Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
1. srp 2010

@butt, šátkování se mimi musí "naučit" stejně jako maminka, náš malej taky ze začátku vyváděl, že tem nebude, v kolíbce vůbec třeba, ale postupně si zvyknul a začalo se mu to líbit. Nicméně ani poté tam nechtěl být dlouho, maximálně tak hoďku. Takže vydrž, zkoušej a ono se to poddá 🙂 Teda ne vždy, některé děti prostě nejsou nosící, ale myslím, že jich není většina 😉

Co se týče té stolice, může to být prakticky vše, co píšeš... Některé děti mají zelenou stoličku prakticky pořád a nic to neznamená. Já bych to pozorovala přes víkend a v pondělí pro jistotu kontaktovala pediatra, určitě si nebude myslet, že vyšiluješ, já tam byla (a jsem) každou chvíli pro radu, přece jen první dítě je první dítě 🙂 Minimálně vám může udělat kontrolní výtěr a zvážit vás, jestli přibíráte v pohodě 😉 Prostě pro Tvůj klid 😉

butt
2. srp 2010

@luthien.k diky, satkovani budem teda zkouset dal, snad si zvykne 🙂 diky, ze chapes moje "vysilovani" 😀 mala kadi porad zelene, zkusim doktorce zavolat zitra, uvedomila jsem si, ze v tam tenhle tyden nemam sestru a ty pondelky u doktoru byvaji narocnejsi, tak at ju moc nezdrzuju, kdyz to neni nic akutniho.mala vypada spokojene, ze ju nic netrapi 🙂

abra
autor
2. srp 2010

butt, ta zelena je prej dietni chyba matky, ale hlidej, aby nepresla v tmave hnedou a desne smradlavou, to je pak hlad, to se stalo nam, nejdriv zluta pak zelena a pak ta hladova hneda smradlava ☹

luth, ja chci nenosici diteee, kdeze se to kupuje? 😀 😀 Mala abra nevyleze z nositka, nejradsi by na me byla vlezla jak opicka celej den, kocar mame na okrasu ☹

holky, jak jsem psala, ze synovec ma problem s tim lepkem, tak je to pry alergie, nakrizilo se mu to i s laktozou, takze zatim ma bezlepko-bezmlecnou dietu, ale teda ja jsem ho videla po delsi dobe a naprosto nechapu, jak to rodice mohli nechat dojit tak daleko, ten kluk vypadal naprosto otresne, bylo me ho hrozne lito ☹

butt
2. srp 2010

@abra hmm dietni chyba..samozrejme se snazim jist rozumne, ale ted me napada, ze jsem mela dost smazenyho 😅 (mamka mi vyvaruje, takze to byly kralici rizky, pak kralici steaky a vcera manzel delal smazenej kvetak...) tak ze by z toho...? 😅 kazdopadne to porad neprestalo, takze zitra volam k doktorce a uvidim, co mi rekne 🙂 k hovniskum cicham pravidelne, ale maji porad stejny aroma..cetla jsem, ze ta hladova muze mit i tmave zelena, ale taky musi smrdet..a ty jsi kvuli tomu pak presla na UM, ze mala zacla mit tu hladovou stolici? (uz to je prece jen nejakou dobu, tak jsem to pozapomnela, jak presne to u vas bylo) jinak jestli chces dite, co nerado noseni, ale skocarem nema problem, tak vymenim 😀 a jak te to u toho kluka napadlo, ze ma nejakej problem?nebo co si mam predstavit pod pojmem, ze vypadal otresne? (omlouvam se za debilni dotazy, ale fakt to nevim 😅)

chaarleene
2. srp 2010

@butt ty jsi teda odvaha, já jsem smažený květák zkusila asi před 3 týdny a malá pak celou noc prděla 😅

butt
3. srp 2010

@chaarleene to neni odvaha to je nevedomost 😅

jinak jsem volala doktorce, co s tou zelenou penovitou stolici (a uz i hlenovitou) a od mesice mame davat probioticky kapky a ted hned sab simplex...

herminka
3. srp 2010

Docela mě zaráží, že syntetický Sab se může hned a probiotikum, které je vlastně přírodní a přirozené, až po měsíci. Nevíte někdo, čím to je?

betelgeuzz
3. srp 2010

@butt jaký probio kapky máš? Prý nejlepší jsou biogaia.

