Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
17. led 2011

@erinka83 ja by som KM skusila, ja som mozno opacny extrem ako luthien, ja malemu dam ale len trosku vyskusat (samoska KM este nie, ale lepok papa uplne vsetko, bylinky a pod). Daj trosicku a sleduj a ak fajn, tak preco nie. U mna plati len jedina zasada - musi byt BIO 😀

luthien.k
17. led 2011

@juju, každý jsme tu něčím trochu ujetý 😀 Pro mě zase bio není vždy zárukou kvality... I když mléčné výrobky (jogurt, tvrdý sýr) kupuju taky téměř výhradně bio 🙂

betelgeuzz
17. led 2011

Já jsem kdysi ty éčka, co jsou v taveňácích, hledala v knížce od Vrbové a zas tak strašný teda nebyly.

luthien.k
17. led 2011

Ono jde hlavně o to, že tavící soli brání vstřebávání vápníku.

jasekd
17. led 2011

Teda jak to mliko tady kritizujete, tak malemu ho neplanuju davat jeste dlouho, jen jako UM, ale ja sama se ho nevzdam, mam ho fakt rada.

jasekd
17. led 2011

@luthien.k Jeste se chci zeptat, ty jsi chodila plavat s deckem, co ma nabeh na AE? To jste chodili do slany vody? My teda na plavani nemuzem kvuli ledvine, tak to aspon nemusim resit, ale u nas je jen klasicka voda, ale kdyby byl zdravej, tak bych asi chodila, kdyz ani ja ani manzel nejsme alergici.

luthien.k
17. led 2011

@jasekd, chodili jsme do slané vody, bylo to v pohodě, párkrát jsme se byli koupat i v normální sladké s chlorem a taky nebyl problém, on reagoval hlavně na jídlo, ty zevní vlivy na něj naštěstí až takový vliv nemají...

abra
autor
17. led 2011

nedocitam, stehuju, vybaluju, nabaluju, pucuju a uklizim, uf uf uf, uz se ze me zacina kourit 😀 jenom registruju zminku o stobu, predem pred nima varuju, je to spolek na "vyrobu anorexie" nic vic, fakt pekne ujety plany delaji 😒 a to co mi provedli s kamoskou, radsi no comment 😒 😒

aemmi
17. led 2011

@abra fakt? mně byli docela sympatický...přišlo mi to jako jedna z nejrozmnějších společností, která se tímhle zabývá....i to hodnocení potravin se mi zdá, že má hlavu a patu, ale konkrétní plány jsem od nich neviděla teda...určitě ale dost lidem pomohli... 😅

jinak stěhování nezávidím 😒 my to měli před vánocema a ted se aspon dva roky nikam nehnu 😅

ikarkulka
18. led 2011

ahoj, omlouvám se, že vám zase nerušuju diskusi, ale ráda bych vás poprosila o radu, co na rýmu pro 5měsíční dítě. má plný nos, asi má trochu chycený krk, teplotu nemá.
díky moc předem.

luthien.k
18. led 2011

@ikarkulka, nejspíš jen prostříkávat mořskou vodou a odsávat 🙂

ikarkulka
18. led 2011

@luthien.k zeptám se ještě víc jak tatar - ta mořská voda se koupí běžně v lékárně? řeknu, že chci mořskou vodu jako sprej do nosu?

a nemohla bych mu dát trochu heřmánkového čaje, slabého?
když nemůže zabrat a brečí, tak pomáhá, když si lokne vody, uklidní ho to a trochu i "zchladí". tak že bych mu místo toho ten čaj.

luthien.k
18. led 2011

@ikarkulka, 😀 Jojojo, v lékárně, my třeba používáme Physiomer Baby. Máš odsávačku na vysavač? Někdo říká, že moc nepoužívat, ale nám se osvědčila, když fakt nemohl dýchat... Jinak já pro bylinkové čaje pro kojence nejsem, když už, tak slabý rooibos, heřmánek raději ne kvůli tomu, že je to častý alergen a navíc při nachlazení nevidím žádný léčebný smysl, je spíš na úpravu trávení...

