Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

butt
9. bře 2010

erinko kortikoidy byvaji "ucinny" protoze potlaci ten projev, neleci pricinu ☹
obcas se mi delaji na kuzi divny fleky a kozarka mi narovinu rekla, ze zjistovat proc se mi delaji a z ceho, by bylo na dlouho a drahy, takze na to dame kortikoidy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

barica
9. bře 2010

neboj Erinko, to zvladnete🙂! a urcite to pujde i bez kortikoidu, ikdyz chapu, ze se to lehko rika cloveku, ktery to resit nemusi... ja jen vim, ze kortikoidy jsou hormony a tudiz svinstvo a tak se jim vyhybam zuby nehty, nicmene pro doktory je to nejjednodussi a nejrychlejsi reseni, jak se zbavit problemu🙂

luthien.k
9. bře 2010

Kortikoidy mají význam u akutního stádia ekzému, kdy je potřeba zakročit rychle. Ale to je asi tak všechno, protože jinak já věřím, že se ta příčina dá najít a odstranit.

Tak já asi zkusím to sádlo na ty ruce 🙂 Někde jsem měla recept na měsíčkový krém právě ze sádla a květů měsíčku lékařského (v létě ho mám plnou zahrádku), tak to asi zkusím v létě udělat. To by mohlo být na vysušenou kůži dobré, si myslím...

Jinak díky za tipy, tak asi to bambucké máslo zkusím 🙂

juju
9. bře 2010

lekari radi liecia tak ze ich nezaujimaju priznaky, len liecia symptomy a to najma dermatologovia, ktori su kratki na kozne problemy ☹

luth ja ma dobre skusenosti s jednym liecitelom, ale ten je uz mimo fachu, len sem tam sa s nim spojim a konzultujem; treba si ale pozorne vybrat a pocuvat ci to nie je daka vestica liecitelka 😀

s tym ockovanim - predstav si ze ti supnu postupne do tela 6 vakcin alebo 6 vakcin naraz! to je jaska co je setrnejsie nie? ja neviem ci je to tu mozne, ale budem sa o to snazit

luthien.k
9. bře 2010

juju, tak tak, doktor nacpe prášky a hotovo. Pediatričku máme docela dobrou, ta je "přírodní" v rámci možností (například na nijak extrémní průjem u malého nedoporučila žádný lék, jen mrkev, rýži, brambory a hodně kojit 🙂 ). Ale s praktickým lékařem mým je to už horší...

juju, právě toho se obávám, aby člověk napadl do rukou nějakého šarlatána, kterému jde jen o to tahat z lidí peníze...

S tím očkováním by mě zajímal i názor ostatních, ale já fakt nevím, co když bude místo jedné větší reakce mít šest menších...???

betelgeuzz
9. bře 2010

Zastánci jedné komplexní vakcíny zase tvrdí, že ta vakcína, kromě té očkovací látky obsahuje i další podpůrné, které můžou způsobit komplikace a je lepší je dostat jen jednou. Vím, že se mluvilo něco o rtuti, ale nevím, u které vakcíny. O očkování je zajímavá stránka www.rozalio.cz.

luthien.k
9. bře 2010

Tak to s těmi podpůrnými látkami (nosiče), na které může být reakce, to mi říkala i naše doktorka v souvislosti s očkováním proti pneumokokovi, na kterém jsme se shodly, že ho dávat malému nebudeme (ona mi to tak doporučila, už jsem to tu asi psala, takže je podle mě fakt docela dobrá).

cecil
9. bře 2010

Jé, to jsem nevěděla, že bambucké máslo se má mazat na vlhkou pokožku, to musím zkusit. My už máme vymazaný aspoń tři másla. Na Vánoce jsem jedno koupila tchýni, má stranš suchou pokožkua chválila si ho, chtěla ho znovu koupit.

Luthien...alternativní doktoři jako takoví jsou snad jen homeopati, ne? Nebo vlastně ještě doktoři čínské medicíny a bylinkáři...a ohledně té homeopatie, v těch ředěních se už přenáší jen "inforamce", ne hmota. Proto to funguje. My máme v rodině zkušenosti s hoemopatiky vynikající, já můžu jen doporučit. Většinou si dětští dr. vezmou i homeopatii, ale ti většinou léčí jen symptomaticky, ne konstitučně. Konstitučně léčí jen kliničtí homeopaté.

luthien.k
9. bře 2010

cecil, když já nevím, homeopatie je podle mě hlavně o té víře, já viděla dokument, kde seriózně zkoumali (homeopatika vs. placebo) jejich efekt a vyšlo to, že prostě neúčinkují... Ale pak samozřejmě čtu zkušenosti, že pomohly, tak nevím, jestli to je: věř a víra tvá tě uzdraví nebo jestli na tom skutečně něco je... Já se vždy zajímala o fyziku a s tou ten princip prostě nejde dohromady 😅 Ale možná mě taky někdy přesvědčí o opaku vlastní zkušenost, protože přístup homeopatů k pacientům je mi velmi sympatický...

