Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

catf
11. únor 2010

jj, lanolin je ovci tuk 😉 alternativou muze byt napriklad jojobovy olej
nebo taky vceli vosk

mne se libi napriklad miminkovska kosmetika tautropfen - nedokazu si predstavit, ze by vyrobce prodaval pro deti kosmetiku,ktera by byla drazdiva..jak tu nekdo psal na adresu eteraku..a predpokladam, ze eteraky v detske kosmetice obsazene budou zredene na nejvyssi miru(myslim, ze josefka na toto tema psala v prirodni kosmetice neco v podobnem smyslu)
http://www.tautropfen.cz/Pece-o-dite/

barica
11. únor 2010

ja tedy musim potvrdit, ze ne vsechna prirodni kosmetika je "hypoalergenni", treba zminovana Weleda je malinko navonena a nam tedy vubec nesedi, nebo napriklad detsky olej Kamilka od Salusu nesnesu ani ja, plet mi ihned zcervena, takze citliva plet muze opravdu na etericke oleje zareagovat! chce to proste pouzivat jen zakladni suroviny...

ja ted pouzivam kosmetiku od Bioturmu, ma take krem proti opruzeninam a vubec nevoni coz je idealni...
http://www.probijo.de/.cms/417

abra
autor
11. únor 2010

eri, tyjo, ja chci taky aby pak mala abra chrnela celou noc 🙂 to je bezva tyyyjo 🙂

nas boj s kolikama je cim dal lepsi, davam male 3X denne ten babycalm a fakt se to hodne zlepsilo, obcas sice nejakej zachvat ma, ale uz to neni tak sileny, jak to bylo, tak sem rada. Doufam, ze uz se to bude jenom zlepsovat 🙂

lenki, jj, s nosenim v satku s tebou musim souhlasit, to zabira perfektne 🙂 m. me uz rika stara indianko 😀

bet, pocky, ta knizka je jenom o techto peti bodech? ☹ to je blby, sem od toho cekala vic, kazdopadne se na ni v ty knize stejne mrknu. Jediny, co vlastne nedelam, je noseni na ruce na brisku, to mala nesnasi, ma z toho vzdycky amok 😀

juju, uf, tak to te vazne lituju ☹ hele ale mudra me rekla, ze kdo trpi tady na ty bolesti, tak ma v pohode porod, coz u me fakt tak bylo, kdyby me neodesla voda, tak nepoznam, ze rodim 😀

jeee, catf 🙂 🙂

chloe, no ustupky 😀 zatim leda ty kapky, ale uklidnuju se tim, ze ve slozeni sou vicemene jenom bylinky...o ockovani sem s mudrou jeste poradne nemluvila, takze zatim nevim, jestli se da ockovat po jednotlivych vakcinach, uvidime jak tam priste pujdu.

barico, to vypada dobre, prodavaj to i v cr? Ja mam na malou veci od weledy, nobilisu a eone, to tady jednoduse sezenu. Jo a ta weleda me navonena moc neprijde, spis me pripada, ze jakoby mastickove smrdi 😀

juju
11. únor 2010

abra dik za povzbudenie, tak na porod sa uz teraz tesim 😀 😀

ja by som tu kozmetiku tak vazne neriesila. urcite nepotrbuje dieta vsetky pripravky a najma nie na zaciatku a treba vyskusat - ved kazde telo je ine. Doporucuje sa olivovy, slnecnicovy olej, repik, kamilka a nejake setrne mydlo a VODA!!! Tak s tym si na zaciatok hravo vystacim a ked malicky bude vacsi, tak hadam zvladne Weledu, ked nie tak budem doma miesat masticky 😎

inak, erinka johnson by som rovno dala do kosa, som citala ze je to najalergickejsia kozmetika aka existuje - brrrr

vidim ze mate kdeco vyskusane co zabera, kedze moj malicke este musi v brusku co to pobudnut, tak sa ozvem potom s aktualnymi problemami neskor 😉

abra
autor
11. únor 2010

juju, to verim, ja sem se fakt na porod tesila, nekecam, protoze ty bolesti byly fakt naprd, jako fakt to stalo za to 😒 no a jak se mala narodila, taxem byla fakt skoro hnedka fit a behala sem jak camrda 😀 vsichni si mysleli, ze mam tesne pred odchodem domu a kdyz se podivali do karty, tak cumeli, ze sem pred par hodinama rodila 😀

betelgeuzz
11. únor 2010

Abro, jo, ta knížka je o těch 5 bodech, je to jenom víc rozepsaný, jsou tam nějaké příběhy, jak pak dítě od těch věcí odnaučit. Myslím, že to stačí jednou přečíst, já ji měla půjčenou z knihovny.

