Týden bez 21 měsíčního dítěte! Jak jste to zvládli?

hancas
11. črc 2009

Ahojky prosím o radu,v říjnu jedu s přítelem na poznávací zájezd do Paříže bez dětí ,budou hlídat babičky,ale jedu poprvé pryč na tak dlouhou dobu bez nich vím že při loučení budu bulet jak malá.Taky mám strach z tchýně,která občas bude hlídat vím jak je nezvládá ted natož skoro za půl roku.
Poradte jak na to moc nemyslet a užít si město po kterém jsem vždy toužila !!!
Jak na tchýni nemyslet a hlavně nemyslet na to co se doma děje!!¨
Volat každý den ???určitě že jo,ale i tak!!!!
Moc díky za rady jsem asi hozná závislačka na dětech ale asi každá matka to zná na

astrane
11. črc 2009

Tak já jsem asi ještě větší závislák,já bych bez malýho nejela ani přes noc 😀 Ještě ho nikdo z příbuzenstva nehlídal,jen kamarádka 2x-asi na 2 hodiny a podruhé asi na hodinu 😀 Na týden bych bez něj ještě být nechtěla....Nadruhou stranu si zase bez nich odpočineš,ale já bych se domluvila ještě před koupí zájezdu,že pojedem až za rok,až bude taková samostatná jednotka...
tak držím palce.... 😉 😀
I když jsem teda neporadila...snad jen,že nejsi sama..... 😔

hancas
autor
11. črc 2009

as...myslíš že je to brzo???myslíš že to nezvládnou????chci si to užít a to opravdu není pro tak malé děti památky....stejně i příští rok bych je nechala doma

blandik
11. črc 2009

Já myslím, že by měl proběhnout nějaký předtrénink - aby si děti zvykly, že jsou třeba u babičky přes noc a není tam táta ani máma a taky aby sis zvykla ty a zkušenostmi se trošku osvobodila od obav - pár krát je tchýně pohlídá a ty uvidiš, že se nic nestalo. Ale já bych byla na tom stejně - tchýni nemusím, nevěřím ji a ona je aktivka jak hrom - pořád chce malého hlídat a já nechci a nevím jak z toho. Už te'd mě děsí, až budu čekat druhé a pak rodit, že mě tou svou péčí udusí a že z porodnice asi uteču při představě, že malého třeba hlídá ona (manžel pracuje každý den a není možné, aby zůstal doma pár dní v kuse) - bude muset hlídat má máma - ta je v pohodě, ale zase nevím, jak to vysvětlím tchýni, že je opět na vedlejší koleji. Ale to sem nepatří. takže bych řekla - postupně zavést občasné hlídání, aby si děti zvykly a ty taky - zbavíš se tím strachu - aspo'n částečně. Já jsem taky taková ta "přecitlivělá" matka a pořád hlídám...ale svou mámu už jsem si "vycvičila" (zní to hrozně..) a jsem v klidu, když jsou ti dva spolu - dokonce jsme byli te'd na chatě přes noc a malého jsme nechali u nás doma s mou mámou + celé další dopoledne a malý byl v klidu. Kdyby byl s tchýní - to bych asi nepřežila.

popelka.miri
11. črc 2009

Ahoj, tak já jsem taky závislačka ne dětech 😀 Bez malé a ani ona beze mě nevydrží víc jak hodinu, i to řve! A dokud jsem v posledním těhotenství nemusela týden ležet v nemocnici, tak jsem do té doby taky bez nich nikdy nebyla! A holce bylo v té době 5 a klukovi 6 😕 Když jsem je po týdnu viděla poprvé, tak jsem sama bulela 😔
Teď pojedou s bývalým a s jeho holkou na 4 dny na dovolenou a já si neumím představit, jak to bez nich zvládnu, hlavně bez té 5leté a ona beze mě 😖 Všichni mi říkají, jak si odpočinu, ale já jsem radši s nimi, delší dobu bez nich a už jsem neklidná a chybí mi, malou bych nedala ani mámě...i kdyby ji chtěla, což lnehrozí 🙄
hancas: já bych 2letoé dítě na týden neopustila, ale pokud jsou děti zvyklé, že jsou často hlídané a s jinými lidmi, tak možná jo... 😒

