Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

butt
3. kvě 2010

abro moc na vas porad myslim, aby bylo vse v poradku!

juju
3. kvě 2010

ked som sa zmienila o zakaze navstev, tak sa na mna kazdy pozrel a povedal, ze oni tam proste pridu 😠 tu s tym nenarobim nic, belgicania su sebecke hovada 😀 ale asi si priplatime apartman a v extra izbe bude navsteva pit s oteckom a ja s malickym v izbe oddychovat a ukazem im ho na minutu - to je moj tajny plan 😎 alebo zamlcime narodenie a dame vediet az po par dnoch 😀 s manzelom som dohodnuta, ze urobi maximum pre nas klud ale pozna ako to tu chodi...

abra, drzim palce, inak to co je za debilku lekarku, to mala zobrat vzorku ihned, naco riskovat??? ti nasi lekari, uff... zajtra tam nabehni a povedz, ze chces vysetrenie alebo zmen lekarku, aj by som umrela od strachu

catf
3. kvě 2010

abro, at vam vsechno dobre dopadne🙂
jeste jsem koukala na fenykl, kdyz jsi psala, ze mala pije caj, a nasla jsem, ze obsahuje zelezo, tak by to mohlo byt i tim 🙂

butt
4. kvě 2010

juju to je teda dost priserny takhle prudit v porodnici 😖 asi byhc na tvym miste porod fakt utajila a priznala se po sestinedeli😀 😀 😀

abra
autor
4. kvě 2010

hoky, tak dneska to vypada, ze barva i konzistence se lepsi, takze snad to je vazne jenom tou zmenou.. Jinak nase mudra neni nejaka ze by zanedbavala, byli jsme na utz snad vseho vcetne strev, aby se nic nenechalo nahode, takze snad to je fakt ta zmena, no kez by...

catf, tyjo, to by mohlo byt, pac mala ten caj pije pravidelne, dobrej postreh, diky 🙂

butt, bohuzel lidi prudej i v cr v porodnici, co sem videla za sileny navaly navytev v porodnicich, tak je me z toho fakt blbe, nechapu, proc tam leze tolik lidi, maminy jsou proste podle me hrozne nerozumny v tomhle. Kdyz sem videla ty navaly navstev tak to byla jedina chvile, kdy sem byla rada, ze mala je na novorozeneckym, kam muzou jen rodice a nikdo jinej

butt
4. kvě 2010

abro to mas asi pravud, ze ani u nas to neni uplne idealni ☹ ja doufam, ze budu rodit v dobe, kdy budou vsichni na dovolene a bude klid 😀 😀 ale kdyz jsem prohlasila, ze v sestinedlie bude zakaz navstev, tak jsem se taky setkala s nazorem, ze jsem blba a sobecka... 😀 ale proste nevidim duvod, proc by me mely chodit na mimino prskat davy lidi..neco jinyho je nejblizsi rodina, ze..tem samozrejme malou ukazu 😀

butt
4. kvě 2010

a super, ze se to zlepsuje! 😉

juju
4. kvě 2010

abro, to je fajn, inak kdesi som citala, ze fenikel je pre babatka nie najlepsi kvoli silici co obsahuje, ze je lepsia rasca-kmin

s tymi navstevami, ani mi nehovorte - uz teraz mam hrozu, lebo staci aby sa to dozvedel jeden clovek a uz sa tajomstvo neudrzi 😒 ale nasa znama to vyriesila jednoducho; Navstevy povolila, ale nikto mimco nemohol chytiti a len ho ukazala z dialky a povedala, ze sorry ale mimco je unavene 😵 tak si ju beriem za priklad

catf
4. kvě 2010

abro, tak super, ze se to dava do poradku 🙂

ja si na netu o stolici precetla mnoho poucnych veci😀 tak pro info..normalni je jit 3x za den az 3x za tyden, vic uz se povazuje za behavku a min za zacpu, nejidealnejsi barva je stredne hneda a konzistence lehka a musej na hladince plavat(to znaci pritomnost hodne vlakniny), lidi, co jedi vic masa, chodej min a stolice masozravcu je hutnejsi, no a kdyz jsou bobky tvrdy a tmavy, tak je to zase nedostatek tekutin...nicmene existuje siroka skala barev, ale to uz nechavam na samostudium 😀

juju, s tema navstevama to nechapu, copak je belgicka kultura a zvyky dulezitejsi nez tvoje stanovisko na vec, kdyz jde o neco takhle osobniho? to me teda docela sokovalo 😕