ikarkulka
18. led 2011

@luthien.k díky!
nemám, ale právě se ji chystáme koupit společně s tím něčím na rýmu. máme jen balonkovou a ta je na nic.

abra
autor
18. led 2011

@aemmi hmm, mozna pomohli, ja o nikom takovym nevim, kazdopadne doporucovat k svacine jedno jabko a k odpoledni jeden banan je naprosty scifi 😒 Kamoska po jejich "kure" mela dole 15kg, z toho byly jen cca 4kg tuky, takze je jasny, co s tema lidma delaj zejo 😒 😒 Navic kdyz jsem sla kolem bilyho domu, kde maj svy kurzy a zrovna vychazely tri slecny odtama a sly predemnou a bavily se, jak maj desnej hlad a co muzou a co nesmi a kdy, tak me to fakt prislo jako dost velky hladoveni, ony ty slecny teda nemluvily o nicem jinym, nez o hladu, coz je hrozne blbe ☹ Ja sem teda proti stobu nabrousena od ty doby, co tam chodila ta kamoska, jaky nesmysly pak rikala, to me certi brali 😖

aemmi
18. led 2011

@abra aha, já o tom teda jen četla v různých časopisech a občas kouknu na jejich stránky, ted se to teda jmenuje rozumnehubnuti.cz 😅 ale co jsem koukala na ty jídelníčky, co tam dávali lidi, kteří s nimi hubli, tak mi to nepřišlo tak děsný...ale to je jedno, já s nima nemám v plánu hubnout 😅 jen mě zaujalo, že poprvé slyším nějakej negativní názor 😉

abra
autor
18. led 2011

@aemmi fakt jo? ja zase slysim poprve pozitivni 😀 Asi to bude tim, ze kdyz lidi hubnou, tak neresi co hubnou, hlavne ze je vaha nizsi, takze sou vlastne spokojeni, a kdyz se hubne, tak se prece nesmi jist a je logicky hlad zejo 😀 takhle nejak uvazujou a sou spokojeny 😀 Me rikaji vzdycky na uvodni konzultaci: A nebudu muset jist takovy to obili a podobny hnusy? Nebo ja se bojim jak budu mit ten strasnej hlad 😀 uz prichazej predvydeseni 😀

aemmi
18. led 2011

@abra 😀 😅 to asi nečteš takový ty slepičí časopisy typu Týna, Blesk pro ženy a spol.. 😀 .v Týně je pravidelná rubrika a dost lidí tam začalo hubnout právě s nima...jsou nadšený, spokojený, atd., ale jako je fakt, že negativní ohlasy tam nedají... 😅 možná tam stobu dělaj cílenou reklamu 😅

abra
autor
18. led 2011

@aemmi jee, tak to fakt nectu 😀 obcas si koupim noviny, a casopisy tak akorat apetit anebo kdyz je nejaka zajimava rubrika prave o hubnuti nekde, nebo takovy ty fitness casaky, tam sou zajimavy novinky, kdyz ja ani pomalu nevim, jak se jmenuje got jmenem, tak bych ten bulvar asi nepochopila 😀 😀
Jako treba u nich pusobi nejaky dobry lidi, ja nevim, je to velka organizace, ale co mam info, tak zustali s planama tak nekde v dobe za komaru ☹ A to, co vyrobili za elaborat pro mf dnes tedko na zacatku roku, no ehmmm, jako z pulky dobry, z pulky na zabiti, takze aspon nejakej pokrok u nich videt je 😀

aemmi
18. led 2011

@abra Moje mamka to hodně kupuje, tak když tam dojedu, tak si před spaním počtu...ale tohle není takovej ten bulvár, kde, kdo, kdy ským, to jsou takový ty časáky pro ženský..hubnutí, proměny, hadry, účesy, dekorace do bytů, sem tam rozhovor a tak 😀 Jako ta hlavní, Kunová je mudra, tak bych čekala, že to bude něco rozumnýho 😅 Ten manuál v mf dnes je oně, že...ty dva první týdny jsem si koupila, ale nevím, v MF hubnou 3x do roka a přijde mi to pořád stejný...jako z mýho laickýho pohledu, některý jídla na hubnutí nic moc, některý třeba dobrý pro zpestření, nevím,no 😅