astrane
11. črc 2009

Nemyslím,si,že je to brzo... 🙂 Jen jsem prostě na dětech závislá a do tří let je moc nepučuju 😀
S dětma bych tam nejela,to bys z toho nic neměla....blandik má pravdu-musíte začít trénovat 😀 😀 😀 😉

oli.k
11. črc 2009

hancas:myslím, že záleží hlavně na tom, jakou mají děti už zkušenost s hlídáním a jak to zvládaly...píšeš, že je budou hlídat babičky, tak jak jsou u nich děti zvyklé, zda už např. byly bez tebe přes víkend či na pár dní atd. Z toho bych asi vycházela při rozhodování a určitě bych zbývající čas do října využila "tréninku", teď přes prázdniny by to mohlo jít docela dobře, jestli nejsou babičky moc zaměstané. Pokud by se ukázalo, že děti třeba po 3 dnech bez tebe už pláčí a těžko to zvládají bez rodičů, tak bych s tím zájezdem asi ještě popřemýšlela a třeba ho zkusila odložit,až budou děti trochu starší. Za sebe mohu říct, že já bych týden bez takhle malé dcerky sama nezvládla a i pro ni by tak ty 2-3 dny asi byly maximum.

hancas
autor
11. črc 2009

holki oni jsou na mojí mamku hodně zvyklí protože jezdí každý den za náma a když jedu do města tak je má a v pohodě oni jsou zase takový že když se s něma hodně neloučíme neříkáme tak ahoj já už jdu...tak jsou v pohodě a mamka už párktár hlídala přes noc a v pohodě.

blandik
11. črc 2009

Hancas - tak bych je svěřila výhradně máme - když jsou na ni děti zvyklé - jde přeci o děti a ne o tchýni - hlavně děti musí být v pohodě a ne že bude mít tchýně komplex méněcenné babičky. Zkusila bych mámě svěřit děti na pár dní už předtím a bude vše v pohodě -jestli si tedy máma může vzít dovču nebo prostě na takovou dobu zaskočit a hlídat. Tchyni bych prostě vyloučila - můžou si přeci s tvou mámou udělat s dětma společný výlet, ale tchýni bych prostě řekla, že děti jsou více zvyklé na tvou mámu a že když budete pryč, je to extrémní situace a tak musí být v klidu hlavně děti.

popelka.miri
11. črc 2009

Hancas, když už byli s tvojí mámou i přes noc a jsou na ni zvyklí a jsou s ní rádi, tak bych to neřešila a odjela 😉 Ale tchyni ne 😠 Já mám takovou zkušenost, že když jsem byla v tom špitále a ex si tam vzal jen na 2 dny máti (ona se taky děsně vnucovala 😝 ) a on byl fuč, tak já se vrátila a měla komplet přerovnaný skříně, šuplata i s mým spodním prádlem! 😠 fvčetně kuchyně, ale záchod umytý nebyl! a děti jedli jen sladký jídla i obědy a když jsem přišla, tak po mně chtěli uvařit blbou polívku!! 🙄
Od té doby už nikdy víc tchyni do baráku a k dětem...nehledě na to, že má úplně jiný názory na výchovu, než já 🙄
Naštěstí pro mě, jsem se jí zbavila díky rozvodu 😉

astrane
11. črc 2009

já mám tchýně dvě 😖 Manžel žádnou-jestli on se nemá nejlíp? 😉 Naštěstí ty moje jsou v pohodě a bydlí asi 50km daleko 🙂 Ale dítě do 3 bych jim nepůjčila víc jak na jednu noc a to by muselo být na ně zvyklé a to není....teď tady bya a hrozně se divila,že malej se od ní nechce chovat a tak-no bodejď-od února ji neviděl!Takže u nás by týden u některé nehrozil...Kupodivu máti od mm to s ním umí líp-necpe se k němu a nesápe se po něm a po půl hodině už byli celkem kámoši...ale zatím malýho nikdo nechce 😀 jen toho staršího si berou a ten si to vyloženě užívá,že je tam jedináček 😀 Nemá ani bratrance a setřenice a v širší rodině máme zatím děti jen my s mm

