Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
26. únor 2011

@abra, chodím do tří diskuzí (pravidelně) a smecka se do dvou z nich strefila, já za to nemžu 😀

luthien.k
26. únor 2011

Jo, kokosák je z těch olejů nejpřijatelnější, to máš pravdu 😉

betelgeuzz
26. únor 2011

@smecka já jsem nemazala ničím. Ta kůžička se oloupe a pak už je to dobrý. Ale teda nemáme problém s EA.

smecka
26. únor 2011

@luthien.k: zdar. 🙂 Jo ptala a říkala jsem si, že se zeptám ještě tady na něco přírodního. Přeci jen ty mastičky o kterých jsme se bavily jsou až při nějakých obtížích, ne?
Co má malý je normální sloupávání kůžičky, je suchý, tak jsem myslela, že promazáváním mu udělám dobře. 😉
.... aha, tak já myslela, jak olivovým olejem dělám to nejmenší zlo. 😕
... Oilatum jsme používali i u dcery a používáme dál pro synka.
... no vidíš, bambucké máslo. Tím jsem taky mazala dcerku, jsem skleróza. 😉
Díky.

luthien.k
26. únor 2011

@smecka, vše z těch emolientů se dá používat i na dítě bez potíží jako prevence, ony jsou fakt dobré na citlivou dětskou kůži, ale nutné to samozřejmě není.
Jinak já jsem spíš taky pro to, když potíže nejsou, kůže je dobrá, bezproblémová, nemazat zbytečně ničím, jak píše @betelgeuzz. My jsme taky, když pominu obličej, kde byl ekzém, tělo mazat nemuseli, nebylo třeba.
Bambucké máslo je ale dobrá volba, je to silný emulient, vytváří na pokožce jemný ochranný film, který uzamyká vlhkost v pleti (jak píše kam.zyk 🙂)

martinka1981
28. únor 2011

@luthien.k ahoj,idem sa ťa spytať na tie mydlove orechy. Je neaky rozdiel medzi normalnymi a tekutymi???
Chcem to vyskušať kvoli deťom len neviem ktore su lepšie.

smecka
28. únor 2011

@luthien.k: díky, zatím nemažeme ničím, oliv. olej jsem uklidila do kuchyně. Ale bambucký koupím. 🙂

luthien.k
28. únor 2011

@martinka1981, ahoj, já jsem zkoušela ořechy (přímo ty přírodní) jen párkrát a mně nevyhovují, připadá mi, že to pere jako čistá voda, tak používám na praní čisté jádrové mýdlo s prací sodou (nedělám sliz, na to jsem líná, ale dávám cca tři lžíce nastrouhaného mýdla a stejné množství sody přímo do bubnu pračky, dvakrát máchat, jednou z toho se dvěma lžícema octu a je to v pohodě - od 40 st. to pere super).

abra
autor
1. bře 2011

petuli se narodila holcicka 🙂 vcera rano 🙂

herminka
1. bře 2011

@abra A podrobnosti nevíš? Nebo to necháš na ní?

@petuli80 Moc gratuluji a vítám maličkou na světě 😵

abra
autor
1. bře 2011

@herminka jenom miry a vahu, ale i to necham na peti, az dojde, tak se urco pochlubi 😉

@luthien.k btw, vypada to, ze male vadi i soja, dopr... ☹

luthien.k
1. bře 2011

@petuli80, doufám, že jste obě v pořádku a moc moc gratuluju! 🙂

@abra, klidně o tom můžeme pokecat v babských receptech na AE miminek nebo alergii na BKM v kojencích, ať tu holky nečtou pořád o alergiích... Jak se to projevuje? Ekzémem? Souběh ABKM a alergie na sóju je holt bohužel dost častý... A co je v těch nápojích za ochucovadla? Mohlo by to být i na ně...

abra
autor
1. bře 2011

@luthien.k zhorsil se ji ekzem na krku, uplne zrudl a rozlejza se, takze sem hodne osladila ryzomliko a to pije, nebo krupicnou kasi z toho celkem ji a soju sem vyhodila, tak to zas zbledlo. Jee, me na jinou diskuzi nedostanes, nestiham 😀 Prihlaste se, kdo nas nechcete poslouchat, kdyztak se prehodime do ip 😉

luthien.k
1. bře 2011

@abra, no, tak to je celkem výmluvný scénář... 😒
Ty brďo, hodně oslazený rýžomilko, to už musí být teda utrejch, ono je to strašně sladký samo o sobě 😅
Víš co máš dobrý na druhou stranu? Že reaguje celkem rychle, jak na zavedení, tak na vysazení, to vypadá celkem pravděpodobně na IgE alergii a krevní testy by mohly napovědět v tomhle případě. U nás je to dalekoho s větším zpožděním a hůř se to odhaluje a vychytává...

abra
autor
1. bře 2011

@luthien.k jo reaguje rychle, prave je me divny, ze proste na tech testech nic nebylo, no tedko bude dr delat v pondeli novy odbery, tak uvidime. Sladky to je naprosto priserne, nechapu ze chce takovy veci, ja sama bych to pit nemohla tak desne oslazeny, no ale kdych ji to tak neudelala,tak smula no ☹ i s pitnym rezimem je problem, bez slazeni ani ranu, to me tak stve 😒

martinka1981
1. bře 2011

@luthien.k super tak to vyskušam,hlavne kvoli deťom chcem. Použivame Frosch s aloe vera ale tak to mydlo bude asi lepšie aj na tie problemy čo mame 😉

luthien.k
1. bře 2011

@abra, jsem na ty výsledky moc zvědavá, i když to může být stejné jako minule (ale nemusí, u dětí se vše tak rychle vyvíjí i v tomto směru). Důležité je, že sama dokážeš přijít na to, co vadí 😉 U nás taky s pitným režimem bída, ale zatím odolávám slazení a dostává do čaje pouze jablečný mošt...

