Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
4. led 2011

@baterka myslim, ze kada z nas ma svoje predstavy o starostlivosti o babatko a aj ked si dame poradit, predsa len koname tak ako citime ze je to fajn; ja na tom nevidim nic zle ze kojis ale zase urcite pomaly by som zacala aspon s 5 lyzickami mrkvy, jablka a to len preto aby sa dietatko naucilo prehltat a socialnym zvykom ale to sa vzdy da dobehnut 😉

mam otazku: maly ma strasne silne telicko, uz sam sedi a zacina sa stavat ale tak ze pokial ho nepostavim, ale ho nedrzim, on sam stoji na par sekund tak sa strasne zlosti; mam mu kupit choditko? viem ze to uz v tejto dobe nie je odporucane ale on ma hroooozne vela energie a je frustrovany a hneva sa ze sa mu neda stat, chodit a pod. nie je to prilis skoro?

ohladne mazania, no v tychto mrazoch mu mazem tvaricku Weleda proti vetru a do pocasia (volny preklad z holandstiny 😀 ) a mam pocit zemu to dobre chrani tvar

inak neviete co je s luthien?

PF 2011 a zelam vam co naj bio eko rok

aemmi
4. led 2011

tak mě opravdu baví jen lyže 😝 v létě docela inline brusle, ale kolo nenáším, to mě přijde vyloženě jako opruz, cvičit jsem se snažila jen doma,nějaký protahování, posilování, atd. jinak na aerobik a spol.na to jsem levá jak šavle 😀 pak ještě tak plavat, jenže z bazénu mám ekzémy a ta procedura toho sušení a mazání potom mě taky neba 😅 navíc ted tu ani bazén nemáme,myslím...ještě že jsem si nekoupila permici v Liberci 😅

betelgeuzz
4. led 2011

@aemmi cukroví zamraz. Jestli budeš mít příští rok prcka, tak budeš ráda 😀

M má úplně opačný problém, snaží se přibrat 😀 JEnže on má 4x týdně trénink, 1 zápas, plus si ještě zajde do posilovny a na badminton.

aemmi
4. led 2011

@betelgeuzz máme malej mrazáček, bohužel 😅 no tak to vidíš, co člověk, to jinej problém, asi ho málo krmíš 😀

jasekd
4. led 2011

@aemmi A odkud ty jsi? Nejsi z Jizerek, ze mluvis o Liberci a resily jsme ty bezky? Jinak vetsina lidi, co ma radi bezky, ma rada i kolo, mne to prave prijde docela smysluplna zabava, my uz to nebereme jako makacku, ale spis jezdime na vylety, neco i vidime a tak. Takovy to dupani jen na fyzicku, to uz jsme opustili, a podle toho vypadame 😝 Aerobic je des 😝

chaarleene
4. led 2011

jé, tak já sport do 22 nesnášela, pak jsem přišla na chuť step aerobicu a dance aerobicu - a díky za to, protože jinak bych byla jako bečka 😒

aemmi
4. led 2011

@jasekd já jsem,jak říká m. všude zdejší 😀 pocházím z Krkonoš, výšku jsem dělala v Liberci, byla jsem tam 4,5 roku a myslela jsem,že tam zůstaneme, jenže člověk míní a život mění 😅 ...takže ted jsme 3 týdny přestěhovaní na Šumavě 😅

aemmi
4. led 2011

@jasekd jinak do JBC jsme jezdili na brusle na přehradu a plavat 😵 nikde nebyla čistší voda než tam...pak tam taky znám klub Rampa a porodnici, kde jsme byli za kamarádkou...jo, tam si to taky všichni chválí 😉

baterka
4. led 2011

@aemmi makrobiotika je vlastně skoro to co jím já, ale já na sebe nejsem tak přísná a mám nějaký potraviny rádši tepelně upravený, ale jinak proč ne, když to někomu vyhovuje 😉 . No a myslím, že fakt není jediné kritérium je momentálně přijímaný trend výživového poradenství. Tím se nijak nechci dotknout abra, ale prostě budu jíst, co si myslím, že mi prospívá a ne to, co je v tabulkách. Radši prověřené věci dle číňanů než to, co se mění u nás každých pár let. Vždyť pamatujete si přeci na ty diskuse, že máslo ne, pak ano, pak ne, pak zas ano, to samé sádlo, co margaríny..., prostě se to mění. Na to já, po pravdě, nedám, spíš na svůj zdravej rozum a na to, co mi roste u nosu. A protože bydlím tady, nebudu přece jíst banány nebo avokádo, že... Je tedy pravda, že občas mám rýži a pak ta čokoška, což se tu ani jedno nepěstuje, ale nikdo není dokonalý, že? 😀

