Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
5. srp 2010

diky za podporu, mam pocit, ze je velmi vnimavy a nemoze sa nudit, ale potom je z toho prepnuty a place, no a navyse velmi zle spinka, nevie zaspat sam a nevie upadnut do hlbokeho spanku a ked hocico strngne uz je hore. spi len tvrdo v noci, ale to sa budi tri krat, no a veeeeela papa (je aj patricne velky) ale dnes drzi hladovku 😀 to je aj problem s latkovkami, ze uz ked spi tak som rada a nechcem aby sa budil kvoli nim a navyse mam problem ho obliect, lebo sa s tym velkym zadockom nezmesti do nicoho a velke veci mu nechcem davat; ale aspon pouzivame biopampersky, co su 100% odburatelne, aj ked stoja 2x tolko, ale su uplne ine v porovnani s pamperskami

inak mam otazku, on tak divne cika, raz necika aj 6 hodin a potom za 2 hodiny nacika hadam aj za vedro, ze precika aj 4 pampersky. myslite, ze je to ok, take nepravidelne cikanie?

erinka83
5. srp 2010

@juju juju, my používáme naprosto normální oblečení a nemám problém, že by se mi s plínkou do něčeho nevlezla 😕
To čůrání je divný, ale sama nevím, Baru čůrá i co půl hodiny, ale myslím, že víc jak 2 hodiny přes den suchá nebyla....

butt
5. srp 2010

@abra tak nas tady informuj o vyvoji, jsem zvedava jak na poradnu tak na alergologii 😉 a dak drzim palce!

@juju myslis, ze by se jako budil kvuli pocitu vlhka, nebo proc? jinak my teda taky oblikame celkem normal obleceni..ale mame siroky baleni, tak obcas se do neceho fakt nevleze 😀

butt
5. srp 2010

@juju a s curanim nepoadim, ja mam pocit, ze mala cura furt...

luthien.k
5. srp 2010

@abra, alergie na BKM se nemusí projevovat jen trávicími potížemi, to je zažitý mýtus, může se projevovat klidně jen dýchacími problémy, a to i u mimina! Takže šup s váma na alergo, ale jen se obávám, že vám z krve nemusí nic zjisit, protože existují i ty alergie, co nejedou přes specifické protilátky IgE, ale přes buněčnou imunitu a ty se zjistí jedině eliminační dietou, tak bacha na to!

butt
5. srp 2010

@luthien.k ty jo, ty jsi vzdelana 🙂 a je to tak u vsech alergii, ze se nemusi z krve nic zjistit?to je pro me uplna novinka 🙂 ja totiz mam celej rok rymu(v pylovych sezonach se nijak nezhorsuje), na orl mi rekl, ze to podle sliznice je jasna alergicka ryma...na alergologii mi udelala testy na vsechno mozny a nezjistila vubec nic..antihistaminika mi na ni zabiraji...driv jsem byla alergicka na pyl, na roztoce, prach, plisne, ale to ted ty testy neukazaly...tak jsem si rikala, ze to je na palici, ze objektivne na neco alergicka jsem, ale testy mlci...

luthien.k
5. srp 2010

@butt, nejsem vzdělaná, jen dělám chytrou 😀 Ne vážně, už rok se intenzivně o věci kolem alergií zajímám, ale čistě laicky. Je tu jedna holčina, @kam.zyk, která se opravdu vyzná, tak ji sem tím pozývám, možná, když bude mít čas, Ti odpoví. Já jsem si jistá, že s těmi testy to tak je u potravinových alergií, u inhalačních si jistá nejsem...

butt
5. srp 2010

@luthien.k tak teda chytrou delas presvedcive 😀 😀 diky, ze sem zves jeste chytrejsi osobu 🙂 neni to tak, ze bych kvuli tomu nespala 😀 ale zaujalo me, zes rikala, ze nektery alergie se z krve nezjisti...

