Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
13. bře 2010

mna ten brufen a acilpyrin tiez prekvapili, lebo m. hovori ze paracetamol je najmenej skodny a preto sa moze aj v tehu-tak neviem 😒

ja som vcera citala velmi zaujimavy clanok ohladne koliky - pise sa ze nic na nu nefunguje a ze sama odide po 2-3 mesiacoch, len treba vela trpezlivosti, ked dieta place (bolo tam ale zdoraznene ze typicka kolika sa objavuje vzdy vecer a narek dietata trva cca hodinu - je to pravda?)

kafulienka
14. bře 2010

ahojte,
kopirujem volny preklad toho zoznamu:

To oznacenie D4 – D12 maju sa podavat 3x5 guliciek
A oznacenie D30: iba 1x5 guliciek

Ferrum phosphoricum D12 – zvysena teplota, horucka, bolesti udov, zacervenana tvar so suchou pokozkou, zapal stredneho ucha

Atropa Belladonna D30 – silne potenie sa pri horucke, cervena tvar s vlhkou pokozkou, akutna bolest usi so zvysenou teplotou

Aconitum D30 – zacinajuca horucka, zimnica, triaska

Capsicum D6 – akutna bolest usi, pichlava bolest – deti zvyknu byt nervozne, nepokojne a vykrikuju od bolesti, ziadna zvysena teplota

Tonsiotren – tabletky na cmulanie – podavat pri bolestiach hrdla – po hodine max 5x denne

Euspongia officinalis D4 – suchy a drazdivy kasel, zachripnutie, tazkosti s nadychom pri zapale hrtana, doporucuje sa nechat dieta „dychat“ na cerstvom-studenom vzduchu

Drosera D6 – suchy a krcovity kasel (v noci hlavne)

Cephalis Ipecacuanha D6 – drazdivy a chrciaci kasel s hlienmi, az napinanie a vracanie hlienov, „obstrukcny“ zapal priedusiek

Allium Cepa D4 – vodnate hlieny tecuce z nosa pri nadche

Sambucus D4 – vodnate hlieny tecuce z nosteka pri babatkach

Hepar sulfuris D12 – zlto-zelene hlieny pri nadche, vykaslievanie

Pulsatilla D12 – zlty hnisavy vytok z usiek

Chamomilla D4 – nafukovanie a prdkanie u babatiek
(Matricaria recuta)

Chamomilla D30 – nepokoj, podrazdenost a problemy so spankom
(Matricaria recuta)

Bismutum D12 – vygrckavanie jedla hned alebo neskorsie po jedeni

Veratrum D6 – hnacka

Colocynthis D12 – kolika, bolenie bruska zapricinene kolikou

Argentum nitricum D12 – bolesti bruska pri psychickom vypati, napr. ak je starsi surodenec ziarlivy voci babatku – novemu surodencovi, resp aj pri skolskych problemoch

Apis D12 – postipanie hmyzom, alergicke reakcie koze, pocit palenia na kozi

Cuprum metallicum D12 – drazdive svrbenie na kozi

Arnika D4 – vyrony, zdureniny, opuchy, rezne rany, pred a po operacii

Rhus toxicodendron D6 – ovcie kiahne, svrbiaca vyrazka na kozi
(Toxicodendron quercifolium)

Echinacea D4 – posilnenie imunity (1x 5 guliciek rano)

Viburcol cipky – na ukludnenie pri problemoch so spankom, resp po ockovani (1/2 cipku podla potreby)

kafulienka
14. bře 2010

este k tomu zoznamu,
no ja to beriem tak s rezervou, lebo ak by som si mala zaobstarat vsetko, tak "kapsa zatras sa" a aj tak si neviem predstavit, ze budem presne vediet rozlisit jednotlive priznaky (na to su predsa tu diplomovani homeopati), ci mala ma uz zeleny, resp este zlty hlienik a aku farbu a "vlhkost" pokozky atd...takze ja som si zabezpecila par "zakladnych", ktore podla potreby cmulam aj ja s mm

