Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

butt
27. kvě 2010

@sambucca tak na to bych myslim nemela 😀 😀 😀 😀 😀

sambucca
27. kvě 2010

no me to nejdriv prislo dost pitomy, ale neco pravdy na tom asi bude... pochybuju ze nasi predci meli doma nuzticky s kulatou spickou a cistili je lihem 😅 a cokoli si das do pusy tak mas cit v jazyku a vis kde mas kousnout... jako ne ze bych do toho sla, ale kdyz ma nekdo velkej strach z tech malickatejch nehticku, myslim ze je to dobrej tip 😉

halintoa
27. kvě 2010

ahoj kočky 🙂 ,
sambuca: tak to by som si netrúfla, to by sa aj tak potom muselo zapilovať, kvôli nerovnostiam, tak by to bola dvojitá robota 🙂

no, kikko štvorcové obrúsky sa mi už sušia na sušiaku a od kamošky z ČR mám sľúbených kopec vecí, z ktorých jej malá vyrástla + ďalšie potrebnosti, medzi iným aj tie IKEA uteráčiky 30*30cm, takže obrúskov bude dosť 😀 . Len ma rozladilo, že na bráně nemali Medvídka od Eoné, je rovnako dobrý ten umývací olej od Alverde?

betelgeuzz
27. kvě 2010

To já v nějaké knížce pro matky četla, že nemají nehty okusovat. Jsem si říkala, koho by to tak napadlo 😀

Juju, a proč si myslíš, že je nespokojený hlady? Nemůže to být třeba bolením bříška? Já jsem ze začátku malou taky dokrmovala, protože moc nevypila, při druhé návštěvě pediatra ale při vážení zjistila, že za týden přibrala přes 300 g, tak mi řekla, ať přestanu přikrmovat. Říkala jsem, že ale brečí a ona na to, že ne každý pláč znamená hlad. Za týden jsme šly na převážení a a přírůstek byl normální. Takže já ji vlastně překrmovala.

Halintoe, nechci tě od medvídka odrazovat, spousta holek je s ním spokojená, ale jestli ti jde o přírodní kosmetiku, tak medvídek není čistě přírodní, i když to o něm píšou.

halintoa
27. kvě 2010

bet: ide mi o prírodnú kozmetiku, tak to som netušila 😕 , ďakujem. Ten umývací olej od alverde je košer, nevieš?

erinka83
27. kvě 2010

@abra Dobrý tip na kaši 🙂 Jak dlouho se asi dělá? Jakou dáváš rýži?

chaarleene
27. kvě 2010

eri, já dávám krátkozrnnou rýži a trvá to tak hodinu a čtvrt... normálně pustím celý program marmeláda (ten trvá 1:05) a pak znovu začátek a ochutnávám 😉

betelgeuzz
27. kvě 2010

Halin, olej od Alverde je OK, má certifikát.

erinka83
27. kvě 2010

hm, to trvá nějak dlouho 😀 Myslím, že když dám rýži do titanový hrnce, taky to kdovíjak míchat nemusím a je to rychleji 😅

abra
autor
28. kvě 2010

eri, hodinu a dvacet minut, v hrnci to delas pri jiny teplote, takze je to rychleji, vyhoda ty pekarny je pro me ta, ze nasypu a pak dojdu uz k hotovymu 🙂

nuzky s kulatou spickou nemam , teda mam ale vyhodila sem je a okusovat me prijde divny vzhledem k naslednymu trepeni nehtu, nevim teda ale me nedela problem ani ostrihat nehty zmitajicimu se diteti, proste rafnu dite a striham 😀 😀

halin, ja pouzivam ten od alverde na zadek i na koupani a rekla bych ze je lepsi nez medvidek, ale medvidek zas hezcejc vonel 🙂

juju
28. kvě 2010

dnes tu bola midwife a hovorila nam ze ho nemam dokrmovat (lebo denne to bolo cca 80ml a to sa jej zda zanedbatelne) a ani tak dlho kojit ale radsej castejsie. tiez plac moze znamenat hocico, ale on stale hlada papanicku, ale pani povedala, ze mozno na upokojenie - myslite ze to mozu byt krce? ale kaka aj 6 krat denne

strihani hovorila, ze nemame, az po 6 tyzdnoch ale mozeme jemne opilnikovat.

