Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
2. únor 2011

petuli herminka, mala som po porode velmi zapalenu ranu a dlhu asi 15cm a rychlo sa mi to zaliecilo - na zaciatku len cista voda a po tyzdni som si to mazala calendula mastickou od Weledy 😉

petuli80
2. únor 2011

@jasekd S tím čajem to beru stejně tak, ačkoliv jsem taky na kurzu slyšela, že reálný efekt není nijak markantní, studie nějaký větší vliv na kojení při pití/nepití neprokázaly. Asi je nejdůležitější fakt psychika a pokud budou problémy, okamžitě hodlám kontaktovat p.a. nebo dulu, všechny jsou laktačními poradkyněmi, tak věřím, že to prostě rozjedu. Na oblečení si chci právě vzít i něco "domácího", ne čistě jen pyžamo, protože se v něm taky necítím nejlíp a když to bude stejně pohodlné na kojení, proč ze sebe dělat pacienta. Uvidím, když tak župan zavakuuju 😀
Porodnice - Milosrdní bratři - kvůli obratu, Obilňák - kvůli p.a. Milosrdní jsou zároveň levnější a mají nový okna, na rozdíl od Obilňáku, kam prý příšerně skrz ty starý táhne. Ale zase prý na Obilňáku hodně pomáhají s tím rozkojením. Obě mají pro i proti, ještě uvidím.
@luthien.k - dík za tip na probiotika, už bys začala teď? Řepíkový gel mám. Ta spotřeba porodnických vložek je asi dost velká, přiznávám, že mám nakoupenou stovku lékárnických, protože praní látkových při látkování s mimčem si neumím dost dobře představit 😕.

jasekd
2. únor 2011

@petuli80
@herminka Ja mela velkej nastrih docela. Samotnej nastrih a siti dobry. Pak je lepsi curat ve sprse, kdyz je moznost. Ale nepalilo to az tak, jak jsem si predstavovala, fakt to slo. Ze zacatku jsem si rikala, ze celkem pohoda, na to, kde to poraneni je 😀 Pak se mi udelal hematom (nehnisavy) a ten bolel jak pes, takze jeste doporucuju (nikdy nevite, i kdyz cvicite, jak to dopadne) nafukovaci kruh! Mne ho prinesli az treti den a predtim fakt nic moc. Hodne sprchovat studenou vodou a kdyz se hematom udela, poprosit o led. Mne ho davali a byla to aspon na chvili uleva. A az se zhoji nejhorsi, masirovat jizvu, treba mesickovou masti, at to brzo povoli, ja zacla pozde a trochu me to potrapilo. A opatrne pohyby kvuli stehum. Ja se natahla prudce pro mimco, kdyz jsem sedela na posteli, a jeden steh si vytrhla... A kdyz se takhle pripravite, tak urcite porodite bez nastrihu, ja ted kruh beru hned, predtim jsem si rikala, ze ho kdyztak nekdo donese. Ted ho vezmu hned a nebude treba potreba 😉

jasekd
2. únor 2011

@petuli80 Uprimne, na me ten caj nemel valny efekt, ale aspon se donutis k pitnemu rezimu 🙂 My meli ze zacatku velke problemy (zloutenka, GER, zvraceni obloukem, nepribejvani, malo mlika...) Proste moje psychika v pr...i a urcite i to se na tom podepsalo, jak jsem furt mela dite na ruce, aby aspon neco udrzel v sobe, tak jsem zanedbavala sebe, tim mozna slo spatne to kojeni, je to bludnej kruh. Ted hodlam byt vic nad veci, ale zas na me budou ty prckove dva 😀

petuli80
2. únor 2011

@juju 😕 15 cm, co jsi vůbec neměla psát 😀 , ty bláho... Já jsem o porodu kp četla, že se dělá "větší" nástřih + kleště, nevím, jestli pokaždý, taky se musím zeptat, ale asi to bude stejné, když jsi taky měla klešťový porod. No ufff...

@herminka - jasně, dám vám vědět, věřím, že si dá říct. Já jsem vůbec nějakej optimista ve všem v posledních letech 😀 Epi-no jsem si nakonec nekoupila, ačkoliv jsem chtěla, ale kvůli investici a nejistotě, jestli nakonec budu moct alespoň zkusit normální porod, jsem do něho nakonec nešla - a teď už mi připadá docela pozdě. Alespoň masíruju hráz, i když mám teď pár dní pauzu, jelikož jsem se nějak poranila a malinko krvácela. Tudíž vlastně po této stránce, kromě lněných semínek, lněného oleje, maliníku a pozitivního myšlení až tolik nedělám, ale aspoň k tomu masírování se vrátím.

