Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

barica
8. bře 2010

luthien, ja mam bambucke maslo od Saloosu a prijde mi dobre (o tom, jestli je ciste prirodni ci ne uz jsme tu diskutovaly🙂), pak mám doma jeste od firmy Oléanat (francouzske), da se objednat na www.najada.eu, ma certifikat eco cert, ale ja jsem si chytracka koupila s oslim mlekem a nevsimla jsem si, ze je tam pridany nejaky parfem, prestoze prirodni a zadek je po tom cerveny, takze ho placam na sebe, nicmene maji i ciste BM

erinka83
8. bře 2010

Dávám si do kaše sezamový olej, a až mi přijde ten kokosák, tak ho taky zkusím 🙂

Luthien, já mám taky MB od Saloosu a chci teď zkusit i ten Atopik, kdyžtak to vymažu na sebe... Někde jsem četla, že je dobrý to natírat na mlhkou pokožku, jak oleje, tak malou vždycky trochu přetřu mokrým tamponkem a mažem 🙂

Chaar, taky miluju náušnice 😵 Já mám teď ale takovou představu, že by se mohly za něco zaháknout a tak 😒 Nebo třeba při kojení, že by ji to tlačilo, mám kolikrát její ucho otlačený na ruce 😅

abra
autor
8. bře 2010

holky, jak mazete to bambucky na decka? Mala nesnasi mazani cimkoli a bambucky je hrozne tuhy a nez ho rozetru, tak ma mala desnej hysterak 😒

nausnicky male abre pichnout necham, nevidim na tom nic extra spatnyho a nastreleni ani moc neboli, nastrelovali me nausnice 2x a ani jednou to nebolelo. Kdyz dam nejaky malinky vhodny nausnicky, ani ke zraneni nedojde.

eri, barico, me ten tuk jenom tak napadl protoze sem mela stejnej problem - furt hlad a nakonec se zjistlilo (myslim rozborem jidelaku na beremku s josefkou, jestli si dobre pamatuju) ze jim malo tuku, pridala sem a je to oka.

erinka83
8. bře 2010

abro, já teda malou trochu potřu vodu, naberu to bambucký máslo nehtem, v prstech ho rozetřu, ono povolí a natírám malou.... viz. tady: http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=...

erinka83
8. bře 2010

v příspěvku z 11:25 jsem myslema BM = bambucké máslo, ne MB 😀

luthien.k
8. bře 2010

bar, já teda po rýži a těstovinách mám hlad hned 😅

No, tak to nevím, jestli je to máslo tuhé, tak to asi neuspěju, protože malej je pěknej drak, takže přebalování je odchytit, povalit, někdy násilím držet na zádech a vše honem honem... 😎

herminka
8. bře 2010

Ad nahrazování vajíčka gelem ze lněného semínka - zkoušela jsem to jen do karbanátků, ale fungovat by to mělo všude.

O náušnicích jsem slyšela totéž, co Chaar, totiž že to malé děti snáší líp. Ale ideální by bylo nechat dítěti píchnout uši od někoho, kdo se vyzná v akupunktuře.

luthien.k
8. bře 2010

Vajíčko se dá do pečení apod. nahradit i jednou lžící kukuřičného nebo bramborového škrobu 😉 A pokud se do pečiva použije řepkový olej, tak je těsto i hezky žluté (tedy záleží na mouce, pokud nebude moc tmavá, to je jasný 😉 )

soanpe
8. bře 2010

nedalo mi to a napsala jsem do Saloos, jak to je s tím jejich označením Bio atd. jak tu někdo psal, že prodavačka říkala to a to...

tady je odpověď:

Samozřejmě, že naše výrobky musí být přírodní. Když je 100% bambucké máslo,
je samozřejmé,že je v BIO kvalitě. Paní není správně informována, ať si
zjistí správné podmínky pro udělení certifikátu CPK, CPK BIO, a v případě
nějakých jejich nejasností, či dotazů kontaktuje buď KEZ, nebo přímo nás,
rádi jí vše ujasníme.
Získat CPK BIO je ještě přísnější, než získání BDIH v Německu, nebo ECOCERT
ve Francii.
Když paní něco takového tvrdí, aniž by měla přesné informace, vytváří to
dojem, že zahraniční značky jsou lepší, než značky české, což není pravda.
Pokud je to možné, ať se nám paní ozve, rádi jí zodpovíme a objasníme, jak
to všechno je, než bude psát někde nepravdivé věci.