ja to vidim pouze na navstevu mamky a segry a m samozrejme a ostatni budou mit utrum, dokud se nedam trochu do gala...ja jsem navstivila v porodnici sestrenku, ona byla na pokoji jeste s jednou maminou, a prijemny mi to teda rozhodne nebylo a uz vubec to nepovazuju za nejakou party situaci, to druhy mimino furt rvalo, obe mamy vypadaly jak kdyby se vratily z galeji, furt kojily, furt tam nekdo lez neco uklizet a navic porodnice v podoli je jak nejaky zapomenuty sanatorium(pry porodni sal je high tech), sestrenka tam lezela na plechovy posteli, bylo mi z toho uprimne na nic, a jestli jsem mela nejakou odvahu do toho nekdy v budoucnu jit, tak jsem ji tam rozhodne ztratila😅

erinka83
4. kvě 2010

butt, máš pěknej obvod břucha 😀 A stůj si za svým, já jsme taky všude prohlašovala, že návštěvy až po 6nedělí, byly tu akorát rodiče, ale my to máme jednodušší, bydlíme od všech 120km....

Abro, to je fajn, že se to lepší 🙂

juju
4. kvě 2010

no vam sa to hovori, ale na mna tu kazdy kuka ako na mimozemstana a najvacsieho sebca, ze nechcem navstevy, ale najhorsie je to, ze oni tam aj tak vsetci naklusu, ked sa to dozvedia - bez pozvania; ale nebojte to, nejako to zvladneme 😉 zamlcime... 😀

betelgeuzz
4. kvě 2010

Caft, dobrý informace 😀

Holky, a kdo do těch porodnic chodí? Za mnou byli oboje rodiče a nějak si neumím představit, kdo by ještě měl dojít.

Já byla v porodnici na pokoji s cigánkou, tak v první chvíli jsem měla strach, že se za ní taky pohrnou návštěvy. Ale jednou byl za ní její přítel, jednou matka a vyzvednout jí byla její sestra.

butt
4. kvě 2010

eri dik 😀 😀 jinak za svym si stat budu, at si o me mysli kdo chce, co chce...jinak mi ale prijde mozna lepsi, kdyz nekdo prijde na 10 min do porodnice, nez kdyz nekdo prijde domu jakoze na navstevu a hodla se zdrzet dve hodiny, ocekava jeste kafe a tak...

juju budu drzet palce, aby se ti povedlo navstevy odpalkovat 😉

bet tos myslim mela stesti, ze ta holcina byla mezi cigankama vyjimkou 😀

abra
autor
5. kvě 2010

catf, dikec za rozbor stolic 😀

juju, ja male delam caj fenykl-anyz-kmin, micham doma do slabyho nalevu a taky ji davam bebio caj s prebiotikama a probioticky kapky, tyhle kombinace sem ohodnotila jako ideal. O fenyklu a vhodnosti a nevhodnosti sem taky cetla, jenze jsou nazory pro a proti, no takze si vyber ☹

S tema navstevama, me to v sestinedeli nevadilo, dva tydny jsme nepustili nikoho a pak jen zdravi lidi a jen po dvojicich, zadny houfny akce, ja sem se citila v pohode, takze sem klido upekla, uvarila kafe atd, nevadilo me to, ale o malou sem se bala z hlediska viru, takze proto sem zavedla ty omezeni. Zalezi na tom, kdo se jak citi,ale v porodnici bych dala celkovej zakaz a povolovala bych jen 2 rodiny prislusniky na osobu, ty zastupy kamaradek, teticek a sestrenic jsou vazne des 😒 Pak se holky divy, ze prinesou domu dite, co ma rymu, atd

abra
autor
5. kvě 2010

jo a mam pozitivni hlaseni, dneska hovno hnedne 😀 😀 😀 to by clovek nerekl, co dokaze potesit 😀

juju
5. kvě 2010

abra, gratulujeme 😵 k zmene farby! ty si ale nezmar 😀 , doma s malickym babom a este stihnes aj napiect - waw!!! mne to tiez pride vhodnejsie ta porodnica ale ako pisete regulovane navstevy, nie davy, ze z tadial sa lahko vyhadzuje a nemusis sa starat o nic a ludia sa tam dlho nezdrzia; ale asi sa fakt rozhodnem az tam podla toho ako sa bude citit malicky a ja.

baby ja uz nevladzem... cele telo ma boli, uz neviem ako spat, cely chrbat a boky mam otlacene a v podbrusku nonstop bolest ako pri kramoch a ziadne kontrakcie len otvorena na 2 cm, slabohendy vytok, kratky krcok - kedy to uz pride?????

