Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

aemmi
23. zář 2010

já jestli tu můžu něco říct, tak sem taky pro veřejnou diskuzi, je to obohacující 😀 ne, myslím to vážně, já třeba takovýhle věci nemám ve svým okolí s kým řešit, takže pro mě jsou poznatky zkušených přínosný, hlavně až budu mít nějaký dítě, tak asi budu chtít každou chvíli něco vědět 😀

@josefka jsem na tom teď podobně jako ty, brala jsem léky na klouby a zánět šlach a totálně mi to rozhodlo cyklus, takže se teď nějak nedaří a jsem z toho docela zdrbnutá 😒

butt
23. zář 2010

abra ted vypada jako rebel 😀

kazdopadne ja jsem taky pro, abychom zustaly tady 🙂

herminka
23. zář 2010

@aemmi Mně se taky líbí, že se do této diskuse může připojit každý - a buď něco nového přinést nebo si odnést 🙂 Jsi mladinká, jistě se dáš brzo dohromady a dítě na sebe nenechá dlouho čekat 😉

luthien.k
23. zář 2010

Já jsem taky ráda, že diskutujeme veřejně, tak jsem se k vám veřejně přifařila 😀

abra
autor
23. zář 2010

holky, ja bych na nejakou soukromou zmigrovala vsechny, co chodime sem a na brms na styl, pac tady na tech verejnych diskuzich se clovek boji rict cokoli osobniho, vlozit peknou fotku atd ... No byl to takovej navrh, pac ja nejsem moc fanda verejnych diskuzi, i kdyz na par chodim, ale rozhodne jsou pro me hodne neosobni a takovy no nahouby no... Ani treba ze jsem odjizdela na dovku jsem tady nemohla napsat, pac proste to neni bezpecny zejo a takhle je to se vsim, fotky zasadne do ip, jmena manzelu, kamaradu zasadne jen m. a podobne, proste vazim slova co napisu a co ne.
Rozumim tomu, ze tohle nebereme jako diskuzi kde kecame vylozene o nicem, ale sakys vy se nechcete kapanek uvolnit? 😀 😎 😉 😉

josefka
23. zář 2010

@abra - no, ty mas spatnou zkusenost, ale ja si an to tak nejak zvykla. Osobni veci resim vic na ty soukromy diskuzi a tady jsem rada, ze se resi co se resi ..... a hlavne verim, ze sem chodi i dalsi holciny, ktere se nezapojuji, ale jste jsme (vlastne jste 🙂 ) jim inspiraci.

betelgeuzz
23. zář 2010

@abra že ty to chceš přetáhnout na slepičárnu 🙂 Já za sebe říkám, že už jinam nejdu. Kdo má pořád kontrolovat všechny diskuze 🙂

herminka
23. zář 2010

@abra Taky mám raději soukromé diskuse (a naopak když nahlédnu do nějaké jiné, zírám, co jsou o sobě holky schopné veřejně napsat, nebo se divím, že někdo dá do alba třeba průkazku s plným jménem a adresu a jen zamázlým RČ), ale tato diskuse je přece jen specifická v tom, že to není klasický pokec, ale i praktické věci, které můžou k něčemu být i někomu jinému, kdo jen šmíruje. Ideální by byly dvě diskuse, ale asi by to stejně nikdo nedodržoval a veřejná by postupně chcípla.

barica
23. zář 2010

Tedy holky, vy mate zase tema🙂?! Soukroma ci verejna diskuse?! Ja jsem pro verejnou, protoze se tady alespon objevi vice nazoru🙂...

A propo, dnes jsem se byla doktorky zeptat, jak s vit. D, resp. s Vigantolem, chtela jsem alespon recept na novy vigantol, abych si mohla davat pozor, abych to nenatahovala tim spatnym gumovym uzaverem. Nicmene recept jsem neobdrzela s tim, ze uz bych Vigantol stejne nikde nesehnala, a ze uz jsme velke (10m), na predpis ted maji prednost deti do 6m... Zadnou nahradu mi nenabidla, pry snad jen nejake multivitaminove kapky, ktere obsahuji take vit. D, ale moc s uzivanim multivitamin. pripravku u takhle malych deti nesouhlasi... Ziskala jsem dojem, ze se nic nedeje, pokud ho nebudeme uzivat, ikdyz mi to narovinu samozrejme jako doktorka nerekla... Takze ja to neresim a dokud nebude novy, tak nedavam a pak uz nam stejne bude nejspis rok, takze uz nebudu davat vubec🙂...