inak som robila niekedy davno 😀 au pair v rodine lekarnicky (aj homeopatky) a naucila som sa jedno - ak detom bola diagnostikovana presna diagnoza ako angina, zapal stredneho ucha atd, tak hned surovo nasadene ATB...kym to boli take zakladne detske ponosy, tak sme cmulali gulicky... 🙂

kafulienka
14. bře 2010

no dnes mi akosi ide 😀 😀 😀 😀 😀

este jeden prispevok a uz sa odmlcim 😀 😀 😀 😀

juju,
nasa mala mala klasicky rano okolo pol stvrtej - stvrtej - pol piatej take stavy, ze sa pucila, natahovala, kricala, prdkala - niekedy pri tom ani neotvorila ocka - no a raz som si precitala tu na konikovi prispevok, ze ako spravne odgrgavat, tak potom tieto "kolikove" stavy sa o 80percent polepsili...

taku tu "ucebnicovu" koliku sme nastastie nemali....(ale to som bola prve 4 mesiace, kedze som kojila, len "na suchych rozkoch" 😀 😀 😀 )

betelgeuzz
14. bře 2010

Někdo se ptal na ten Viburcol, tak ten je volně prodejný.

Juju, však se tomu taky říká tříměsíční kolika 😀 Mně příjde zajímavá ta knížka Nejšťastnějsí miminko v okolí. Autor tvrdí, že kolika není od prdíků, protože prdíky trápí dítě celý den a nekřičí kvůli tomu, ale ty kolikové stavy přichází na večer. Je pravda, že v noci se malá pokroutila, prdla si a bylo to bez křiku. Ale večer to bylo hrozné. Naštěstí zabíral vysavač 😀 Jestli to trvá hodinu, to jsem nikdy nestopovala. Snažili jsme se to nějak utišit, tak nevím, jestli by to po hodině přešlo samo.

cecil
14. bře 2010

Tak jsem vlezla do homeopatické knížky a podívala jsem se na ty koliky :

je třeba sledovat jak se dítě chová a podle toho vybrat lék - krčí kolena k bříšku? prohýbá se dozadu? je mu lépe když ho nosíte?...

Chamomilla - dítě je velmi podrážděné astěžuje si na bolest, nic nedokáže dítě ani jeho bolest utišit!, zlepšení chováním, často poprovází prořezávání zubů, může mít průjem a zelenou stolici

Colocynthis - bolest ustupuje při ohnutí nebo silným vnějším tlakem na postižené místo, zlepšení zdvihnutím nohou nahoru k bříšku, zlepšení teplem, zhoršení po jídle nebo po pití

Dioscorea - zhoršení bolesti, když se dítě předkloní, dítě napíná nebo dokonce prohýbá tělo dozadu, oby uvonilo bolest

Magnesia phosphorica - bolest se zleošuje řiložením teplého obkladu, teplými nápoji nebo třením, silné křeče, svírající bolest

Pulsatilla - kolika se dostaví , když matka nebo dítě jedí tučná jídla, dítě je mírné, plaché, plačtivé, potřebuje láskyplné zacházení

Pulsatill ai Chamomilla se přeepisují dětčem které hodně pláčí a chtějí, ab je někdo nosil. Konstitučně je dítě chamomilla podrážděné, které chce něco svým pláčem vynutit. Dítě Pulsatilla je rotomilé, mazlivé, mírné, vzbuzuje soucit.
Každou hodinu až dvě podávejte potenci 15 CH nebo 30 CH v závislosti na závažnosti symptomů. Od chvíle kdy bolset usptoupí prodlužujeme intervaly na tři až pět hodin.Časem můžete zjistit, že jedna dávka denně stačí. Jestliže po třech až pěti dávkách nepřichází úleva, pravděpodobně budete potřebovat jiný lék, nebo odbornou pomoc.

cecil
14. bře 2010

Omluvte chyby, klepu to tady i s dětma...