abra
autor
5. kvě 2010

juju, vydrz, prijde to urco uz brzo 😉
S tim pecenim, to sem zmakla jenom s malou v satku, pac jinak desne jecela, ona vubec furt jecela az do ted, tedko uz se zacina trocha zklidnovat a smat se, tak uff, snad bude lip 🙂

catf
5. kvě 2010

abro, to by clovek nerek, ze bude mit z hnedejch hovinek takovou radost, vid? 😀
ovsem, kdyz si to vemete kolem a kolem, tak stolice je to prvni, na co se vas dr v nemocnici zepta, takze na tom asi neco bude 😀
tak supr, ze mala abra uz se dava do pohody, asi se to zazivani fakt potrebovalo zaklimatizovat 🙂 a nebo ji konecne docvaklo, ze zpatky uz se nikdy nedostane a zvyka si 😀

abra
autor
5. kvě 2010

catf :D asi jo, asi ji to doslo 😀 vsak ona se tady taky nema spatne :D

juju
7. kvě 2010

baby, ja to uz nevydrzim 😖 myslite, ze existuju nejake zdrave, prirodne sposoby ako si pomoct k porodu a myslite, ze vobec funguju? Moj manzel chodi domov kazdy den s novymi napadmi, ako namocit nohy do studenej vody, chodit po schodoch, ist do masaznej vane a pod 😀 😀

betelgeuzz
7. kvě 2010

Juju, těch receptů je spousta, někomu zabere ten, někomu jinej, ale podle mě zafungují v případě, že miminko je připravené. Mně pomohl odvar z celé skořice + 5 hřebíčků, povařit asi ve 2 dcl vody a pít. Správně do toho ještě patří sporýš a zázvor, ale to jsem doma neměla. Pak ještě existuje nápoj z alkoholu, meruňkového džusu + další, je tady o tom diskuze "nápoj na vyvolání porodu", tak můžeš vyzkoušet.
A nezapomeň na sex 😀

butt
7. kvě 2010

juju ty me desis, jestli me takovy stavy taky cekaji 😢 krom sexu zadny rady neznam, tak ti aspon preju, at se drzis a porod prijde co nejdriv 😉

juju
7. kvě 2010

fakt sex pomaha? 😕 a to ako? my ale s manzelom abstinujeme uz nejaky ten cas, lebo ma to velmi bolelo ☹

butt, kazda zena je ina 😉 ja mam pocit, ze babo rastie, ale brucho uz nie, preto sa citim zle a navyse ma boli chrbat a kvoli tomu sa mi neda spat; inak sa citim fajn, len mji lezie na nervy to, ze nemozem spat a to cakanie...

butt
7. kvě 2010

juju: sperma pry obsahuje nejakou latku, kt muze porod rozjet, kdyz uz je vse nachystany... no nedelam si nadeje, ze budu ta stastna, kt nebude konec tehotenstvi neprijemny 😀 takze vam tady budu za par tydnu taky narikat 😢

betelgeuzz
7. kvě 2010

Sperma obsahuje prostaglandiny a ty pomáhají připravit děložní hrdlo. PA v kurze nám říkala, že nutila m že už ani nechtěl a první porod jí trval 6 h a druhý 3.

juju
7. kvě 2010

betel, tak to aby si manzel zobral dovolenku 😀 😀 a rovno ked pride z prace, tak ho priputam k posteli 😀 😀

akurat som sa vratila od lekara a ziadne zmeny od minuleho tyzdna - otvorena na 1 cm a krcok extra kratky a hlavka zostupena dole, povedal mi, ze ak budem prenasat tyzden tak mi porod vyvola, ale tomu sa ja chcem urcite vyhnut, tak potom budem uz naozaj skusat vsetko 😅 ale na alkohol by som si asi netrufla, chuda mimi ved sa este ani nenarodi a opijem ho 😒 tak sup sem so vsetkymi zdravymi radami, ako maleho vylakat von 😵

erinka83
7. kvě 2010

juju, tak zkus ten nápoj ze skořice a hřebíčku, jsem ho pila taky + sex + horká vana a Baru vylezla 😀

juju
8. kvě 2010

ok, po 11/05 budem asi skusat vsetko 😀 co je to sporys? este som pocula, ze aj verbena je fajn na vyvolanie kontrakcii - uz mam pripraveny esencialne oleje s verbenou do kupele a v masaznom oleji. baby ale myslite, ze to fakt pomaha? ze to nie je nakoniec to bejby, co si povie, ok idem von 😵

juju
8. kvě 2010

som idiot 😀 , najprv sa pytam co je to sporys a pisem o verbene a potom si vygooglujem, ze je to to iste 😀 a aky je presny recept? 😕

erinka83
8. kvě 2010

juju, Bet psala recept o pár řádků výš 😉 No já myslím, že když je to nachystaný, tak to uspíšit může a asi dělá hodně i psychika, těžko říct 😀