@jasekd Kruh mám taky na seznamu, proto nevím nevím, jak to dopadne s velikostí té tašky, už je toho na seznamu celkem dost 🙂

luthien.k
2. únor 2011

@petuli80, už bych s probiotikama začala 🙂

@jasekd, jasně, kruh! Na ten jsem zapomněla, měla jsem taky hnusnej hematom, bolelo to jako čert, tak jako první běžel mm do hračkářství pro kruh, ale koupil moc velkej - asi tak na 150 kg ženskou 😀, takže fakt ten nejmenší bohatě stačí 🙂

jasekd
2. únor 2011

@luthien.k 😀 To tim pak propadnes a zase sedis stehama na tvrdym...
@petuli80 Podle me kleste nemusi byt pravidlem, i kdyz je jasny, ze KP je na vedeni porodu narocnejsi a tudiz asi i tohle bude castejsi.

andelka
2. únor 2011

Taky jsem měla kruh, na první den, donesli mi ho naši 🙂
Na omývání dole jsem měla intim gel s dubovou kůrou, je ho tolik že ho mám dost ještě i teď. Pak jsem si ještě koupila klasický gel dubovku.
Čaje na kojení piju taky, teda teď už méně, dřív 2hrnky denně, chutnal mi Leros a Babylove. I granulovaný Hipp se dal a přišel mi sladkej. A pak vitakávu, Caro, Meltu - nevím jestli to mělo a má vliv, ale aspoň jsem se donutila pít. Teď co už plně nekojím to docela zanedbávám 😒

petuli80
2. únor 2011

@luthien.k Se asi budu ptát blbě, ale ten Infants Dophilus Plus myslíš, abych zobala já a malá ho pak měla skrz mm?

abra
autor
2. únor 2011

@petuli80 peti, dve deci beru protoze sem na ne mela desnou chut a neco me rikalo, ze by me pomohly se pekne uvolnit, coz sem si pak nekde precetla, ze je pravda, ze dve deci se pri porodu davaji pro uvolneni a hladsi prubeh. No sem zvedava, jak na me budou cumet, ze jim tam chlastam, stacilo jak byli vykuleni, ze svacim 😀 A taky si beru levandulovej eterak, deku na porodni box (byla me kosa), mikinu taky na box (opet kosa), 2 osusky (furt z vany do vany a pak je rucnik uplne nacuclej) a 2 maly rucniky (pro m. aby me mohl davat podle pokynu "studeny" a "teply" na hlavu 😀 ) jo a cokoladu (hodne moc) a velkou flasku vody, tfuj ty jejich caje ☹ Na hraz mam od nobilisu jakysi cosi, uvidime, minule sem nic nemela, tak tentokrat sem se vybavila 😀
Zupan jsem nemela, nemam rada chodit na verejnosti v pyzamu/kosili a zupanu a nemocnice pro me verejnost je, takze sem mela normal domaci obleceni svoje. Ale jako furt me cpali kosile, to je fakt.
tyjo, tobe se to uz pekne blizi 🙂

luthien.k
2. únor 2011

@petuli80, obojí pro sebe, i když je to preparát pro děti, tak je skvělý i pro kojící matky 😉

betelgeuzz
2. únor 2011

@jasekd o tom kruhu jsem slyšela, že není moc dobrý. sice to tak nebolí při sezení, ale tu ránu roztahuješ. Radši si sednout třeba do polštáře.
Já měla nástřih taky celkem velký, ale seděla jsem normálně. Jasně, že to bolí, ale dá se to vydržet.
@petuli80 kde jsi prosím tě vzala kleště 😲 Rodila jsem KP, ale kleště fakt nepoužili. A 15 cm nástřih taky nemám, možná nějakých 7 - 8 cm, nevím, já to neměřila 🙂

betelgeuzz
2. únor 2011

@petuli80 ty homeo nemám ze Stadelmann. Mám je od holek, co se v tom vyznají. Ti to zkopíruji

určitě Arnicu,buď v 9CH (a podávat hned po porodu po hodině první den,pak 5xD,4xD a snižovat na nulu),nebo 30CH a pak by měla stačit jedna dávka hned po porodu...