Taky jsem ze začátku umývala jen vodou, ale m furt řešil, že něco do té vody 🙂 Tak používáme koupelový olej Alverde, měla jsem ho i v porodce, protože tam měli jen johnson, a když sestra přišla ukazovat koupání, tak tam chtěla něco nalít 😀

Abro, a TBC naočkovaný má, nebo to jsi odmítla?

To jsi teda měla dobrý porod 😀 Já měla kontrakce 2 dny.

abra
autor
11. únor 2010

bet, na tbc se me ani neptali a rovnou ji to soupli, to bylo tim ,ze byla na ty intermed peci, takze tam vsecko delali tak jak to delaj furt a na nic se neptali, byl to tam mazec, ani prebalit nebo pochovat sem si ju nemohla ☹ Zas na druhou stranu perfektni poradenstvi ohledne kojeni, to se mu si nechat.
vis co sem zvedava? jak malou budu za rok odnaucovat z haccky, uz tedka je na ni zavisla, spi v ni pul noci. Hacka je uzasna, musim napsat komentar v brane, ze je super, diky ni se k ranu prospim, kdyz mala divoci, staci jenom pohupovat a je to (da se to delat i ze spanku 😀 )

dva dny jo? no to sis uzila tyjo ☹ ja sem asi taky nejaky mela, ale jako sem je proste nepoznala, pac ta bolest tam byla furt, takze sem uz to tak nebrala, ale zas to melo hroznou nevyhodu v tom, ze se me desne blbe tlacilo, pac sem proste vetsinu tech kontrakci poradne necitila ☹ jako ne ze by to nebolelo (bolelo a fest 😀 ) ale proste nebyla to takova ta bolest co by me pomohla ju vytlacit, tu sem citila jenom tak 2x nakonci.

luthien.k
11. únor 2010

catf, i já dávám obyčejně přednost výrobkům bez derivátů ropy (spíš ale kvůli "pocitu", protože bílá vazelína - white petrolatum - není karcinogenní, viz. bezpečnostní list na této stránce http://www.mah.cz/katalog.php?kid=12&lang=cz), ale někdy zkrátka účel světí prostředky.
Ani methylparaben a propylparaben nejsou karcinogeny, nejsem sice chemik, ale umím hledat na netu 🙂
http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search/r?...
http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search/f?...
Navíc si myslím, že má poradkyně přes atopii, která má dvě VŠ - je chemická inženýrka + vystudovala přírodní vědy (zde se dostala k imunologii), tak pokud by měla Rybilka dětem škodit, určitě by mi ji nedoporučovala 😉
Jinak vše, co je s heřmánkem, je potenciálně alergizující - heřmánek řada dětí nesnáší, je také častým alergenem... Záleží prostě na dítěti, jak je citlivé, zkrátka (drahá) přírodní kosmetika není pro každého. I když my také používáme "drahou" kosmetiku, ale protože je pro atopiky, tak je opravdu šetrná a jak koukám na složení, tak i přírodní. Doporučuju 😉
http://www.docsimon.cz/zbozi/a-derma-exomega-cr...

catf
11. únor 2010

barica, urcite neni mozne brat prirodni kosmetiku automaticky jako hypoalergenni, spousta lidi ma alergie na ruzne rostlinne vytazky, na druhou stranu se to musi vyzkouset, protoze spousta eterickych oleju ma hodne pozitivni ucinky a nejde u nich jenom o vuni

chaarleene
11. únor 2010

holky, mám dotaz - dělala jsem takovou zeleninovou směs ke kuskusu a mimo jiné je tam cibule a zelené fazolky... dost mi toho zbylo a teď řeším, jestli si to mám zamrazit na období po porodu nebo jestli by to mohlo u miminka vyvolat prdíky 😅

