Tv seriály, DVD, videa. Co je oblíbené u vašich dětí?

paula
3. říj 2008

ahoj maminky,
zajimalo by me, na co se divaji vase deti, co je nejvic bavi?
A taky jak dlouho nechate divat?
Poradte taky tipy na vhodne serialy, porady, pro male deti. 🙂

johanda
3. říj 2008

u nás teda vede krtek, taky Shawn ship ujde. Prďola vydrží tak 5, 10 minut, pokud koukáme s ní i 15, 20, pak jde od monitoru sama. TV nemáme, takže sledujeme jen DVD.

paula
autor
3. říj 2008

koukam, ze je johanka tak stejne stara. Shawn ship neznam, musim pohledat.
U nas taky Krtek a mame jedno dvd Bob a bobek na cestach, to je docela pekny a to ji taky hodne bavi. Vydrzi u toho tak stejne dlouho, jsem docela rada, nez abych ji odtrhavala rvouci od obrazovky. Ja bych ji nechtela nechat divat vic jak pul hodiny denne.

johanda
3. říj 2008

paulo, shawn ship najdeš na youtube, je tam celý seriál. Boba a bobka jsem zatím nezkoušela, prohledám naši sbírku DVD, určitě tam někde budou.
Btw: Johanka se nedívá každý den, ji ty seriály a pohádky zatím moc neberou, ale někdy, ji k tomu holt posadím. Ona nesnáší, když pracuju (nebo kecám😅) u počítače, tak ji zapnu notebook a sedí taky 😀

danae
4. říj 2008

My se občas koukáme na Večerníčka, když je pěkný, a nebo když je venku ošklivo a já už nevím co by 😉 tak se koukáme na kus DVD Baby Einstein. Jinak TV docela eliminuju, protože se bojím, aby se na tom dcera nestala závislou a nevyžadovala to. Ty DVD Baby Einstein jsou docela pěkná, nevím ale, zda jsou k dostání v ČR. V Německu jdou koupit. Já je koupila přes Amazon v U.K. Ten obchodník prodávající přes Amazon mi je poslal do Německa a poslal by je asi i do ČR. Celá sada (asi 25 DVD) stálo okolo 34 liber.

mikca
4. říj 2008

tak u nás jede krtek a Autobusy v jednom kole..jinak ho nechávám koukat jak dloho chce jelikož vím že u toho stejně dlouho nevydrží 🙂

zanetka82
4. říj 2008

Ahoj.
Našeho Kubíka taky bere krtek, jen počkej zajíci a Jája a Pája. 🙂 Tyhle tři střídá pořad dokola. Vydrží byt u toho tak půl hodinky. 😉
Johanda....jinak před vámi smekám, já bych to bez televize doma nedala. Přes den jí mam jako kulisy a večer u ní usnu 😎 😅

vojtisek2007
4. říj 2008

tak mi televizi sice doma máme, ale hlavně k tomu, abych z ní mohla utírat prach 😀 , jinak Vojtu nejvíc baví přepínat programy a zesilovat zvuk - toť vše - žádná pohádka ho zatím nezaujala....

johanda
4. říj 2008

zanetka - máme TV kartu v kompu, ale nečučíme, ono ani není na co 😅. Tv spouštím, jen když jdu do práce a hlídá babička - ta sleduje telenovely. 😀 Starší holka se onehdá koukala s ní a pak se věšela po tatovi se slovy "ach, miluji tě". Měla jsem dost 😀 😀

mady
4. říj 2008

No tak mě by malej čučel od rána do do večera. Mám to že ho musím řvoucího odtrhávat. Ráno vstane a první chce pustit pohádku. Má rád Krkonošské pohádky a krtka. No nedávno ho bavil i doktor doolitle (nebo jak se to píše) pak má rád Krause 😀 a kluci v akci 😀

tlapicka
5. říj 2008

u nas vede krtek i fik, musim rozsirit dvd park 🙂 mala by koukala hodne, takze se diva na jeden pribeh rano, abych ji namazala, oblikla, ucesala (jinak se se mnou rve a zdrha) a pak vecer pred spanim ji pustim i vic. Podle zasluh... klidne by vydrzel cucet na dve dvd za sebou 😔 snazim se ji to ordinovat po kapkach...