erinka83
9. bře 2010

Neměla jsem tu trpělivost ☹

cecil, taky jsem to nevěděla, náhodou jsem na to narazila... já nejdřív to máslo vždycky rozpatlám v prstech, teplem povolí a maže se pak jedna báseň 🙂

luthien.k
9. bře 2010

eri, já bych si to nevyčítala, jak jsem psala, pro akutní stádium jsou krátkodobě použitelné a pak hurá dietka 🙂

barica
9. bře 2010

luthien, ja bych homeopatika nezavrhovala, nebot tim lecim psa a ten tezko pochopi, jestli je to placebo, nebo ucinny lek a funguji na nej dobre... mne funguji i takova ta "jednorazova" ne konstitucni a to hlavne na kasel, na ktery nezabira nic, ale fiknu homeopatika a je druhy den klid🙂...

juju
9. bře 2010

luth, vies co mi povedal davno liecitel, ze pravy liecitel si nikdy nepyta peniaze, ale ti povie, ze ak mu chces nieco dat, nie nevyhnutne prachy, tak je to na tebe, lebo oni to maju ako dar a nie ako job, tak mozno to je jedna z indikacii, ale to skor hovorim o prirodnych lieciteloch co pracuju s energiou a pod.

homeopatiu, bylinkarstvo, cinsku medicinu a pod by som nezavrhovala, ale vzdy to treba doplnat klasickou medicinou alebo to aplikovat na male nemoci

baby mali ste problem s hyperventilaciou v tehu? ako ste tomu predchadzali, ja s tym mam dost velke problemy 😠

bajnokova
9. bře 2010

Ahojka holky
Ťak trochu jsem vás četla 😕
Kortikoidi u exému znám ale mám už i osobní zkušenosti jak je přestat brát
Mám osobní zkušenosti z přírodníma produktatama opravdu osobní znám to problémy s dětima a ted jse za to ta nejštastnější maminka kdyby jste někdo chtěl nechci tady dělat reklamu napište mi do IP.

herminka
9. bře 2010

Luth, technické vzdělání, nemám, ale taky homeopatii nevěřím, říkám, že jsem na ni příliš racionální 🙂 Ale myslím, že bych byla schopna homeopatika použít s myšlenkou "co kdyby to přece jen fungovalo". Mě celkem dobře promaže měsíčkový krém na ruce Alverde, je to takový akorát kompromis mezi mastnotou a hydratací.

Ad očkování - před 5 lety se běžně používaly jednotlivé vakcíny a hexa byla doporučována jako šetrnější. O rtuti se mluví tuším u MMR.

luthien.k
10. bře 2010

No, herminko, asi tak nějak... Přesně to si říkám, že si jednou homeopatika koupím s takovou myšlenkou 🙂 Blbý je, že ačkoli mm je jinak přístupný spoustě myšlenek, tak homeopatii taky nevěří a kdybych začala k homeopatovi chodit, tak bude asi doma trochu dusno 😒

Ten krém přesně mám a nepomáhá, skoro bych řekla, že je to horší, co ho používám... 😒

erinka83
10. bře 2010

Mně zas ten krém přijde OK, rychle se vsákne, ale přitom cítím, že jsme namazaná 🙂

luthien.k
10. bře 2010

Jo, je to příjemný, ale jen na chvilinku, pak se mi zase ty ruce ošupinatí... 😒

juju
10. bře 2010

mna ten krem tiez velmi nevyhovuje - najlepsie mi robi weleda rakytnik alebo granatove jablko, ale to asi v CR/SK nie je dostat

barica
11. bře 2010

nevite prosim, jak se zbavit u ditka ve vlaskach takovych tech zlutych stroupku? ma to od narozeni, jenze jak ma dlouhe vlasky, tak to nejde poradne mydlem umyt... a nevim, co jineho by mohlo pomoci?

erinka83
11. bře 2010

barica, prý namazat kokosovým olejem, vymýt, vyčesat 🙂 zkusím to o víkendu, to by mi měl kokosák dojít🙂

barica
11. bře 2010

fakt? tak to zkusim, premyslim, jestli by nestacil i jiny olej, ale v tom kokose je nejaky "saponin" ci co, ze?! vim, ze se to hodne dava do prirodnich samponu a tak, takze jiny olej by asi nepomohl... no jo, ale to musim kokosak jeste koupit? ty jsi si vybrala nejaky specialni? maji preci neco kokosoveho v DM drogerii?

betelgeuzz
11. bře 2010

Barico, to můžeš zkusit s jakýmkoliv olejem. Já to mažu koupelovým a tělovým olejem a pak škrábu nehtem. Doktoři na to předepisují nějaké masti, ale kdoví, co to je. A minulý týden jsem byla na babymasážích, tam jsme dostaly letáček od nobilisu a u kokosovýho oleje je právě napsané, že je vhodný na lupy a na ty šupinky u dětí. Jednou jsem zkusila mazat, akorát, jak koupeme jenom obden, tak ten olej v těch vlasech zasmrádl. 😝

erinka83
11. bře 2010

aha, já si říkala, že to namažu odpoledne a večer hned okoupem a pak zas až v den koupání...

cecil
12. bře 2010

Zrovna jsem se na šupinky ptala naší dr. - v úterý. Říkala jsem jí, že mažu kokosovým olejem, nebo sádlem a ona říkala, že mám vzít normální olej na vaření, tak hodinu před koupáním namazat (prý se po něm stroupky loupou líp než po sádle). Ale teď jsem si vzpomněla, že jsem jí to jednou zkusila namazat konopným krémem co mám na obličej a zdálo se mi, že po tom to měla dlouhou dobu dobrý. Mám krém s 15 % konopí.