kam.zyk
5. srp 2010

Takže je to takhle:

alergie dělíme na potravinové, inhalační, kontaktní, atd.- je jich řada druhů a diagnostika je taky několikerého typu: u potravinových + inhalačních alergií se dělají jednak kožní testy (Pricky) - takové kopíčko, kterým se bodne do kůže poté, co se kápne na kůži alergen. Takto se dají diagnostikovat pouze tzv.pravé alergie = to jsou ty, co se projeví rychle (po styku s alergenem člověk reaguje do - řádově - minut) - a to se ještě nedají diagnostikovat vždy. Jinými slovy, jde o velmi nesměrodatné vyšetření. Další možností diagnostiky jsou pak krevní alergo testy. Ty však fungují zase jen na ty rychlé IgE alergické reakce - proto je tato diagnostika nepřesná u zejm.potrav.alergií - protože vedle IgE potrav.alergií má řada lidí nonIgE alergické reakce (to jsou pomalejší reakce než IgE, lidi reagují např.den poté, co snědli alergen, i déle). Jinými slovy, opět poměrně nesměrodatné, pouze orientační vyšetření. U inhalačních alergií by, vzhledem k tomu, že jsou IgE typu, teoreticky mělo toto krevní alergo vyšetření být směrodatné - leč, je tady možná jak falešná pozitivita, tak falešná negativita - neboli, jsou lidé, kteří mají hodnoty např. sIgE pyl-bříza přes 100 (ohromná hodnota) - a přesto na břízu takřka nereagují, a jsou lidé s hodnotou sIgE 0,5 reagující velmi masivně.

Testují se i jiná vyšetření (test aktivace basofilů, atd.atd.) - toto je však zatím ve stádiu zkoumání. (Nezdá se navíc, že to přinese nějaký zásadní převrat v diagnostice alergií).

Závěr aneb shrnutí: na alergo testy příliš nesázet. V případě podezření na potrav.alergii udělat EET test (eliminačně expoziční test) - lze sám v domácích podm.vychytat alergen, není to tak obtížné. V případě inhalačních alergií - snažit se přijít na to, co alergizuje. Jakmile jde o celoroční alerg.rýmu, lze podezřívat hlavně roztoče a prach - ale též prověřit, zda v bytě nejsou plísně (květiny- častý zdroj - zalévat odspoda, jinak takřka vždy zdroj plísní), antialerg.přikrývky a polštáře, nemít doma psa, atd. - a po všech těchto opatřeních sledovat ještě vliv pylů. Jakmile jednou vyšly v testech pozitivní hodnoty na pyl, na roztoče, prach, plísně - s největší pravděpodobností buďto jedna, nebo více alergenů z tohoto výčtu vadí i nadále, jen prostě v diagnostice je chyba ve smyslu falešné negativity (aneb testy mlčí, přestože alegie je, stává se to - a to nezřídkakdy). Taky by mě zajímalo, zda se dělaly např.eosinofily (ECP), celk.IgE. , krevní obraz, atd. - jsem si jistá, že by se z toho dalo něco vyvodit - butt, nemáš ty testy? Většinou je tam daleko více indicií, než toho alergologové sdělí 🙂

luthien.k
5. srp 2010

@kam.zyk, Ty jsi teda úžasně rychlá 😀 A skvělá jako vždy 🙂

luthien.k
5. srp 2010

@butt, myslím, že teď Ti moje odpovědi tak chytré připadat nebudou 😉 😀

kam.zyk
5. srp 2010

Rychlá jsem jen proto, že u toho teď náhodou sedím - ale už to musím vypnout a letět, tak páááá 🙂

butt
6. srp 2010

@kam.zyk díky moc za osvětu!doktorka mi dělala jen ty krevní testy, ty alergie zjištěný v dětství jsem měla kožníma testama... vsechny ty protialergicky opatreni, co pises praktikuju, nemame doma koberce, zaclony, chlupaty zvirata, mame antialergicky prikrivky..jedina novinka jsou pro me ty kytky, ale ty stejne zalivam jen zespodu, tak snad by to melo byt ok...no a ryma porad stejna, pylovy sezony mi ji nezhorsuji..kdyz beru ty antihistaminika, tak super, kdyz ne, tak smrkam porad...v tehotenstvi ani ted pri kojeni je neberu, tak smrkam a smrkam...jediny, co jsem vypozorovala, ze smrkam vzdycky vic u kojeni 😀 (alergie na dite? 😀 ) tady ty testy, o kt mluvim, mi doktorka delala cca pred 2,5 lety, ted tam chodim jen na kontroly..zkusim ve volne chvili najit jeji zpravu, testy nemam, ale prepisovala vse do te zpravy a prepsala bych ti to, pokud b ti to samozrejme nevadilo 🙂