aemmi
24. zář 2010

@abra ty máš špatnou zkušenost? 😒

andelka
24. zář 2010

Ahojky holky 🙂 zůstaňte tady, ať vás můžu "šmírovat" 😉 Jste velkou inspirací určitě pro víc lidí, kteří třeba zatím nepřispívají 🙂 třeba proto, že zatím jen kojí, takže jejich dítě zatím má 100% bio styl 😀 což se ovšem bude za chvíli měnit 😉

@barica já Vigantol dávám, malý má teprve 4,5 měsíce, náhrada není a když lahvičku někde skladují naležato, tak se ty kapky toho uzávěru gumového stejně dotýkají, takže nepomůže, že si koupíš nové.
kamarádka se ptala přímo na tom ústavu a ti vydali tohleto stanovisko pro ty, co už mají Vigantol doma:
Dobrý den,

léčivý přípravek VIGANTOL se nejen na Slovensku, ale i v jiných zemích EU, stahuje pouze od distributorů, nestahuje se ze zdravotnických zařízení ani od pacientů, tzn., že je možné ho dále vydávat a také užívat. Zjištěná závada nepředstavuje bezprostřední riziko ohrožení zdraví, které by vyžadovalo stažení tohoto produktu od pacientů.

V ČR není registrován žádný jiný přípravek se stejným složením, proto před přijetím opatření musí být zajištěna adekvátní náhrada. Momentálně probíhá komunikace s držiteli registračního rozhodnutí a odbornými lékařskými společnostmi. Přípravky, které jsou k dispozici v lékárnách a které mají lidé doma, je možné dále užívat.

Informace jsou zveřejněny na webových stránkách Informačního portálu pro veřejnost http://www.leky.sukl.cz/stazeni-leciveho-pripra.......
Takže my budem dávat. 😅

aemmi
24. zář 2010

já pokud mám říct za sebe, tak než jsem začala chodit sem a na brms, tak jsem se hodně zajímala o zdravou stravu, v podstatě mě k tomu donutily zdravotní problémy s trávením, což se časem po přechodu na jiný stravovací režim zlepšilo, ale nikdy jsem moc neřešila ekologii (kromě třídění odpadu) a co se týče dětí a "jinýho životního stylu" tak v tom teda nemám zkušenosti vůbec, samozřejmě 😀 v příbuzenstvu sice máme dost malejch dětí, ale všechny na papírovejch plenách, s čokoládou v jídelníčku od roka a tak... 😒 posledně jsem koukala jak puk, že někdo je schopnej nechat 14 měsíční dítě sníst svíčkovou se 3 knedlíkama 😲 3 si dává můj táta 😀

abra
autor
24. zář 2010

@betelgeuzz jaka slepicarna? cotoje? 😀 ne, chodim na par diskuzi na nyx a je to tam fajne, dobre se to pouziva a je to proste daleko vyspelejsi system nez tady, tady je to proste takovy v plenkach 😅

@josefka nojo, nejen jednu spatnou zkusenost ☹ hele me je to jedno, ja semka chodit neprestanu, to neee, ale je to takovej muj folklor, zas to na vas za rok zkusim 😀 (uz jsem do vas totiz jednou klavirovala, vzpominas? 😀 )

@herminka ja totiz nesnasim smiraky co aspon se neohlasi ze ctou 😀

@barica ja jdu dneska koupit ten multitabs adc, vyzkousim to, pac mam fakt pocit, ze po vysazeni vigace se spanek zlepsil, ale zas vit d male davat chci. Pak je taky jeste vit. d od slovakofarmy.

@aemmi jojo, bohuzel nejen jednu 😒 ale to vam tady prave nenapisu, pac bych se zas prozradila 😎

chaarleene
24. zář 2010

holky, to vám musím napsat - byla jsem ve středu s malou na plavání a jedna maminka si tam stěžovala, že jí doktorka odmítla naočkovat dítě prevenarem a že si na ni stěžovala až na ministerstvu, a ostatní se tam hrozily, co je to za doktorku 😅 přišlo mi to jako sci-fi - vzhledem k tomu, že se pohybuju spíš ve společnosti holek, co nadávají, že jim očkují děti 😀

andelka
24. zář 2010

@abra já jsem zatím četla ojediněle, náhodně spíš, kvůli holek tady, ale asi začnu častěji, když budu stíhat. Takže se oficiálně ohlašuju 😉

erinka83
24. zář 2010

Holky, chtěla bych malé koupit panenku, ale ty co jsou normálně v obchodech, se mi moc nelíbí 😖 Tak přemýšlím, co nějaká látková? Co myslíte??