blandik
11. črc 2009

Holky - já vám trošku závidím, že tchýně k vám dojede pár krát za rok.. - naše tchýně chtěla malého hlídat u sebe doma asi od narození (normálně si o to říkala - já byla z ní na nervy) a asi v 7M řekla manželovi, jestli by jí ho už nepřivezl k nim na noc - měli jsme pak pohovor (podle nich jsme dělali vše špatně a hlavně je vyloučili z výchovy) a tak jsem jí to spaní přes noc vmetla - že jako tohle opravdu ne a ona to nejprve popřela, že to neřekla! pak tvrdila, že to je jasné, že je na to ještě brzy, že to tak nemyslela. A to je přesně ono - ona vypouští samé nesmysly a nechává na okolí, jestli se jí to zatrhne, ale při její neschopnosti vyhodnotit situaci, má děsnou radost, když jí to náhodou vyjde a nemyslí na následky - já byla nucena jí říkat pořád samé ne, ne, NE a ona si to přebrala, že si myslím, že je neschopná. Každopádně se mi podařilo ji do Vánoc urazit a pak tady v novém roce moc nechodili. Jenže pak už to nevydrželi, vyjelo z nich, co všechno děláme špatně a teď už si zase o malého říkají - že chtějí vozit - nevím, co z toho mají, když jezdí v golfkách a ani ho nevídí, když ten kočár strkají - to by si ho více užili u nás doma, ale to má tchýně pocit, že jí kontroluji a funím na krk. Kažodpádně, když ho jde vozit, tak mi nezapomene říct, že to dělá pro mě, abych si odpočinula - o což já vůbec nestojím..jo a pořád říká, že by šla hned na MD, že před porodem jsem říkala, že budu pracovat z domu a ona si myslela, že bude pořád hlídat a že te'd nepracuji...ona by asi byla nejraději, kdybych se vrátila do práce. Nedávno malému říkala, že možná bude nezaměstnaná a pak že ho bude vozit každý den (mě málem kleplo) - jestli bude tchýně nezaměstananá, tak se asi stěhuji nebo si budu plánovat program na každý den a ona v něm figurovat nebude. Jsem si ulevila. A u tchyně v rodině jsme taky první s vnoučkem, už aby jich bylo víc, aby mohla tříštit síly.

peppapig
11. črc 2009

Jeje, ja bych byla nadsena jak blecha 😀 S malou jsem 24/7, nemame tu babicky ani dedecky, ani pribuzenstvo, takze mozna proto. Louceni by bylo asi velmi emotivni, ale urcite bychom to zvladli. Ovsem malou bych sverila pouze sve mamce.

mamol05
12. črc 2009

Urcite jed a uzij si to! My jsme s manzelem poprve jeli bez nasi princezny, kdyz ji ani nebyl rok a jeste jsem kojila, prijela nam hlidat tchyne s tchanem, kteri ziji sest hodek letadlem od nas, takze ji vlastne zas tak moc neznali, videli ji predtim jen parkrat. Ja jsem ji napsala kazdodenni rozvrh, ktery dodrzovala, vedela presne co a jak, jak ji krmit, kdy jit spat apod. Jeli jsme na ctyri dny,nejdriv se mi taky moc nechtelo, jsem na male taky moc zavisla, ale nakonec me manza premluvit, byla jsem rada, hrozne jsme si to s manzelem uzili, takova mini dovca u more, all inclusive, spousta aktivit (plavani s delfiny, jizda na atv, plachetnice, romanticke vecere), ktere bychom s malou delat nemohli. Kazdy den jsem pochopitelne volala domu a tchyne nam taky volala. vsechno bylo vic nez v pohode, vratili jsme se odpocati, spokojeny a mala byla v poradku a stastna. Za par mesicu jsme to zopakovali, jeli jsme do Evropy a malou zase naopak nechali moji mamce a vyrazili na prodlouzeny vikend do Budapesti, opet v pohode. Prave jsme se vratili ze spolecne dovolene, ale rada bych zase vyrazila zase nekam jen s manzou, bohuzel pro nas je velky problem hlidani.

binki
12. črc 2009

jeď a užij si to. jsem taky jak peppapig nonstop s malým bez babiček a dalších hlídaček. vloni jsem ho nechala na 3 dny s taťkou a babičkou, to mu bylo 10 m, chyběl mi, ale byla jsem ráda, že jsem si konečně odpočala.