herminka
8. bře 2010

Soanpe, díky, jsi žena činu 😉

Já bych od Salusu nekoupila jejich hydrofilní oleje (obsahují chemický emulgátor), ale certifikovaným výrobkům věřím. Pokud chci používat éterické oleje přímo na pokožku, poohlížím se po "lepších" značkách (Nobilis, Primvera), pokud je chci jen do aromalampy, kupuji Salus (samozřejmě jen přírodní, syntetickým se vyhýbám).

erinka83
8. bře 2010

luthien, řepkový olej v buchtě mi smrdí 😅 A to máslo musíš nejdřív v prstech rozetřít, ale na utíkající mimi to asi teda není 😀 Mně stačí, když se Baru šponuje, když jí mažu prcku, a to mám co dělat...

Hermi, dělala jsem ten gel z lněnýho semínka, ale moc to nezgelovatělo 😅 Ale šupla jsem to buchty celý jak to bylo 😀 A dobrá je 🙂

abra
autor
8. bře 2010

luth, je pekne tuhy to bambucky, u nas to asi neprojde, pac jakmile rozepnu plinu, tak se spusti nekonecnej rev do te doby, nez ju zas nemam v naruci, no ale vyzkousim vecer po koupani, uvidime 😀

hele, proc nahrazujete vajicka? kvuli alergiim? ja vajicka v peceni nenahrazuju (popravde ani me to nenapadlo, ze bych mel 😅 ), nahrazuju jenom mliko ryzomlikem a ovesmlikem a mouky davam celozrnny.

erinka83
8. bře 2010

abro, já momentálně jen kvůli testování alergie, ale během týdne už zase začnu pěkně vajca papkat, vidím to na míchaný vajíčka 😵 Z hooodně vajec 😀

barica
8. bře 2010

soanpe, skoro mam chut to prodavacce poslat🙂... ale co, ona si stejne nejspis bude rikat to svoje..., takze je fakt asi nejlepsi vyzkouset a sama se presvedcit...

erinko, ze je lepsi BM nanaset na vlhkou pokozku jsem netusila! je pravda, ze ja malou mazu jen na zadku, jinak nikde, prijde mi, ze kdyz nema suchou plet, tak neni potreba ji mazat...

juju
8. bře 2010

ja vajicka milujem a o rok budeme mat aj domace sliepocky 😉 mnam, na testovanie alergie je tyzden postacujuci alebo viacej?

baby co hovorite na malu zahradku v blizkosti letiska? Myslite, ze to palivo kerasin ci ako sa vola kontaminuje vo velkom podu? viem ze zahradka na udoli Tatier je lepsia alternativa ale my mame len jednu a to blizko letiska 😖

herminka
8. bře 2010

Abro, já nahrazuji vajíčka jen v luštěninových karbanátcích, jinak zatím není důvod.

Eri, vařilas to 5 minut?

erinka83
8. bře 2010

herminko, řekla bych, že jo..trochu to zhoustlo, ale ne moc... Zkusím příště...

juju, už to nejím skoro 3 týdny, to by mělo stačit...Ale asi to bude po tom očkování, už byla skoro čistá, dostala další hexu a zas to leze 😨

erinka83
8. bře 2010

abro, mažu ju skoro celou 🙄

herminka
8. bře 2010

Zkus, kdyžtak přidat semínek nebo odebrat vody 😉

juju
8. bře 2010

erinka skus sa opytat na moznost ockovat samostatne nie v sestkombinacii, s tym sa lahsie vysporiada a nie je to taky brutal nasup do tela. poradil mi to moj liecitel, ktory hovoril, ze ked uz ockovat tak samostatne nie vsetko naraz.

betelgeuzz
9. bře 2010

Eri, to jsem se vlastně chtěla zeptat, co říkala tvoje doktorka na to, že by se to očkování odložilo?

erinka83
9. bře 2010

Dosáhla jsem pouze toho, že rozdělila Prevenar a Hexu, v rozestupu 14 dní 😒 Takže minulý týden ve čt dostala tu druhou dávku Hexy...

luthien.k
9. bře 2010

juju, to je zajímavé, tady se jako výhoda prosazuje to společné očkování, že je to prý k tělu šetrnější, než ho zatěžovat šestkrát po sobě... No těžko říct.