V neděli jsem jí to namazala kokosovým olejem, druhý den jsem to domázla ještě tím sádlem, večer umyla a ráno tam zase měla suché šupinky a červenou pokožku.... 😒 ...nemělo by se spíš používat něco hydratačního???

cecil
12. bře 2010

A ještě tady zapadl jeden můj dotaz.....co používáte na intimní hygienu???

panda
12. bře 2010

Ahoj holky, já jsem teda tady vše nedočítala a hlavně jsem si čítávala dost na beremese 🙂, ale ted už jsem taky nějaký ten pátek maminka 🙂 a vzhledem k tomu, že asi brzy budeme muset přestat kojit (kvůli mému zdravotnímu stavu a kvůli práškům, kterým se asi nevyhnu 😒 ), tak jsem začala hledat něco o příkrmech a tak. Asi nebudu nikdy ta ukázková maminka, která dítěti nedá nikdy kousek čokolády 😒 , ale ráda bych to minimalizovala a nerada bych sklouzla do toho, abych dítěti dala hranolky a nechala to zapít colou 😔 . Chtěla jsem se vás zeptat, čemu se vyloženě vyvarovat (určitě vás budu ted poctivě číst)a co naopak neopomenout...a taky budu ráda třeba za nějaké receptíky na zdravé jídlo pro mimčo .Skleničky pro nás budou tabu, dcerka má náběh na astma a alergie 😒 , i když jak doktorka říkala, tak vařit pro miminko by měla každá maminka 🙂

A jen jsem si přečetla první stranu a celkem jsem zhrozená 😔 protože i my máme doma Sab Simplex 😒 , všechny rady (klubíčkování, nahřívání...) jsem vyzkoušela, ale když šíleně plakala, tak jsme jeli pro tyhle kapky... No malé jsou už tři měsíce a kousek (kapky používáme asi měsíc a ne každý den), tak nás to brzy snad opustí, ale ted jsem zdrbnutá, že jsem udělala něco špatně s těma kapkama 😒

cecil
12. bře 2010

Ještě se vrátím k těm homeopatikům - musím potvrdit, že na děti a zvířata pořekadlo "víra tvá tě uzdravila " asi neplatí.
Já jsem vzala dceru v jejích 4.5 letech k homeopatce, protože byla pořád nemocná, ale opravdu skoro v jednom kuse a skončila v nemocnici se 40 a s přehnanou reakcí těla na ifekci. Musím říct, že jsme šly k homeoaptce jako k "poslední inštanci " s myšlenkou "uvidíme", ne "věříme".
Když jsem se při propouštění z nemocnice zeptala dr.co bych jí měla dát na podporu imunity, tak ten mi nadal, co bych chtěla? Děcko má pak ještě půl roku rozhozenou imunitu a já bych chtěla zdravý děcko za dva týdny! Vůbec nepochopil, že to chci děckovi jen ulehčit, už jen vzhledem k tomu, že byla nemocná každý měsíc už před nemocnicí, natož teď. Po nemocnici následoval kašel, těžký vleklý zánět močových cest, chronická ječná zrna na pravém oku....atd..(to vše během dvou měsíců a podle doktorů to bylo pořád v normě. A víte proč? Protože jí prostě neměli co nabídnout! Ale to oni nepřiznají.) . Tak jsem se naštvala, vzala děcko k homeoptace....a nemusíte tomu věřit....ale za dva měsíce jsme měli 80% všech problémů z krku + to, že konečně začala spávat celou noc, zklidnila se, dokázala se víc soustředit...zůstala jí jen 2 ječná zrna s kterými musela na operaci, protože se nezaléčila zavčas (klasicky).

Barica - taky máme dobré zkušenosti s kašlem, na který byly vybrány nezabíralo nic...a po homeo je za dva dny pokoj 😉 .

Já mám taky gymnazijní vzdělání ve fyzice a chemii, ale je mi to prostě jedno, hlavně že to funguje. Věřím v energii a ta je zatím nezměřitelná.Za sto let ji třeba někdo změří a homeopatie bude plnohodnotná léčebná metoda 😉.

cecil
12. bře 2010

panda - zkoušela jsem to najít, ale nepovedlo se - někdo tu psal že to není zas takový zlo. U nás ještě frčel nahřívací gelový pytlíček na bříško 🙂 a rektální trubička ☹ . Ten pytlíček koupíš v lékárně nebo zdrav.potřebách asi za 80 korun.

panda
12. bře 2010

my máme pytlíček s peckama z třešní, stačí to? 😕 rektální trubičku jsem zakoupila, ale nepoužila 😅