jasekd
4. led 2011

@aemmi Dneska uz to tak slavne neni, sinice se dostaly i k nam, ale mam pocit, ze se situace zase zlepsuje. Bruselni se povede malokdy, vetsinou je prehrada zasnezena. A kdyz nebyla, byla jsem tehotna, bala jsem se padu, takze uz ani nevim, kdy naposled jsem bruslila na ledu. Na Rampu jsme chodili, ale uz davno, jeste na gymplu 🙂 Porodnici jsem popisovala vyse, nemuzu si stezovat 🙂 A kdepak na Sumave? Ty jsi horskej tvor teda. Ta Sumava mi prijde vubec takova drsna, byli jsme teda jen v lete na kolech. Nova Pec, Horni Plana, sjizdeli jsme horni Vltavu, jezdili na kole atd. Pak jsem byla jeste v Srni.

baterka
4. led 2011

@juju dík za pochopení, přesně tak 😉 a neboj, do puberty ho opravdu kojit nebudu 😀 😀 😀 , tvoje dítko je krásně aktivní, měj z toho radost, on sám dobře ví, na co si už může troufnout, kamarádky kluk už taky v osmi měsících chodil. je to nezvyklé, ale proč ne, každé dítě je individualita. Některé zas nejdřív chodí než sedí, jiné se zas vůbec neplazí..., to tak je, nikdo nejsme podle tabulek 😉

anysek85
4. led 2011

@baterka Koukala jsem do toho Fořta, mám ho totiž doma a asi tomu rozumím jinak než ty... podle mě tam píše, že mnoho lidí dokrmuje nevhodně, ale vždyť jde přece dokrmovat vhodně... 😅!

No ale je to tvoje věc, já s tím nesouhlasím, ale ponechme si každá svůj názor a nedělejme mezi sebou zlo 🙂.

Jen ještě jedna věc - proč říkáš ve spojení s masem, že je to rvaní ATB a hormonů do sebe? Vždyť to nemusí tak vůbec být. My s manželem kupujeme kvalitní bio maso a sem tam máme od kamaráda revírníka kvalitní zvěřinu (pochopitelně zkontrolovanou od veterináře).

Jinak holky, já nechám asi svého m. zasadit do zlata - ten se mnou kope jednu ligu 😵. Jediné v čem dělám ústupky, je trochu více masa do jeho porcí a taky mu toleruju takové čokoládové kuličky, co rád mlsá 😀. Každopádně mu ale nic takového nekupuju a nestarám se o to, takže když chce za každou cenu sladký kafe, tak prostě musí zvednout zadek a jít si ten cukr koupit - já ho nekupuji a v kuchyni nechci. Máme vždy sklenici moravského medu a to stačí 😉.

Jinak sem tam přiveze ze služebky z Německa nějakou dobrou domácí uzeninu bez konzervantů a chemie, ale to tak jednou za půl roku a to mi nevadí 😉.

@baterka Jinak se ale s Tebou plně ztotožňuji například ohledně konzumace sezónních místních potravin. Jsem stejného názoru a snažím se o totéž, i když třeba teď v těhotenství mě mučí chtě na citrusy 🙂.

erinka83
4. led 2011

@juju Luthien měla nějaký problém s PC, ale dneska jsem ji zahlídla na koníkovi, tak snad brzo nakoukne 🙂

abra
autor
4. led 2011

andelka, jj, presne to, akorat vam nebudu luxovat lednici a spisky 😀 Stydet? Neee, dyt pak bude krasnej svalnatej a hubenej 😉 😀

jasekd, tyjo, s tim pitim mate teda pracu ☹ ani sladky ne? ☹ hele, ja bych klido zkusila i granulovany, pac proste pokud nepije, tak je to blby a kdyby chtel tohle, tak dobry to, no ne?