A tady něco k horečce :
Aconitum Napellus 9 CH - prudce nastupující horečka (39 a více), vystavením suchému a studenému počasí, dítě je velmi neklidné a podrážděné, žízeň, suchá nepotící se kůže.
-5 granulí každou hodinu a

Belladona 9 CH - vysoká horečka, překrvený oblečej, horká hlava ale studené nohy, podráždnost, kůže je horká a pálí, může se zdát zapařená, nemusí mít žízeň, pulsující bolest hlavy...

Tyto dva léky je těžké do sebe rozlišit, v obou případech je horekča vysoká s rychlým nástupem, v obou případech může být dítě rudé v običeji. Pokud je vhodné Aconitum, dítě je hodně vystrašené a úzkostné(má strach ze smrti atd...), pokud je vhodný lék Belladonna, dítě je více rozhněvané a podrážděné.Obličej má červenější a lesknou se mu oči.

Ferrum Phosphoricum 5 CH - pozvolný začátek onemocnění, lehce zvýšená teplota, někdy střídavě zrudne a zbledne obličej, žádné jiné příznaky. Dítě je trochu nemocné a trochu zdravé.

cecil
14. bře 2010

Je toho hrozně moc jen na rýmy a kašle toho je na několik stránek a kdo by to chcěl podrobně, tak doporučuju koupit nějakou knížku.

Spoustu věcí je lepší léčit až u větších dětí, protože ty malé neřeknou co je přesně trápí...pak bych asi zašla k někomu kdo se tím zabývá (dětská dr.nebo homoepat).

Já jen dám stručný návod jak léčíme běžná nachlazení -

Sulfur Iodatum - 5-9 CH - vodnatá rýma, teče z očí a z nosu, pálí v hrdle, napuchlé oči a sliznice.
Dodatkově k tomu:
Nux vomica - 9 CH - kýchání, ponejvíce ráno, teče z nosu a z očí. (já jsem schopná za den kýchnout stopadesátkrát, takže tenhle lék velmi oceńuji 🙂 )

Pulsatilla 15 - 30 CH - žlutozelená rýma, hlenovitá, v noci suchý zacpaný nos, přes den rýma teče, V noci suchý kašel, ve dne vlhký. Zhoršení v teple a zlepšení venku na vzduchu! Dítě je plačtivé, ukńourané, mazlivé.

Kalium Bichromicum 9-15 CH - bezvadný lék na rýmu, která dělá zaschlé stroupky v nose, ztráta čichu, zalehlé uši, málo vydatný výtok čirý, nebo bílý, suchý kašel.

Hepar sulfur 15 - 30 CH - na jakékoliv zhnisané stavy v těle- zhnisaná rýma, dutiny, zhnis. krk, bolavé ucho, váček u zubu....atd. Pokud je i horečka, tak vyšší potence -30 CH.

Jinak pokud zničehonic polknete a zabolí vás mandle- ještě navíc pravá(nemusí být), pak je dobrá Belladona.

Ale jak říkám, je toho hrozně moc, jen na angíny 4 léky podle příznaků....já jsem začala tím, že jsem si koupila léky na zelenou rýmu u děcek a postupně dokupovala na vodnatou, léky na bolesti v krku vše podle knížek. A je dobré doma mít takovou první pomoc - každý podle toho na co nejvíc trpí. (my rýmy, bolesti v krku, dutiny)

abra
autor
14. bře 2010

juju, presne taki, u nas to byl ucebnicovej priklad, vecerni koiliky a hodinovy revy po krmeni, bohuzel po kazdym krmeni a calou noc ☹
s tim rihanim je to fakt,mala nechtela zaboha rihat v zadne poloze, ted uz se to nastesti dari, takze je to o hooodne moc lepsi 🙂

teda, super seznam tech homeo, jdu si ho ulozit 🙂 😉

cecil
14. bře 2010

U nás byly obě holky prďavý ,ale každá jinak. Štěpánka se furt prohýbala dozadu a já ještě ty kolínka furt strkala na břicho a divila se že jí to neulevuje 😖 . Ale prořvala dne a večer většinou lehla a spala. Zato druhá pořvávala i přes den, ale večer to gradovalo, pravidelně v šest, sedum hodin nasadila (někdy už odpoledne) a řvala do desíti, jedenácti, dvanácti hodin 😝 . Pak už jsme padly obě, to byl fakt děs! Když jsem večer měla přečíst starší pohádku, tak jsem jí musela dát malíček do pusy, aby bylo chvíli ticho, protože nic jinýho jak malíček nebo prso nezabíralo. Manžel jezdí na směny, takže jsem někdy ukládala děti sama.