kristi
12. črc 2009

tak ja zase malou sverim pouze tchyni. Poprve tam byla tyden kdyz ji bylo 7 mesicu, davame ji tam proste casto, aby si zvykla, taky je to o tom, ze toho vyuzivame, dokud tchanovci chteji. mala je ulitla na dedu, miluje ho, chodi za nim jak ocasek 🙂

ted ji tam odvezu ve stredu rano a pojedeme si pro ni az v nedeli, jedem proste sami na mini dovcu. ja s tim nemam problem, mala je tam stastna, oni se ji proste 200% venuji

cazadora
12. črc 2009

holky já dávám na hlídání malou jak tchýni tak svojim rodičum, přez noc ještě nebyla, ale kdyby byla příležitost někam vyrazit jela bych(ale nejsou koruny) byla bych nervní jak pes ale prostě bych jela. a jinak jak si to zavede při hlídání tchýně i mamka beru jako jejich věc, ikdyž se mi spousta věcí nelíbí tak to nechávám málá moc dobře ví kde si co může dovolit, a oni jsou tu prostě od toho aby rozmazlovali.

blanik když bylo malé tolik co tvojemu klučíkovi cejtila jsem to dost podobně, a teď jsem šťastná jak blecha když mám den nebo i jen hodinku pro sebe na to přijdeš časem 😉

hancas
autor
12. črc 2009

holki díky a rady ovšem že většinu času budou s mou mamkou tzn:v noci dopoledne a odpoledne at si sou s tchýni ale ne sami i s mou makou!!!!!
vím že mamka je na ně hodná...takž nebudu mí moc obavy,ale smutno mi bude 😢

cazadora
12. črc 2009

hani to je jasný že ti bude smutno a dvojnásob když máš dvojčátka, ale uvidíš že to prospěje všem 😉

kubaka
12. črc 2009

To bych si oddychla a pak se ohromně těšila. Jenže se mi to asi nepoštěstí - nemáme kam děti upíchnout, tak si o takové možnosti nechávám jen zdát 😅

peppapig
12. črc 2009

Kubaka, mame to ale smulu 😅

caira
12. črc 2009

ja jsem malou zatim "nedala" na vic jak par hodin...a rikam si, ze to fakt je o zvyky, nezvladla bych treba z niceho nic ted nechat malou u tchanovcu pres noc nebo tak, ale uz jsem se "dopracovala tak daleko", ze tchyne ma malou 2x tydne od 9-11.45 rano a v sobotu dokonce hlidala pres poledne takze poprve vubec daval nekdo jiny nez ja malou po obede do postylky ( musela jsem vezt rodice na letiste) a desne jsem se bala, ze mala bude delat sceny, ale pry naprosto v pohode, spapala obed, pet minut si v postylce hrala a pak pry v klidu usnula...takze hadam, ze deti to proste zvladaji lip nez my mamy..ale hadam, ze pres noc bych ji spis sverila moji mamce nez tchyni..ale to asi kazda z nas, co? nanestesti moji rodice bydli desne daleko takze mam smulu ☹

tlapicka
12. črc 2009

my bydlime v cizine, takze se mala vidi s babickama malo, ale i tak uz byla na prazdninach u manzelovych rodicu na cca 4 dny kdyz ji bylo dva a chlup. bez problemu k nim nastoupila do auta a odjeli, zadne sceny se nekonaly a i cely pobyt byl v pohode ackoli na nic taoveho neni zvykla. tedka je na dovce s tatkou a ja si uzivam doma s miminakem.

asi je dulezite deti na to dobre pripravit a vysvetlovat jim co je ceka a ujistit, ze je to jen na chvilku a ze se rodice vrati... oni budou radi, ze maji zmenu a ty nacerpas more nove energie do dalsich dni....

berynka
13. črc 2009

Ahoj, my zrovna teď byli na týden pryč bez malé a dobrý 😉 .
Urcitě to chce nějaký trénink -dvě tři noci a hlavně, aby hlídal někdo, kdo má vaši plnou důvěru a dítě je na něj zvyklé.
Je jasné, že se nám stýskalo. Hodně jsme na Hedušku vzpomínali. Ale bylo to v normě 🙂, že jsme si dovolenou užili. Malé se podle všeho začalo stýskat až po tom týdnu a to už jsme se vraceli a bez nás to zvládla s přehledem 😎 .

dagina
13. črc 2009

Ahoj Hancas 😉 , bude hlídat i tchyně 😅 ?????
Ale k věci, hele, osobně ty zkušenosti nemám, ale mám známou, velice ambiciozní, brzy po porodu šla pracovat na náročné místo, je to celkově takové žena nad věcí..., tehdy bylo jejím dětem 2 a 4 roky, jeli bez nich do Chorvatska na dovču, když přijela, vůůůůbec né odpočatá, pořád myslela na děti, neužila si dovču..., říkala, že už by to v životě neudělala. A to měla o děti velice dobře postaráno, ale o tom to tak není....