o kozmetike mi hovorila, po cikaniu oplachnut cistou vodou a po kake mozem pouzit obrusok, ale potom velmi dobre ususit; a tiez hovorila, ze umyvat len vodou a potom naolrjovat a to je postacujuce; a spomenula mi ako tip weledu 😀 tak som jej ukazala moj weledi arzenal

inak kikko bambusove farbene plienky su uzasneeeeeee, zatial pouzivame na ine ucely ako na prebalovanie, ale su krasne makkucke; keby som vedela, kupim si len tie

halintoa
29. kvě 2010

ahoj kočky 🙂 ,
ďakujem za rady, umývací olej Alverde už je doma 😀 a kúpila som si včera aj masť na bradavky Babylove - zloženie mi prišlo OK - Lanolin, Cocos Nucifera Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Tocopherol ...
Baby, nebásnite tu o Kikko plienkach, mám doma 56 podedených čč, nepotrebujem ďalšie, ale láme ma to 😀 .

betelgeuzz
29. kvě 2010

Juju, to je fajn, že ti měl kdo přijít poradit. Vidím, že jsi taky přikrmovala malinko jako já. Křeče, to myslíš jako bolení bříška?

butt
31. kvě 2010

@betelgeuzz ted jsem v diskuzi o porodu KP odhalila, ze jsi tak tak rodila 🙂 nase mala tak momentalne taky je, porad se tam teda do ted tocila (27+0 hlavicka nahore, 30+0 hlavicka dole, 30+4 hlavicka nahore, 32+0 hlavicka dole, 34+0 zas hlavicka nahore) tak tajne doufam, ze se jeste umoudri...ale mam hruzu jak z porodu KP, tak z CS 😢 bavili se s tebou, jak chces rodit, nebo ti rekli, ze se to nejdriv zkusi prirozene?nebo sis to prosadila?jsem zvedava na zkusenosti, treba me to trosku uklidni 🙂

@juju tak jak se vam s malym dari?ja mam kikko bambusovy nebarevny a taky jsem z nich nadsena. lituju, ze jsem jich nenakoupila vic...

betelgeuzz
31. kvě 2010

Butt, pokud se ti malá pořád točila, tak máš ještě naději. Já měla malou pořád hlavou nahoru. Měla jsem ještě problém s hypotrofii, kvůli které jsem ležela v nemocnici a tam mi řekli, že se mám rozhodnout, zda CS nebo přirozený. Spíš byli pro CS. Jenže chtěli kvůi hypotrofii porod vyvolávat, což se mi teda nelíbilo. Vyvolávaný porod KP bych nechtěla, to opravdu radši CS. Konzultovala jsem to ještě s PA a ta mi radila, at jedu do Zlína, protože je tam víc zkušených doktorů a mají dětskou JIP. Byla jsem domluvená, že tam půjdu na konzultaci, zaroveň jsem zahájila vyvolávací taktiky a porod se spustil. Dojeli jsme do Zlína, v papírech z nemocnice jsem měla napsané, že preferuji přirozený porod, tak mě prohlídli a řekli, že to nechají běžet, ale připraví mě i na CS. Takže tak. Zkus si sehnat knížku od Henci Goer - Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu. Rozebírá tam různé studie ohledně porodů, je tam přímo kapitola o porodech KP.

butt
31. kvě 2010

@betelgeuzz diky, ze se se mnou podelila o zkusenosti 😉 a diky za tip na knizku.nevim teda, jestli se dostanu k tomu, abych ju shanela a cetla, mam ted starosti nad hlavu, ale treba to stihnu 🙂 a nebo ta nase blbka mala fakt otoci jak ma a nebudu to muset resit vubec 🙂 a ty jsi nemela z toho porodu strach?nebos to brala tak, ze to je lepsi, nez cisar..?