A obě neuměly říhat, to byla hrůza jak jsme s nimi kolikrát nadskakovali aby to nich vyletělo! Přes rameno, potom jsme zkoušeli i z vodorovné polohy rychle zvednout, nic....mohla by to být komedie, kdyby to ve skutečnosti nebylo k vzteku a k pláči! 😠

Ještě k těm homeo - rozdíl mezi pulsatiloou a heparem je ten, že na pulsatillu dělá dobře chladno, studené nápoje, vzduch....na hepar dělá dobře teplo, teplé nápoje, peřina...

juju
14. bře 2010

zaujimave s tymi kolikami, lebo prave sa tam pisalo, ze je velmi dolezite nechat dieta odgrgnut a vysledovat ako mu to vyhovuje (dlzka, poloha a pod) - pokial sa to neustrazi, tak mozu nasleodvat stavy podobne kolike, ale ze to nie je ta klasicka kolika - tak neviem 😖

abra ta tvoja fotka 😀 stale sa na nej rehocem, kedy si das fotku v rovnakej polohe ale s malou abrou? 😀 😀

ku chorobam - pokial nejde o bakterie ale len o virozu, m. hovori, ze sa netreba plasit. Lekar musi rozoznat o co ide a v pripade virusu, treba len klud a tekutiny a trpelivost a ziadne tabletky. On sa stale pousmieva na mamickach, co chodia splasene na pohotovost s chorymi detickami a poslu ich z tade prec takmer zakazdym, len s paralenom, lebo detuchy maju stale len virusy a na to nefunguje nic. Som len zvedava ako mu bude do smiechu ked bude chory maly jujacek. M. uz chcel nakupit kdejake zdravotnicke vybavenie na zachranu babatiek 😀 a stale hovori ze musime kupit monitor dychu. Mate to niekto? ja to velmi nechcem pokial sa maly nenarodi predcasne alebo chory, lebo sa spolieham na matersku intuiciu 😕

barica
14. bře 2010

holky, moc diky za ty seznamy homeopatik, taky se je jdu ulozit🙂... co znamena to redeni D? nelze to nejak "prepocitat" na redeni CH? v lekarne vzdycky kupuju jen redeni CH?

myslite si, ze kdyz davam male pri ockovani Thuyu (pak cca jeste 7 dni po ockovani), ze muzu pri vysoke teplote soupnout i ten Viburcol a pripadne treba i to Aconitum nebo Belladonu? To uz by asi bylo moc namichane, ze?! Ja jen, abych vedela, co delat pri pristim ockovani, ikdyz doufam, ze uz tak teplota nevylitne... docela take premyslim, jestli je lepsi delat zabaly, nebo soupnout paralen? po zkusenostech totiz vim, ze stejne po paralenu teplota jen tak nesleze, takze zabaly by mohly byt ucinnejsi?

juju: my jsme monitor dechu meli, protoze to ma temer kazdy a protoze to mela segra, tak nam ho dala, novy bych asi nekupovala, lze ho pujcit v porodnici na pul ci cely rok za nejaky poplatek. A ze sve zkusenosti muzu rict, ze jsme ho pouzivali tak prvni dva mesice i pres den, kdyz mala spala, v noci tak cca do 6 tydnu, pak zacala spat s nami celou noc a monitor dechu byl uz naprd🙂... ted uz bych ho asi nedavala, ikdyz je to takova jistota a nechala bych si ditko v posteli hned od narozeni🙂...