aemi, ja prave cekala, ze to uplne shodi, ze tam postavej kontrastni nazory proti sobe a mile me to prekvapilo, jak "volil slova"

aemi, tyjo, to je teda pitnej rezim :-/

chaar, prosimte tys me loni doporucovala porodnici, kde delat tvoje teta, ze? Prosimte kde to bylo? Ja si poznacila to mesto, ale uz to nemuzu najit, my se tedko budeme stehovat, tak me napadlo, jestli to nebudem mit bliz treba...

aemi, makrobiotici maj vetsinou docela fajne jidelaky 😉

baterka, aha, po tomhle, cos napsala ti nemam uz co rict, podle me tahle stravovaci teorie neni absolutne v poradku.

btw ad ty porody, mame doma trochu vymeny nazoru ohledne porodu doma, pac nejdriv m souhlasil a tedko ma zas neco proti, takze to vypada, ze s tim oka nebude a pomazu zas do spitalu, achjo ☹

erinka83
4. led 2011

@luthien.k stýská se nám 😵

abra
autor
4. led 2011

juju, ja mela na malou hopsadlo, dala jsem ji tam na cca 10 minut vzdycky tak 2x za den a tam se vyblbla a dobry. Prislo me to jako lepsi varianta nez choditko, ja moc pro choditka nejsem 🙂

abra
autor
4. led 2011

luth myslim nema pc akorat kdyz dojde jeji m domu ne? a jeste ma nejakou praci s kamzykem, ale to nam pak rekne urco sama

jasekd
4. led 2011

@abra Dneska jsem do nej nahazela skoro 200 ml 🙂 Cura hodne, kaka v pohode, ledvinku snad proplachuje, navic ma vetsinou 3x denne UM, tak snad OK. Prave ze neni rozdil mezi sladkym pitim a cajem, ze zacatku to sladke i chtel, ted ne, tak mu ho nebudu cpat zbytecne. Prosimte, jak jsem popisovala ten caj, co mame ted, myslis, nebo i ostatni holky, ze je to dobry na kazdodenni piti? Neskodi ty bylinky, kdyz se to prehani? Prave ze tenhle caj celkem toleruje v mezich jeho moznosti. Ale z mnozstvi tech kytek mi jde hlava kolem. Navic je na krabicce napsano leciva smes. Ake nepisou tam nejake casove omezeni ani na dobu piti, ani na vek ditete. Ale ja se v bylinkach nevyznam. Jo a ty ovocny stavy moc nemuzem kvuli kyselosti a Ccku, to uz jsem psala, proto hledam vhodny caj. Granulovany jsou prislazovany, ze? Jo a vadi diteti ibisek? Je snad v kazdem ovocnem caji a malej se po jednom caji strasne poblil, sice ma GER, tak blije, ale tohle mi prislo jako reakce na ten caj, bylo to jiny, a nekdo mi rikal, ze nesnasi ibisek a ze ho cpou vsude.
Ja bych doma nerodila nikdy dobrovolne, samo ze se to muze zvrhnout, ale naplanovane ne. Co se tyka tebe, tezko radit, ty si to prejes, jiste mas nastudovano, veris si, je to tvoje telo, ale dite vas obou. Ja osobne bych ho nevystavovala takovemu stresu, ma pocit, ze to nezvladne? Ze ti nebude umet pomoct? Pokud na tom domporodu trvas, asi bych ho nenutila, aby se ucastnil, pokud nechce. Proc mu to vadi? Ja bych ti teda rekla 100 mych argumentu a strachu, proc by to vadilo mne, ale proc to vadi jemu? Ono ty se na tom aktivne podilis, ale ty chlapi jen koukaj a nemuzou nic delat krome psychicke podpory a pomoci typu podrz, podej, proto jim to asi vadi. To treba vadilo mymu, ze nemohl pomoci. Ja zase zazila jeho pri akutnim zlucnikovym zachvatu (jasne, dite neni zlucnik 😀 ) a je to fakt blby, kdyz nemuzes pomoct. Kde jsi rodila prvni dite?

luthien.k
4. led 2011

@jasekd, dobrý čaj pro prcka je rooibos, samozřejmě čistý, nejlépe sypaný (kupuju bio v Oxalis prodejnách) 😉 Je hypoalergenní (narozdíl od bylinkových čajů) a podle mých informací naprosto neškodný.

