Týden bez dítěte. Dokážete to?

monika6e
18. říj 2009

Ahoj holky, možná jsem fakt divná. Ale právě jsem měla šííílenej telefonát s mojí mámou. Byla jsem pranýřovaná za to, že jim malou alespoň na týden nenechám (rodiče bydlí 200 km od nás). Při mateřské pracuju, a tak - i když bývám přes den doma, mám už i tak pocit, že jsem krkavec. A odjet od ní na týden? Nepředstavitelné, zbláznila bych se. Asi jsem závislák na svém vlastním dítěti, ale mám pocit, že to nedokážu. Další věc je z pohledu mámy - je to babička a chce být s malou - chápu to (nechápu ale, proč ona nepřijede alespoň na ten týden k nám - prý nemá kde pořádně přespat - nesmysl...). Máma teď šíleně brečí a táta ji uklidňuje. A já se snažím přeházet dovolat kolegům a přeházet služby, abych tam odjela s malou aspoň na deset dní.
Jsem normální nebo mám radši zajít k psychiatrovi 😖 😝 ? Jak to máte vy?

evisa
18. říj 2009

moniko, nejsi krkavci matka 😉 ja jsem dceru nechala dlouho maximalne pres noc...ted o prazdninach byla ale u prarodicu cely tyden sama a prestoze mi bylo casto smutno, denne jsem volala, tak nelituju. ... dcera byla nadsena a ja? cely tyden jsem po praci hledala nejakou zabavu, uzila jsem si to. kadernice, kosmetika a tak. proste to co normalne nestiham. kdyz pak mala prijela s manzelem na hlavni nadrazi, privitani bylo jak heppik z hollywoodu. bezela ke mne s otevrenou naruci, opravdu sastna ze me vidi. bulela jsem jako zelva 😅 a babicky byly spokojene, nebot zijou 400 km a normalne ji tak casto nevidi.

modramys
18. říj 2009

Bud v klidu .....myslim, ze maji holky (a ze je mame stejne stary) jeste dooost casu aby nekde byly tyden bez mamky a bez tatky, jeste u pani (babicky), ktera zrovna navstevama zrejme neplytva - vzdyt se ani poradne neznaji!! Nase babicky jezdi tak jednou za mesic na odpoledne coz mi prijde dost malo, ale je fakt ze se treba male zase celou dobu venuji, takze si rikam ze bych jim pro zacatek na hodku dve malou uz klido nechala, protoze vidim, ze to s ni umi, ale pres noc???? ani omylem! To si teda vubec nedovedu predstavit, leda by nebylo vyhnuti.....coz me asi ceka pac cekame druhy.....ale na tyden??? to je snad spatnej vtip? Nejses zadnej zavislak, ale prece se musi s babickou trochu vic seznamit nez ji das na hlidani, casem mozna pres noc, ale na tyden he to planuju tak mozna az pujde do skoly 😉 (to asi prehanim) No me teda dost udivuje, ze mamka nema trochu soudnost jen at nejdriv pekne prijede a vidi jak to chodi.....
Takze na zaver - opravdu jsou na to podle me jeste dost maly takze klidek bude ses normalni nebo jsme padly na hlavu dve 😀

evicka7
18. říj 2009

ne, rozhodně bych z toho byla úplně šílená 😀
myslím, že malá by to klidně dala

evisa
18. říj 2009

modramys - nezname mamku od moniky, takze nechapu ty soudy o pani co navstevama neplytva. nase babicky taky nejsou s vnuckou v nejak castem kontaku, ale any vi, zna je a ma je rada. 200 km neni zrovna na cestovani pro starsi lidi malo...v nasem pripade tedy 400. 😒