butt
14. bře 2010

juju:ja se monitoru ze zacatku taky celkem branila, ale m mi rikal, ze ho koupit musime..(biomedicinskej technik 😀 😀 ) a kdyz jsem tak nad tim premyslela, kdyby se nedej boze neco stalo a mimco umrelo, ze prestalo dychat, asi bych si nidky neodpustila, ze mi bylo lito utratit dva tisice... takze mi ho pro klid duse porizovat budeme...

luthien.k
14. bře 2010

My monitor dechu máme a používáme dodnes a já mám díky němu klidný spánek 🙂 Když taková možnost je, určitě bych ho koupila, než si to pak vyčítat. Já vím, neslučuje se to s tím "přírodním" životem, ale to je mi fakt teda jedno 😅 V jiné diskuzi tu například jedna holčina psala, že kamarádce umřela ve spánku osmiměsíční zdravá holčička, prostě přestala dýchat... 😔 Takže já měla jasno.

barica
14. bře 2010

jeste k tem homeopatikum, davate vzdycky davku 5 kulicek? cetla jsem totiz, ze tech pet kulicek "propaguji" vyrobci, aby se toho vice prodavalo, pry staci jen 2-3 kulicky, aby v tom byla ta "ucinna" latka? i na Oscillotoccinum mi doktorka rekla, ze nemusim vybrat celou ampuli, ale staci mnozstvi co se vejde do uzaveru...

cecil
15. bře 2010

Barico....klidně můžeš dát k Thuje ještě jiný lék....obecně se nemají dávat víc než tři léky zároveň...a s odstupem 15 minut jeden od druhého.

Těch 5 kuliček - zajímavý. Moje hoemopatka vždycky říká, že máme rozpustit 5 kuliček v nechlorované vodě a popíjet celý den(do plastové lahve třetinky třeba polovinu vody)...že je lepší když tu informaci tělo dostane vícekrát, než jednorázově. Takže to tak většinou děláme, ale je to kolikrát složitější, když bereme homeo třeba všechny tři dohromady. Ztrácím pak přehled kdo kolikrát pil, večer zjistíme že flaška je vypitá jen z půlky....takže to většinou dopadne tak, že šupnem 5 kuliček pod jazyk.
Taky jsem slyšela, že stačí 2, 3 kuličky...dětem to tak někdy i dávám.

Je zajímavé to Oscillococ. dávám holkám půlku tuby, té malé ji dám třeba i na třikrát. Ale sama když jsem si vzala půlku, nezabralo mi tak dobře jako když jsem si vzala celou. To samé s tím ředěním - na dlouhodobé užívání je to dobrý, ale když mě opravdu akutně bolelo v krku, tak jsem si dala každé asi 4 hodiny 5 kuliček pod jazyk (Hepar sulfur a vlastně se dá říct, že po třetí dávce už mě v krku nebolelo)...a zdá se mi, že ty kuličky rovnou pod jazyk zabírají líp. Víc.

Existuje ještě nějaká sada na ředění - dá se to koupit a tam si dáte třeba jednu kuličku do 1ml vody a pak užíváte po kapkách - je tam kapátko. Stačí pak jedna, dvě kapky pod jazyk. Ale musel by mi to někdo vysvětlit. Prý to dost šetří peníze.

A v knížce mám napsáno, že potence C nebli CH jsou snadněji dostupné na našem trnu a mohou v praxi nahradit potence typu X neboli D. Např: Místo Ruta 6X můžeme podat Ruta 5 CH.

takže je to asi stejné

cecil
15. bře 2010

Monitor dechu jsme neměli, děcka s náma stejně hodně spali v manželských postelích. Je fakt, že jednou jsem se vzbudila a Emi nedýchala, ony děti když se jim zdá živý sen, tak na chvilku můžou zadržet dech....a koukám na ni a říkám si , že se mi to asi zdálo, že dýchá, tak jsem do ní strčila prstem a ona se teprve pak nadechla....to samé se mi stalo u starší. Ale vždycky mě to vzbudilo... instinkt opravdu fungoval. Myslím, že se někdy zbytečně podceňujeme. Nakonec i ta technika může selhat.( a neříkejte mi že ne! Mně které se urvaly brzdy v autě! 😅 😀 Chlapovi se to nestane, ale mě, která technice ani za mák nevěří, tak mě jo! 😀 )

