Týden bez dítěte. Dokážete to?

monika6e
18. říj 2009

Ahoj holky, možná jsem fakt divná. Ale právě jsem měla šííílenej telefonát s mojí mámou. Byla jsem pranýřovaná za to, že jim malou alespoň na týden nenechám (rodiče bydlí 200 km od nás). Při mateřské pracuju, a tak - i když bývám přes den doma, mám už i tak pocit, že jsem krkavec. A odjet od ní na týden? Nepředstavitelné, zbláznila bych se. Asi jsem závislák na svém vlastním dítěti, ale mám pocit, že to nedokážu. Další věc je z pohledu mámy - je to babička a chce být s malou - chápu to (nechápu ale, proč ona nepřijede alespoň na ten týden k nám - prý nemá kde pořádně přespat - nesmysl...). Máma teď šíleně brečí a táta ji uklidňuje. A já se snažím přeházet dovolat kolegům a přeházet služby, abych tam odjela s malou aspoň na deset dní.
Jsem normální nebo mám radši zajít k psychiatrovi 😖 😝 ? Jak to máte vy?

ronie
28. říj 2009

on má každý jiné podmínky, takže to absolutně nelze sorvnávat, já se dětem věnuju naplno 24h denně, takže jakýkoliv oddech bez dětí je pro mě něco neuvěřitelně osvobozujícího 😀 stává se to tak jednou do roka...možná dvakrát 😀 😀 😀 a nakonec stejnak skončim u toho Chocholouška 😀 😀 😀

lenkazdenek
28. říj 2009

Ahoj tak já jsem asi závislák,ale týden bych určitě nevydržela 😅 (teda aspoň zatím) jako přes noc už malá u babiček byla,vlastně od brzkého odpoledne do druhého dne do oběda a nic se samozřejmě nestalo,sladkosti neřřeším.je m jasný,že jí to ať jedna nebo druhá babička dá a pokud je to nják v normě tak pohoda ,ale musím se přizna,že jsem pak už večer myslela jak asi spinká,ráno už sem byla jak na trní takže týden bych já určitě nezvládla-malá asi jo 😉 ,ale s babičkama se vidí každý týden -myslím,že až na pár věcí máme celkem dobrej vztah jak s mámou tak s tchýní a myslím,že v létě pokud si malou vezmou sebou na dovolenou tak mi to třeba už ani vadit nebude 🙂

berynka
28. říj 2009

já zase nějakej fanatik do dětí nejsem a myslim si, že není na škodu si udržovat svůj životní prostor. Už právě proto, že jednou děti budou mít svůj život a co pak? 😅 Já se taky těšim na společnou dovolenou s malou, která bude stoprocentně plánovaná s ohledem na ní. Ale zatim mám pocit, že by si to neužila ani ona a ani my.

monika6e
autor
29. říj 2009

teda koukám, jak se to tu rozjelo. Já to mám spíš tak, že Ančí je vymodlená, takže jsem šťastná, že jsem s ní a chci si to s ní užívat. Jejího tatínka pochopitelně neodsouvám, ale ty svoje chvilky si najít umíme 😉 Jdeme do divadla, na večeři.... Jsme jen spolu. Někdo (babi, teta sousedka) Anny pohlídá, uspí a ráno se zase vidíme. Na dovolenou bych bez ní prostě nejela. Radši nepojedu vůbec, než bez ní. Ale pokud to má někdo opačně, rozhodně neodsuzuju, každej to má nějak hozený. U mě je to taky daný tím, že dělám a nejsem s ní 100% a 24 hodin denně. Přiznávám, že jsem na svým dítěti asi závislák. Ale proč si to neužít TEĎ, dokud je v tom nejlepším věku. Já si to užít chci. Chci, abychom všechno prožívali společně, jako rodina. Teď je to nejkrásnější a maximálně si to všechno užívám.

berynka: životní prostor? Ten si držet umím a mám docela velkej. Ale i s Ančí, která do něj prostě patří. Nemám jediný důvod, nechávat ji bez nás, páč mě neomezuje, spíš naopak.

