Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
24. lis 2010

I v tom zimním Hipp je voda. Ale taky už jsem to slyšela víckrát, že voda nevadí.
@erinka83 určitě se naučí chodit i bez něj. 😉 My ho máme proto, že tchánovci chtěli koupit něco většího k narozeninám a to bylo jediný, co mě napadlo. Už jsem taky zaslechla, že ani ty aktivní nejsou moc dobrý, ale zatím stylem JPP, nikde jsem o tom článek nečetla. Myslím si,že je i dost rozdíl, jestli to dáš prckovi, který už několik měsíců obchází nábytek, nebo prckovi, který se teprve postavil a sotva se na těch nohách udrží.

erinka83
24. lis 2010

@betelgeuzz no Baru obchází nábytek už 2 měsíce a když si u kamarádky půjčila to aktivní chodítko, stejně zatím letěla jak střela, táhlo ji to děsně dopředu...

Taky už jsem slyšela, že voda v zimním krému nevadí...

luthien.k
24. lis 2010

eri, klíííd, dítě klidně může zčít smo chodit v roce půl je to normálk, chodítko bych nepořizovl žádné, všk Bru se to nučí. Tobík zčl ve čtrnácti měsících, tky se mi to zdálo pozdě (kámošky holk lítl sm od deset měsíců pod.), le je to fuk, ještě se toho v životě nběhjí 🙂

erinka83
24. lis 2010

@luthien.k Já jsem klidná 😀 Mně osobně nevadí, že ještě nechodí, myslím, že se za ní nalítám až až 😀 To jen občasný tlak okolí mnou zakolísá 😉

ninouche
24. lis 2010

děkuju za rady a tipy 😉
@luthien.k to je zajímavý - kam.zyk neznám, ale zní to rozumně 🙂

luthien.k
24. lis 2010

@erinka83 Jně, já to nečetl zpátky, jen prolítl... Tk se nenech rozkolíst 😉 😀

luthien.k
24. lis 2010

@ninouche, mrkn do témtu bbské recepty n topický ekzém miminek, on je kpcit přes ekzémy, tkže mzání má v mlíku 🙂

juju
24. lis 2010

@butt no ja nie som nestastna ze mu nechutia zemiaky ale jablcka a dnes mu nechutilo nic a zase ma blby den ze stale place ale 13/12 ideme k osteopatovi tak hadam nieco poriesi

inak voda v kreme na zimu nevadi, to su tie zvasty typu, ze aj mejkap sa ma kazdy den aplikovat a pod... 😢

baby mam Emilkovi uz zacat davat lepok? a nechat ozuzlavat piskoty, rozky, keksiky alebo v kasach?

butt
24. lis 2010

@luthien.k cist po tobe ty zpravy, je trosku jako lustit sifry 😀

tak se omlouvam za mylny info s tou vodou 🙂

@juju tak ja jsem si odjakziva makeup kazdej den davala 😅 a nedavam az ted, co je mala na svete, pze to bychom se ven vypravovaly uz moc dlouho 😀
mezi me, ze miva emilek takovy dny...a urcite pak dej vedet, jak jste tam dopadli!

abra
autor
25. lis 2010

@erinka83 jo, to se ohnuly, akorat teda stejne me prijdou tvdy, pac v nich nejak divne vravora ☹ zkousela jsem i sandaly a stejny, tak ja nevim, mozna je na boty brzo a pockam az zacne uplne sama chodit, jenze ona na tech nohach furt stoji a kolem neceho obchazi ☹

erinka83
25. lis 2010

@abra no je fakt, že já ještě žádný botky v ruce nedržela, tak taky nevím, jak se mi budou líbit 😒

erinka83
25. lis 2010

tak toto mi nedá... kopíruju z diskuze o jídle batolat...

...my treba mame uplne nezdravy jidelnicek,teda skoro a to mame na doporuceni pediatricky z neonatologie,z det.poradny a pak jeste spec.detsky dietolog. Nase mala ji pekne,ale ma tak rychle spalovani,ze v 15mesicich vazi 7,66kg a vahu by mela mit jako 15ti mesicni dite. Takze vsude musim cpat extra maslo,koblizky na svacinu,do polivek samozrejme jisku a plus extra maslo a syr............A rizky,rybi prsty..........jsem se spec.ptala doktora nato a rikal,ze se nemusim vubec bat,ze ji to neublizi navic tam je strouhanka,takze prospeje. Samozrejme kupuju kvalitni a nesmazim to,ale delam je na grilu na sucho
Ale prvni je donosena a taky jedla podobne,od tech 9 mesicu cokoladu atd. je naprosto zdrava,ji mi ovoce,zeleninu,jogurty a i ty nezdrave veci. Ja rikam,jedly tak nasi babicky,mamky,my a jsme vsichni zdravi. Ja se dokonce ptala dietologa na ty veci,co tady ctu,ze se nesmi pecivo do urcitho mesice atd. a cumel name jako tele na vrata.