Momitor bych pořídila jen kdybychom měli nedonošené dítě.

kafulienka
15. bře 2010

monitor dychu

no ja by som asi bez neho ani neporodila 😀 😀 😀

...ja sice zastavam nazor, ze radsej ziadny elektrosmog, ziarenie, skodlive vlny okolo babatka, ale proste bez monitoru by som asi nezazmurila oko...super vec, kludnejsie svetielko ako to zelene na monitore, ktore pravidelne blika, nepoznam 🙂 😉
ja som dokonca chcela kupit aj ten mini mikro monitorik, co sa pripina na plienocku, resp do kociara...

ps: tiez sa nam stalo, ze zapipalo, a nie raz...par krat plany poplach, ale hned ten prvy - naozaj nedychala...

abra
autor
15. bře 2010

juju, no nevim, kdy bude mala abra takovej artista jako muj pes, abych vymenila fotku 😀 😀

s tim monitorem - m. ma v rodine syndrom nahlyho umrti (syn jeho bratra na to zacal trpet cca od 3 mesicu veku a drzelo ho to snad do roka), takze sem videla na vlastni oci, jak to dokaze s rodicama zamavat. Takze sem ho poridila s tim, ze budu mit klidnej spanek, a vzhledem k tomu, ze sem vedela, ze mala bude spat se mnou v posteli anebo v hacce, pripadne jeste nekde jinde nez v postylce, taxem poridila prenosnej monitor respisense. Co se nestalo v prvnim tydnu co byla mala doma, monitor v noci hvizdal, ja poucena o planych poplachach sem v klidu rozsvitila, kontroluju decko a ona vazne nedycha, no proste "jenom" zapomela chvilu dychat, takze sem vedle ni tleskla a ona byla v pohode. Za par tydnu se to opakovalo znova... Rovnou rikam, ze i kdyz byla mala se mnou v posteli, hned vedle me, tak u me bohuzel zadna intuice nefungovala a sem rada ze to, ze na me monitor hvizdnul...

didi35
15. bře 2010

cecil, kafulienka: zatial sa Vam podarilo vsetko vyliecit homeopatikami? Bez ATB? Samy homeopatika nasadzujete alebo pred podanim dietatu este s niekym konzultujete? dik

betelgeuzz
15. bře 2010

Abro, jasně, že intuice nefungovala, když jsi měla zaplý monitor.

Já bych pro zdravé dítě monitor nepořizovala. Malá se ale narodila přidušená a byla hypotrof, tak jsme si ho půjčili z porodnice. Použivali jsme asi 2 měsíce, od té doby spí s nama v posteli, takže monitor je stejně na nic.

Jaké používáte nádobí pro děti? Za chvíli budeme začínat s příkrmama, tak jsem se dívala po nějakých lžičkách. PRý Kikko má začít vyrábět nádobí pro děti z toho kukuřičného škrobu, ale zatím jsem to neviděla ani na jejich stránkách. Jestli to nezačnou brzo vyrábět, tak budu muset něco vybrat, ale co?

abra
autor
15. bře 2010

bet, obavam se, ze by ta intuice nezafungovala ani kdybych na ni ten monitor nemela, vzhledem k tem kolikam sem byvala silene nevyspala a spala sem jak drevo kdykoli to jenom slo. Myslim, ze pouziti monitoru neni nejak spatny, pracku, mycku, sporak atd taky pouzivam 😀
Pro malou nadobi zatim nepotrebuju, mam pro nu dve skleneny flasky, ze kterych dostava caj a obcas mliko a jinak normal nase nerez lzicky, kdyz ji davam kapky. Z kuku skrobu - nerozpusti se to?