Cantharis v 15CH,kdyby se neuvolňovala placenta,po 15minutách 2kuličky

Chamomilla na nesnesitelnou bolest (je ideální při vyvolávání porodu a chemických kontrakcích) a vztek ;) ale i na velmi silné zavinování dělohy (vyzkoušeno) (taky v 15CH,při porodu po 20min,po něm sestupnou řadu jako u Arnici)

Lycopodium na novoroz. žloutenku,15ch a sestupná řada...

Staphysagrii, co jsem měla, ta je myslím, na řezné rány, to je tuším z brožury Boironu, ale tu mám někde zabalenou. No a ten ricinus communis na kojení.

jasekd
2. únor 2011

@betelgeuzz Musi se sedat opatrne, stahnout zadek 😀 A me ten hematom bolel asi 14 dni minimalne, fakt peklo, takze ja kruh beru, polstare nestacily.
@abra Tak to jsi jeste horsi nez ja 😀 Ja bych nevylezla jen v kosili, ty musus mit domaci ohoz. Co jsi mela? Nejaky saty? Nebo normos kalhoty? To mi prijde neprakticky. I kdyz bych taky rada neco normalniho, ale poresim to opet zupanem. Vcera jsem byla sepsat v porodnici porodopis. Venku -10, pred vchodem za ceduli Zakaz koureni pacienti a pacintky, na hlave kulichy, zupany, nejlepe stare olezle a zeny pochopitelne ruzove, pantofle, tluste fusky a v hube cigo 😀 Ja jsem taky kurak, doufam, ze uz byvaly, kdyz kvuli detem nastala takova pauza, ze vydrzim, ale tohle bych nedala, nalepila bych si flastr. Takhle se producirovat venku, na mraze, doktori musej bejt nadseny, kdyz se je snazej lecit a oni takhle.

andelka
2. únor 2011

Já jsem třeba měla župan svůj a košile jejich. Podprdy se mi nechtělo nosit, stejně jsem "kojila" jen mlezivo, takže žádné velké proudy a když byla před návštěvní hodinou flekatá tak jsem si převlíkla čistou 🙂 Měla jsem sice dvě svoje košile, ale co bych si je špinila a pak prala... 😅 Kalhoty bych si určitě neoblíkla, takže bych musela mít nějaké domácí šaty, no a na to abych honila v porodnici parádu jsem neměla ani myšlenky. Doma jsem pak už chodila normálně v domácím - kalhotách na gumu a propínací mikině. Ale v porodce jsem to fakt neřešila.

blovitc120
2. únor 2011

@petuli80 škoda že som to prehliadla, ja epino doma mám, nepoužité, mohla som ti ho poslať za symbolickú cenu. Ja som ho mala zakázané kvôli hroziacemu predčasnému pôrodu a nakoniec ma kliešte neminuli. Potvrdzujem ako juju dlhú ranu, tých 12-15 cm to veru bude, ale mne sa to nezapálilo našťastie a juju mala myslím VE, nie kliešte. Ak ešte niekto uvažujete o epi-no a ste v dobrých tt, napíšte. Ono by malo mať záruku 2 roky, ja ho mám 2,5 ale nepoužité. Myslím, že je to kvôli tomu balóniku, že materiál zostarne, na druhej strane si myslím, že tam musí byť rezerva aj po tých 2 rokoch.

Košele som nosila ich, keď boli k dispozícii, u mňa to bol dosť krvák, takže som menila 2x denne

betelgeuzz
2. únor 2011

Já jsem měla taky svůj župan (v porodce nebyly) a jejich košile. TAky jsem si říkala, že si přece nebudu špinit svoje oblečení 🙂 Ono to chce zjistit, co vlastně v té porodce mají, každá to má jinak. V některých zase bývá nouze o čisté košile, takže je lepší si vzít něco svýho.