no tak nevím, no 😖

abra
autor
25. lis 2010

@erinka83 ty blaaaaho!!!!!!!!!!!!!!!!!! to je sila!!! Na co ti dr studovali????
Hele, a ja se divim, ze se mnou zadnej dr nechce resit, co mam vymyslet misto toho um, ze kteryho mala nechce videt ani kasu proste nic, a rikaj me vsichni gervais, ze je "zdravejsi" nez tvaroh, pritom to tak neni, pac gervais je ze 70-80% tvaroh + sul + voda, zejo... Jako bojej se nadmernyho mnozstvi bilkovin z tvarohu,ale nadmernyho mnozstvi zivocisnyho tuku z gervais (kterej ho ma dvakrat vic nez tvaroh) to se nebojej? Jako uz 3 pediatri me vykladali naprosty vyzivovy hovadiny, ze jsem na nase zdravotnictvi vylozene nas..na 🙄 🙄 😠 😠

erinka83
25. lis 2010

@abra to mi vysvětli s tím žervé, jsem to nepochopila 😅

abra
autor
25. lis 2010

no dr rikaj, ze zerve je lepsi pro decka nez tvaroh. Ja nechapu v cem, kdyz slozeni zerve je 70-80% tvaroh + sul +voda. Rozdil je v tom, ze tvaroh ma vic bilkovin, ale zerve ma zas vic tuku (navic se do nej pridava jako pridatna latka laktoza, coz je pro malou naprosto fajne doporuceni pri intoleranci na laktozu 😒

betelgeuzz
25. lis 2010

@erinka83 no uvidíš, na jaké boty narazíš. Právě, že mě přišlo, že ty boty moc ohebný nejsou. Jako když pořádně zapáčím, tak se v té třetině ohnou, ale je potřeba hodně síly. Kdyš jsem viděla v TV, jak ohýbají boty dvěma prsty, tak na takový jsem teda nenarazila 😒
Já už do takových diskuzí ani nechodím. Se tam akorát naštvu, prudím tam ostatní 😀 Nenašla jsi nějakou diskuzi, kde by byly recepty na vaření pro děti. Já se už snažím vařit normálnější jídla, abych to mohla jíst taky, ale moc nemám fantazii.

aemmi
25. lis 2010

ad ta kopie ze stravování batolat, to je mazec teda 😔 já nevím, my teda takhle určitě nejedli, moje mamka taky ne a babičky už vůbec ne.. za nás čokoláda byla spíš výjimečně, rybí prsty nebyly, blivajzský jogurty ala prince s lentilkama taky ne, koblihy jsme taky dlouho neznali a nikdy se domu nekupovaly... chápu, že ne každá matka bude do detailu řešit výživu, ale chtělo by to používat zdravý selský rozum 😉

erinka83
25. lis 2010

@betelgeuzz no aby Baru jedla naše jídla se mi zatím taky moc nedaří... u ní je to hodně podle nálady 😅 třeba ta rajská z hrnce jí chutnala, ale pomačkaný těstoviny s rajsou nechtěla, lovila mi vrtule z talíře... teda snažím se jídla pro nás dělat tak, aby je mohla ochutnat, protože somruje, když nás vidí jíst, ale většinou, když vymyslím něco echt pro ni, tak to nechce 😀 nejlepší je, když mi sedí na klíně a dostává přímo z mýho talíře, to by se mohla ujíst, ale když bych jí to samý nandala zvlášť do misky, tak nic moc 😅

luthien.k
25. lis 2010

@abra, jogurty mlá bojkotuje nebo myslíš, že nestčí? Já nestíhám dočítt... Nejlepší z mléčného je podle mě jogurt, který je díky procesu fermentce dleko lépe strvitelný, než osttní mléčné výrobky, potom kvlitní tvrdý sýr, třeb cihl 30%. Žervé ni nedejbože tvroh se mi jko vhodné nejeví právě díky vysokému obshu šptně strvitelných bílkovin, le to Tobě si říkt nemusím 😉
Zkoušel jsi oblná mlék, třeby rýžové z DM drogerie? Pomlinku by mohl myslím i to s vápníkem, le to tk trochu, třeb do té kše, třeb půl deci, to čisté by normálně pít mohl. Výživově to není žádná velká sláv, le spoň něco.
@betelgeuzz: http://www.varime-detem.cz/

