Týden bez dítěte. Dokážete to?

monika6e
18. říj 2009

Ahoj holky, možná jsem fakt divná. Ale právě jsem měla šííílenej telefonát s mojí mámou. Byla jsem pranýřovaná za to, že jim malou alespoň na týden nenechám (rodiče bydlí 200 km od nás). Při mateřské pracuju, a tak - i když bývám přes den doma, mám už i tak pocit, že jsem krkavec. A odjet od ní na týden? Nepředstavitelné, zbláznila bych se. Asi jsem závislák na svém vlastním dítěti, ale mám pocit, že to nedokážu. Další věc je z pohledu mámy - je to babička a chce být s malou - chápu to (nechápu ale, proč ona nepřijede alespoň na ten týden k nám - prý nemá kde pořádně přespat - nesmysl...). Máma teď šíleně brečí a táta ji uklidňuje. A já se snažím přeházet dovolat kolegům a přeházet služby, abych tam odjela s malou aspoň na deset dní.
Jsem normální nebo mám radši zajít k psychiatrovi 😖 😝 ? Jak to máte vy?

anta
23. říj 2009

Marti, není to blbý, že ti moc nechybí, naopak, myslím, že bych si taky určo zvykla, bylo by to divný, ale takový jedno volno občas není jistě špatné 😉 To víš, "kdo jednou zkusí, nechce jinak" 😀 😀 😀

amira55
24. říj 2009

ahojte tohle téma mě zaujalo a tak napíšu pár slov🙂Já osobně dítě nemám kam dát ani na dvě hodiny a tak kdybych měla kam dát malýho na pár dní klidně bych šla do toho🙂 14 dní je dlouho ale dva dny bych přestála v poho🙂a nemyslím si že bych byla krkavčí matka-člověk si musí občas odpočnout aby zase mohl fungovat 😉

kim
24. říj 2009

Tak na otázku v titulku odpovídám ano, ano ano 😀 😀
Na konci září jsme stěhovali a tak byl Daník s mojí mamkou na 5 nocí.Bylo to úžasný ale...tím, že jsme stěhovali a montovali, nebyl čas na to vůbec myslet, že nám to dítko doma chybí, měli jsme vážně dost práce, takže jsme byli rádi, že na to máme klid.Něco jiného by asi bylo, kdybych ho měla pryč a doma "nic" na práci, to by byl asi pro mě dlouhý den a ani bych nevěděla, co mám pořád dělat 😀 Takže za normálních okolností bych bez dítka vydržela max.ten víkend 😉 😉 😉

misakri
24. říj 2009

já se připojuji.. na otázku odpovídám ANO 😉

u svých rodičů jednoznačně.. u tchýně ani omylem.. a důvody?.. mí rodiče bydlí kousíček od nás, vidíme se skoro každý den, miška je na ně zvyklá a vím, co od nich můžu čekat.. kdežto tchánovci bydlí přes celou republiku, vidíme se párkrát ročně a navíc tchyně si dělá vše po svém ( co se týče jídla.. vaječina v půl roce a tak 😠 ).. takže asi tak.. 😉

jde jen o to, jestli babičce důvěřuješ ty a hlavně, jak se tam cítí tvé dítko..
mě kolikrát příjde, že by tam ta naše cácorka chtěla zůstat napořád.. 😀 .. přece jen babi s dědou dělají vše jinak.. max se ji věnujou a skoro vše ji dovolí.. 😒 .. ale O TOM TO JE 😉 🙂 😵 😵

sisi.v
24. říj 2009

pokud bych musela - dokážu... 😉, ale zatím jsem nemusela a jsem ráda 🙂. s babičkou a dědou se vidí tak třikrát týdně, s babi mají svůj den v týdnu, kdy je u nich celý a je tam moc ráda, ale na týden bych ji tam nenechala, pokud bych nebyla okolnostmi donucena. naši ji milujou, jsou super babi a děda a respektují vše, na co je od nás zvyklá - ale pro mě je na to moc malá. až bude chtít, někdy v budoucnu, sama od sebe, nemám s tím problém 🙂