na tv koukam opravdu maaaaalo malo, na netu si poustim 13.komnatu a krause. Kdyz si chci vybit zlost, pustim i mate slovo, to je vazne sila.

lenerka
5. říj 2008

čus

tak naše malá o Tv nestojí,ale určitě to přijde
zatím se jí líbí jen znělka z večerníčku a Bořek stavitel
ale kupuji některá DVD v sobotu ty večerníčky
až bude větší určitě se to bude hodit 😉

dasha
5. říj 2008

U nas vede take krtek, ten mam z CR a pak Barney, Baby Einstein, Teletubbies a Dora, na ktere kouka v anglictine. Asi nejoblibenejsi je ale Dora. Pak jeste kouka rano na Humprey - coz je takovy medved, je to australske a Play School, coz je program pro deti, neco jako Kouzelna skolka, ci co. My bydlime v zahranici, takze vetsina je v anglictine, ale ja se snazim i o cestinu, takze mame krtka, Fika, Bob a Bobka. Ale snazim se to limitovat, aby mi u televize nesedela cely den.... 😉

paula
autor
5. říj 2008

diky za tipy. Ono je v tomhle veku clovek rad, kdyz dite chvilku posedi u toho dvd. 😉 Pocasi uz taky nic moc. ☹

renda71
8. říj 2008

Ahoj,tak u nás jednoznačně vede krtek,máme už 3 dvd a pořád u nás jedou 🙂 taky miluje dvd s Dádou (mini disco shou) u toho tancuje a už ví přesně jak jdou písničky za sebou 🙂

lennis
8. říj 2008

u nás momentálně jede krtek 😀

andilek
8. říj 2008

u nás zatím reklamy, moc se na pohádky nesoustředí, tak minutu a letí od toho pryč 😅

moba
8. říj 2008

Ahoj tak u nás moc kreslené nejedou raději hrané, Jak vytrhnout verlibě stoličku, Prázdiny pro psa, krkonošské pohádky, a podobě, kreslené autobusy, Pat a Mat polární expres, v létě kouká míň teď bohuže víc, ale taky nekouká v kuse dlouho.Naštěstí 🙂

j.a.n.u.s.
9. říj 2008

Krtecek je cislo 1!, i kdyz posledni tyden ji uz nudi...co ji hodne ted bere tak Old Mac Donald DVD, je to v anglictine a tancuji tam deti a jsou tam ziva zviratka a spoustu pisnicek...ma potrebu ty deti videt a tancovat s nema...bych ji asi mela brat vic do MC 😀

Nevim kdo skladal znelky do TV Novin(na CT1, Nova i Prima)...ale at dela cokoli, vzdycky pribehne a hledi na to....jak je konec, tak jde pryc. Reklamy ji nic nerikaj.
Vic teda hraje to DVD nez TV...

pucik
9. říj 2008

ahojky, tak našeho Dnaíka zajímá večerníček, teda akorát ta znělka a potom losování šťastných 10, dále ovečka shawn a potom chvilku kouzelná školka, ae tuhle se vydržel půl hodinky dívat na Elma, je to asi z toho Sezame otevři se, ty paňduláci se mu moc líbí, 🙂 😉 jo a krtek taky,snad za dlouhých zimních večerů vydrží dýl 🙂 😉

nasticka
9. říj 2008

tak u nás vyhráli Mumínci..dožaduje se poštění ráno u snídaně, kouá tak 10-15 minut a pak jde a vypne TV 😀 ale nic jiného ji tak nebere, kouká, to ano, ale ani nehlesne, neukazuje, nesměje se...tak doufám, že seženu další DVD mumi, protože máme jen jedno a mi už se o to i vnoci zdá 😅

liska21
9. říj 2008

Ahojky Honzíkovi jso 2 a půl roku a vedou u nás Auta Cars,Mašinka Tomáš a Hledá se Nemo,v jednom roce to byli Méďové a Králíci z klobouku. A kouzelná škola je aktuální stále.