@luthien.k porad mi pripadas chytra 😉

kam.zyk
6. srp 2010

Butt, určitě přepiš zprávu 🙂 Víš, co mě ještě zajímá: když jsi např.na dovolené, nebo prostě v jiném prostředí, než doma- jak vypadá rýma- je to horší nebo lepší? Jaká antihistaminika bereš? A ještě jedna věc: jak často jíš bílkoviny krav.mléka a vejce? Teď nebereš antihistaminika - takže je vhodná doba k výzkumu, teď nejsi ničím utlumená, takže se budeš pozorovat trochu víc a zkus proto vypozorovat tohle: je ta rýma horší venku , nebo doma? Má na ní vliv, zda prší nebo je slunečno? Budeš se teď víc pozorovat 🙂
Jinak, nasadila bych předběžně probiotika (vzhledem ke kojení Infants Dophillus) a výborné přípravky k zmírnění inhalačních alergií, dokonce testované v ambulancích alergologů, atd., jsou přípravky Joalis Analerg a Imun. Takže ty lze jen doporučit. Pak - pij Rooibos čaj, je to nejsilnější přirozené antihistaminikum, nebude to mít sice tak rychlé účinky jako medicínská anithistaminika (zabere to za delší čas), ale pomůže to. Navíc obojím, jak probiotiky tak Rooibosem, zkvalitníš svoje MM. Mimochodem, ono daleko větší význam pro dítě (pokud je pouze kojeno) má, pokud probiotika bere kojící matka, nežli pokud je dává kojenému dítěti - MM totiž obsahuje vlastní prebiotické komplexy a probiotika, ty mají význam prioritní, a do značné míry "přetlačí" probiotika podaná napřímo. Ty mají opravdu jen mírně doplňující efekt.
Vím, že tu byla zmínka o zelené stolici- u kojeného dítěte nic patologického, větš.jde o oxidačně redukční děje (vliv kovů jako Fe v MM, atd.). Patologická by byla stolice našedlá, nahnědlá. Spíš je důležité prospívání (přírůstky hmotnosti), četnost stolice, konzistence. Pokud by byla zelená stolice výrazně zřídlá, s nitkami krve ve stolici, může (ale nemusí, může to být infekce tráv.traktu) jít o potrav. alergii-nejčastěji na BKM (může nastat v případě matky atopičky, dokonce i v době plného kojení - matka pak musí vysledovat, zda je to tento případ- vysleduje se to tak, že se vysadí BKM a vejce na např.14 dní a pak se zavádí - vždy 5 dní BKM v narůstající koncentraci, pak totéž vejce). Tato alergie však často bývá spojena s nitkami krve ve stolici, neklidem dítěte, vyrážkou (kopřivka, atop.ekzém). Kdyby něco, i toto lze prokonzultovat 🙂

abra
autor
6. srp 2010

caute, tak zadanku na alergo jsem zatim nedostala, dostala jsem pro malou fenystil kapky, tak uvidime, jeste jsem koupila sterimar mg, mam sice normalni bebe, ale tenhle by mel v pripade alergii pomoct vic.

kam_zyk dikec za super prispevky 😉 me dr delala testy na IgG a IgA, z tech bylo jasny, na co jsem a nejsem alergicka, jak potraviny tak i pyly roztoce a tak. Predpokladam, ze neco takovyho udelaji i male, ale neustale se setkavam s tvrzenim, ze do roka jsou hodnoty zkresleny a ze se to do ty doby nema smysl delat. Co si o tom myslis? Me to neprijde oka ☹
Moc nejsem za jedno, ze nespolehat na alergo testy, jde spis o pristup lekare, kterej ma ty vysledky interpretovat. Kdyz probere s pacientem ty hodnoty a podle toho, jak pacient citi, co mu vic vadi (zminovany vysoky hodnoty zadna reakce, maly hodnoty velka reakce) tak podle toho prispusobi lecbu. Ony ty alergeny nejsou stejny, nektery muzou vyvolavat vetsi reakce pri nizsich namerenech hodnotach,pac je ten alergen jinak agresivni v tele. Navic nektery muzou byt krizovy a to je pak taky na alergologovi, aby sestavil plan testu tak, aby to logicky navazovalo jeden na druhe.