jo a ty bolesti pánve mám taky, už minimálně 3 týdny, když se v noci převalím z boku na záda, tak mám pocit, že tím zadkem už nikdy nepohnu 😅 a celkově mě ten podvozek dost bolí, ale zase na druhou stranu nemám poslíčky ani nic takového, tak aspoň něco 😅 😀

catf
11. únor 2010

luthien, taky nejsem chemik a taky hledam vetsinu informaci na netu a parabeny jsou kontroverzni a podezreni na karcinogenitu u nich je zmineno ve spouste zdroju
timto ale nechci zabrednout do odborne diskuze, protoze na tu obe evidentne nemame 😀
svym puvodnim prispevkem jsem chtela predevsim rict, ze pokud existuje prirodni alternativa, tak neni duvod pouzivat kosmetiku syntetickou, pokud ta neobsahuje specificky pusobici ingredienci jako jsou napr antibiotika.."obycejna " synteticka kosmetika je z meho pohledu predevsim levna co se tyce vyroby, nic vic..
dejme tomu, ze rybilka neskodi, ale taky neumi nic extra a je jednoduse nahraditelna..samozrejme tohle je muj laicky(a logicky) pohled na vec..mimino doma nemam, abych mu mohla napatlat na zadek neco prirodniho, ale az jednou bude, tak vam sdelim, jak to jde 😉 😀

luthien.k
11. únor 2010

catf 🙂
Já jsem taky hledala jinou alternativu, ale zatím bez úspěchu 😒 Klidně bych mazala bambuckým máslem nebo tak, kdybych věděla, že to nějaké citlivé dítě snáší. Moc se mi nechce dělat z prcka pokusného králíčka 😀

juju
11. únor 2010

chaaar, podvozek 😀 😀 😀

luth, myslim, ze riesit prirodnu kozmetiku v tejto diskusii nema velky vyznam 😉 vacsina z nas je tu za biokozmetiku a chemicku pouzivame ked nie je ine vychodisko. Netvrdime, ze je to the best, ale asi najlepsie co mame odskusane. ako catf hovori, clovek moze byt alergicky na kadeco ale asi najprv uprednostime prirodne veci, aj ked su casto alergizujuce a potom sa pustime do inych - nie je to o pokusnom kraliku, ale o preferenciach. mne len ta predstva kamilky ako kvietku je mila a viem si to spojit s mojim babatkom ale ropa - nasledne vazelina a moje babo - eee 😖 myslim, ze ziaden extrem nie je dobry, ale skor ide o nase preferencie

baby, ktore ste uz rodili, mali ste epiduralku? ja som odhodlana ist bez toho ale kazdy do jedneho (okrem manzela) mi hovoria ze bez toho to nezvladnem 😲

betelgeuzz
11. únor 2010

Abro, vy jste nemohly chodit přebalovat a kojit? Ve Zlíně se chodilo co 3 hodiny, vždycky jsem přebalila a nakojila, byla na to asi hodina, pak už se dělaly vyšetření, vizity a pod. TBC chtěli píchnout při odchodu, ale odmítla jsem, naštěstí to bylo bez komentářů. Mně hlavně vadí, jak vůbec nikdo nemá zájem něco vysvětlovat, co očkují, proč, jaké mohou být negativa, že můžeš odmítnou apod. 😖 A nebere se ohled na stav dítěte. Naočkované to sice máme, ale až v 6 týdnech, když už měla malá aspoň 3,5 kg. Hexu máme odloženou od neuroložky.

betelgeuzz
11. únor 2010

Juju, já jsem si všimla, že na Slovensku je epi podstatě standart. V ČR to tak není. nevím, jestli některé porodnice umožňuje si epi domluvit dopředu, nám v kurzu říkali, že epi se dává, pokud to uzná za vhodné lékař, ne na přání pacientky. Já jsem epi neměla a příště bych taky do toho nešla.

chaarleene
11. únor 2010

já jsem to probírala s porodní asistentkou a ta mi říkala, že z její zkušenosti má každá rodička během porodu chvíli, kdy by brala epidurál všema deseti, pokud by jí ho někdo nabídnul... ale že to často ten porod zpomalí a prodlouží a někdy pak maminka hůř spolupracuje, protože necítí správně kontrakce...