Normálně uvažuju, že si začnu hledat nějakého alternativního doktora. Jsou i jiní než homeopati? Já homeopatii jako takové nevěřím, vím, že mě tu asi ukamenujete, ale mám technické vzdělání a prostě mi nejde do hlavy, jak by totálně naředěná účinná látka mohla v těle něco spustit... 😅 Ale to jen na okraj - máte nějkterá zkušenost s nějakým "alternativním" lékařem?

Jo a potřebovala bych poradit, mám ukrutně suchou kůži na rukou, čím mazat??? Já už uvažuju, že snad zkusím vepřové sádlo, jehož tuk je podobný tomu našemu... 😅

barica
9. bře 2010

luthien, co zkusit to bambucke maslo🙂?! ja mam dobre zkusenosti s "prirodni medicinou" Energy, v jejich klubech maji i poradce, ktere ti "premeri" energeticke drahy a podle toho naordinuji spravny produkt. Ale je to o stesti, ne vsichni poradci jsou schopni🙂... Jinak najit vyborneho alternativniho lekare bude asi strasne tezke, protoze mi prijde, ze je to hodne prave o prodeji ruznych produktu a leze to do penez... ale na druhou stranu je to lepsi, nez chodit k beznym lekarum a cpat se praskama🙂...

jak dlouho po ockovani drzite ditka v klidu doma? nas totiz ceka ockovani a tyden po tom vitani obcanku, tak nevim, jestli se na to vitani nemam vyprdnout, prijde mi to strasne brzy po ockovani?

erinka83
9. bře 2010

barica, to s tím klidem po očkování mě ani nenapadlo 😕 Malá na to nereaguje kromě toho exému 🙄 nijak....

luth, zkus to bambucký máslo, prý je dobrej i kokosový olej, za týden ho budu mít doma, tak poreferuju😉 Ale sádlem podle mě nic nezkazíš 🙂

luth a ještě k naší Dr.... samo že nám napsala kortikoidy 😠 a vůbec ji nezajímalo, co jím a pod...žádný hledání příčiny... ale se teda přiznám, že jsem ji tím 3x mázla a z ručiček to "zázračně" zmizelo... Ale už zas pokorně mažem bambuckým máslem a Weledou, nám vyhovuje...

betelgeuzz
9. bře 2010

Eri, to jsem si myslela, že nebude moc přístupná s odkladem očkování. 😒

My zatím očkování nemáme, ale co vím, tak děti mají třeba 1 - 2 dny teploty a pak už je to OK. Takže vítání občanků za týden už by mělo být v klidu.

butt
9. bře 2010

luthien.k: ja si obcas mazu ruce a nohy normalni maslem 😀

barica
9. bře 2010

tedy erinko, kortikoidy bych male nemazla ( ja jsem ji nenamazala ani framikoin, ktery nam dala, aby se ji zahojil bolacek po ockovani TBC)?! vubec me neprekvapuje, ze doktorka po pricene nepatra, takovych, ktere se trosku zabivaji alternativou je asi minimum a takovou aby clovek hledal jako jehlu v kupce sena🙂... takze pak nezbyva, nez byt sama trosku "osvicena" a patrat a zkouset sama🙂...

ja jsem kdysi na sebe kokosovy olej mazala, ale mela jsem po nem strasne vysusenou kuzi, no v te dobe jsem jeste nevedela, ze ho mam mazat na mokrou pokozku🙂

abra
autor
9. bře 2010

holky, beru zpet skepsi ohledne tuhyho bambuckyho na malou, vcera sem to zkousela s vlkyma rukama a rozmazany to bylo v minute 🙂 bezva 🙂

erinka83
9. bře 2010

barica, taky jsem nechtěla, ale ručičky měla dost škaredý a už jsem to prostě nevydržela ☹ a na netu psali, že kortikoidy bývají účinný... Doufám, že už se to tak nerozleze.. 😢