juju, latkovky neprodavej, treba se k nim jeste za nejakej mesic vratis 😉 tyjo, emilek me zacina pripominat malou abru, neposilala te dr treba na neuro? My tam chodime a pomaha nam to obema 🙂

luthien.k
6. srp 2010

@abra, myslím, že to moc nespoléhat na testy bylo myšleno hlavně u potravinových alergíí, kde jsou nonIgE alergie myslím dost časté a krevní testy je prostě z principu jejich funkce nemůžou odhalit. Píšeš, že Ti dělali testy na IgA a IgG, ale to se týká spíš těch Tvých intolerancí, ne? Alergické reakce jdou přes IgE protilátky (@kam.zyk poupraví a doplní 😀).
Mně například dělali testy IgE na všemožné ovoce, na které reaguju a vyšla mi trochu mrkev, jinak nic a přitom vím dost dobře sama, po čem mi otéká krček... Takže fakt testy vše neodhalí a zkoušení a pozorování je nejspíš daleko spolehlivější metoda. Testy, poté, co ledacos vím od kam.zyk, bych já brala jako takové vodítko, jako orientační informaci.
Mimochodem jsem Tě onehdá mystifikovala 😅 s tím, že intolerance nemůže být hraniční - může... 😅 Enzym pro zpracování té potraviny tam nějaký je, ale je ho málo, je na hranici... Tak to máš asi podle všeho Ty 🙂
Že malé nasadili Fenistil a kapky víc se tím nezabývali, to bych si asi nenechala líbit a zkusila nějaké alergo i bez žádanky... Testy sice nejsou spolehlivé a 100%, ale prostě lepší než nic. Tak to vidím já. Nám při hlenovité stolici s nitkami krve ve 4. měsíci nechala dělat krevní testy sama pediatrička na základní alergeny a vůbec jí to nebylo zatěžko...

abra
autor
6. srp 2010

luth, konecne rozumis me hranicni intoleranci 😀 a kecaaam, IgE byly taky, takze me testla na vsecko, skoda ze tady nemam v ty zprave hodnoty, hnedko bych je sem hodila a mohly bysme rozebirat 🙂 😀

abra
autor
6. srp 2010

jinak dostala jsem doporuceni na tuhle dr:http://www.alergoimuno.cz/ neznate nekdo? a chce zadanku ☹ budu muset pristi tyden zvysit natlak na detskou 😒

butt
6. srp 2010

@kam.zyk tak zpravu jsem nasla, ale je toho strasne moc, bych prepisovala tyden.mohla bych pripadne naskenovat a poslat mailem?brala jsem xyzal a do nosu alergodill. zkusim se teda vic pozorovat..musim se priznat, ze jsem nad tim ani uz nepremyslela, vim, ze bez kapesniku nemuzu nikam jit, ale nepremyslela jsem, kdy a kde to je hrosi..napravim to 🙂 bilkovinu kravskyho mlika i vejce jim skoro porad...(mam nakazany jist hodne bilkovin, pze jich mam malo, a jist hodne maso nejsem schopna a jist dostatecne casto vyrobky z ovciho nebo koziho mlika nam zas moc nedovoluje financni situace...) nad probiotiky jsem premysela, takze diky za postouchnuti, koupim je 🙂 a o tom roibbu jsem vubec netusila!takze si ho jdu udelat 🙂
s tou zelenou stolici me nase pediatricka celkem uklidnila.ona ta stolice je jinak uplne normalni jen zelena. a mala je taky v pohode...takze od mesice budeme male podavat probioticky kapky...takze tim si ted hlavu nelamu.
moc diky, ze se mi venujes!

@abra to je pitomy, ze jsi zadanku nedostala ☹ a doktorku neznam..

luthien.k
6. srp 2010

Ale hezky jsme se tu sešly, alergičky jako vyšitý, co? Ono dneska je už alergik skoro každej 😖

kam.zyk
6. srp 2010

Butt, oskenuj a pošli. Mě zajímá hlavně krevní obraz, eosinofily, atd. - to jsou hodnoty skutečně něco vypovídající, sIgE jsou jen hrubě orientační, častá je falešná pozitivita i negativita...ale jukneme i na to.