já budu rodit pravděpodobně bez epidurálu, protože si píchám injekce na ředění krve a pokud jsem dobře informovaná, tak se epidurál může dát až v nějakém časovém odstupu po poslední injekci... ale i tak jsem byla rozhodnutá spíš do něj nejít, už jsem 2x měla epidurál na operaci kolen, jednou jsem byla v pohodě a podruhé mi po něm bylo dost zle a hlavně mě asi 2 dny strašně bolela hlava, což je prý celkem běžný vedlejší účinek 😅

juju, já myslím, že porod se bez epidurálu rozhodně zvládnout dá, naše mamky i babičky to zvládly taky, spíš je to na tvém rozhodnutí a na tom, jak se cítíš... můžeš do toho jít s tím, že ho nebudeš chtít, a když si to rozmyslíš, tak si ho necháš dát 😉 no a nebo to může taky jít tak rychle, že ti ho dát nestihnou a bude vyřešeno 😅 😀

luthien.k
11. únor 2010

OK, už se vám sem nebudu plést, jen jsem tím chtěla prostě říct, že "přírodní" nemusí být vždy ta jediná a správná volba.
juju, jinak je pěkná blbost, že to bez epi nezvládneš! Já měla v porodním plánu pouze nefarmakologické tišení bolestí a epi jen při neúměrně dlouhém porodu apod. a k tomu naštěstí nedošlo.

barica
11. únor 2010

Abra: kosmetiku Bioturm ja kupuju v obchudku s plinkami a da se objednat pres www.ekozena.cz, dle slozeni v ni sice hermanek je, ale kupodivu nam to nevadi, narozdil od Weledy a Bioturm neni nicim citit vubec...

Juju: Kamilku jsem take naivne koupila a muzu ji vyhodit, protoze male nesedi a ja jsem po ni take cervena jako rak!

Ja jsem take pro ciste prirodni kosmetiku, ale ani Eone moc doporucit nemuzu, meli jsme jejich olejicek "proti prdeni" a mala mela porad na brisku pupinky, nez jsem zjistila, ze je to z toho...

luthien: nam bambucke maslo zatim nic nedela a to jsme extra citlivky🙂

a ze sve vlastni zkusenosti doporucuji epidural nikdy predem neodmitat, ja jsem byla predem rezolutne proti, mela jsem sepsany i porodni plan, ale pak porod nesel tak prirozene, jak jsem si vysnila a i za epidural jsem byla ve finale vdecna a zadonila jsem o nej🙂!!!

betelgeuzz
11. únor 2010

Charleene, to je přesný. Taky jsem měla v jednu chvíli pocit, že kdyby mi nabídli cokoliv, tak na to kývnu, klidně i císař 🙂 Myslím, že tento stav bývá na konci první doby.

juju
11. únor 2010

baby dik za vase skusenosti, aspon z druhej strany nejaka podpora proti EPIduralke

luth, kludne pis ved je to forum, ale nechcem aby tu pripadne vznikli nejake hadky a je to skor forum ako si radit nie sa presviedcat ze ci ano ci nie 😉

chaarleene
11. únor 2010

u nás v porodce je fajn, že nejdřív zkouší všechno možné než použijou léky... mají tam takovou velkou "kuchařku" na aromaterapii - co namíchat na zkrácení první doby porodní, co namíchat na druhou dobu, co použít, když se nechce odloučit placenta atd. 🙂 takže já ani neřeším žádné vlastní éteráky, protože oni tam mají mnohem širší sortiment a hlavně vědí, co s ním dělat 😀

já si ani porodní plán psát nebudu, protože prostě věřím, že se tam o mě dobře postarají, s PA jsem to všechno probrala... a pokud mi doporučí něco farmakologického, tak si to nechám dát, protože vím, že nejdřív zkusí, co půjde, a pak teprve to budou řešit lékama 🙂 říkala, že ona by mi doporučila po porodu oxytocin na urychlení zavinování dělohy - z toho důvodu, že mám ředěnou krev, takže v mém případě by to viděla jako dobrou věc... ale je to prý na mně, jestli to chtít budu nebo nebudu...

