
me se osvedcila knizka od stadelman a selskej rozum plus strycek google 😀 jo a obcas sem mrkla na povidani o vyvoji tady: http://www.maminkam.cz/vyvoj-plodu-v-tehotenstv...

betelgeuzz
13. dub 2010

Stadelmann je dobrá, z té jsem hodně využila. Zajímavá je taky knížka H. Goer: Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu. Dobrý je i tady tohle http://www.iham.cz/prirucka-who/prirucka_who_ob... to je příručka světové zdravotnické organizace. Plus mám seznam další dobré literatury ohledně porodu, ale spíš toho alternativního.

A k výživě je dobrá Hofhanzlová, Zdraví pro ženu a dítě přírodními prostředky a Nastávající a kojící maminky si vaří chutně a zdravě, ale ta druhá mi příjde jako zestručněná část té první.

catf
13. dub 2010

diky moc, ja ji to hned poslu, at pekne studuje 😎

betelgeuzz
13. dub 2010

Abro, tak to máte dost podobně. My jsme měli 3 lekce, taky nám to předváděla na panence. Jednu lekci nám udělala výklad o základních olejích, jednu o aromaterapii a jednu o příkrmech a vývoji dítěte. A co se ti teda na hodině nelíbilo? Ty olejíčky jste jako měli v misce a z té si brali všichni?

Přelouskala jsem tu stránku, co dávala Abra, příjde mi to takový neuspořádáný, skáče z jedné věci na druhou, spousta odkazů vůbec nefunguje 😒

josefka
13. dub 2010

catf, ja ti poslu emailem to, co jsem si tady po strankach schromazdila pro sebe, az budu jednou tehu - neni to uplne a nemam to prostudovane - to nechavam az na dobu, kdy to bude mit smysl, zatim si tim nechci zatezovat mozek .... 🙂

catf
13. dub 2010

josefko, to budes hodna 🙂

abra
autor
14. dub 2010

bet, nee, meli jsme kazda svou misku. me proste nesedla ta pani, jako pro me je priorita spokojeny dite a ne sledovani vykladu, takze kdyz zacala byt mala nevrla, taxem poslouchala jen na pul ucha a venovala sem se male, coz se asi nejak ty pani nezdalo neboco, takze to komentovala a ja sem ji rovnou rekla, ze at se na me nezlobi, ale priorita je pro me dite ne jeji vyklad. No proste je to o lidech, taky se me zda, ze ma malej prehled v eteracich, ale to jeste uvidim, jestli si to myslim spravne.
pritom sem tohle centrum pro mimina dostala doporuceny...

erinka83
14. dub 2010

abro, to jako fakt?? Jako to jsi tam měla nechat malou řvát nebo co?? Si asi neuvědomuje, že je to pro děti, ne? 😀

abra
autor
14. dub 2010

no ona je nejaka celkove takova divna, proste me nesedi, dneska sem z ni zas lehce rostla, ale fakt je, ze zaverem jsme celkem pokecaly, no ale jako je fakt, ze tem masazim rozumi, to se musi nechat, takze aspon ze mam dobry info jak co delat 🙂 Kazdopadne dobry je, ze sem se tam potkala s jednou mamcou, co dela s miminem taky bkm 🙂

butt
14. dub 2010

abro zrovna dneska jsem premyslela, ze se te musim poptat, jak s bkm valcis 😉 takze? 🙂

chaarleene
14. dub 2010

když už tu mluvíte o bkm, tak když jsem dneska naši malou dávala na nočník, tak mi z přebalováku dokázala pokadit půl metru vzdálenou postel 😀

juju
14. dub 2010

chaarl 😀 😀 😀

butt
14. dub 2010

chaar 😀 😀 😀 😀 moc pekny 😀 😀 a jak zvladate bkm vy?

chaarleene
14. dub 2010

no, u nás to zatím moc bkm není 😀 prostě když ji rozbalím, tak ji dám na nočník a občas se stane, že se do něj vyčůrá nebo vykaká 🙂 pak ji moc a moc pochválím 😵 a to je asi všechno... jeden den se mi podařilo takhle chytit 4 kakání a 2 čůrání, jindy se mi za celý den nepovede chytit nic, zatím to ale víc neřeším... třeba vím, že po kojení většinou čůrá, ale když mi u prsu usne a spí, tak ji na nočník budit nechci 😒

teď jsem spíš řešila, že se mi malá hodně oprudila, takže látkovky jsou ve skříni a jedeme v dm-kových jednorázovkách 😒 bohužel na ty opruzeniny weleda nezabrala, zkoušela jsem všechno možné a zabrala až vrchlabská mast... teď ještě pár dní počkám a zase pomalu zkusím ty látkovky...

butt
14. dub 2010

chaar jamam zatim o nasem bkm takovy predstavy, jak to vy praktikujete 🙂 tak rada slysim, ze i tak to jde a ze se neco malo chytne 🙂

chaarleene
14. dub 2010

no, občas se stane, že začne čůrat nebo kakat dřív/později, takže z toho jsou pak ty pokaděný ruce, oblečení nebo postel, počůraný záda (teda čůrá si na vlastní záda, ne na moje 😀) a tak 😀 ale je pravda, že dost často dochází k "akci" poté, co ji rozbalím - nevím, jestli to je důsledek toho dávání na nočník nebo jestli jí to prostě dělá dobře, že je rozbalená (spíš asi to druhé)... já budu ráda, když ji naučím, na co je nočník, takže pak, až se bude zbavovat plenek, tak už bude vědět co a jak 🙂 kámoščina holčička třeba na nočníku poslušně a poctivě sedí, pak vstane, řekne nebo ukáže, že teda bohužel nic není - a pak se v klidu vyčůrá do plenky... 😀

herminka
14. dub 2010

Chaar, co je vrchlabská mast?