aemmi
24. zář 2010

já už jsem se několikrát taky chtěla zapojit do vícero diskuzí, hledala jsem něco ve snažilkách, ale řeší se tu fakt strašně moc věcí který jsou zajímavý, takže nevím, co si vybrat, bych taky pak nedělala nic jinýho 😅 teď jsem nemocná, tak tu vysedávám, ale takhle to nejde pořád...takže některý jen občas pročtu a přispěju jen ojediněle...

ale jinak s těmi osobními údaji je to pravda, já jsem třeba dlouho vůbec neměla odvahu dát si sem fotku, taky se někdy divím, co všechno některý holky ve fotoblogu zveřejňují 😲 sice myslím, že sem žádný úchyláci nechoděj, ale člověk nikdy neví...

juju
24. zář 2010

jaska, zachovame diskusiu biodieta,mna tak napadlo, ze ci budeme tu aj o 15 rokov, ked nase deti budu pubertaci a budeme hladat bio liek proti pubertackej protivnosti 😀 😀 potom asi budeme riesit ako ochranit pred otehotnenim nasich potomkov bio cestou 😀

josefko alebo ine baby, nepoznate nejaky ucinny "liek" proti reume, ktory pomoze a neublizi pri kojeni; ja som upne rozbita, takze ked pojdem k lekarke tak asi neodolam a zacnem s liecbou lebo maleho od bolesti uz nevladzem ani nosit ale mi je luto prestat kojit 😢 , najma teraz ked sa mi opat vratilo mliecko a maly papa a prospieva. dnes som ocuchala UM a to smrdi 😝 ako mu to mam dat, ked je to taky sajrajt?!

juju
24. zář 2010

eri, moj maly je chalan ale ma babiky 😀 z biobavlny a kedze on dava vsetko do pusinky tak som spokojna, ked to zuzle, ze mu z tade neunikaj kdejake skodlive chemikalie. su to ale tie bejby zuzlacie babiky. Objednavala som ich z Brany detem a videla som aj walfrorfske babiky, tie boli nadherne stylove, protirasove, najdes rozne rasy, styl, ale nic take ako barbie tip 😕

abra, teda s tou skusenostou, to musia byt idioti, co sa nazuju do cloveka z diskusie a prenasleduju ho. mne sa chvalabohu nic take nestalo, aj ked sem tam zverejnim toho trosku viacej, ale ja som straaaasne daleko, tak hadam, mi nic nehrozi 😅

erinka83
24. zář 2010

@juju juju, takže to je menší? říkala jsem si, že by to už chtělo nějakou větší panenku, že? na Bráně jsem nic nenašla, jen tohle: http://www.branakdetem.cz/dotazy/!banatska-pane...

erinka83
24. zář 2010
juju
24. zář 2010

eri, videla som tam aj ine od firmy Lotties, ale su dost drahe. my mame doma znacku Keptin, ale pozerala som na brane to uz nemaju, kupila som mu tam panacika a aj piskacieho motilika. inak pre babatka a snazilky a tehulky, odporucujem, Kikko hryzatka a hrkalky, moj malinky ich zboznuje. ja mam stastie ze mam chalaniska, lebo babiky nemusim riesit, iba auticka a vlaciky a to uz mam vsetko pokupene z dreva, aj hupacieho konika. kupila som to v razovitom kraji na SK kde pan vsetko rucne vyrezava, su to nadherne veci 🤐

eri pozri odkaz na tie babiky http://www.chvilkapremamu.sk/search/label/bábiky a urcite toho vela vygooglis

barica
24. zář 2010

Holky, prosim, ridi se tady nekdo makrobiotickymi principy? Ja musim rici, ze po precteni knizky od Strnadelove jsem se o to chvilku pokousela, nicmene marne🙂, ale trosku se to snazim dodrzovat u male, ale nejak mi nejde realizovat oddelovani obilniny od ovoce, protoze samotne ovoce (davam jako dopoledni svacinku) mi prijde hladove a samotna kase ji zase zacpe, ze nemuze poradne kakat, takze to samozrejme kombinuji, ale porad nevim, jestli delam dobre... Kombinujete taky bezne ovoce s obilovinou?