abra
autor
18. led 2011

@aemmi nene, normal v novinach to bylo jako priloha, tam jsem to videla. Me prijde, ze ve vsem, co je "pro zeny" tak se furt hubne 😀

aemmi
18. led 2011

@abra Aha, tak v Oně taky hubnou už od vánoc, nojo, jsem to říkala, že tam se hubne taky furt...ted to je určitě nějaká předjarní kúra, pak bude jarní do léta do plavek, letní protože v létě to jde nejlíp, podzimní pro ty, co se jim to v létě nepovedlo, atd 😀

luthien.k
18. led 2011

No jo, @abra musí zdrbnout konkurenci 😀 😀 😀 Já jsem před pár lety u stobu hledala inspiraci, hlavně pro mm, který chtěl zhubnout a nakonec jsme oba drželi tu jejich dietu o pěti tisících kaloriích a docela to šlo, nějak úplně hlady jsme netrpěli, i když dneska se na to taky už koukám zcela jinýma očima, na to, co jsme tenkrát jedli 😅 Dneska bych asi Šmakouna do pusy nedala 😀

aemmi
18. led 2011

@luthien.k A proč bys nedala do pusy šmakouna? já si obecně myslím, že když se začíná hubnout, takže má asi každý ze začátku trochu hlad...kor když jsou to lidi, co se přežírají tučným, sladkým, mají monhem větší příjem než výdej, tak je asi změna jídelníčku trochu zaskočí 😅 no, pak je to jen o vůli 😝

luthien.k
18. led 2011

@aemmi, protože je to čistá vaječná bílkovina a Tobík měl období, kdy reagoval i na vejce a tak se snažím v těhu střídmě s těmito věcmi. Navíc mi to dneska přijde prostě takové "syntetické" jídlo, jako amarouny 😀

aemmi
18. led 2011

@luthien.k aha 😅 vy mě tady děsně matete, z jednoho hlediska je to dobrý, z druhýho zase ne, si to pak přeber 😀
Jo, a ty děláš do atop. ekzému jsem tu někde postřehla, že? Bych potřebovala poradit, já ho mám na rukou, mám mastičku s kortikoidama, ale nechci se tím moc mazat 😒 když jsem byla malá, tak mi na to dávali rozvařený ovesný vločky , platí to ještě? nebo neměla bys prosím tě nějakej jinej, nejlíp přírodní neškodnej tip? 😉 když tak děkuju 🙂

betelgeuzz
18. led 2011

@abra a tobě příjde jedno jablko, nebo banán ke svačině málo? Vzhledem k tomu, že znám spoustu lidí, co vůbec nesvačí, tak mi to příjde akorát. Jak by teda měla podle tebe vypadat svačina?

blovitc120
18. led 2011

@betelgeuzz mozno pri dietach malo ale pri idealnom zlozeni denneho jedalnicka OK? To aj mna zaujima.

aemmi
18. led 2011

Ono asi záleží, jaká kdo má mezi jídly pauzy...já když snídám v 9 a obědvám v poledne, tak mezi tím taky nesvačím, což mi přijde OK...něco jinýho je, když člověk ráno jí v 6 a pak má oběd ve 12 h. to bych asi měla pěknej hlad a jablko by mi nestačilo...ovoce je sladký, obsahuje jednoduchý sacharidy, takže je potom brzy hlad..navíc asi každý jídlo by mělo obsahovat i nějaké bílkoviny, ne? pokud píšu blbosti, tak mě snad někdo opraví 😀

erinka83
18. led 2011

Tak to je téma pro mě, mně by rozhodně jabko ani banán nestačily, já mám hlad skoro furt 🙄 i když nejsem těhotná 😅 já právě asi neumím udělat výživný ty svačiny 😒