monika6e
autor
27. říj 2009

ahoj holky, tak se hlásím po pobytu u našich. Anička si na ně zvykla tentokrát už celkem brzo. Líp na tom ale u ní byl děda 🙂 DOkonce si od něj nechala vyčistit zoubky (od nás ani omylem). Když jsme pak odjížděli, byl hysterák, že zůstává s babi. Nám udělala pápá... Ale naši mě úplně nepřesvědčili, že bych ji tam měla nechat. Máma se lekne, aby se jí jídlo nepřipálilo, tak k tomu letí a Anička už je u schodů... To už ji spíš líp hlídá táta. I když ten ji zase nechal sníst alobal s čokoládovýho bonbónu a pak za mnou letěl, co má dělat... Jinak jak naši byli na mě jak psi se sladkým, když jsem byla malá - a celé dětství mi neustále říkali, že modelka fakt nebudu a že bych měla držet dietu, tak do malé cpali čokoládu horem dolem. A když jsem řekla, že to teda už ne, tak jí to dávali, když jsem tam nebyla. Vrátila jsem se a Anny celá od čokolády a pusu plnou.
V neděli odpo s ní jeli na vejlet k tetě a večer volali, kde jsme, ať si ji jdeme uložit. Tak to jsem jim nechala sežrat. Řekla jsem, že ji chtěli tejden, tak ať ji umyjou, dají jíst a uspí, že my jdeme s mužem ještě na panáka. Najednou byla panika, kdy přijdem. Úplně se máma zhrozila, když jsem řekla, že v deset. Nakonec jsme došli v osm. Fakt, že ji pěkně uložili a uspali, ale to jim stačilo. Na týden mě prostě nepřesvědčili. Mám svý rodiče ráda, ale.... holt už je to jinak....

klouzavka
27. říj 2009

Ahoj,
když bylo Davídkovi 1/2roku,tak jsme s manželem jeli na týden na turistickou dovolenou do Železné Rudy.Bylo to v říjnu.Chtěla jsem vzít Dádu sebou,ale všichni mi říkali,hlavně naši,nech ho u nás, bude mu lépe,počasí na Šumavě je už ošklivé a skočárem budete omezeni ,jen na určité cesty.
Na konec jsem si to vše v hlavě srovnala, mrkla na plusy a mínusy a odjeli jsme bez Dády.Tchýně a mí rodiče bydlí v jednom městě.Tchýně měla,ale podmínku,když ho budou týden v Jičíně mít,tak ona s ním musela jet plavat,to naše mamka odmítla.
Dáda to vše v pohodě zvládnul,já už hůře, psychicky jsem si moc neodpočinula, stále jsme na něho myslela a čekala na každý telfon a SMS o něm.
Když jedeme do Jičína,tak bydlíme u našich a jednou za 2 měsíce jde Dáda na víkend ke tchýni. Je tam sám bez nás, hlavně beze mě.Je mi smutno,ale i druhá babička si ho chce taky užít. 🙂

misi78
27. říj 2009

Monika tak to te uplne chapu, po tomhle pobytu, to bych jim ji taky nedala na tyden. Já jsem zas byla hrozna hrdinka pred porodem, ze v lete jak bude mit malej pres rok pujde na tyden k tchanum na tyden, aby jsme si uzili dovcu s manzou. No a ted ani omylem. Dovcu bych si sice uzila rada, aspon by si clovek odpocinul. Ale tchyni bych ho teda nesverila. Taky ma problemy se zady, nemuze ho nosit delsi dobu, nikdy s nim nebyl ani na prochazce sama, jen kdyz s ni byl manza. A taky vari strasne a urcite by do malyho cpala vse co ma zakazany.
No nasim verim sice vic, oni se snazi, vzdycky kdyz tam jsme tak mamka vozi, hlida. Ale ani jednou ho jeste sama nekoupala a neprebalovala a neuspavala. On jaksi nebyl duvod ani jsem to po ni nechtela. 😅 Ale jinak malyho my rodice milujou. To i tchani ale ti jsou prece jen uz duchodci a je to znat ty jejich vychovny metody
😀

radkar
27. říj 2009

Já odjela na týden na poznávačku a malou hlídal mužský. Když jsem odjížděla, tak jsem plakala, ale týden uběhl jako voda a věděla jsem, že je v dobrých rukou, tak jsem byla klidná a užila si to. Ale k babičce bych jí ještě takhle malou nedala.

