Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
3. zář 2010

juju, ja mam nutrilon AR kvuli tomu refluxu, ale je to podle me nejhorsi slozeni na trhu ☹ kdyby me mala snesla cokoli jinyho, tak bych ji to davala, ale bohuzel. Ted uz ma mliko ale jen pres noc, do kasi dostava jiny, takze se me aspon trochu ulevilo 🙂 Vyzkousej nejaky um, jestli ti bude nebo nebude blindit a kdyztak zkus pridavat nutriton (u nas to jaksi nezabralo, nechapu proc).
Pokud mas takovy velky problemy, tak bych kojeni urco rychle ukoncila, tak jak pise luth.
Mala abra se mi odstavila ve 3 mesicich a prikrmy dostava od 5. mesice, nekoukej na tabulky, od 4.metru vubec dostavat prikrmy nemusi i kdyz je na um. Ja jsem cekala, az mala sama zacala mit zajem o jidlo, co jim ja a pak jsem ji zkousela davat vzdycky trosku kolem obeda, jako trvalo to celkem dlouho nez se to naucila. Navic emil byl doted kojenej, coz je pekny 😉 . S tou flaskou to je blby ☹ bude si muset zvyknout, zkus mu nabidnout ruzny druhy savicek. Ja jsem mela malou naucenou na prso i flasku od narozeni, takze ten problem jsem neresila.

bet, meli to tam pul napul s tvarohem, ale i tak se me niva proste pro decko nezda vubec vhodna, to radsi do toho tvarohu nastrouham mrkev 🙂 (oblibena svacina vetsiny deti, co znam 🙂

luvie, ses si jista, ze do roka chces zavadet syr? Me se to zda nejak brzy ☹

abra
autor
3. zář 2010

peti, pujdes tam?

petuli80
3. zář 2010

@abra Chystám se 😉 Na jejich stránkách jsem si vypsala hafo seminářů, který bych chtěla absolvovat, dělám si program 😀 Šla bys taky? 😵

petuli80
3. zář 2010

Shrnutí příkrmů od MUDr. Hofhanzlové, autorky několika knih s celostním pohledem na zdraví, používající homeopatii atd.:
http://www.calendula.cz/příkrmy kojenců.htm
(pokud se stránka nezobrazí, dá se to najít na calendula.cz)

juju
3. zář 2010

no sa vam to hovori... ked on strasne place ked mu davam nutrilon a necham ho hladneho plakat? ☹

luthien.k
3. zář 2010

@juju, to neee, já psala, pokud vezme flašku, což se očividně neděje... Co zkusit nejdřív naučit na lahev s Tvým odsátým MM a pak to třeba začít míchat MM plus UM a zvyšovat poměr UM...?

luthien.k
3. zář 2010

No a taky zkoušet ty typy saviček, různě měkké, některé děti snesou jen opravdu měkké savičky...

juju
3. zář 2010

s flaskou problem on nema. Skusala som mu tam dat vodu a cical o dusu, problem je v mlieku, to na chvilu zuzle a ked sa mu cosi prepasuje do zaludkla tak sa nahneva a strasne zacne vystrajat.

luthien.k
3. zář 2010

Aha, tak holt jiné mléko... Značek je fůra, co vím, tak si hodně chválí Bebu (jestli to u vás je, případně pod jakou značkou, ale netuším). Ségry malý má reflux (zvracel obloukem a taky se tím dusil - hrůza) a ty dávají Nutriton na zahuštění a pak Bebu sensitive (má celkově citlivější zažívání).

abra
autor
3. zář 2010

peti, sla bych, kam vsude jdes? Akorat bych s sebou musela vzit malou, pac to jeste asi nebude m. doma, aby hlidal, tak doufam, ze detem vstup povolen 😀 jo, od hofhanzlove mam knizku o prikrmech, tak kdybys pak chtela pujcit

juju, tyjo, to mas teda starosti nad hlavu ☹ zkousej proste ruzny mlika a uvidis, tady se prodavaj i po baleni 1 davka, takze muzes od kazdyho koupit jednu davku a zkouset... Ja jsem na tohle trocha drsna, mala mela desnej problem s pitim tekutin ted pres leto, proste to odmitala, taxem ju nechala vyhladnout a vyziznivet a pak jsem kazdou chvili opruzovala s flaskou caje (oslazenyho, pac nesladky ani ranu ☹ ) a nakonec se dala ukecat, ze to teda neni zadna hruza a pije. Ale jako po dobrym by to s nou neslo, to jsem zkousela a prd ☹ Oni mimina jsou konzervativni a blbe nesou zmeny no ☹