Jinak holky ahoj 🙂 Já jsem do Štěpána byla bez PC, pak to byla samá návštěva a jak @abra psala, tak tvoříme s kam.zyk poradnu pro atopické děti, takže času je opravdu pomálu, což mě mrzí, páč tady se vždy dozvím něco zajímavého 🙂

Takže všem přeji jen vše dobré do nového roku a hlavně zdravé děti (a celou rodinu)!!!

petuli80
4. led 2011

Tak já vás prostě nedočtu, jste moc rychlý 😉

@abra, malá přibrala, v tom asi 31. tt necelých 1300 g a o 3 týdny později 2200 g, vyplatilo se 😵 Pupečník je taky o.k.

Holky, trápí mě hrozba císaře ☹ Už je to tu, "proběhne to nejspíš jinak, než si plánujete". Ještě je čas, ale logicky - mám nějakej problém s dělohou, která není normálně velká a není v celém břiše, laicky řečeno, taky kvůli tomu a s tím spojenými problémy se mi nedařilo otěhotnět. No a teď teda malá trůní hezky nožkama u močáku, hlavičkou téměř na pravým boku a nemá tam moc místa, ani dost plodové vody, na otočení. No a když se neotočí, tak podle mudr. to zadečkem tím směrem, kterým je a bude, neprotlačí, takže by mě šoupli na císaře. A to já tak nechci ☹ Jako jasně, přirozeně nebudu protestovat, když fakt nebude jiná možnost, ale už teď mě ta představa věcí s tím spojených hrozně mrzí. Překecávám ji už nějakou dobu, ale ne a ne, asi ví proč, no. Teď jsem zítra mám ukončený 34. týden, takže těch nadějí moc není, ještě to zkusím probrat s p.a., jestli by zkusila nějaký hmat, pokud by to pokládala za bezpečný.

Erinko, gratuluju k těhotenství 😵 , až teď jsem si všimla 🙂

A ještě, dneska se nám narodila neteřinka, švagrová měla termín 25.12., takže po 10 dnech, má skoro 4 kg a rodila vaginálně po císaři, ale prý to byl mazec, no jsem zvědavá na její zhodnocení.

jasekd
4. led 2011

@luthien.k Jee, rooibos nesnasim, ale nevim, jestli jsem mela pravej, co to vlastne je? Jen vim, ze mi to vubec nechutnalo. Dik za radu.
@petuli80 Mne taky hrozili, velke dite, KP, navic chlapecek, nakonec se otocil cca ve stadiu jako jsi ted ty, ale ja mela asi dost vody (ale rikal mi prof. Elias, kapacita na UZ apod vysetreni v Hradci, kde jsme byli kvuli maleho ledvine prave asi v 31 tt, ze uz se nejspis neotoci, at s tim nepocitam, a Martin celyho Eliase prevezl 🙂 ), ja mam delohu v RVF, nevim ,co mas ty a jestli to souvisi, ale mne hrozil cisar i tak , prej 50 na 50, mam uzkou panev v conjugata externa, predozadni rozmer, jen 16 cm. Teda ted po porodu uz asi vic 😀 Klaplo to prirozene. Zas lepsi cisar nez nejake komplikace. Rodit normalne po cisari, to je asi jako poprvy, navic vetsi dite, po cisari jsou i urcita omezeni ohledne medikace, ja urcite bych chtela rodit prirozene, ale je to asi horsi nez podruhy po prirozenym porodu, to uz bude doufam pohodicka 😀 Drzim palce, at se mala jeste otoci nebo aspon spravne nasteluje. Ty bys sla do KP, pokud by ti dali vyber?

juju
4. led 2011

@petuli80 drzim palce aby to nakoniec dopadlo prirodzene ale chcem ta povzbudit ze ak nie, tak nezufaj; mnohe z nas tu rodili inak ako sme snivali ale myslim, ze najdolezitejsie je zdravie a bezpecnost matky a dietatka. ja som si nakoniec dala aj epiduralku, lebo si neviem predstavit ako by som zvladla 15 hodinovy vyvolavany porod s vakuovou pumpou - mylsim, ze by som nemala ani spitku energie na tlacenie, ktoru by som vyuzila na prekonavanie bolesti a to mohlo byt Emilkovi osudne, ale pravdu povediac ani mna by predstava cisarskeho prilis neupokojovala 😅

baby takze doma nemate ziadna choditka? 😕 a preco je hopsadlo lepsie?