zdenka26
18. říj 2009

Takjá bych malého na týden nedala ani za nic,malý bývá max na jednu noc u mojí mamy a nebo u tchyně a to je na ně hodně zvyklí.A to že tvá máma brečí a říká že je babička a chce být s malou!to jsou teda dobrý keci,normálně jí řekni že ty jsi máma a chceš si malou užít nejvíc co můžeš a když má potřebu být s ní celej týden tak at přijede sama.Za další bz si tvá máma měla uvědomit že je ještě dost malá na to aby byla celý týden pryč.Hlavně se nedej,je to tvoje dítě a ty si rozhodni podle sebe 😉

kaleilah
18. říj 2009

Tak když odpovim přesně na otázku-ano, dokážu, budu muset, čeká mě porodka 😉 Ale v tvémpřípadě chápu,nedala bych Danýska( i kdyby byl starší) ani na noc k tchýni-máme super vztah, ale tchýně prost jezdí k nám. Danýsek je přece jen mimčo,má tady svoje okoukaný věci a je doma klidnější. Když někam večer s MM jdeme, tak se prostě hlídá u nás, nedala bych ho z domácího prostředí. To samý i u tebe, je to pochopitelný, navím si myslim, že když máš rodiče tak daleko, tak je anička nemůže ani pořádn znát, ne? To by pro ní byl podle mě dost šok být v cizím prostředí a ještě bez mámy 😉

monika6e
autor
18. říj 2009

no přiznávám, že naši návštěvama opravdu neplýtvají. Nevím, co s tom je. Moc se nemusí s mým manželem, tak možná v tom bude zakopanej pes. Ale oni by se s ním tady ani nemuseli vidět - tchýně s tchánem je zvou neustále, ať přijedou, že společně zapaří a ať zůstanou. Nepřijeli ani jednou, aby zůstali přes noc. Tchán se mě pak ptá - proč nepřijedou, pořád je zveme a ani nevidí malou. Odpovídám, že nevím. Nevím. A když se zeptám mámy PROČ, má miliardu agrumentů. A když jí na to něco odpovím, hned má jinou odpověď a bla bla bla - pořád dokola, začarovanej kruh - samý nesmyslný výmluvy. My tam jezdíme cca 4-5x do roka. Je to sice 200 km, ale my bydlíme za Prahou a oni za Brnem. Naši mají auto, takže po dálnici - legrace.

Navíc máma má problémy ze zádama - ani malou nevytáhne z postýlky. Naposledy jsem tam byla v srpnu a nemohla jsem jít ani s kámoškama přes noc ven. Aničku sice uspali, ale musela jsem být ve 22h zpátky, páč oni s ní přece spát nebudou. A teď s ní chtějí být sami týden? Navíc když je Anny půl dne u sousedky, co nám hlídá nebo u druhý babi, tak pak ke mě letí a radostně křičí Máma.

Jenže tohle naši nikdy nepochopí. A já jsem ta naprosto nejhorší. Proto tahle diskuze. Jen chci vědět, jak to máte vy. Jestli jsem fakt divná nebo na ni nějak extrémně upnutá. Ale jen chci být se svým dítětem a nedokážu od něj na týden odejít. Ale tohle budu mít na talíři už navěky...

monika6e
autor
18. říj 2009

kaleilah: když posledně naši přijeli, hned ji olíbávali, táta si ji okamžitě vzal do náruče a ona na ně koukala jak na ufo. Pak si teda i zvykla a když jsem do ní pořád hustila babi a děda, tak je tak i oslovila... Ale holt se vidí málo. Jenže naši tohle nikdy nepochopí, ta špatná jsem já

zdenka26
18. říj 2009

Hlavně se nenech vydírat,argumentuj jim Tím co jsi tady napsala.Udělej co si myslíš že je nejlepší a na ostatní se vykašli 😉 Já chodím každý den do práce a volno mám jen v neděli,chodím jen na tři hodky denně a moje máma chtěla aby u ní malej spal ze sobotu na neděli a já řekla ne ,protože neděle je jedíný den kdy můžu být s malým celej den,taky se jí to nelíbilo ale stala jsem si za svým,neustoupila jsem