leila.sayy
27. říj 2009

Já jsem odjela na týden na hory když bylo malé 11 měsíců a bylo to úplně v pohodě...spíš ted jak mě vidí někam odcházet tak hrozně pláče, jednou jsem jí odvezla k babičce a za hodinu jsem pro nu musela jet páč celou dobu brečela. Ale když si pro nu přijede babička k nám tak je to bezproblémů... každé dítě je jiné a i my si můžem občas odpočnout..

terrezka
27. říj 2009

já jsem v červenci odjela na týden na služební cestu 400 km od malé a ještě jí v tom týdnu sundavali sádru 😒 ale nakonec vše dobře dopadlo, malá věděla že jede "na prázdniny k babičkám" od soboty do středy byla u tchýně a od středy do neděle byla s tatínkem u mé mamky, zvládli i sundavání sádry. ale přiznám se, že kdybych nejela na služební cestu ale třeba na dovolenou tak bych se zbláznila. naštěstí jsem tam měla dost práce na to abych se odreagovala, nemyslela na to co právě dělá ale zase jsem měla čas 2x denně volat 😅 užila si to jak ona tak já 😵

misi78
27. říj 2009

Radkar kdyby hlidal manzel tak jsem v totalnim klidu a kraaasne si to uziju, bohuzel ta materska neni zadna vyhra jinak uz bych nekam vyrazila. 😀

monika6e
autor
28. říj 2009

misi78: s tou dovolenou máš pravdu, sice by si člověk možná odpočinul, ale bez Ančí by to stejně nebylo ono. Zatím jsem nenašla jediný důvod, proč by neměla všude jezdit s náma. Jinak ona máma vaří dobře, hodně se zajímá o zdravou výživu atd., takže vaří hodně zeleninový jídla, dbá na přípravu - většinou v páře, vybírá kvalitní potraviny... I jogurt radši koupí dražší, ale kvalitní než nějakej želatinovej šunt 😲, ale s těma sladkostma a čokoládou je to holt nějaký přešlap. Jestli jí chce dopřát, páč ví, že jí to nedáváme nebo co, nevím...

Jo a s těma zádama - netuším, jestli to z ní Anny cítí či co, ale máma s ní klidně na procházku může jít sama. Prostě jí řekne, že ji nemůže vzít, páč má bebí na zádech a malá v pohodě šlape. Zato jak jsme vyšli na procházku s manželem a s malou, tak bylo peklo. Ušla pět kroků a udělala hysterák na ulici, že chce do náruče, jinak, že nepůjde. Tak jsme vzali radši kočár, abysme vůbec někam došli. Ji jsme prostě vůbec nepřesvědčili. Děti jsou pěkně vyčůraný...

shaula
28. říj 2009

Monika - naprosto souhlasím s tím, že není důvod, proč dítě nebrat s sebou kamkoli na dovolenou. Přece jsme všichni jedna rodina, tak proč bych ho měla někde odložit a jet si "užívat" sama? Navíc bych si to neužila... Doslova mi vyrazila dech kamarádka, která jela na dovolenou a jedno dítě vzala s sebou a druhé (o něco mladší) nechala u rodičů... Tak buď vezmu obě nebo ani jedno - jak mám pak vysvětlit dítěti i sama sobě, že jedno se mnou jede a druhé ne? Fakt jsem nechápala 😕 😕

terrezka
28. říj 2009

shaula tak to teda taky nechápu 😕 😕 na dovolenou se přeci jezdí jako rodina a pokud nechci brát dítě na dovolenou tak si ho nepořizuju a pokud chci jet na takový ten tzv. poznávací zájezd což chápu, že třeba s dvouletým to nelze tak počkám až bude větší a jedu s ním nebo mu vysvětlím, že tam to nejde, že nejede "na prázdniny" ale třeba jen se někam podívat a že bych nechala jedno doma a jedno vzala sebou.... to je teda víc než divný... 😒
jak jsem psala na služebku to šlo, to jsem měla dost práce na to abych na ní nemyslela a zároveň si užila tu "svobodu" ale na dovolenou bych bez malé nikdy nikam nejela 😉

kristi
28. říj 2009

ja to chapu. A veta, pokud s sebou nechci brat dite na dovolenou, tak si ho neporizuju, to jako vazne nechapu??????