inak sorry, ale pisem niekedy nezrozumitene a pletiem si zapory, asi mi ta trilingvalnost zacina liest na mozog :(

petuli80
4. led 2011

@jasekd Nemám to samý, u mě se dá mluvit o polovině dělohy, která je vpravo. Ale ráda čtu, že i při určité "anomálii" není přirozený porod utopií. Měla jsem představu, že se děloha přizpůsobuje, vlastně to dělá celý těhotenství a v dobách své největší psychické krize jsem si neuměla představit, jak bych vůbec mohla být těhotná, později mi došlo, že když celá děloha může udržet dvoj- či vícerčata, proč by moje neúplná nemohla udržet jedno dítě. To se potvrzuje, že může. Můj mudr. mi tvrdil, že si kp neprotlačí cestu, ale zase si říkám, proč by ne, pokud budou normálně silné kontrakce, no ale jsem laik a nemám ty zkušenosti, že jo. Každopádně pokud bych měla možnost, určitě bych to zkusila, jelikož k císaři se dá přistoupit (teď už si o domporodu nesním) podle mě i později a stejně si strašně moc přeju, aby aspoň, když už nic jiného, nechali porod začít - už jenom představa, že z ničeho nic někdy xx. února přijdu, rozříznou mě a malá bude za chvilku venku prostě bez jakýhokoli upozornění, mi fakt doslova nahání husí kůži.

@juju, díky za podporu 🙂 Koukám, že Emilek je pěkný šídlo, to má po tobě nebo po tatínkovi? 😉

@herminka, ptala ses tuším na nedostatečnou velikost miminka, ona ta první doktorka, která mě tím vystrašila, říkala, ať se tím nezabývám, že se uvidí při tom dalším kontrolním ultrazvuku, což byla moc fajn rada 🙄 , ale když jsem se jí ptala, co by se teda jako dělo, mluvila o předčasným porodu - jenže to ještě souviselo s jejím zdáním, že pupečník možná nefunguje, jak by měl, nedařilo se jí ho nějak zmonitorovat nebo co, tak aby tam malá nějak nestrádala, kdybych ji nebyla schopná živit. Nakonec naštěstí nic z toho kontrola nepotvrdila - ale ještě jednou velký dík abře, jelikož mě probrala z představy, že je moje strava relativně o.k. - měla jsem velkej nedostatek bílkovin.

olina.s
4. led 2011

ahoj všem
@baterka tak jsem pročetla, cos psala, chtěla jsem původně taky kojit dýl než do 6.m, ale pocitově jsem začala už něklik dní po, pže se mi zdálo, že už kojo malému nestačí a myslím, že jeho chování mi to potvrdilo. Jedeme teda pomaleji, starší měla AE. Fořta jsem četla, přijde mi na můj vkus moc extrémní, nakoukla jsem do makrobiotiky - promiň, myslím, že ji nemám asi zmáknutou jako ty, ale právě v makrobiotice jsem četla u jednoho autora - myslím, že J. průchová - že nedoporučuje kojení delší než 1 rok, že v tu dobu už by se mělo přecházet z kašovitější formy stravování na tužší. Promiň s těmi kily jablek - nemáš problém s překyselováním žaludku? Když se k tomu přidají ještě další potraviny? Nenapadám tě, jen se ptám - sbírám info 😉 Naše pediatrička je i homeopatka, dost jsme se bavily o jídelníčku i v souvislosti s nástupem dcery do školky. Na lepek mi řekla, že klidně zavést po měsíci příkrmů, tím že malý není zanesený mlíkem ( kravský, kozím,...) a jinými nevhodnými věcmi, tak by ho měl tolerovat v pohodě. Jinak se u nás dá říci, že vlastně pomalu plně kojím, pže malý má zatím jen jedno jídlo, kdy mu nabízím další nové chutě, rozhodně to nenahradilo jedno kojení, pže to si zatím "vyžádal" pokaždé. Toto jsem si vzala též z MB: příkrmy = nabízení nových chutí...Myslím, že holky můžou mít pravdu s problémy později - kamarádka plně kojila do 9m a bojují s jídlem dodnes (3,5r)...

Holky, tady je ten odkaz na očko https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ockovani... Jinak my odkládali Priorix kvůli ekzému, 2. dávku malá ještě nemá a ani na ni nechvátám. U tohoto očko je stanovená pouze dolní hranice. U malého to budu taky odkládat, je to živá vakcína...