Ty BKM a vejce - prokládej masem a luštěninama, sice je pravda, že kojící matka má za den sníst 65g bílkovin, ale přece jen, jsi atopik, takže byla by škoda, aby dítěti (a tendence k tomu v případě matky atopičky vždy je) naskočila alegie na BKM, což by se při každodenní konzumaci BKM stát mohlo. Takže: BKM jen zakysané (tvrdé sýry a jogurty a zakys.nápoje) - NE tvarohy, taveňáky, mléko a věci s mlékem!!! Pak totiž možnost naskočení alergie u dítěte je, a to reálná. A probiotika 🙂 Mám o nich článek (je tam třeba to, jak porod císař.řezem negativně ovlivní atopii a pro tebe důl.je -najdeš v závěru článku - pasáž o zkřížených alergiích pyl-potravina)

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

Abra, samozřejmě -alergo testy udělat malé lze -dělají se běžně od 6M, dříve spíš ze závažnějších důvodů (závažnější rod.imun.anamnéza, atd.). Interpretace - spíše jde o hodnoty celkové imunity (celk.IgE, ECP, IgA, atd.), to má skutečně vypovídající hodnotu. Pravdu ohledně potrav.alergií spíše ukáže pozorování v domácích podmínkách (maminky jsou velmi často zklamané, že alergo testy neukázaly alergii na BKM, která ve skutečnosti je, leč testy ji neukázaly- bohužel toto se v případě potrav.alergií stává dost často) - v případě intolerancí jsou testy směrodatnější (takže třeba a-milk IgA a IgG, a-gliadin IgA a IgG, atd. - to je to, co máš podle mého názoru pozitivní či hraniční ty- u toho kaseinu jsou pozitivní hodnoty nad 1,1, u toho gliadinu je hraniční mez 0,8-1,2, stanovováno metodou ELISA), ale zase potravinovými intolerancemi tak často jako potrav.alergiemi děti ve věku 0-3 roky netrpí. Ale souhlasím, že nejpozději do roka je alergo testy vhodné provést (v případě těžkých alergií bych to dala kolem 6M, v případě mírnějších reakcí v roce, kdy už je imunita jakž takž ustálená) - hlavně kvůli těm obecným hodnotám (celk.IgA, celk.IgG, celk.,IgE, ECP, KO, atd.) -a ostatní věci (specifické, tj.jedn.alergeny) porovnat s pozorováním maminky a dle toho léčba, resp.dieta (nasazení vhodného UM, dietologické rady v příp.polyvalentních , tj.mnohočetných alergií, atd. - např.vápník v případě diety s vyloučením BKM u kojící maminky je problém a je třeba řešit nutnost příjmu 1500mg Ca denně, atd.).

kam.zyk
6. srp 2010

PS:a ještě, jak jsme se bavily o těch testech: ty testy lze provést na více než 200 potrav.alergenů a každé jedn.vyšetření (tj.každý jedn.alergen) je poměrně nákladné vyšetření - takže je víc než vhodné, aby maminky už měly vystopované, co by mohlo vadit - tj.mít vytipované potraviny na ozkoušení pomocí testů. Takže maminky, zkoumejte, pozorujte, pokud máte podezření na potravinu, vysaďte jí (ať už ve své stravě coby kojící matky, nebo napřímo u dítěte) na cca 10-14 dní, pak zařaďte (5 dní v kuse v rostoucí koncentraci potravinu jíst) - to je princip EET testu (eliminace a následná expozice) a je to velmi spolehlivá metoda určení potrav.alergenu.
A hlavně- staré medicínské pravidlo - " poslouchejte pacienta, říká vám diagnózu" - ten lékař, který vám jako maminkám dítěte (vy přece znáte své dítě nejlíp) nebude naslouchat, není dobrý lékař. Lékař, který řekne na základě testů "nevyšla alergie na vejce, není tedy alergie na vejce" - a vy přitom víte, že na vejce dítě v reálu reaguje - od takového lékaře pryč. Takže přeju všem kvalitní lékaře (ale bacha, jsou v menšině 🙂 )

betelgeuzz
6. srp 2010

Já vám vůbec nerozumím 😀 To je tím, že alergik nejsem, tak se v tom moc neorientuju.