pepibubu
29. říj 2009

Myslím že to dost závisí i na věku dítěte. Já teda bych na dovolenou bez dětí nejela minimálně do chvíle, než třeba děti budou jezdit na tábory, a naši dovču bych třeba naplánovala na tu dobu kdy na tom táboře budou, abychom si pak po návratu měli co vyprávět. Jinak máme pozvání do Kanady, a když pominu fakt že na to musíme našetřit, tak ani jednoho z nás s Honzou nenapadlo, že bychom jeli a děti ne, první otázka Honzy byla "a v kolika z toho děti můžou něco mít?", tak jsme se shodli že nejdřív v 6 letech mladšího. A tak jsme tak nějak akceptovali, že na to našetření máme času dost 😀

monika6e
autor
29. říj 2009

pepibubu: naprostooo souhlasím!!!! 🙂

kristi
29. říj 2009

je pravda, ze kazdej to ma hozeny jinak, mne to divny nepripadne a u babicky jsem byla treba cely leto a nikdo z nasich mi nejak moc nechybel, jsem samostatna jednotka a i kdyz Miu samo milujeme, umime byt i bez nic. letos jsme taky jeli na 4 dny na Ibizu zaparit. Je to fakt clovek od cloveka

pepibubu
29. říj 2009

Kristi,sto lidí, sto chutí, jsi zkrátka "z jinýho těsta" - Ale to neznamená, že jsi lepší nebo horší než já a že Tě za to odsuzuju! Máš zkrátka jinak seřazený priority 🙂

maart
29. říj 2009

Dokazu 🙂 ....a rada! Pristi rok v lete planujeme tyden dovolene bez deti. Cele leto budu s nema, obcas i manzel, tak je chceme vsechny 3 na par dni nejak upichnout k babi (bud domu nebo na chalupu) a chceme vyjet bez nich 😵 ....milujeme je uplne nezrizene, ale potrebujeme nutne nabit beterky, potrebuju byt se svym manzelem nejakou dobu sama, drzet se za ruce, lezet se snidani dlouho rano v posteli...joooooo 😉 , jestli to klapne, tak to bude bomba. Od narozeni nasi dcery jsme jeste bez deti nebyli (teda dyl nez par hodin), takze ano, vylozene se na to klepu. Sedneme s mangelem u baraku do auta a pojedeme smer Rakousko, Madarsko, Slovensko...tesim se, fakt ze jo.

mispuli
29. říj 2009

Ahoj,souhlasím s maart.taky si to dokážu představit,vlastně nejen to,už jsme to letos v srpnu uskutečnili,byla to hurá akce,když mi naši potvrdili,že na tejden pohlídaj,koupili jsme ve středu zájezd a v neděli na tejden letěli na rhodos,svý děti miluju,ale manžela taky a moc nám to prospělo být tejden jen sami dva,denně jsme volali ráno a naši večer,ale spíš jen,abysme si sdělili zážitky z toho,jak proběhla noc a co dělali přes den 😉,míša byla poprvé sama s babičkou,když jsem se nečekaně dostala na pár dní s honzíkem do nemocnice a jiný řešní nebylo,ale vůbec to nevadilo,ba naopak,jen at si babi s dědou užijou vnoučata dokud na to stačej 🙂 a aspon vím,že se na ně můžu spolehnout a pak je tam v klidu budu posílat na prázdniny a já se budu flákat doma sama 😉

schwarzovka
29. říj 2009

já bych to nezvládla, jsem větší závislák než malej 😀 😀 jednou byl u babi na celý den a noc, ale celou dobu bez něho jsem si říkala, škoda že tady není, to by se mu líbilo...apod. takže týden bez něj bych asi nepřežila 😀 😀

pepibubu
30. říj 2009

Berynko, životní prostor.... Nevím, ale já to beru tak, že jsem si ho na příštích několik let dobrovolně zmenšila, právě kvůli dětem, který mi ho "okupujou" ale jen v tom dobrým... Ano, máš pravdu, děti vyrostou a frnknou, ale to je čas řešit, zatím potřebujou mámu s tátou. Na to co píšeš ty, máme ještě dobrých 10 let čas. Samozřejmě nechci dopadnout tak, že bych nedokázala skončit s rolí matky, ale ta moje sotva začíná (a Tvoje koukám taky, malá nemá ani tři roky 🙂 a tak to beru jinak. Taky si s Honzou večer vyrazíme, ale děláme to tak, že přijde holčina k nám, a vyrážíme až po Pepově uspání. Na spaní mimo domov si oba s Honzou myslíme, že je čas, až z toho děcko bude mít dobrodružství a až se jakžtakž o sebe postará - minimálně v tom směru, že si řekne o nočník a zvládne se samo nabaštit, takže tak nejdřív ve třech letech. Do té doby to budeme řešit hlídáním u nás, aby byly ve svém prostředí. A až se narodí miminko, tak si zase dám "rok domácího vězení" - stejně jako s Pepínem, zkrátka jsem přesvědčená (a potvrdil mi to i prof. Zdeněk Matějček ve své knize), že první rok je pro děcko klíčový, a matka je nejdůležitějším prvkem v jeho životě. Neříkám že to je pro mě snadný, ale když vím, že to je základní stavební kámen pro děcko, aby bylo v pohodě, tak to zvládnu, stejně jako jsem to zvládla s Pepčou.