Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

aemmi
24. únor 2011

@jasekd jdu tam zítra ráno, tak se poptám 🙂

@luthien.k aha, zní to logicky, do 17. týdne mám teda ještě čas, ale tak určitě to budu řešit...jsem myslela, že to přečkám bez léků, ale tak radši ne...

butt
24. únor 2011

@aemmi ja taky beru xyzal a alergolozka rikala, ze muzu i v tehotenstvi.nicmene ja ho nechtela brat...to co rika luth je pro me uplna novinka 😕

@abra ha skorapky pro me jsou taky radioaktivni odpad 😀 ale jeste vic syrovy kureci maso, to pak bez nadsazky dezinfikuju celou kuchyn, jarek ze me nemuze 😀

abra
autor
24. únor 2011

musim se pochlubit, alpro jahodovej soya drink zahucel ve vikine behem hodiny dopolko, nevim, jestli jenom nemachrovala pred deckama (byli jsme v krouzku) nebo jestli ji to tak chutnalom kazdopadne dobra zprava 🙂

@juju jj, je to brokolice, kapusta, kvetak z toho, co deti muzou, ale toho uz je celkem prejezena, ma rada ruznorody jidlo 🙂 Tyjo, ty jesle to je teda sila, to bych podala stiznost, kdyby mi takhle vratili dite 😒 😠

@luthien.k v nejakych vecech se celkem shodujem 😀 aspon co se skorapek tyce jsme za jedno 😀 😀

@aemmi zavolej na alergo, kdekoli ti reknou jestli jo nebo ne popis situaci a poradej ti i kdyz nejses u nich v peci, a taky pokud reknes ze mas akutni problemy a ses tehotna, tak te i rychle vezmou bez dlouhyho objednan. Taky bacha na to, z nelecene alergo rymy si muzes vypestovat hodne rychle chronickou, navic plod muze mit problem se zasobenim kyslikem (a to nejenom u astmatiku, ale i u bezne alergicke rymy) , takze leky bych urco doporucila brat ☹

luthien.k
24. únor 2011

@abra, tak jsem zapátrala v literatuře a našla nějaké preparáty, co by malá mohla (když na nich trváš):
Calcium chloratum - Galena sirup, Vitalcin Pulvis, Multi-Sanostol sirup, Pikovit sirup. Jsou to většinou kombinované preparáty, s různými aditivy, takže je rizko reakcí i na ta aditiva u citlivých dětí... Navíc soli vápníku, když se užívají nesprávně, tak se mohou stát kamenotvornými v ledvinách, střevech, žlučníku, cévní stěně... No prostě do preparátů bych šla fakt až v nouzi nejvyšší (u dítěte). Rozhodně by se nemělo dávkovat víc jak 250 mg vápníku.

@butt, no jo, pro mě to taky byla novinka, ale je to logické, když je tělo matky v těhu zaplaveno histaminem z jejích alergických reakcí, tak to ovlivňuje imunitu plodu - bohužel negativně.

abra
autor
24. únor 2011

@butt jupiii, spriznena duse se skorapkovou fobii 😀 😀 😀

luthien.k
24. únor 2011

@abra, na skořápkách se teda neshodneme, je to v případě vápníku ideální, osvědčený přírodní zdroj v našich podmínkách ;-D I když je fakt, že nejvíc salmonel ve vejci je právě na povrchu skořápek, tak bacha na to 🙂

abra
autor
24. únor 2011

@luthien.k dikec 😉 neco z toho treba vyberu, kazdopadne tedko to vypada, ze bych do ni mohla dostat to alpro mliko, mam doma jeste dve krabicky (potvory, ty ochuceny maj jenom v tech dvoudeckach drahych jak prase 😒 ) a kdyz to bude pit, tak ji to budu davat, jeste ji tam zkusim napasovat ten ryzak, treba se necha napalit 😀

abra
autor
24. únor 2011

@luthien.k prave , ta salmonela, brrr, mam z toho upne fobii 😅

butt
24. únor 2011

@luthien.k jj zni to logicky...a ja prave kvuli male ty prasky brat nechtela (prece jen se nejednou v historii ukazalo, ze "neskodny" leky nakonec negativni dopad na deti v brisku mely...) ☹ aneb clovek se muze snazit sebevic a vzdycky neco pokazi ☹

@abra 😀

aemmi
24. únor 2011

Holky všem díky za názory, takže ted už vím, že léky radši brát. Já mám normálně brát xyzal denně, ale ted si ho dám tak jednou za 4 dny, no, zeptám se zítra na gyn. a uvidím, stejně mi ty léky dojdou, tak se když tak vetřu někam, jako že potřebuju předpis a oni si snad už poradí 😉

abra
autor
24. únor 2011

holky, neznate nekoho kdo jede na mauritius, reunion nebo madagaskar?