@abra jak vám pomáhá neuro, co tam s váma dělají? Malou vždycky neuroložka proklepala, vyzkoušela ty různé polohy, s váma dělá asi něco jiného, že?

luthien.k
6. srp 2010

@betelgeuzz, to buď jedině ráda 😉

abra
autor
7. srp 2010

kam.zyk, hele muzu ti rikat kamzik? asi budes kamila nebo tak neco ale me se proste plete podtrzitko, tecka, i y v tvym nicku, tak jestli te kamzikem neurazim, tak bych to pouzivala 🙂 😅 Ja bych prave byla pro ty testy tedko, rikala jsem to i detske, pac ze vsech stran male v rodine je alergie na kde co od pylu pres potraviny az po astma, me to jako male neresili a uz mam nevratne stazeny plice o nejakej kousek, takze u ni byt klidne paranoidne, ale resila bych to. Zatim jsem ji na zkousku nechala dat ty antihistaminika od detske dr, abych zjistila, jestli se to zklidni a musim rict, ze tyhle dva dny je mala fakt o poznani klidnejsi, lip usina i pres den, tolik nezuri, takze asi ji vadil ten nos. Jinak pridala jsem k tomu sterimar MG, kterej je prevence proti vzniku alergie, coz ten bebe neni, pac pry nema ten horcik (kapla jsem na mladou akcni lekarnici 😀) takze strikame, ale jako tohle to neresi zejo. Nez ji nasazovat nejaky dalsi volne prodejny spreje, tak radsi promluvim do duse detske, aby mi proste tu zadanku dala a poradim se na alergo. Myslim, ze alergie a astma v cele rodine a pozorovany priznaky u decka by mel byt dostatecnej duvod (ona nase detska je vyborna, ale obcas potrebuje postouchnout). Muzu se jeste zeptat, jestli studujes obor alergo nebo jenom takovej vlastni zajem te vede k tomu se tomu venovat?

Butt, co se tyka roiboos, tak na me to zadnej efekt nemelo, pila jsem to rok v kuse (sypany z cajovny, zadny nalevovy sacky) a houby ☹ hele, jestli chces doporucit vybornou alergo, tak tady: http://www.viameda.cz/page.php?p=amb.kontakt Poslala jsem tam Petuli z diskuze o zdr.ziv.stylu jestli si na ni jeste vzpominas a byla desne moc spokojena a hodne ji pomohla, jako ostatne vsem,co znam 😉

bet, to je jak kdybysme mluvily cinsky co? 😀 Na te neuro s nama delaj to samy co s vama (to asi vsude), plus jeste mame pokazdy doporuceni treba na urcity hry nebo veci na rozvoj koncentrace a zklidneni a tak, ten doktor je vazne moc fajne. Taky brala 4 mesice skupinu vitaminu b na dozrani nervove soustavy, coz bych hodnotila jako dobry, pac to vazne zabralo, ona sebou od narozedni desne mlatila a cukala a mela desny tiky a takovej ten sokovej tik, co maj predcasne narozeny (jestli znas tak jak to dite roztahne ruce, propne se a nadechne a nedycha chvili), mela to cca do 3 mesice, normalne to pry po 3 tydnech vymizi. Dr me rikal i jak ju nejlip chovat aby se zklidnovala, ze je dulezity aby na nu pusobil i tatinek atd atd bylo toho za toho pul roku vazne hodne, co nam poradil.

Luth, to je jak sraz invalidu 😀 😀 😀

butt
7. srp 2010

@abra hahahaha ta alergolozka, cos mi doporucila, je maminka myho kamarada 😀 jak je ten svet malej 🙂 uz jsem uvazovala, ze k ni zacnu chodit, ale pak jsem zacla k te me soucasne, chodi tam cela moje rodina, takze ona vidi i tady ty sirsi souvisloti zblizka. jsem s ni celkem spokojena, je to takovej ten typ doktora, co porad sleduje novinky v oboru (bohuzel znam dost takovych, kt tohle uplne ignorujou...) podava ruku, trpelive odpovida na dotazy, nasloucha pacietovi a hlavne si ted prestehovala ordinaci kousek od naseho domu 😀 takze v podstate nemam duvod ju menit. s tou mou rymu udelala zaver, ze kdyz mi ty prasky pomahaji, at je beru a chodim na kontroly... coz je otazka, jestli to nemohla vymyslet nejak lip...mohla me motivovat vic, at se zkusim pozorovat, jak mi tady radila @kam.zyk ...