luthien.k
11. únor 2010

juju, OK 😉 Já se taky opravdu hádat nechci, nejsem ten typ 🙂 Jen mi vadí každý extrém, jako třeba být alternativní rodič za každou cenu a "lítat" s miminem 😠

Jinak epidurál může mít i vedlejší účinky, takže pokud by to jen trochu šlo, tak bych se mu vyhnula. Ale někdy to asi nejde, obzvlášť, když nastanou nějaké komplikace, což nechci samozřejmě přivolávat 😉

Barica, teď jsem trochu zmatená, to máslo na tělíčko nebo na prdku mažete? 😅

soanpe
11. únor 2010

bambucké máslo se dá používat na celý tělo 😉

erinka83
11. únor 2010

bet, já epidurál předem nechtěla, protže v mé vybrané porodce by se za něj platilo, ale hlavně proto, že jsem to chtěla zvládnout bez něja bála jsem se té jehly 😅 "Moje" porodka měla stop stav a ta m kde jsem rodila se mě opakovaně ptali a nabízeli epidurál a asi moc nechápali, proč ho nechci 😅 Nakonec jsem si nechala píchnout Dolzin, ale měla jsem po porodu tak šílený motáky, že už příště nee 🙄 3x jsem sebou švihla, kdo ví, co by mi udělal epi...

Bambucký máslo máme doma, mažem, jsem zvědavá... mám takový pocit, že opruzenina už je celkem dobrá, ale ty červený fleky s pupínkama se nějak rozlezly ☹ Ještě jsem schválně koupila Alany, myslím si, že možná ty červený fleky má od plínky, jak větrala ďupku a šudlala se o ni, že se prostě "spálila", tak jako o koberec třeba... a já jsem schválně přestala dávat separačky, jestli to jí nedělá špatně a ona si teďka asi o ty "drsný" plínky spálila dupku ☹ No ale Alany taky naprd, mám pocit, že na nožičkách kolem gumiček opupínkovala ještě víc ☹ Tak dostane látkovku se separačkou, budem mazat a zítra asi povalíme k Dr. ☹

betelgeuzz
11. únor 2010

Charleene a o kterou porodku se jedná?

Eri, tak o Dolzinu jsem nic pěkného neslyšela. Právě že většinou jsou takový stavy, co jsi měla ty. ta epi je šetrnější, ale taky má svá rizika. Jedna paní popisovala působení dolzinu asi takto: kontrakce jsem stále cítila, ale bylo mi to jedno. 😀

erinka83
11. únor 2010

Tak jsem si pořádně prohlídla malou ☹ Fakt si myslím, že opruzenina to není, ale nevím... Každopádně ta drobná vyrážka na ručičkách se nelepší, spíš naopak a ty pupínky vypadají stejně jak co má na dupce + tam má ještě ty červený fleky... a úplně pidi červený tečky jsme našli i na bříšku...
že by to měla z mýho jídla? Přemýšlela jsem, co jsem poslední dobou jedla mimořádnýho a přišla jsem na buráky a žampiony?? No bojím se, jak bude vypadat ráno 😔

betelgeuzz
11. únor 2010

Eri, buráky se často uvádějí jako alergen, takže by to být mohly.

luthien.k
11. únor 2010

Červený fleky s pupínkama - to by teoreticky mohl být atopický ekzém a buráky jsou silný alergen, jak píše betelgeuzz. Kdy jsi je naposledy jedla? Měla to už i předtím? Dalším silným alergenem je bílkovina kravského mléka a alergie na ní se objevuje obvykle ve vašem věku...

juju
11. únor 2010

erinka 😀 sa cudujem ze si nezakopla este o tu info ze arasidy su silny alergen - to som citala si ako prve a je to vsade, no a hruby sa tiez nedoporucuju 😅

josefka
11. únor 2010

erinko, zkus si davat pozor na jidlo .... opravdu to muze byt alergicka reakce.
Na ekzem muzete zkusit i obycejny kokosovy olej

luthien - proc bys nemohla byt alternativni rodic a pritom letat s miminem? Ja vim, ze zareni a tak, ale je podle me lepsi zatezovat telo co nejmene toxiny ..... takze pokud to nejde bez litani (ted samozrejme nemyslim letet si na dovolenou), tak je lepsi byt alterativni a letat nez nealternativni a letat.