@herminka zajímavý je, že na těch biogaia je v češtině, že jsou od 3. měsíce, ve slovenštině od 1. měsíce a ve Švýcarsku (tam se myslím vyrábí) od narození. Já si myslím, že problém je v testech. Že třeba v ČR, když chcou mít napsáno od narození, tak musí mít nějaké další certifikáty nebo testy, které jsou drahé, tak to radši nechají od 3 měsíců. Ale v jiné diskuzi radila Josefka, že probio kapky klidně od narození.

butt
3. srp 2010

@betelgeuzz zatim jsme nekupovali zadny, pockame do toho mesice..ale doktorka mi taky doporucovala ty, co rikas.ze jsou pry nejdrazsi, ale fakt nejlepsi..takze je koupime 🙂 hele a kdyz te vidim, podarilo se ti dat na ty imse vimse flanelky, co mam od tebe, snapku?jsem to parkrat zkusila a marne...

betelgeuzz
3. srp 2010

@butt Nemáš někoho, kdo jezdí do Polska, nebo SR? Tam jsou ty kapky o polovinu levnější, akorát se musí převážet v chladu. Na ty flanelky se mi taky snapka nepodařila uchytit. Když jsem je dávala, dala jsem je pod malou i se svrchňákama a přeložila jsem si jednu stranu a hned na to přidělala svrchňáky apak druhou stranu.

butt
3. srp 2010

@betelgeuzz nemam ☹ ale to nevadi, ty penize dame...jj taky to tak nejak delam, jen jsem si rikala, jestli nejsem jen lemra 😀 navic my mame siroky baleni, takze i kdyz se mi to nepodari dat uplne idelanidealnee, tak ty ctvercovky to jisti 😀

erinka83
4. srp 2010

@butt a nebo koupit přes net, na MMB to nabízí i v chladícím pytlíčku... Ale prý když nejsou otevřený, tak můžou být nějakou dobu při pokojové teplotě, já si to nechala poslat přes net, stálo mě to necelé 300....a jestli má malá problémy, tak bych nečekala a šla do těch probiotických....

betelgeuzz
4. srp 2010

@erinka83 Eri, já si je taky nechala poslat. Ale v těchto vedrech bych si to nelajzla. Tehdy byla zima. 😒

butt
4. srp 2010

@erinka83 no ja asi nebudu delat pokusy 😅 a koupim to normal, at se to po ceste prece jen neznehodnoti...no a prave me prijde, ze mala je spokojena a zadny velky trapeni nema.obcas je videt, ze ji boli brisko, ale to ji staci pochovat a utesit a dobry...jedinej problem je ta zelena penovita stolice...takze to podle me neni akutni a poslechnu doktorku...

butt
4. srp 2010

ted jsme nasla: Přestože bylo otestováno a prokázáno přežití bakterií v neotevřené lahvičce po dobu 1 týdne při teplotě do 25 °C (zdroj: Ferring s.r.o.), doporučujeme skladovat v chladničce (2-8 st.C) Neotevřené lahvičky mohou být skladovány i v chladu (8-15 st.C).

abra
autor
4. srp 2010

butt, ty vogo, smazenej kvetak??? Ty blaaaho, to by me jenom napadlo a mala uz by jecela,ani bych nemusela vidlicku oliznout 😀
No musej smrdet, tak jako fakt hnusne, to bys poznala, to je fakt silenej smrad. Mala zacala takto kadit, takze jsem se to snazila asi 4 dny zachranit kojenim nonstop, ale jak jsem byla ko z toho jejiho neustalyho revu tak se me uplne prestalo delat mliko, takze jsem presla na um.
Oka, klido vymenim dite v kocaru co mu neva ze mamca zbastila kvetak za myho ujecenyho cimprdlina co nevyleze z nositka 😀
U kluka me problem napadl, kdyz zacal byt nemocnej kazdej tyden, vecne pujmoval, mel furt hlad a bolivalo ho bricho, to jsem jim rikala, ze neni neco oka a ze to bude alergie. Tedko vypadal otresne v tom smyslu, ze byl naprosto silene vyhublej, propadly kalny oci, shrbenej, bez energie, prdel desne smradlave (bylo fakt citit, ze streva uz rozhodne nejsou oka) a celkove byl desne zbidacenej ☹

butt, jeste me v lekarne rikali, ze pry bifiform nebo tak nejak jsou stejny jak ty biogaia a levnejsi, ale neporovnavala jsem to

holky, taxem volala do motola, kde maj poradnu pro nadmerne kricici deti, s tim, ze uz vazne nevim z ktere do ktere a vubec me teda neporadili, objednali me na zari, ani nevim, jestli tam mam jet nebo ne ☹

butt
4. srp 2010

vidim, ze smazenym kvetakem jsem vas pobavila 😀 😀 ale ja jsem proste fakt debil a nevedela jsem to 😅 ale mala neprdela nejak vic, nez normalne...