luthien.k
24. únor 2011

@abra??????? Co bys prosímtě chtěla přivézt? 😀

@aemmi, ono to jednou za čtyři dny nemá smysl, do prcka se to stejně dostane, ale na potíže to nezabere... Mně teda alergolog (ke kterému už taky v životě nevkročím, mimochodem, děsnej blb, co předvedl, když jsem tam na podzim přišla s doporučením od praktika kvůli několika infekcím HCD za sebou, to jsem nezažila) léky brát naopak zakázal, jenže já si dneska o leckterých doktorech myslím svoje - když vidím ty zkušenosti mamin s malýma atopikama a alergikama 😠

abra
autor
24. únor 2011

@luthien.k ale vanilkovej pudr do peceni, nemuzu ho tady nikde sehnat, maj tam spesl odrudu vanille bourbon zeme puvodu madagaskar hele : http://www.vaynilla.mu/selection_vanille_nature... a ja blbec sem si to tam koupila a stala se na tom primo zavisla, takze kdyz me ted dosel, tak me proste zadna jina vanilka nevoni 😅 😅 😅

aemmi
24. únor 2011

@luthien.k jen jestli jsme nebyli u stejnýho alergologa 😅 jo, jasně, že se to do miminka dostane, ale já nevím, já měla brát denně, ale dost lidí se tomu divilo, tak pak jsem zkusila jednou za dva dny a žádný příznaky jsem nepocítila...ted si právě vezmu, když se mi zdá,že cítím příznaky...ale nebudu si hrát na doktora a poradím se 😉 u něktarých doktorů nachápu, jak mohli vystudovat 😒

aemmi
24. únor 2011

@abra bohužel, tam se asi v nejbližších letech nedostanu 😅

luthien.k
24. únor 2011

@abra, Ty labužnice jedna 😀 No jo, holt se budeš asi muset smířit s obyč. bourbon vanilkou, třeba v DMku ji myslím mají... 😉

abra
autor
25. únor 2011

@luthien.k uz sem se patala na beremku v diskuzi o mauru a ozvala se me slecna ze sk, tak ju precejen budu mit 😵 😵 😵
Ja chci prave ten prasek, je to susenej vyskrab z tech lusku a vydrzi to pekne vonavy hafo dlouho a hlavne se s tim nemusim rezat a vydelavat (to fakt nerada delam), nomal nebo bourbon vanilku tady mivaj, ale ne ten pudr a ne z madagaskaru 😀 vidis vidis, uchylky pana monka 😀

luthien.k
25. únor 2011

@abra, Ty máš teda štígro 😀

aemmi
25. únor 2011

Holky tak mám xyzal 🙂 přes nic mě začalo bolet v krku, tak jsem šla z gyn. rovnou k obvodní a ta řekla že jo 🙂

luthien.k
25. únor 2011

@aemmi, tak snad to nebude angína, já ji v prvním trimestru měla 😒 Brala jsem atb. dokonce dvakrát, vždy z krve potvrzená bakteriální infekce, takže jsem dala prckovi hned něco pěkného do vínku 😝 Snad to u Tebe bude lepší.

Jinak dobrý, doktorka bude asi rozumná 🙂

abra
autor
25. únor 2011

ryzodrink neprosel ani prislazenej, ani se sirupem, takze zatim furt zustavam u toho alpro soya jahoda, zitra prubnu vanilku, sakys to dite nemuze chtit aspon neco bez prichuti? Dyt to ryzomliko je samo o sobe tak sladky 😒

@aemmi tak super, a tedko budes desne eko, pac nebudes mit skoro zadnou spotrebu kapesnicku 😀 😀

luthien.k
25. únor 2011

@abra, to Tvoje dítě bude asi paličaté po Tobě 😀 😀 😀 Tak testuj sóju, testuj, jsem zvědavá, hlavně pak na ten test mléka...

abra
autor
25. únor 2011

@luthien.k nejen po me, m. je taky pekne trvdohlavej 😀 Na to mliko jsem taky zvedava, soja zatim vypada ok, no uvidime po nejake dobe zejo.. Hele, kdybys vedela o nejakym ochucenym ryzovym, tak rekni. Jo a mandlovy zatim jeste neni moc ok ze? ☹

aemmi
25. únor 2011

@luthien.k no, taky doufám, že to zvládnu bez ATB, já už taky jedny měla, hned na začátku na zánět moč. měchýře 😒

@abra to ti řeknu, jako ta obvyklá spotřeba je u mě děsná 😒 bych používala látkový, ale tapořád někde ztrácím 😅

aemmi
25. únor 2011

@abra třeba se malý ještě chutě změní 🙂 no, já se jí nedivím, že nechce neochucený, já to taky nemusím 😒

abra
autor
25. únor 2011

@aemmi v to pevne doufam, pac to je cukru a cukru ☹ ☹ ☹

smecka
26. únor 2011

Ahoj holky, čím jste promázávali mimča? Malýmu budou 3 neděle a loupe se mu kůžička, tak ho chci něčím promazat. Zatím mažu olivovým olejem a je to takové dosti mastné ...
Díky.

luthien.k
26. únor 2011

@smecka, na totéž ses ptala v babských receptech, že? Já jsem totiž všude 😀 Hele olivový olej opravdu ne, obzvlášť při genetické zátěži na AE, z mazání oleji mohou vzniknout u atopiků ošklivé dermatitidy!!! Ta kůžička se sloupat musí, nehrotila bych to tolik, raději víc hydratovala, jak jsem Ti už psala. Olejíček jedině do koupání (je třeba, když už, aby se "navázal" na vodu), a to třeba Oilatum. Jesli chceš zkusit něco přírodního, tak raději bambucké máslo na mazání.

abra
autor
26. únor 2011

@smecka ja malou mazala kokosakem nebo bambuckym nebo merunkovym olejem, vsecko na vlkou kuzi, ona teda byla hodne moc vysusena cca mesic

abra
autor
26. únor 2011

@luthien.k ty normalne ovladas celyho kone 😀 se nejak nudis ne? 😀 😎 😀