monika6e
autor
18. říj 2009

zdenka26: Zdeni, to já si za svým stojím, ale ničí mě to, jak se naši ke mě chovají. Nepřijedou, jen si voláme. A pak na mě takhle spustí. Navíc se mě ani nezeptali. Suše mi oznámili - prostě nám ji tady necháš, počítej s tím. V neděli ti ji přivezeme.... Tak jako kde jsme? Mimochodem, naši za mnou nepřijeli ani do porodnice. A tchýně s tchánem tam byli denně... A máma je doma, nepracuje teď. Já můžu argumentovat čím chci, ona vždycky něčím přebije a když už neví jak dál, začne brečet a vyčítat mi úplně všechno. A to mě fakt bolí. Prý mi přeje, aby se Anička ke mě taky tak jednou zachovala... Teď se mi k nim nechce ani na víkend...

shaula
18. říj 2009

Monika - nemáš to tedy lehké ☹ Ale souhlasím s děvčaty - malá je de facto nezná, nevěřím, že by tam byla týden bez maminky spokojená. Navíc když má maminka problémy se zády, tak jak se chce o malou týden sama postarat? 😕 To je přece kravina... Vím, že je to těžké, ale já bych trvala na tom, ať Vaši přijedou k Vám. A řeči, že ty jsi ta nejhorší - jedině se obrnit a pouštět jedním uchem tam, druhým ven, i když od vlastní matky to hodně bolí, to chápu... Ale říkej si, že nejsi ta nejhorší, naopak jsi ta NEJLEPŠÍ máma, jakou může Anička mít, protože ti na ní záleží 😉 Přeju hodně síly a ať vše dobře dopadne!
Já tohle "naštěstí" nemusím řešit, protože my žádné prarodiče nemáme, ale asi právě proto si umím dobře představit, co asi prožíváš - jsem s klukama taky denně, když potřebuju k lékaři nebo podobně, tak musí hlídat jen manžel. Mám sice starší sestru, ale ta je totálně nepoužitelná, klukům je 15 měsíců a ještě je ani jednou nevzala na procházku, a když jsme šly spolu (to bylo jednou), tak dokonce odmítla tlačit kočár... No znáte tetu, která nechce pyšně tlačit kočár? ☹ A právě proto, že jsem na kluky tak zvyklá, tak si nedovedu představit dát je někam na týden... Byla bych asi nervní i kdyby měli být někde přes noc (jako že nemají kde) 😀

evisa
18. říj 2009

tak to vypada, ze jsem asi jedina, kdo pujci dite k babi a dedovi. ale mam pro o sve duvody. predne chapu, ze jsou stari lide, a v mem okoli je jich vetsina, co proste maji radi svuj klid a pohodli, v dobrem slova smyslu, a pokud prijedou na navstevu k nam, tak si proste stejne pripadaji jako na navsteve. a to maji svuj pokoj, postel, klid. a po celodennim hlidani je clovek rad, ze si muze odpocinout, a ne v noci koukat do zdi a nemoct usnoust, protoze je v cizim prostredi. v druhe rade - zalezi mi na tom, aby me dite/deti meli dobry vztah k prarodicum a videli, ze rodice se umi domuvit se svymi rodici. je to podle me zaklad k tomu, aby stare lidi nebrali jako pritez. (ne ze by moji rodice stali nad hrobem.. 😅 ) mozna jsem k takovemu poznani dosla pote, co oba mi rodice opravdu nad tou rakvi stali, ale rodice ma clovek jen jedny a prarodice taky nerostou na stromech. takze- nenecham ze sebou zametat, je to moje dite a ja rozhoduju, (dikybohu to nasi rodice respektuji), ale jsem rada, ze spolu muzou travit cas

monika6e
autor
18. říj 2009

evisa: tiše závidím. Co se týče manželových rodičů, tak ty jsou úžasný. Všechno respektují, do ničeho se nepletou a jako babi a děda jsou na 1*

shaula: díky. No, co se týče hlídání, tak my máme (páč tatínkovi rodiče mají firmu) funkční pouze sousedy. Takže pro Aničku už to není teta Jana a strejda Míla, ale říká jim babi a děda. I když jsem jí vysvětlovala, že je to teta a stejda, s tou babi a dědou, přišla postupně a sama... takže tak... Myslím, že týden u našich by Anička měla problém. Navíc má zase období, že se v noci budí a pláče. Vždycky ji vezmeme do postele, řekneme, že bubák je pa a všechno v pořádku, pak se uklidní a zase usne.