Já osobně bych nejela, ani kdyby mě někdo zaplatil dovolenou na nejkrásnějším ostrově světa, teda jela, ale jen s dětima 😉 , též bych si tu krásu bez nich nemohla užít, chci, aby poznávali s námi... . Hele, za pár let s vámi ani nikam jezdit chtít nebudou...., pak si můžete jet třeba do tramtárie na rok 😅 . Ale to je jen můj názor, a vycházím z naší situace 😉 . Určitě tady bude spoustu názorů, kde by maminy neváhaly ani minutu, fakt si musíš zhodnotit jak to je u vás...

Rozhodni se dobře, a pokud pojedete, užijte si co to půjde....

anatanka
14. črc 2009

Ja jsem byla poprve bez Miri az minuly mesic, to ji bylo 23 mesicu. Letela jsem za manzelem do zahranici na 3 dny a mela jsem z toho strasnej strach uz nekolik dni dopredu, odjezd jsem samozrejme obulela, ale hned uz cestou na letiste me to preslo a krome prvni noci, kdy mi bylo trochu smutno jsem si na ni skoro nevzpomnela a to je mezi nama uplne totalni zavyslost z obou stran. Naopak jsem si to tam nadherne uzila, poprvy za dva roky jsme se cejtila zase krasne uvolnene, najednou ze me spadnul vsechen ten stres a nervozita a meli jsme to s manzelem jako libanky. Uplne uzasny. Takze pro me stoprocentne par dni bez ditete udelaly moc, strasne jsem si odpocala.
Ale na druhou stranu jsem ji nechavala u mych rodicu, na ktere je zvykla a zboznuje je, tak jsem vedela, ze je tam stastna a nic ji nechybi, kdybych si timhle nebyla jista, tak by to asi bylo taky jine.

hancas
autor
15. črc 2009

ana---a malá byla ok???nebo sem tam zaplakala???s mou mamkou a ségrou jsou strašně rádi a taky jím nechybím i když jedu do města a pak dorazím a ni je nezajímam takže už mám ten strach menší díky vaším názorům.prostě až se bude tchýně ptát tak jí řeknu že to bude tak že budou převážnou část s mou mamkou a at se naštve jak chce já si to chci užít a ne na to myslet every day nebo se strachovat co jím tchýně dala...

sylvar
15. črc 2009

naše malá byla před týdnem na Moravě u dědy a tety, 4dny bez nás a pohoda, jednou si vzpoměla, ségra jí řekla, že jsme v práci a od té doby prý klid...a my, my se nehádali, byli jsme jak v letech první zamilovanosti, ,,odpočinuli,, jsme si a bylo to super, takže bych se nebála, když bude u někoho, komu věří a zná ho, tak je to dobré pro všechny 😉

anatanka
17. črc 2009

Han: Zkus to a uvidis, on ten prvotni strach je mnohem horsi nez jake to potom je ve skutecnosti.
Nase mala byla uplne v pohode, pry jen ten prvni vecer nejak prselo a bylo tak divne, tak stala u okna a rikala: "Mami, pojd domu...", ale jinak si na me snad ani nevzpomnela, protoze mela o komfort i zabavu postarano. Moji rodice ji nosi na rukou, takze pokud je u nich, jsem naprosto v klidu. S tchyni bych ji ale nechala jen kdybych nemela na vyber, Miri z ni ma hruzu.

larri
17. črc 2009

peppapig,binki,anatanka
dlouho jsem o vas neslysela a zrovna dneska jsem byla na diskusi= vzala jsem si araba a tam nikdo.Ted jsem vas nasla hned tri.

Mejte se hezky a uzivejte prazdnin.

peppapig
19. črc 2009

larri, ahoj 🙂

ja jsem na to nase tema uplne zapomela pac neni uz dlouho videt na prvni strance, musime to ozivit 😉 Jak to jde u tebe??