cecil
15. bře 2010

abro ....já taky bývala unavená, spala jsem jak dřevorubec, navíc jsem na jedno ucho prakticky hluchá...a stejně mě to vždycky vzbudilo. Nevzbudilo mě ticho, ale jakoby mi někdo říkal : vzbuď se. Ten pocit. A samozřejmě takových příhod moho být mnohem víc, jen o nich nevím...kdybych měla monitor, tak by mě je zapípal.
Jednou tu psala holka z Norska, že její známí jeli s malým chlapečkem v autě, přestal jim dýchat zrovna před nemocnicí, měl okamžitou pomoc, resuscitaci, a stejně ho nezachránili. Tak si říkám, že to, že naše děti na chvilku nedýchají je určitě něco jiného než syndrom náhlého úmrtí.

Ale kdybychom měli v rodině problémy tohodle typu, tak bych ho samozřejmě koupila.

Lžičky mi připadaly taky nejlepší nerez. Talířky porcelánový a skleničky skleněný 😀. Akorát na cesty jsme si vzaly nějaký umělohmotný pítko a uměohmotnou misku. Ale my moc necestujeme.

Didi - holky samozřejmě už atb. za svůj život měly, Štěpánka dokonce až moc. Na homeopatii jsme přišly teprve před 4 lety, právě kvůli Š. špatné imunitě. Musím ale říct, že tak 3 až 4 z 5 nemocí zvládnem doma včasným podchycením. Konstitučně se léčí Štěpánka u homeopatky, mladší ne, jinak podle aktuálních problémů nasadím homeo sama. Když do dvou, tří dnů není zlepšení, jdu s nimi k naší dětské mudře, která hoemopatii nedělá.

betelgeuzz
15. bře 2010

Abro, nerozpustí. Však Kikko z toho dělá kousátka a hrkačky. Myslíte, že nerez lžičky jsou ok? Vždyť se říká, že při krájení nožem se ničí vitamíny, tak jestli nevadí i ta lžička?

abra
autor
15. bře 2010

bet, popravde nad tim nerezem jsem takhle neuvazovala... prislo me to jako jeden z nejvhodnejsich materialu, uz treba i proto, ze se da bez problemu vyvarit a nic se z nej neuvolnuje...

erinka83
15. bře 2010

bet, Dr. dneska na Rodince zas říkala, že lepší je plastová z toho důvodu, že nerez je tvrdý, kdyby dítě mělo nějakej špatnej zážitek s touhle lžičkou, mohlo by odmítat příkrmy... Ale nevím no 😅 Asi že když je dítě u krmení divoký, může ho ta lžička zranit... No holky tady nám řeknou 😀 Taky jsem si říkala, že bych to měla začít pomalu řešit....

Co se týče toho kukuřičnýho škrobu, tak jsem byla ráda, že tyhle hračky máme, že jsou eko, ale kousátko má jednu část jakoby z měkké gumy a lepí se na to chlupy 😒 A štěrchátko zas krásně štěrchá, malé se strašně líbí, ale jedna část vypadá akorát narvat do pusy, ale ven že by šla blbě ☹ Takže to jí dáváme jen za přísného dozoru 🙄 musím se podívat po dalších typech 😀

abra
autor
15. bře 2010

eri, jak se udrzujou ty hracky z toho skrobu? Jde to vyvarit?

betelgeuzz
15. bře 2010

Abro, když se dávají příkrmy, tak už se to nádobí nevyvařuje. Stejně ti dítě strká do pusy co kde najde, takže to už nemá smysl.

Eri, já si říkala, že mám zafixované, že se používá plastové, ale nevěděla jsem proč.

barica
15. bře 2010

erinko, my ty hracky mame take obe a mas naprostou pravdu s temi chlupy, jenze mala jich za den sporada stejne nepocitane, porad ma ruce v puse🙂?! musim se na ty jejich lzicky podivat, jestli je ted maji... a to na homeopatika take pouzivate klasicke pribory? vzdyt se to ma podavat na plastovych?

kafulienka
15. bře 2010

ahojte,

trosku "odveci" ale predsa len " k veci" ...ohladom plastovych lyziciek, ze nepouzivate tie z DDR? 😀 😀 😀 😀