luth, mala se me dusila v noci, jak vzdycky zvracela ☹ des bes ☹ Tedko uz nehazi obloukem, ale furt ji to jde do krku, dala jsem ji polstarek, ale nevim, jesti je to uplne koser, ona me totiz uz odmita spat na sikmym, pac se tam kuli ☹

luvie
3. zář 2010

@luthien.k tak jsem dnes poprvé v životě koupila avokádo... ale nezdá se mi, že by se dalo mazat :-P Tak jsme ho s Kačkou snědly jen tak 😀

luvie
3. zář 2010

@abra já nevím, mně to jen tak napadlo. Dávám Kačce, to co jím já, spíš teda přizpůsobuju jídelníček svůj jejímu, ale snídám chleba s něčím, větš. sýrem, tak mě napadlo dát jí taky ty její chlebíky s něčím... Původně jsem myslela, že sýr bude nejlepší voba, že se bude dát sehnat v něj. přírodní podobě, ale evidentně nee.... ☹ Nějaký jiný nápad?

luvie
3. zář 2010

@juju nestudovala jsem přesně co máš za problém, ale nechceš ho zkusit zkonzultovat tu?
http://dojcenie.wordpress.com/

juju
3. zář 2010

no, dnes skusam ako blazon, kupila som aj BEBA a prisla som na to, ze teple mlieko vypluva a ked trochu vychladne na izbovu teplotu tak sa mu da lyzickou alebo cez flasku veeeeeelmi pomalicky prepasovat zo 10ml. Je to ale ok ze by pil mlieko cca 22C?

luvie dakujem za tip, uz dnes tu bola laktacna poradkyna, co nam pomohla sa rozkojit a teraz nam pomaha prejst na UM - nie je to ironia? inka to prve islo lahsie 😀

luvie a pokial avokado nie je dost zrele tak sa na chlieb natriet neda, musis ho nechat dozriet a potom zmakne. inak fajn recept: avokado, vajicko (trosku syra) paradajka, sol, korenie, citronova stava a kto chce smrdiet aj cesnak a rozmixovat - samoska ked nieco clovek nema rad tak to tam neda -mnaaam dnes som to bez cesnaku mala na ranajky 😵

luvie
3. zář 2010

@juju no, zkusím ten receot zní dobře 🙂 díky

luthien.k
3. zář 2010

@luvie, ten recept na pomazánku je super, taky to dělám hodně podobně (jen bez sýra 🙂), ale pro prcka raději samotné 🙂 Chce to fakt zralé avokádo, aby bylo na omak mírně měkké, ale ne moc 😉 Ono je to umění sehnat tu dobré avokádo, zato když jsme byli na Madeiře, tam jsem se mohla ládovat pořád 😀

@juju, to je dobře, že máš poradkyni, s ní to určitě zvládnete 🙂

luvie
4. zář 2010

@luthien.k
@juju tak jsem dnes udělala pomazánku z avokáda, ale improvizace - doma toho mnoho nebylo... přidala jsem tam tedy jen mrkev a trochu jogurtu, Kačce to celkem chutnalo, mně teda taky 🙂 díky holky za příjemné inspirace

butt
6. zář 2010

ahojte, měly bych na vád dotaz.chtěla bych malé na přikrmy zamrazit cukety, když mám teď od tchánovců ze zahrádky...no a řikala jsem si, že nej to bude uvařit v páře (pokud se v tomto pletu, tak mě prosím opravte) no a řeším, jestli můžu na páře z obyč vody, ne z kojenecké..můj brácha (miluje chemii, tak by se v tom sand měl vyznat..) řikal, že dusičnany se do té páry nedostanou, takže klidně můžu na obyčejné vodě..je to pravda?

luthien.k
6. zář 2010

@butt, až to malé začneš dávat, tedy kolem půl roku, tak dusičnany z vody už opravdu nebudou problém, problémy z dusičnanů hrozí jen opravdu malým dětem starým pár měsíců, dávala jsem tu už kdysi myslím odkaz na článek, kde se o tom mluví... Nebála bych se toho 😉 Já nikdy nevařila v kojenecké, ale je fakt, že my máme rozbory ze studny a dusičnany hluboko pod limity. Takže vesele do mražení na páře připravené cukety 🙂

luthien.k
6. zář 2010

@juju, tak jak jde přechod na UM???

butt
6. zář 2010

@luthien.k a kdybych prestala nahodou kojit a davala tim padem prikrmy driv, tak by to taky nevadilo?