@abra diky za pripomenuti, jak to u vas bylo..ja totiz tak v okoli sonduju, jak poznat, ze dite neprospiva a ze je pripadne treba dokrmovat...a mala ti porad hodne breci, jo? ☹ a jsem netusila, ze jsou i takovy poradny 🙂 me doktorka rikala, ze zadny jiny kapky nejsou tak dobry...chvilku jsem premyslela, kolik ji plati, aby delala reklamu 😀 😀

s tim klukem to jsou teda dost neprehlednutelny priznaky...chudak kluk ☹

abra
autor
4. srp 2010

butt, jako prej to jeste slo prekonat a pokracovat v kojeni, ale ja jsem vymekla, uz jsem na to tenkrat nemela
mala jeci furt, v noci se budi 6x a vic, nekdy treba od jedny nespi vubec, pres den tak po pul hodinkach, jako je to lepsi nez to bylo, o hodne, to je pravda, ale je to porad o nervy, proste bych potrebovala, aby me nekdo z doktoru uveril a pokusil se se mnou najit reseni, jako ale vsude bohuzel dostavam odpoved, ze place kazdy dite ☹ Uz mam vazne hodne velkou krizi, jsem z toho spatna, a zacinaji me ujizdet nervy, tak se bojim aby to neskoncilo blbe, proto hledam pomoc kde se da ☹ Ale v ty poradne me asi nic moc nereknou, clanky o nich jsou uchvatny, ale po telefonu me v podstate rekli, ze jako me moc nepomuzou a hned ze zacatku me oznamili, ze do 3 mesicu ditete se stav zlepsi, byli prekvapeni, ze ji je pul roku, tak rekli, ze neuro, tam chodime, tak detska, ta to resi pul roku, tak pry teda muzem prijit ale jako mame to daleko a nevi jak se domluvime, no pristup nic moc ☹

butt
4. srp 2010

@abra z toho kojeni si nic nedelej 😉 ty jo, chudina mala a chudina ty ☹ nechapu, ze jeste zijes 😅 oni ti doktori jsou nekdy fakt na palici a cloveku neveri, ze asi neni neco ok..ja byvala driv hodne na podzim nemocna, vzdycky nekolik mesicu, zvyseny teploty, bolest v krku, unava jak hrom..a kdyz jsem byla u alergolozky/imunolozky tak me servala, ze proc jako nosim satek na krku, ze si mam oblict vystih a jit na rande a neresit bolesti v krku..to jsem tam byla naposledy...mozna bych do te poradny zajela, treba proste nic moc byli jen po telefonu a pri osobni navsteve pomuzou vic...

luthien.k
4. srp 2010

@butt, já flanelky Imse zapínala na takový ten dětský špendlík s pojistkou, ale i tak to byl vždycky boj 🙂 A s tím květákem 😀 - některý děti tyhle nadýmavý věci vůbec neprožívaj, tak třeba budeš mít to štěstí a budeš moct v tomto ohledu jít, na co budeš mít chuť 😉 Já bych to klidně zkoušela 🙂
@abra, synovečka je mi fakt moc líto ☹ Některý rodiče jsou fakt zralí na sociálku 😠 No a jak to máte vy s malou, to jsem hodně překvapená, to je taky něco 😒 Co malá pije za mléko? Psalas, že sama máš tu intoleranci (což do teď moc nechápu, co je to intolerance kaseinu 😅 ), tak jestli to malá nezdědila a příčina jejího neklidu netkví v tom, že její trávení není OK... Ale na to bys už určitě sama přišla... Jen prostě hádám, čím by to mohlo být, kromě toho, že je to "dráždivé" dítě, nebo jak se těmto nadměrně křičícím dětičkách říká... Určitě zkus tu poradnu a zamysli se třeba i nad tím mlékem, třeba vyzkoušet nějaké bez BKM...?

butt
4. srp 2010

@luthien.k detskej spendlik s pojistkou?to asi neznam 😅 ja prave cetla na nekolika mistech, ze by se to nemelo az tak hrotit a proste zkouset, ze kazdy dite je jiny a reaguje jinak a proste ho pozorovat a tak prijit na potraviny, co mu vadi...takze se tim tak nejak ridim..(ale o kvetaku jsem fakt nevedela, ze nadyma 😕 )

butt
4. srp 2010

@luthien.k diky za rozsireni obzoru 🙂

luthien.k
4. srp 2010

@butt, nemáš zač, ale jak jsem psala, žádný zázrak to není, nicméně já to tak používala, než sebou začal malej šít a já se bála, že ho propíchnu 😅 😀
Hele, u nás, když máme květák, tak je skoro nebezpečné poté ráno vstoupit do ložnice... 😅 😀 Vás fakt nenadýmá? To máte opravdu štěstí, my ho rádi, ale díky této jeho vlastnosti si ho nedopřáváme moc často 😝