erinka83
2. únor 2011

Já si teda kalhoty neumím představit, dost jsme pod peřinou větrala a na WC chodila do sprchy, bo jinak bych to nedala 😒 naštěstí jsme na tu jendu sprchu byly dvě a ani jendou jsme se nepotkaly 😀 Doma už jsme měla tepláky, ale v porodce pro mě nepředstavitelný, jsem byla ráda, že nějak funguju 😅

ty jo, tea tree 😲 s tím jsem se seznámila teprve minulý týden, očařka mi to jako jednu z poslednách možností 😅 poradila na ječný zrna, no myslela jsem, že mi oči upadnou 🙄 to má ty výpary asi tak silný, fuj, půlhodiny jsem to rozdýchávala 😅 A ještě mám tip na tu Staphysagrii 9CH, že by mohlo pomoct, jinak vážně nevím 😒

abra
autor
2. únor 2011

@jasekd ja mela normal kalhoty domaci a triko, vsichni se me ptali, jestli uz jdu dom 😀 Ale taky ja sem litala mezi sestinedelim a neonatologii venkem v -15 mrazu par hodin po porodu zejo... Jako kosili jsem mela taky normalne jako na noc, stejne jako doma, ale abych tam v ni nekde verejne pochodovala, to fakt ne... Stejne tak sem se normalne upravovala, ucesala, upravila, proste jako doma, nechapala sem, jak tam mohly ty zensky chodit po chodbach se staryma krvavyma flekama na kosilich a od mlika a tak. Chapu, ze unava je svina, ja sem si zazila unavy a vycerpani fakt hodne moc ale teda tohle mi prislo jako extrem. Zas jako ja sem druhej extrem zejo 🙂 no kazdej jak se citi dobre, tak si to udela, dyt je to hlavne o pocitu vlastni pohody a klidu zejo 🙂

abra
autor
2. únor 2011

btw zupan mam jenom jeden a je MEGA velikej, ruzovej a celej chlupatej 😀 to vite, na zimni chladny vecery 😀 tak si me tam predstavte 😀

herminka
2. únor 2011

@erinka83 TTO na oko? 😲 To sem ještě neslyšela a připadá mi to celkem o ústa.

erinka83
2. únor 2011

@herminka na oko ne, pod oko 🙂

jasekd
2. únor 2011

@abra Ja bohuzel vypadala taky jako troska, hnusny vlasy,mne se totiz dost debilne kroutej a zehlicku jsem si fakt sebou nebrala, ani jsem si je tam nemyla, protoze by mi neuschly, mam dlouhy a hodne husty. Kdyz to stihnu, opet umeju tesne pred porodem a vyzehlim, ono to aspon trochu vydrzi i dele. A prave kvuli pripadnym flekum na kosili jsem mela ten zupan, mam bledemodrej tenkej 😉 Chodit po chodbe mezi tema navstevama v tom skoro andilkovi, to bych taky nedala. A na prebihani na oddeleni bych si taky nechala privezt neco slusnejsiho, ja mela neplanovany vylet po nemocnici dvakrat, jednou na UZ po porodu (moc velke bricho, tak resili, zda mi tam nezustala nejaka srazenina apod, ze se pomalu zavinuje), to bylo aspon na patre, no a pak s malym na UZ tech ledvin, o 3 patra niz, pres halu a dlouhe chodby, vynervovana, co mi reknou, no nebylo mi to prijemny, lidi cumeli, hlavne kam ze to jako chudaka drobecka vezu, mysleli asi, ze ma namale, no a na me taky, jak to "pekne" vypadam 😝 Nesnasim bejt pacient, ze zacatku MD mi to hodne vadilo, chodit tam mezi ty bily plaste jako civil a pak tam lezet jako pacient. Z druhe strany je to lepsi 🙂

petuli80
2. únor 2011

@abra - dík za vysvětlení toho vína, tak to já beru rum s colou 😉 😀
S tím oblečením to máme stejně 😉 .
Luth, díky, pořídím co nejdřív tedy.
Bet, o tom nástřihu a kleštích jsem četla v Průvodci přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu od Henci Goer, ale ta je z USA, takže nevím, jak moc se to liší od českých zvyklostí, takže jsem ráda, že to stejný není 🙂
A díky za informace o těch homeopatikách, zauvažuju nad nimi.
@blovitc120 - vidíš, mohly jsme se předem domluvit, ale zase to beru tak, že když se mi to přes počáteční plán vyhnulo, tak to bez něj zvládnu, ať tak či tak.

olina.s
2. únor 2011

Tak jsem vás holky dočetla a zavzpomínala na porod 🙂
@petuli80 potvrzuju, co napsaly holky, já se po sprše osušovala dole papírovými kapesníky, měla jsem po obou dětech nástřih - malá šla vedle hlavičky loktem a malej měl zase omotaný pupečník a přes 4kg, takže to po másle taky nešlo a ty kapesníky byly "šetrný" na šití. Jinak obě jizvy se zahojily v pohodě 😉 Já si s sebou brala kojo čaj, doma mi na mlíko pomohly homeo Ricinnus communis, Glycerinový čípky dost fajn, u nás dávaly sestřičky automaticky. Jinak jsem s sebou měla svoji kosmetiku na mimi a z DM takový vatový tampony - u nás v porodce používají Johnsonś, ten jsem nechtěla, tak jsem omývala svojí kosmetikou.