butt
6. zář 2010

@luthien.k diky moc a omlouvam se, zes mi to sem musela dat po druhe... 😅

juju
6. zář 2010

aaaach luth, je to story; vyskusala som aj BEBA kedze je hustejsia a oblubenejsia a stale nic. Dnes som zo srandy kupila Hipp bio a maly sa chytil ale nie uplne, ale tak zlahka, takze asi naozaj mame bio bejby 😀 ked v takom skorom nevedomom veku preferuje bio 😎 ale zatial sme vyskusali len raz a to len 30ml; ale este chcem potaihnut kojenie tyzden a pol, kym bude mat 4 mesiace ale pomaly ho privykat na UM

no a dnes sme boli u lekara lebo maly mal v kake krv, zatial je to len ranka v ritke ktora krvaca ale musi to dnes prejst, inak je podozrenie ze ma vaznu alergiu 😲 a inak Emil ma reflux ako vysity, ako mu davam Gaviscon, tak vela symptomov zmizlo, ale zase zacal mat na striedacku zapchu a prehanky, tak nam dnes dali iny sirup Zantac; navyse zahustovanie mliecka podla annag a aj pediatra gastroenterologa nepomaha ba priam nepriamo reflux zhorsuje, takze treba to riesit bud medicinou alebo polohovanim, nosenim na rukach vo vertikalnej polohe a najma KOJENIE!!! a pod

butt prikrmy je podla mna najskor od 5 mesiaca, ja som to tiez teraz riesila ale nie je dovod s nimi zacinat skor a preco chces prestat kojit?

luthien.k
6. zář 2010

@juju, tak to slyším prvně, že zahušťování mlíčka reflux zhoršuje 😕 Ségře to pomohlo, ale @abra taky neříkala, že by to bylo pro ně dobré, tak je to asi individuální. Každopádně mi to rozšiřuje obzory 🙂
Ta krev, když má zácpy, klidně může z toho natrženého konečníčku být, obzvlášť jestli je čerstvá a jasně červená. My měli taky, nicméně to bylo spíš z alergie, bohužel ji měl dost často (malinko) i s hleny, než jsme začali s příkrmy. Pak se to samo upravilo.
To je dobrý, že Emilek je přirozeně "bio" 😀

Myslím, že @butt neplánuje přestat kojit (nebo ano???), ale že co kdyby, že...?

butt
6. zář 2010

@juju ja nechci prestat kojit!!jen jsem typ cloveka, co potrebuje mit vsechno naplanovany i pro varianty, kdy nepujde vse idealne 😀 ale je to teda s nama s tim kojeni takovy vselijaky...kloboucky mame porad, obcas se teda prisaje i bez nich (a to jen diky tvymu tipu, ale taky to porst enefunguje pokazdy.. ☹ ) v patek jsem nedela nic jinyho, znez ze jsme kojila. vypadalo to jak rustovej spurt (ve trech tydnech, ani v sesti jsem ho neregistrovala...) o vikendu jsme mela strasne nality prsa a male to teda stacilo, ale ted vecer jsem pred spanim zas muslea kojit na nekolikrat...tak snad se nam to srovna 🙂

butt
6. zář 2010

@luthien.k tak tak, jsi odhalda mou osobnost, proste vedet, co kdyby to nevyslo 🙂

luthien.k
6. zář 2010

@butt, 😉 😀 Ale válčíte s kojením statečně, je fakt na houby, jak je to s kojením kolikrát spíš boj, než radost, ale co už, nějak se to musí zvládnout 🙂

butt
6. zář 2010

@luthien.k no snazime se 🙂 ale musim se priznat, ze kolikrat bych s tim nejradsi sekla...ale pravdepodobnost, ze mala bude alergicka po me a taky cena UM 😀 me porad motivuje k tomu, abych vydrzela 🙂 nastetsi manzel je v tomhle uzasnej, je mi velkou oporou, cas od case se sama nesmyslne vystresuju, ze ma mala urcite malo mlika, az mi z toho vyskoci na rukach ekzem 😔 ale on me porad povzbuzuje, ze stresuju zbytecne...ale radost to nase kojeni moc neni ☹

luthien.k
6. zář 2010

@butt, chápu. Jak jsem psala, chybí tu ta návaznost na předchozí generace, které by nám předávaly s kojením zkušenosti a my to tak zvládaly líp a nepotřebovaly žádné pomůcky ani laktační poradkyně... Podpora od partnera je taky moc důležitá, je skvělé, že ji máš, tak jen vydržať 🙂 Ale letí to, za chvíli máte dva měsíce... 🙂