Zkus mrknout sem pro inspirci 🙂

herminka
25. lis 2010

@aemmi Souhlasím. Už vidím, jak generace našich rodičů (ti mí jsou narozeni v roce 1946, mladší z vás možná máte v tomto věku spíš prarodiče) dostávala v roce čokoládu, koblihy, neřku-li rybí prsty 😖 😀 Je fakt, že v té době byla strava (aspoň v našich končinách) dost postavena na mléku, bramborách a pšenici (mléčná polévka domikát, různé mléčné omáčky, brambory s mlékem, celozrnná krupička z doma mletého obilí - na to vzpomíná moje maminka), ale určitě tam bylo zastoupeno domácí ovoce a zelenina (jablka, zelí) a maso z domácích zvířat, takže vlastně vše bio. V minulém nebo předminulém čísle Týdne je článek o dětských nemocech a lékařích a je tam mimo jiné řečeno, že dnešní děti se asi dožijí nižšího věku než jejich rodiče právě kvůli obezitě a nezdravému životnímu stylu. Celkem bych tomu věřila.

@luthien.k Není u tvrdých sýrů problém v obsahu soli? Nebo od roku už to nevadí?

luthien.k
25. lis 2010

@herminka, po roce, když si dá dítě sem tm plátek (nebo i dřív, ono toho nesní kilo 🙂), tk bych se toho tk nebál, víc by mi vdily ty šptně strvitelné bílkoviny v tvrohových sýrech, jko je žervé nebo lučin...
@aemmi hojky, dlužím Ti tuším nějkou poštu, že? 😅 🙂

aemmi
25. lis 2010

@luthien.k ahoj, že by? 😀 já tu ted moc nejsem, ani nevím, u čeho jsme to skončily 😀

divoska
26. lis 2010

zachvilu bude zaujimava ta diskusia. viac info najdete tu holky inak https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-....
btw vcera mi zrovna kamoska dala chrobaka do hlavy ze decka casto precpavaju mamy sladkostami chrumkami a stravou pre dospelych od roka a vyssie. ja chcem chodit len medzi take ktore ne... existuje nejaky kruzok? 😀

herminka
26. lis 2010

@luthien.k Díky za odpověď 🙂

@divoska Existuje, ale asi jen na netu 😀

olina.s
26. lis 2010

Holky, mohla bych poprosit o radu - když jste začínaly s příkrmem a dávaly kaše, dělaly jste nějak doma nebo kupovaly? Dnes jsem se v DM koukala na Alnaturu a Babylove BIO a v každé, která se mi "líbila" bylo min. 10% celozrnného podílu. Vadí celozrnné u takhle malých, nevíte?

erinka83
26. lis 2010

@olina.s Ale Alnatura i Babylove mají obyč kaše 😕 Třeba jáhlová, myslím, že mají i rýžovou, aspoň teda u nás.... Já tedsa začla doma vařenýma z rýžový mouky, ale blindila potom (pak jsem zjistila, že to bylo asi tím, že jsem to málo povařila), pak jsme asi 2 měsíce dávali instant a pak jsem začla vařit z vloček - rýžové, kukuřičné, jáhlové... Už dlouho jsme jen na doma vařených...

betelgeuzz
27. lis 2010

Plánujete nějaké cukroví na Vánoce i pro děti? Chtěla bych upíct perníky, dá se nějak "ozdravit" klasický recept. Jsem se dívala na tu stránku vaření dětem a tam hodně používají ovocný cukr. Ten je lepší než klasický? A co třeba vyměnit hladkou mouku za nějakou zdravou. Projeví se to na těch pernících?

herminka
27. lis 2010

@betelgeuzz Bez problémů peču napůl z obyč bílé + celozrnné špaldové mouky (kombinuji to spíš z finančních důvodů). Ale připadá mi, že špaldová má dost podobné vlastnosti jako bílá mouka, tak bych se nebála použít jí celé množství - ale bude asi víc sát tekutinu i tuk, tak bych jí dala raději o trochu míň (přidat se dá vždy).

erinka83
27. lis 2010

@betelgeuzz já jsem teďka malé pekla perníky čistě z žitné mouky, bylo to dost hutné, ale nakonec jsem to nějak propracovala...a dala jsem trochu medu... jinak jí ještě upeču linecké ze špaldové mouky a sladěnky nebo rýžového sirupu...
A někde jsem četla, že ten ovocný cukr taky není žádná výhra 😒