my treba chceme jet do JIzni ameriky,a tam se proste s detma nejezdi, zvlast na poznavacku. a cekat az ji bude 10 se mi fakt nechce

berynka
28. říj 2009

Kristi, taky mi to připadá jako blábol 😅 . V létě jsme měli možnost být týden bez malé a oživit náš partnerský život 😀 . Hedu byla u babiček, kde to zná a má to ráda, takže po všech stránkách o ní bylo dobře postaráno. Nestalo se vůbec nic a bylo to spíš ku prospěchu věci 😉 .

kristi
28. říj 2009

nejsme holt jen rodice, ale taky milenci, partneri atd, je potreba si uvedomit, ze cas od casu je potreba byt jen spolu

terrezka
28. říj 2009

jako je mi jasné, že do jižní ameriky s malým dítětem určitě nelze 😉 to chápu, nejsem blbá 🙂 ale třeba já bych počkala až bude prostě větší, ale je to jen můj názor. Ale jet na 14 dní třeba k moři do řecka to bych asi obrečela, že jsem tam bez ní. na víkend někam vyrazit jako milenci, partneři atd. je naprosto v pohodě, na tom přeci není nic špatného. odpočinout si od rituálů atd. 😉 jet třeba na pár dnů zalyžovat si do Alp kde to s ročním dítětem taky asi nelze pokud si chtějí zalyžovat oba rodiče je taky naprosto v pohodě, ale já bych si to někde poflakováním a opalováním na pláži bez svýho dítěte prostě neužila a raději bych tam nejela než jet bez ní 😉

bera28
28. říj 2009

Nevím, proč by mělo být divné si vyrazit na dovču bez dětí? Přeci když se nám narodí dítě, tak to neznamená, že budeme stále jen všichni pohromadě. My letíme za 14 dní společně na dovču, ale klidně si dokážu představit, že bychom letěli i sami bez dětí.

evisa
28. říj 2009

protoze jsem byla dlouho jedina komu na zacatku diskuse neprislo divne dat dite k babi a dedovi (ale je teda pravda, ze jim duveruju), tak jenom hlasim, ze jsem dnes vyprovodila dite i s muzem na pet dni k rodicum a maximalne si to uzivam 😵 😀 ticho, klid, zadne pozadavky 😅
btw uplne to nesouvisi, ale souhlasim s kristi - docela si i myslim, ze je prave tolik rozvodu, protoze bezne starosti o dite, rodinu, bezny provoz nas casto prevalcuji a neudelame si chvilku jen pro sebe a sveho muze 😉

shaula
28. říj 2009

Bera - já si zase naopak myslím, že jednou už jsme rodina, už není jen já a manžel, ale patří k nám i naše děti, tak bychom měli co nejvíce času trávit spolu, dokud to jen jde... Za pár let už děti nebudou stát o to, aby s námi někam jezdily, tak proč si to neužít, dokud o to stojí? 😉 A stejně tak, jako malým dětem přizpůsobujeme byt, tak bychom jim měli přizpůsobit i způsob a místo trávení dovolené... Toť můj názor.

sisi.v
28. říj 2009

a vám by to nebylo líto, kdybyste byly děti, že máma a táta jedou někam spolu a vy šup k babičce? mě teda jo, a to si nemyslím, že bych byla na rodičích závislák 😉

shaula
28. říj 2009

Sisi - přesně 😉 A měla bych i sama pocit viny, že já si jedu "na výlet" a děti sebou nechci, protože by mi tam překážely 😖 To fakt néééé... 😎