eps
15. říj 2008

Nemáme telku, tak jen DVD, a to jsme zatím zkoušeli jen Byla jednou koťata (večerníček, je tam znělka či a či a čičiči, jsou to kluci kočičí...), protože má ráda kočičky, teď jí stačí jen titulní znělka, pak tam vykoukne sluníčko, a přestane ji to bavit, když jsem s ní a komentuju to, tak vydrží celou pohádku, ale musí mít náladu. A ještě jsme zkusili Káťu a Škubánka (zase oblíbenec pes) a některý díly ji vyloženě baví (titulní Vajíčko), ale koukám s ní.
Musíme zkusit Krtečka, toho tu chválíte...Postavičku už zná, to mám ráda i já... 🙂

binki
15. říj 2008

Paula: doporučuju ti dvd Baby Einstein, pak myšku Maisy (tuším vydávají Financial Times), tohle ho zaujme a vydrží koukat, jestli máš satelit, najdi si francouzský dětský kanál Piwi nebo Aljazeera for children, to úplně žere
krtečka, jen počkej zajíci, kocoura vavřince zatím nebere vážně

nikka.vo
17. říj 2008

Na Jetix Max- Lazy Town , v podstatě má rád pohádky kde se zpívá. A Lazy Town je infantilní, barevný a co hlavně- zpívá a tam a tančí a to je něco pro Dominika.

Tady je ukázka:

https://www.youtube.com/watch?v=9dA1C5qOuWM
sisstin
17. říj 2008

Bebe TV.. 😀

denisamertova
17. říj 2008

Ahoj holky!
Koukám, docela dobré téma ......
Mám holčičku Adélku, které budou v únoru tři roky. Už delší dobu se vydrží koukat na pohádku déle než 30 minut. Delší dobu, tím myslím, třeba už něco málo před druhým rokem.
Dříve jsme bydleli v Praze a měli jsme tam v Krči úžasnou mladou Mudr.pí.Vlkovou. Ta měla na koukání dětí na TV všeobecně názor takový, že dětičky se dají zabavit zcela jinak, než je posadit před TV s pohádkou.
Naopak názor maminky mé kamádky, která je dětsku psycholožkou, je opačný. Děti, které se vydrží delší dobu soustředit na TV na pohádku, nemají pak problém se ve škole soustředit celou vyučovací hodinu......
Takže, zde jsou moje dva zcela odlišné názory a vy si maminky vyberte.
Jinak já osobně se práci s dětmi věnuji. Vedu kurzy plavání a cvičení a například u cvičení mám děti lezoucí,
v rozmezí 10-15 měsíců.. Upoutat jejich pozornost je někdy strašlivě těžké....
Naopak mám dětičky kolem dvou let a víš, a ti se mnou spolupracují dá se říct už celou hodinu..
Jinak u Adélky teď dominují pohádky s čertama. Já osobně ji na pohádku nechám koukat hlavně po ránu a mezitím si bezstarostně uvařím a uklidím....
Odpoledne už máme čas jen pro sebe... 🙂 😀 😅

mady
17. říj 2008

Jojo mám to podbně. Malého nechám koukat chvilku dopl. a pak i k večeru. V centru se to na střídačku. Chvilku cvičíme a chvilku si hrají a cvíči a tvoří 🙂 ale maj problém vydržet 😀 No a vede u nás po Krtkovi, Krakonošovi, Hurvínkovi - Čert 😀 Nejraději má s čerty nejsou žerty a ukázku peklo 😉 Už mám objednané celé dvd 😀 Tak snad ho to chvilku bude bavit 😉

evitek
22. pro 2008

Malý se moc na televizi apod. nekouká - zatím. Až se narodí druhé, asi se to dost změní. Ale teď ho strašně chytnul aktuální večerníček Chaloupka na vršku. Vydrží sedět a koukat na celý a ještě je u toho nadšený a úplně to prožívá. Nenahráváte ho někdo? Mě to napadlo až teď, když už bude končit.

jakoubka
22. pro 2008

Dětský televizní kanál JIM JAM. 😉

luckaa
23. pro 2008

Ahoj,tak Nikolkce je skoro 18měsíců a pohádky jí moc neberou.U nás prostě vede Dáda,na DVD vyšly nedávno 2 díly písniček pro děti a to u nás může jet od rána do večera,ona s ní tancuje a má i písničky,kde si vybere vždycky nějaké slovo a to pak jako i zpívá s Dádou.Ještě se jí líbí Gummy Méďa a co mě udivuje asi nejvíc,je to,že už asi od 8 měsíců se jí líbí od Kryštofa Atentát,to sedí a kouká jak přibitá 😅