markytkaaa
18. říj 2009

Malý ještě nebyl sám pryč na noc a nějakou dobu ještě určitě nebude ... první "sám přes noc" jen s tatínkem nebo babičkou bude mít až pojedu rodit 😉 😀

evisa
18. říj 2009

monik urcite to hodne zavisi na anicce. ja vim, ze nase anicka to zvlada a jeste si to uzije. ale kazde dite je jine. 😉
u nas zase bojujeme s tim, ze je to zatim jedina vnucka pro moje i draheho rodice, a tak prarodice musime spravedlive podelit v casu s ni...obcas je o tezke 😒

monika6e
autor
18. říj 2009

evisa: to je přesně ono. Anička je z obou stran taky jediné vnouče, takže pořád jen slyším, že manželovi rodiče ji tam mají pořád (co fakt není pravda - jen jednou, cca před půl rokem, tam byla přes noc) a naši vůbec. Ale oni s ní můžou být pořád, stačí jen přijet. Můžou. Nic jim v tom nebrání. Absolutně nic. Jen výmluvy a vlastně možná něco, o čem nevím. Páč tohle bez důvodu asi nebude...

evisa
18. říj 2009

nevim no. zatim mi o prijde, ze nejsou navstevnicky typ. navic, pokud se nemusi s tvym manzelem. nekolik takovych lidi znam - na tom, ze nevytahnou paty z domu, si postavili smysl zivota. 😒

monika6e
autor
18. říj 2009

tak jsem si přeházela služby - jedu tam od úterka na týden. Už teď mám z toho osypky... Končí mi služba, tak letím domů. Díky, holky. Aspoň se moje sebevědomí úplně neutopilo. Dobrou

oli.k
18. říj 2009

Moni, nedělej si vůbec starosti, s tím, jestli jsi divná nebo na dcerku příliš upnutá...ani jedno rozhodně nejsi! Přístup Tvojí mamky...suše ti oznámit, že jim tam holčičku prostě necháš podle jejich přání, rozhodně v pořádku není. U nás mají příbuzní občas podobné řeči (jako že jim tam malou příští rok necháme na celé prázdniny apodl), ale v tomhle si budu stát vždycky za svým, když vím, co je pro dcerku nejlepší. Ještě nikdy ji ani sami nehlídali, ani na minutu, prostě když přijedou občas oni k nám, nebo my k nim, jsme stejně všichni pohromadě a starám se o ní já, oni si jen pohrajou, ale jak zapláče, má hlad, není jí dobře, vůbec nevědí, co dělat. Co mi vadí nejvíc je, že jim nemůžu co se týká péče o malou věřít. Například pořád nechápou význam autosedaček a pokud třeba malá začla v autě plakat (bolely ji zrovna zuby), klidně by ji za jízdy vyndali a drželi na předním sedadle...a nechápali, proč jim to jako nechceme dovolit. Nebo nerespektujou naše zásady ve výchově a když se nám to nelíbí, řeknou.."vždyť byste to nevěděli, co tady s ní děláme"...takže ty občasné návštěvy, kdy si ji užijou a pohrajou si s ní, jsou fajn...ale samostatné hlídání...rozhodně ne. Možná to je trochu mimo tvé situace...ale určitě sebou nenech manipulovat a Aničku bych jim v takové situaci nedala, možná později.

aponchie
19. říj 2009

to bych vydrzela teda a rada 😀

bera28
19. říj 2009

Aponchie, nápodobně🙂 Já jsem nechala prcky na týden našim, když jim byli 4 měsíce, a to byla napjednou pohoda 😀 A teď už je ale nikdo nechce hlídat, a já bych se jich tak ráda na nějakou delší dobu zbavila...