Holky, zkuste se zeptat na čaj Bancha - mohou pít i kojenci a je zásadotvorný 😉

Ještě jsem si vzpomněla, malá začla v 7m chodit a dle Dr. se u ní díky zvýšené námaze prokázal šelest, "doplňkové" vyšetření byl i odběr krve a tam se projevil nedostatek železa...

jasekd
4. led 2011

@petuli80 Takze mas mensi delohu, nejaka vyvojova vada? No to bych si kazdopadne nechala poradit a nehnala se za kazdou cenu do normos porodu. A chapu, ze chces, aby porod aspon zacal, taky mi prijde divny prijit bez kontrakci do nemocnice pro dite, jakoby nepripravena. Na druhou stranu moje nocni mura vzhledem k mym prognozam bylo x hodin neucinnych bolesti a pak akutni cisar.

jasekd
4. led 2011

@olina.s Prosim o vysvetleni, co je to ten caj. K cemu je dobre, ze je zasadotvorny? Diky.

petuli80
4. led 2011

@jasekd přesně tak, vývojovka. Je zvláštní cítit malou jenom v pravé půli břicha, levá je plonk, ale naštěstí břicho vyrostlo celé, takže nevypadám divně 😀
Právě to ještě chci probrat s p.a. a za 3 týdny znovu s doktorem, včera na kontrole u něj jsem tomu ještě nepřikládala význam, ale dnešní ultrazvuk u jinýho a jeho dost jednoznačný přesvědčení a dokonce údiv, že nemám sekci plánovanou, mě znejistěly. Ale nakonec - doktoři už se tolikrát netrefili, že každý jejich slovo rozhodně nehltám 🙂 Nechám to na malé, jak se rozhodne, a když zůstane, jak je, tak se budu snažit jí to tisícinásobně vynahradit, až bude na světě. No ale ještě ji budu přemlouvat, to zase jo 😉

olina.s
4. led 2011

@jasekd protože přijímáme ve stravě mnoho věcí kyselinotvorných, tak třeba zrovna tenhle čaj pomáhá k vyrovnání pH ve střevech. Jako třeba jáhly - ty je dobré pro děti kombinovat s ovocem, jsou taky zásadotvorné.

jasekd
4. led 2011

@petuli80 Ja mam teda ten nazor, ze decku je jedno, jak se narodi 🙂 Nejsi horsi mama kdyz porodis plan. sekci. Ale chapu, ja bych to taky nechtela, a nekdo zas jo, znama jela takhle pro dite dvakrat a je spokojena, ta nevi, co je porod, teda kontrakce, jinak hojeni po cisari taky vetsinou nic moc, a lepsi bejva u naplanovany, nez kdyz se pak reze narychlo. Jinak super, ze i s tou vadou se vam zadarilo 🙂
@olina.s Upravuje to i pH v moci? Asi jo, ze, to by se nam hodilo. A jestli to delaji jahly, mam je davat k svacine s ovocem? Malej ma totiz vadu ledviny a je na kryti antibiotiky (Sumetrolim), ktery v kyselym prostredi krystalizuje a muze ledvinu poskodit, z ovoce ma bezpecne povoleny jen banan, ale davam i jabka (povarena) a presnidavky, nazory lekaru se lisi a vetsina neni tak striktni, ale prece jen se trochu bojim.

betelgeuzz
5. led 2011

@juju já byt teda v žádným případě do chodítka nedávala! On sám si určí, co zvládne, jak dlouho to zvládne a kdy. Když ho dáš do chodítka, tak tam bude muset chodit, dokud ho nevyndáš a bude se zbytečně přetěžovat. Také se naučí špatné stereotypy chůze. To, že se vzteká je normální, ty se přece taky vztekneš, když ti něco nejde. Ale motivuje tě to, aby jsi to zkoušela. Ať tu svou energii vynaloží na plazení a lození 😉
@petuli80 to mě mrzí, že to vypadá takhle, ale pořád je ještě čas. Chápu, co prožíváš, já si taky moc přála přirozený porod a malá se rozhodla zůstat KP. Pořád jsem to řešila, jestli se ještě otočí, jak rodit apod. A krásně ty povyrostla, malá nakonec měla 2240 g v 39. týdnu. Můžeš prosím napsat, co ti pomohlo?