Popravde receno nejake vyzivove styly dodrzovat na 100% odmitam, ale ta knizka se mi moc libila, nicmene nevim, kde vubec nejaka makrobiotika vznikla, jak dlouho tady je a proc zrovna makrobiotika by mela byt spravne🙂... Vic verim systemu dle cinskeho stravovani (uz proto mi raw food prijde jako pitomost, ale nic proti gustu...), tam samozrejme obilninu s ovocem uplne bezne kombinuji, tak nechapu, proc makrobiotici z toho delaji takovy nesmysl?

@abra jo, tyhle kapky jsem na netu nasla, tim se asi nic nezkazi, protoze jestli jsem dobre pochopila, tak to neni nejaky multivitamin, ale 3 vitaminy A, C, D a to neni zas tak hrozne🙂... jen nechapu, proc, kdyz jsem se ptala v lekarne, mi lekarnice rekla, ze zadny vit. D volne na prodej neni, ze by malemu diteti zadny volne prodejny rybi tuk rozhodne nedala a ze si to mam vyresit s doktorkou? A doktorka z toho zase naopak zadny problem nedela🙂, pak se v tom vyznej...

erinka83
24. zář 2010

@juju díky, pročtu si to 🙂 a ty hračky ze dřeva musí být supr :-ú

barica
24. zář 2010

holky, nemate nekdo zkusenost s temito pracimi balonky?

http://moderni-latkove-pleny.cz/cz-detail-23094...

blovitc120
24. zář 2010

@abra hlásim sa teda, že ja som šmírák, ktorý občas číta, len som sa nechcela pliesť medzi vás, lebo mi prišlo, že sa tu "poznáte", ale ak je to tak, tak sa verejne hlásim 😉, a veci, ktoré píšete zo súkromia, preskakujem, čítam len o strave, plienkach a pod. Nestíham prispievať ani do "mojej" súkromnej témy, tiež väčšinou len prečítam a robím ďalej čo treba.
Mimochodom, moje dieťa bolo tiež strašne urevané, v podstate revala VKUSE od narodenia do 10 m. Od tých 10 m do asi 20 m revala dosť veľa a teraz zase má obdobie vzdoru, tak už len keď sa kvôli niečomu hnevá (čo je dosť často 😉).

blovitc120
24. zář 2010

@barica ja mám toto http://www.praciegulicky.sk/product/pracia-guli... a som dosť spokojná. Myslím, že to bude niečo podobné, lebo tam ponúkajú aj tú "tvoju" guličku

prsky
24. zář 2010

@juju dakujem! super odkaz, pomaly zvazujem, co malej na narodky a kedze sa zacala trochu zaujimat o babiky (popri autickach a stavebniciach), tak jej asi nejaku "spichnem" 🙂

inak baby, nezosukromnujte, lebo sa o vela veciach ani nedozviem 😉

abra
autor
24. zář 2010

chaar, tyjo, tak to jsem jeste neslysela teda o takove dr, woooW

juju, lek neznam ☹ ale myslim, ze mas pred sebou zasadni otazku, je dulezitejsi, co diteti davas jist nebo to, jestli ma zdravou mamu, kterou nic neboli a je v pohode?
Kikko kousatka ma mala taky a supeer 🙂

eri, musi to byt panenka? co treba neco ze Sapito?

barica, to byla asi nejaka potrefena lekarnice, ja jsem je dneska koupila, tak uvidim, ale prijde me, ze se toho dava hrooozne mooooc

diky vsem "smirakum" za prihlaseni se 😀 😎 😀

chaarleene
24. zář 2010

@abra no, ono to není tak horký, my k té doktorce chodíme taky, ona prostě neočkuje Prevenarem 13, protože tam je doplatek a ona se s tím (asi) nechce obtěžovat, takže nabídla té holce, že jí kluka naočkuje Synflorixem (s tím, že ty 3 sérotypy, které jsou v P. navíc, jsou testované jen na severoamerické populaci a tudíž se zatím moc neví, jak to bude fungovat u nás), jenže ta holka trvala na P., protože je lepší...

ale jedna kámoška z téhle doktorky vytáhla informaci, že nejhorší reakce na hexu jsou právě u dětí, kterým se zároveň dává Prevenar nebo Synflorix, že když se dává jen hexa, tak jsou reakce povětšinou mírné nebo žádné... prostě to vypadá, že doktorka není zastánce očkování za každou cenu, když jsem se jí na prevenar ptala, tak mi podala celkem vyčerpávající informace a do ničeho mě nenutila (naopak jsem měla pocit, že pro to spíš není, ač to neřekla nahlas)