@martinka1981, ono to vyjde i o dost levněji, než cokoli jiného na praní, což je taky dost výhoda 🙂 Tady je docela pěknej článek, kde se všude dá to mýdlo (a ocet a soda) využít.

http://radosa.blog.idnes.cz/c/177922/Ekologicka...

butt
1. bře 2011

@luthien.k
@abra zadna ip, me to zajima 😉

abra
autor
1. bře 2011

@luthien.k tyjo, se mas, me neprojde vubec nic nesladkyho ☹ v lete ji udelam aspon domaci sirupy, ty od babi mi uz dosly, kdybych to tusila, tak bych se vic zasobila. Kdyz ji zkousim jenom trochu snizit miru sladivosti, tak odmitne pit uplne a strasne dlouho trva, nez zas "uveri" ze se muze napit, takze pak treba je schopna prezivat na 30ml za den a to je sila, pac ma pak zacpu a je protiva atd, takze uz radsi moc neexperimentuju ☹

@butt hele, jak u vas s tema pupinkama? zmizly?

butt
1. bře 2011

@abra hele nezmizly, ale mam dojem, ze kdyz ji poradne umyvam oblicej, tak je to lepsi 😀 ona to ma hlavne kolem pusiny, coz jsem byla presvedcena, ze je od slin z dudliky a pak kolem oci, coz me zarazilo..ale kdyz nad tim tak premyslim, tak si poslintanyma rukama casto sudla po obliceji a ta kuze kolem oci je proste haklivejsi a citlivejsi, tak mozna proto se tam objevily...11. jdu s nou k mudre, tak se ji zeptam...zaclo ji to, kdyz byla jen na UM, jeste pred prikrmovanim, tak snad alergie to nebude (leda na BKM 😀 😀 😀 😀 ale ted jsem zacla davat jogurty, tak to by se snd ukazalo zretelneji...)

abra
autor
1. bře 2011

@butt tyjo nestras s alegii, to snad neee, no uvidis, co ti rekne dr, u viky zacaly ty ekzemy taky jako ze vypadaly jak od dudlu ☹ nebudu te strasit, tvoje mala rozhodne vypada dobre a zadnej vaznej ekzem to urco nebude, spis nejaka kosmetika 😉

martinka1981
1. bře 2011

@luthien.k super članok,hned ako budem mať priležitosť isť do obchodu už aj nakupujem. Ozaj ako struhate to mydlo? Ručne alebo date do kuch.robota??

abra
autor
1. bře 2011

kdyz jsme u tech clanku, tenhle je dobre (sice neni o nicem bio ani eko, ale me teda zaujal) http://www.rodina.cz/clanek8190.htm

luthien.k
1. bře 2011

@martinka1981, strouhám na struhadle, rozprostřu si nějaký větší kus oblečení, co budu prát, nazem a strouhám to už podle oka přímo na něj (množství dle zašpiněnosti prádla), pak nasypu tu sodu na praní a šup s tím do bubnu pračky (trochu je to potřeba rozsypat, aby se to rozpustilo, když to zůstane zmuchlané v tom oblečení, tak se to nemusí pořádně rozpustit). Robota bych si tím teda zaneřádit nechtěla 😉
@butt, kolem očí 😒 Alergická reakce se často projevuje kolem očí, ale kdyby to byla BKM, tak se to s těmi jogurty víc rozjede, tak uvidíš.
@abra, to by si měli přečíst hlavně naši mužíčkové, já nemít internet, tak jsem už doslova zblbla a musím se přiznat, že ta komunikace přes něj mě drží nad vodou, včetně mého nově objeveného koníčka (alergie, ekzémy...)... Jinak bych už dávno zmagořila.

abra
autor
1. bře 2011

@luthien.k presne tak, ja se v tom uplne vidim, no jeste ze mame ten net 😀 i kdyz sem si nedavno rikala, ze bych male udelala divadlo, ale zas kde vzit cas, no mozna kdybych vypla net 😅 ted pujde mozna ntb na reklamaci, tak budu mit sanci, jenze kde vzit zas tu manualni zrucnost zejo 😀

luthien.k
1. bře 2011

@abra, a myslíš, že by samovyrobené divadlo ocenila? Já teda nevím, ale Tobíka všechny hračky baví chvíli, nejraději si hraje třeba s hrncema, že jako vaří nebo se šroubovákem (ale musí bejt opravdovej 😀), jako že montuje, s koštětem, jakože zametá, s vysavačem, že vysává špínky, s hadrem, že utírá prach... 😉 Asi z něj bude hospodyňka 😀 Jediné, co ho zaujme na dlouho, je obrázková knížka (zvířata miluje, zná už jich docela dost) a krteček 🙂

martinka1981
1. bře 2011

@abra velmi zaujimavy članok,celkom som sa v nom našla 😀 😝

martinka1981
1. bře 2011

@luthien.k ok,tak som zvedava čo z toho bude 😀

abra
autor
1. bře 2011

@luthien.k ona divadlo uplne miluje, v krouzku kam chodime se divadlo jednou za cas hraje a ona je z toho hotova, doma hraju tak improvizovane a taky se ji to moc libi, takze sem si rikala, ze ji koupim loutkovy, akorat teda dva litry za pidi divadlo no nevim, radsi bych udelala velky a jen koupila loutky

luthien.k
1. bře 2011

@abra, aha, tak to potom jo 🙂 To jsem zvědavá, jestli něco vytvoříš 😀