Přeju všem těhulkám tady klidný a co nejlepší průběh 😵 Bude to krásný, až začnou chodit zprávy, že už jsou miminka na světě 😵

chaarleene
2. únor 2011

jé, tak já jsem teda erární košile neřešila - i když já byla mírně protekční (teda spíš hodně protekční), takže jsem dostala štos "lepších" košil, ze kterých jsem si vždycky vybrala tu nejlepší 😀 ale já jsem vůbec nevylezla ze šestinedělí, v podstatě jsem téměř nevylezla z pokoje 😀 musím říct, že nadstandard byl úžasnej, hlavně ta vlastní sprcha a záchod 😵 na malou jsem taky chodila do sprchy, protože jsem stejně měla tendence chodit ze záchoda rovnou do sprchy, tak jsem si to nakonec zkrátila 😀 a druhý den po porodu jsem si i umyla vlasy, když přišel manžel na návštěvu, protože jsem se chtěla cítit aspoň trochu upravená 😅 a nechala jsem si od manžela donést kromě šamponu, kondicionéru a deodorantu i holítko 😀 protože když jsem během porodu hekala ve vaně, tak jsem si všimla, že mám zarostlý nohy a nebyla jsem schopná se s tím smířit 😀

jinak s sebou doporučuju mít vlastní kosmetiku na mimčo (taky mi tam pořád cpali johnson´s 😝 ) a pro mrně ponožky a rukavičky (naše malá se hrozně škrabala v obličeji)... na utírání podvozku jsem s sebou měla tmavý ručník, ale já jsem neměla téměř žádné poranění, takže mi to nevadilo 🙂

betelgeuzz
3. únor 2011

nevíte, jak je to s houbama? Vím, že děti do 3 let by je neměly, ale co když uvařím něco s houbama a malé ty houby vyberu. Vadí to i tak, že se to vařilo spolu?

jasekd
3. únor 2011

@betelgeuzz Proc se nesmi houby? Podle me proto, ze jsou tezke na zaludek, takze kdyz je vyberes, tak by vadit nemely,jenze mam pocit, ze i proto, ze v nich muzou byt ruzne skodliviny z prostredi, a to je pak do toho vyvaris, takze ne. Sama nevim, uz jsem nad tim taky premyslela do budoucna. Nechce se mi furt varit oddelene a ja je mam rada.

betelgeuzz
3. únor 2011

@jasekd no právě, že v tom taky nemám úplně jasno. Taky mám houby ráda a už vařím společně. Zrovna vymýšlím, co budu vařit zítra.

jasekd
3. únor 2011

@betelgeuzz Ja jsem v tomhle trochu opatrnejsi, ja bych to asi dohromady nevarila. Ted jsem si nasla diskusi o prikrmech pro deti cca od 8 mesicu do roka a tam obcas davaji veci, ktery ja bych nedala anebo malej s tim ma problem to snist. Vubec mam pocit, ze ji dost jednotvarne, jsme limitovany tou lecbou, pak taky jen tak neco mu nevoni, rohlikem se dusi, boruvky do jogurtu ho natahujou (mam v mrazaku, tak je prolisuju, aby nemel slupky a dam do jogurtu jen tu vodu, to snese), proste papa slusne, ale jen tech svejch par druhu. Blby je, ze ty houby se zrovna vari dlouho, holt bych je varila v kastrolu zvlast, coz u nas trochu problem na dvouplotynkovem varici 😀 a pak je do vaseho jidla pridala. Ale ja tady mam furt dotazy, co malej muze a se vsim jsem opatrna 😀 Pritom alergicky my nejsme a on zatim taky tuk tuk nema problemy... Co treba cesnek? Myslim malinko treba do spenatu. Davam ted tu cibulovou stavu na kasel a sice se sklebi, ale strikackou to do nej naperu a problem s tim nema.