butt
4. srp 2010

@luthien.k asi je porizovat nebudu, ale jsem rada, ze vim, ze neco takovyho existuje 🙂 no me nadyma tak, ze si toho fakt vsimnu, akorat hrasek, cocka, fazole 🙂

juju
4. srp 2010

baby ja vas vobec nestiham citat. maly posledne dost vystraja a zamestnava celu rodinu. mne uz odchadza chrbat. myslela som ze to bude lepsie ale stale vela papa a vela nespi a vyzaduje nonstop pozornost. myslite ze je to ok, len taky babatkovsky rozmar alebo mu moze nieco byt?

inak idem predavat za symbolicku cenu moj plienkovy arzenal (15 plienkovych nohaviciek - IV, BL a Tots bots + 4 vrchne IV a kopec nepouzitych flisovych). Par krat som plienky pouzila - vacsinu (vsetky IV a niektore Tots bots) vobec, ale nejako nam to latkovanie nejde. ak by ste niektora chceli ozvite sa. Su ako nove, neboli ani raz zakakane.

V piatok ideme aj s malym do Chrovatska tak nam drzte palce aby sme to zvladli.

luthien.k
4. srp 2010

@juju, vystraja, to znamená vyvádí? 😅 Jsi pořád ještě na Slovensku? Podle toho, že zaměstnává celou rodinu, tak asi jo, tak hlavně že máš oporu...
Já myslím, že Chorvatsko dáte v pohodě, my byli s o měsíc starším ve Vysokých Tatrách a bylo to lepší, než když jsme teď s ročním byli u moře 😉
A jak teda malý spí? A jak přibírá? A co bříško? Psala tu zrovna @abra, že jí v poradně pro nadměrně křičící děti řekli, že do tří měsíců věku to je normální... 😅 Náš teda tak moc nevyváděl, tak opravdu nevím. Ale například švagrové holčina taky skoro non stop brečela a moc nespala a zlepšilo se to až po zavedení UM...

butt
5. srp 2010

@juju drz se!ja si myslim, ze deti neplacou nikdy jen tak z rozmaru, ze placem se snazi rodicum neco rict, ze se jim nelibi..a klidne to muze byt jen, ze se chteji mazlit...(tohle jsou jen me teoreticke nazory, tezko to slo za tak kratkou dobu overit v praxi 😀 tak me prosim zkusene matka neukamenujte, jestli tenhle muj nazor je uplne mimo 😀 )a jak rika luthien, u takto malych deti to neni nic vyjimecnyho, takovy rev, snad vam to brzo prejde. a na chorvatsko drzim palce, urcite si to hezky uzijete!

betelgeuzz
5. srp 2010

@juju vydrž, u většiny dětí se to po těch 3 měsících zlepší. A co vám na látkování nejde? není to škoda tak brzo vzdát? Tebe jsem tipovala na 100 % látkařku.

abra
autor
5. srp 2010

juju, drzim palce a preju pevny nervy, chapu, co se u vas asi tak deje ☹ mala je prastena doted, prvni tri mesice me jenom prorvala, nic jinyho nedelala ☹ Je pravda, ze pak nastalo zlepseni, ale doted je to fakt porad hodne narocny. Je mozny, ze emil ma problem s nadymanim, nebo muze byt taky hyperexcitivni (tzn nadmerne vzrusivej) a to se resi na neurologii, my to tam resime doted.

Luth, alergie me samo napadla taky, dneska jdu k dr pro zadanku na vysetreni a reknu ji rovnou o slaby antihistaminika, vcera jsem mluvila se svoji alergo a ta rovnou rikala, ze vidi, ze mala ma minimalne sennou rymu ani nemusi videt testy a ze by to chtelo posledovat i astma, pac mala obcas sipe. Na jidlo myslim, ze u ni alergie nebude, zazivani je lepsi a kadi ukazkove, to si myslim, ze bych poznala, kdyby byl problem, ale je fakt ze tohle se muze projevit kdykoli zejo.

but, do ty poradny jsem se objednala, nejblizsi volnej termin meli v pulce zari, takze do ty doby zmaknem aspon castecne vyloucit alergo a kdyz to bude furt takovyto, tak tam zajedu a uvidim, no vyzkouset se ma vsecko. Nejenom me to stve zejo, mala musi byt uplne spatna z toho, ze ji neco je a ja ji nepomuzu.