jakoubka
19. říj 2009

V normální situaci,tak na 4 dny,ale momentálně ,kdy má své super vztekací období,tak i na měsíc 😀 😝

cerstvamama
19. říj 2009

V létě jsme byli s manželem na týdenní dovče bez Adélky, která zůstala s tchýní. Měly se spolu moc dobře a my s manželem jsme aspoň měli chvíli pro sebe 😉 Je teda fakt, že se Adi s tchýní vidí skoro denně a ona je schopná se o prcka dobře postarat, respektuje moje výchovný metody atd. 😉

lenulle81
19. říj 2009

Tak my malého babičce necháváme. Ale je fakt, že je na ni zvyklý a navíc moje mamka je fakt úžasná a dokáže se o malého skvěle postarat. Bydlí taky daleko, ale tak jednou za měsíc vždycky přijede k nám a zůstává tak týden. Takže já mám čas na vyřizování anebo si můžeme s MM zajít třeba do kina. Poprvé malého babička hlídala na víc nocí, když mu bylo 14 měsíců, ale to bylo u nás doma, takže pohoda. Pak ještě v srpnu, když jsme jeli s MM na pár dní na dovču, to hlídala babi taky u nás. A minulý měsíc jsem dala babičce malého na celý týden k ní a musím říct, že naprostá pohoda. Já jsem to asi snášela hůř 😉 Malý usínal v pohodě, nebrečel, pořád sice říkal mama, tata, ale já myslím, že mu bylo fajn a užil si to. A navíc, já jsem si báječně odpočinula a nabrala síly.

sarihy
19. říj 2009

Ahojky,
tak já s hlídáním mých rodičů absolutně problém nemám, už jí hlídali 3 víkendy a úplně v pohodě 😉 . Určitě je to ale dáno tím, že malou často vídají, znají jí a ona je, nebojí se být s nima sama (spíš naopak - když je tu babička s dědou, tak rodiče vůbec nepotřebuje), mamina ví, co a jak, a navíc jim 100% věřím (vím, že jí nedají jíst nic, co bych nechtěla, že přesně dodrží její režim, že s ní nebudou dělat věci, které nechci, aby dělali..)...Ale tchánovci, to je jiný kafe...těm bych jí nedala na noc ani za ni 😝 c....oni jí viděli jen párkrát (bydlí daleko a nejsou schopní dorazit k nám, takže jezdíme jen my jednou měsíčně), Ellinka se vždycky rozbrečí, když je vidí, než si zvykne, tchýně pořádně neví, co s ní, co má ráda, jak se k malé chovat, a taky vaří děsně nezdravě, takže bych v žádném případě nechtěla, aby malé vařila oběd (i mněje z toho jejího jídla vždycky děsně těžko, tak co teprve takovej drobek...)...nechám jí s nima bez dozoru tak maximálně hodinu (buď v kočárku, nebo na zahradě, aby si s ni pohráli)...ale jak řikám - hlídání na delší dobu od nich nepříchází v úvahu...ještě, že bydlí tak daleko...
Takže já chápu oba přístupy k tomuto...prostě každý to dělá tak, jak to cítí...a nikdo nemá právo to soudit ! Hawgh 🙂

monika6e
autor
19. říj 2009

sarihy: to máme právě opačně. S našima nic není a tchán s tchýní jsou neskutečně úžasní....

oli.k: naprosto s Tebou souhlasím. To je přesně ono. Vůbec malé nerozumí, když náááhodou na půl dne přijedou, tak jim dělám překladatelku, co vlastně říká. A když jsem tam byla já a měla ji hlídat, jen abych si sjela na nákup. Tak když jsem se vrátila, říkali, že to bylo fajn, ale - ještě, že už jsi tady.