erinka83
31. kvě 2010

butt, teda říkat miminku malinkýmu blbka 😅 😀

butt
31. kvě 2010

@erinka83 tak kdyz ani nevi, jak ma v tom brise byt 😀 😀 😀 a to ji to v knizce porad s manzelem ukazujeme, jak jsou poslusny miminka v brisku 😀 😀 😀

erinka83
31. kvě 2010

no jo, jsem se jako nasmála, ale přijde mi to drsný, promiň 😀

erinka83
31. kvě 2010

@butt tak snad to malá brzo pochopí 😉 No, jestli vám to nedělá naschvál, když o ní tak mluvíte 😀 😀

betelgeuzz
31. kvě 2010

@butt Zkus se podívat do knihovny, já tu knížku měla půjčenou. KDyž o tom tak přemýšlím, tak jsem strach neměla. Byla jsem přesvědčená, že to zvládnem. 🙂

luthien.k
31. kvě 2010

Holky, zeptám se na něco co se netýký dětí, ale určitě mi poradíte. Co používáte proti pocení do podpaží? Je mi jasné, že klasický antiperspirant je hnus chemickej, ale zatím nemůžu objevit nic lepšího 😖

herminka
31. kvě 2010

Luth, za nejlepší považuji sprej kokos+vanilka od Lavery, výborná je i jejich růže. Obě vůně jsou docela sladké, ale fungují líp než třeba vůně citrusové, které moc dlouho nevydrží a velice rychle je přebije pach potu. Obě mě nezklamaly ani v létě. Špatný není ani sprej šalvěj+limetka od Alverde (ještě jsem tam vždy přikápla pár kapek šalvějového éteráku, aby fungoval ještě líp) - ale šalvěj se nemá používat v těhotenství a při kojení (zastavuje laktaci).
Holky mají dobré zkušenosti i se deokrystalem (Urtekram, Alva, Sante, Balea - ten je nejlevnější), mně třeb anezabíral vůbec.

butt
31. kvě 2010

@erinka83 nj, my jsme zli rodice 😀 kdyz me moc kope, ze to boli, tak ji nadavam a rikam Sašeno (vybrany jmeno je alexandra) a kdyz vidi muj chlap, ze me tak trapi, tak ji jde vzdycky naplacat 😀 😀 takze moje mamka je z nas na mrtvici a rika, ze nam ju bude muset vzit 😀 ale jinak malou samozrejme milujeme jako nic na svete, neboj 😀 ale jestli je otocena spatna naschval, tak dostane na zadek hned, jak se narodi 😀

@betelgeuzz jj knihovnu zkusim. a super, ze jsi mela takovej pristup, zavidim 😉 a snad do nej taky dospeju 🙂

@luthien.k ted se k tomu neco malo resilo na beremese, ve vlakne trochu jiny zivotni styl, tak mrkni 😉

butt
31. kvě 2010

@luthien.k tak vidim, ze herminka ti uz odpovedela lip 😉

abra
autor
31. kvě 2010

butt, neboj, mala abra ma taky dost nevybiravych jmen 😀

luthien.k
31. kvě 2010

Tak to náš malej drak taky 😎

@herminka, děkuju za inspiraci, ale předpokládám, že jsou to vše "parfémy", takže pocení chemicky nezabraňují...? Láká mě ta šalvěj, její vůni mám moc ráda a s kojením už se u nás asi pomalu a jistě končí, včera přes den byly dvakrát hysterické záchvyty při pokudu o přiložení k prsu 😖 , napil se jen nad ránem rozespalý...

herminka
31. kvě 2010

@luthien.k Jsou to deodoranty. Nejsem si jistá, zda krystal zabraňuje pocení, o tom Ti spíš napíšou holky. Ale u přírody je to těžko, vždycky jde spíš o omezení rozkladu potu, ne o zastavení pocení (snad jen u té šalvěje by to mohlo fungovat). Ještě Nobilis má pudr se šalvějí http://www.vsebio.cz/nobilis-deodoracni-pudr-sa... Ještě tady jsou nějaké návody: http://prirodni-kosmetika.blogspot.com/2009/08/...

josefka
31. kvě 2010

luthein.k, krystaly poceni nezabranuji, jenom zabranuji rozkladu potu .... ale jsou dva typy ammonium alum a potasium alum a ten prvni na me nefunguje.

butt, tak jsi me pobavila 😀 ..... jsi jako moje mamka 😀 😀

butt
31. kvě 2010

@abra , @luthien.k jsem rada, ze nejsem jedina 😀

@josefka 😀 😀 taky te skarade oslovuje? 😀 😀