@luthien.k prave..kdo dneska alergik neni..teda krom bet 😀 😀

@kam.zyk s naskenovanim musim pocka na muze, s touhle technikou se moc nekamaradim 😅 tak prosim o chvilku trpelivosti 🙂 ted v souvislosti s tou zelenou stolici male jsem se snazila hoodne mlicny vyrobky omezit a rozhodla jsem se u toho i zustat, tak snad vydrzim 🙂 jinak ona ta konzumace u me vzdycky byla hlavne o jogurtech a zakysanym mliku..obyc mliko piju taky, ale hodne malo 🙂 diky za clanek, neco na me, si zas budu vycitat, ze se mala narodila cisarem 😔 jinak clanek super, diky!

holky a mam na vas dotaz..moje kamaradka ma o 14 dnu starsi dite a ma ted malo mlika, takze dokrmuje..jeji manzel je alergik (ona bez problemu) a proto koupila HA UM..ale me vrta hlavou, jestli HA mliko ma smysl, kdyz ona mlicny vyrobky ji denne (a porad mu dava vic MM, nez UM..) jestli to pak nejsou jen vyhozeny penize?

butt
7. srp 2010

@abra tak za zkousku s tim roibem (jestli se to nema takto sklonovat, tak sorry 😀 )nic nedam, takze to zkusim...

kam.zyk
7. srp 2010

butt, jasně, až to budeš mít naskenováno, tak to prostě pošleš, a hotovo 🙂 Jak píšeš, že tvoje alergoložka sleduje novinky v oboru - to je hodně dobře, protože alergologie jde ohromně dopředu. Takže to je jedna v vlastností dobrého lékaře, že se neustále vzdělává. Ono, když chce člověk dělat pomalu cokoli špičkově, musí se ve svém oboru neustále vzdělávat, tak to je. Jak píšeš o tom císaři - já mám dva, jinak to nešlo, nic si nevyčítej. Spíš než výčitky je lepší něco s věcí udělat, takže pěkně nasaď probiotika, tvoje mimi nemá příznaky alergie (vyrážka, nitky krve ve stolici, atd.) -takže super, a aby u toho zůstalo, jisti to těmi probiotiky a pro jistotu opatrně (nemusíš úplně vysazovat, ale prostě ne každodenně) s BKM - takže vyvstává problém vápníku, kterého potřebuješ denně 1500mg a ono není sranda toto množství dodat. Takže jukni na další můj článek (ono je to všechno ze seriálu o atopii, potrav.alergiích, atop.ekzému)

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/vapn...

Doporučuju zejm. rýžový nápoj extra calcium z DM (jeden den si dáš jogurt, druhý den třeba luštěniny a k tomu zeleninu, třetí den 4dcl nápoje, atd.- a takhle to budeš střídat, aby strava byla vyvážená i po stránce nutriční, nejen alergologické) - a doporučuju Caltrate Plus, každý den ráno nalačno, cca hodinu na to nejíst, protože i tak ti bude chybět každý den cca 400-600mg Ca, což dodáš právě pomocí tohohle preparátu. Dostatek vápníku je hodně důležitý i z důvodu alerg.reakce u tebe - kojením předáváš svůj vápník dítěti (to nikdy nedostatkem Ca netrpí, pokud je plně kojeno) - a tenhle vápník ti pak může chybět a zhoršovat tvé alerg.projevy (však vzpomeň - na potlumení závažnějších alerg.reakcí se dává -resp.dávala - kalciovka) - takže proto možná to zhoršení alerg.rýmy při kojení (neboli ne alergie na dítě ( 🙂 ) -ale odliv vápníku - z tebe do MM a do dítěte) - neboli, vápník to chce 🙂

kam.zyk
7. srp 2010

PS:a až budeš zavádět příkrmy, můžeš se řídit touhle tabulkou (a dávat potraviny s označením "nealergizující")

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/bezp...

kam.zyk
7. srp 2010

Butt, jak se ptáš na tu kamarádku, co má atopii v rodině a dává UM HA - ona to dělá správně. Protože z MM, byť by se celodenně cpala BKM, přecházejí vždy jen NANOGRAMY BKM, čili stopová množství. Zatímco když dá třeba jen 50ml UM denně, nedá se to co do množství srovnat s množstvím BKM v MM, tam jsou už množství BKM řádově mnohem vyšší, než v MM. Neboli, má to smysl a dělá to dobře (zřejmě na radu pediatra).