A zatímco tchýně dodržuje všechno, o co ji žádám, moje máma jí podstrčí čokoládu, dortíky - ale vždyť jí to nic neudělá... Přiznám se, že takový pocity, jako mám teď - kvůli tomu, že tam jedu na týden - jsem dlouho neměla. Je mi z toho nanic. Jedu tam, aby byl klid a já pořád neslyšela jen to, jak jsem naprosto nejhorší. Pravda, možná to skončí tak, že se pohádáme, sebereme a odjedeme, ale to už je holt riziko povolání.

Stejně je to děs - v pubertě se člověk těší, až vypadne z domu a bude si konečně řídit svůj život sám. Pak to udělá, ale rodičům to stejně nedochází a mají pocit, že ten život budou řídit dál. Ach jo

med
19. říj 2009

Já bych teda bez malý týden nevydržela. Byla jsem jednou přes noc pryč, strašně jsem se těšila, jak si odpočinu a když přišlo na věc, tak jsem celou noc nespala, ráno jsem byla v šest vzhůru a těšila jsem se domů jak malý dítě. Přiznávám, že jsem závislá na svém dítku, ale zatím mi to nevadí. Naopak si myslím, že ten čas utíká tak rychle a brzy přijde doba, kdy se osamostatní a mě to bude líto, tak si to užívám....
Občas si zajdu někam s kamarádkama, taťka se postará, já si odpočinu, ale večer ještě pěkně hupky domu.

modramys
19. říj 2009

Monika doufam ze se te teda ten muj prispevek nedotkl jak psala evis, ja to teda pochopila z toho prvniho prispevku ze se s vasima mala moc nevida nechtela jsem nekoho urazit nebo tak......spis jsem to brala podle sebe....ale jak vidim tak jsem to pochopila spravne.
To jak s teboiu vasi jednaji je hrozny, ale bohuzel asi jini nebudou, takze ti preju pevne nervy musi to byt strasny. Obdivuju te, ze tam jedes, ja jsem hrozna, ja bych tam proste nejela, protoze tohle poslouchat, to je teda masakr 😒 Ale at si rikaji co chcou je to tvoje dite a ty jsi za nej v prve rade zodpovedna, a pujcit ho jeste k tomu na tyden nekomu, komu 100% neveris je nesmysl. Navic si nemyslim, ze by se tim neco zmenilo, stejne by prudily dal.... no nezavidim ti, drz se!

ibolia
19. říj 2009

Ahoj, malá má 16 měsíců. Jednu babičku máme doma a druhá bydlí jen 1,5km daleko, takže je prcek obě dobře zná. Ale na týden bych ji nedala zatím ani jedné. Když jdu s MM večer ven, tak jsem kolem jedné nervózní a chci domů.

monika6e
autor
19. říj 2009

modrymys: ne, ne v pohodě 🙂 No, co mám dělat - oni v životě nepochopí, proč jim tam malou nechci nechat. Cítí se hrozně ublížený a budou mi to servírovat neustále. Holt se asi musím obrnit. Jak to tady pročítám, tak asi nejsem zase takovej "závislák" na Aničce, asi je to normální. Milovat svý dítě a neumět od něj odejít. Jasně, mám kamarádku, které nikdo s hlídáním nepomůže a je každej den - 24 h - s malým doma. Ta byla o prázdninách ráda, že s manželem odjeli. Ale já to mám trošku jinak - kupříkladu teď opět sedím za mikrofonem a užívám si pracovního večera. Zítra jdu do práce ráno i večer... S malou sice jsem, ale ne celý den, tak možná proto...
Jinak velmi dobrá historka - volala mi máma, dělala jakoby včera absolutně nic neproběhlo a oznámila mi, že ve středu na nás nebudou mít čas, páč jsou celej den pryč. Takže máme přijet až ve čtvrtek ráno. Naprosto nechápe, že Anny po vstávání nemůže hned dvě a půl hodiny sedět v autě. Takže vyrazíme přes poledne. Aspoň to tam budeme mít kratší... Fakt se tam tentokrát vůbec netěším. Škoda, rodiče má člověk jedny...