terrezka
28. říj 2009

teda tady se ty názory liší 😅 nemyslela jsem to nějak zle nebo tak... každý máme přeci jiný názor 😉
jen jsem chtěla říct, že týden bez malé jsem přežila ba dokonce si ho užila a ona taky což bylo hlavní 😵
moniko pokud jsi seš jistá, že je o malou dobře postaráno tak bych ji tam klidně nechala 😉
na týden u babičky bych ji klidně nechala a věřím že by si to užila ona i já kdyby byla jen doma a někam jet nemusela, ale asi bych se víc strachovala nebo bych spíš víc přemýšlela jak se má tím jak bych se po třech dnech nudila 😅
manželský, milenecký i partnerský život si sami užíváme tím, že jdeme na večeři do kina nebo si posedět ke kamarádům nebo stačí když jsme přes noc bez malé 😅 na dovolenou k moři bych asi bez malé fakt nejela, bylo by mi líto, že si to neužívá s námi 😉 na poznávací zájezd nebo na lyžovačku nebo někam hodně daleko bych ale určitě vyrazila bez špunta pokud by mu nebylo víc jak deset třeba......

ronie
28. říj 2009

tak mě by to teda líto nebylo, naopak super bych si to u babičky užila, ono je důležitý jaký maj děti k prarodičům vztah, Oliver nechce od nich domů a rozhodně si to tam užije víc než u moře a to píšu přes to, že na dovolený děti berem,ale nevidím důvod proč sem tam nejet bez dětí když to prarodiče umožní, naši zatím hlídají jen Oliho a už se moc těším až si vemou oba..A pro vztah je to jedna z nejdůležitějších věcí, být alespoň sem tam sami...nám se to teď moc nedaří a je to teda dost děs 😝

bera28
28. říj 2009

Tak já jsem byla sama u babičky a dědy jako malá docela často a hrozně mě to bavilo. Byla tam spousta dětí a rodiče nám nechyběli. Naopak jsem jako dítě prý vždycky škemrala, že chci k nim - to samozžermě až když už jsem byla větší. No prostě na vesnici to bylo super🙂 A jsem taky za to, že by na sebe měli mít čas jen partneři bez dětí. Mám sice děti vymodlené, ale to neznamená, že na nich budu viset. Jsem ráda s nima, ale stejně tak si mooooc ráda orazím bez nich a určitě nejsou středobodem mého světa.

sisi.v
28. říj 2009

ale to je přece jasné, že s manželem na sebe musíme mít čas i bez dětí - ale nemyslím si, že je to právě dovolená, kdy budu dohánět resty partnerského života ...😕. mého světa tedy dítě důležitým bodem je, byť při něm pracuju a studovala jsem, ale snažím se, aby to pocítilo co nejméně. jasně, že nepoletím s batoletem do Indie, ale ona tam bude pravděpodobně i za čtyři roky...a to si to patrně u té babičky malá fakt užije jak píše bera28.

dagina
28. říj 2009

Ahojky, já jsem tedy někdy sakra k smrti unavená, s manžou se mnohdy jen únavou lehce políbíme, na malou jsem více méně sama, ale nejen dovolenou bych si bez malé nedokázala představit. S manžou jsme si docela užívali než jsme měli dítě, teď nás naplňuje to, že můžeme malou vychovávat, jezdit s ní na dovči a poznávat nové věci..., vždyť kolik takových společných dovolených je?! Myslím že v patnácti, ve dvaceti už moc mít zájem nebude a pak si můžem s manžou jet třeba na měsíc do tramtárie 😝 .
Průběžně si na sebe trochu času vyšetříme - sport, kosmetika, kadeřník..., nějak jsme počítali s tím, že nebude volnost jako bez dítěte, a tento závazek mě maximálně naplňuje

terrezka
28. říj 2009

souhlasím se sisi 😉 moje dítě je pro mě středobodem mého světa, je to to nejlepší a nejcennější co v životě mám a mít budu 😉 i přesto, že chodím do práce na půl úvazku se snažím být co nejvíce s ní 😉 u babičky se mi taky vždycky moc líbilo a moc jsem se tam těšila na vesnici jak píše bera28. spíš bych to asi udělala tak, že na dovolenou bych určitě jela společnou a přes prázdniny kdy školy a školky nefungují bych dala dítě na prázdniny k babičce, abych mohla chodit do práce a přes týden je bez dítěte dooost času na to abychom si utužovali partnerský život 😀