Týden bez půlročního dítěte. Vydrželi byste to?

klouzavka
15. zář 2008

Ahoj holky, mám dotázek, nevím, jak to řešit. Máme s manželem možnost jet na týden na Šumavu do Železné Rudy. Máme v plánu dělat túry. mamka se mi nabídla, že nám Dádu pohlídá, já nevím, zda jet bez něj, bude se mi stýskat. Je fakt, že kdyby jel s námi, nemohli bychom asi dělat tůry 20km denně.
Ale nechce se mi být týden bez Davídka.
Dokázali byste být týden bez půl ročního dítěte?

sisstin
15. zář 2008

klouzavka: já si myslím, že zrovna já teda v pohodě 😉 ale stýskalo by se mi..ale nekojila jsem..a malej je na naše zvyklej od narození, takže pro něj by se nic nezměnilo 😉

marinka
15. zář 2008

Klouzavka, já teda ne 😅 Já jsem zatím bez Aničky byla nejdýl asi na tři hodiny.. Jednak by se mi teda děsně stýskalo a taky by to blbě zvládala ona, protože v tom půl roku na mě byla hodně fixovaná. Ale určitě se to zvládnout dá, záleží hodně na tom dítku - pokud by bylo v pohodě, tak to i maminka líp zvládne.

janulle22
15. zář 2008

klouzavko vubec nad tim nepremyslej...jen jedte...udelejte si peknej tyden...na prcka budes myslet to je jasny vsak budes volat domu a mamka ti poreferuje jak a co se deje...to zvladnes...mysli na to ze si odpocines a naberes nove sily...samozrejme je to na tobe...ja bych to asi riskla...tot muj nazor 😉

klouzavka
autor
15. zář 2008

sisstin. to mě se bude stýskat šíleně....hrůza. Dáda je taky na naše zvyklej. Hlavní je, že mě po týdnu pozná? Mě už z toho hrabe, i toto mě napadá, zda mě pozná.

versam
15. zář 2008

ahojky,tak já si to teda představit nedokážu,asi bych dovču posunula o rok a vzala malýho sebou.Mě je smutno i když ho dám na hlídání jen na pár hodin,ale každá jsme jiná.Ještě hodně záleží na tom jak by to zvládl Davídek bez tebe,už ti ho mamka někdy dýl hlídala?

sisstin
15. zář 2008

klouzavka: ja jako praktický zkušenosti nemam..sice je hlídanej na pár hodin každej den, ale přes noc jsem ještě nikdy pryč nebyla..ale myslim, že by jsme to zvladli...strašně fixovaný na sebe nejsme..je zvyklej i na naše 😉

janulle22
15. zář 2008

ale pozna te co by te nepoznal.. 🙂 maminku ditko vzdycky pozna...hlas a vune se ti po tydnu nezmeni takze ver ze pozna... 😉 ... jen se nebat...a jak pisou holky zalezi taky na prckovi...

gilotek
15. zář 2008

já jsem dovču odložila na příští rok. Malému bylo ted v létě taky 6 měsíců a nedovedla jsem si to představit 😅

klouzavka
autor
15. zář 2008

Jo. Dáda to zvládne líp, než já. Teď jsme u našich byli týden. Jednou ho už měli na den. Dáda je v pohidě. Dost ve mě převládá názor, že máme dítě a teď ho na týden odložíme k našim.Připadám si nezodpovědná.

janulle22
15. zář 2008

ale nee. to neni o nezodpovednosti a ty co si to mysli tak sou ... kazda matka ma pravo si odpocinout ne...?kdyz to prcek zvladne tak bych do toho sla...

klouzavka
autor
15. zář 2008

Dáda ne mě je fixovanej, tak normálně, ale já na něj dost.

sisstin
15. zář 2008

klouzavka: pokud je Davídek v pohodě, tak já bych jela..my teda mame doma docela čerta..takže ja bych si fakt odpočinula 🙂

slevik
15. zář 2008

Klouzavko - záleží jen a jen na tobě 😉. Já osobně bych bez malý nejela 😎 . Jsme taky náruživí turisti, furt někde výletujeme, tůrujeme, ale jedině s malou 😉 . Před rokem jsme byli v jižních čechách (to jí byli 3 měsíce) a díky baby bagu jsme mohli i dost chodit po výletech. Je jasný, že ne nějaký dlouhý tůry, ale to jsem ráda oželela, pro to aby mohla být malá s náma 😵 . A i tak jsme si to užili a myslím si, že mnohem víc než kdybychom jeli sami a chodili každej den 20km tůry. Letos jsme už vyrazili do Tater a díky krosně, jsme i takhle dlouhý tůry zvládali 😉. Takže já osobně jsem pro to jet s dítětem, přece tůra a hory vám neutečou, ale pokroky dítěte by mohli 😵 . Není lepší sledovat rostoucího človíčka a obdivovat i s ním krásy přírody než při každým kroku na horách přemýšlet, jak asi malej... 😎 ?

mata.mata
15. zář 2008

klouzavka, ja teda nevidim problem v dovolene s ditetem 😉 teda s nasim 😉 Tury po horach-bez problemu- zaklad je mit dobry kocar a dobre dite 😀 😀 😀

petruna
15. zář 2008

já bych bez něj být nemohla, jednak kojim a jednak bych si dovolenou neužila, pořád bych myslela na to, jestli nějak víc nepláče nebo tak...(zatím ho nerada pučuju)
ale hlavně, my bychom jeli s ním. Už od jeho tří měsíců jezdíme na dovolené, výlety apod.
Hodně výletů se dá absolvovat s kočárkem a když ne, máme ho v nosítku Ergo.
Např. jsme byli týden v Krkonoších, když mu byli 4 měsíce a něco a výlety jsme absolvovali s tím nosítkem a úplně v pohodě.
nevidím důvod nevzít dítě kamkoliv s sebou.

Ale pokud máš pocit, že by sis to s dítětem naopak neužila, tak klidně jeď, ne ? 😅
Na to není rada, záleží jen na tobě, co ti vadí míň a co víc.

andulka4
15. zář 2008

Ty jo no já bych bez něj nejela ani náááhodou 🙂
Letos jsme byli všichni 3 v Tatrách a rozhodně se těšíme na příští rok jak už bude capkat vedle nás 🙂

Stejně kojím takže by jsem ani nikam bez něj nemohla.....možná pokud bych nekojila mluvila bych jinak 🙂

Každopádně klidně jeďtě aspoň si odpočinete 🙂 A pokud ti ho rodiče pohlídají věřím že se bude mít jak v bavlnce...

kristi
15. zář 2008

ja bych mohla, do dobrych rukou bych ji sverila. Maly bylo 7 mesicu a my byli sami na dovce. Nekojila jsem, na babi byla zvykla

kalo
15. zář 2008

Malé je 14 měsíců a my s mužem byli tento víkend poprvé bez malé. Hlídali moji rodiče, kterým absolutně věřím. Malá je vidí tak 1 za měsíc, tak nějak moc zvyklá na ně není, ale mojí mamku miluje! A máma to s ní umí líp než já 🙂 Takže bez obav. A jestli máš dobré rodiče, tak jeďte. (I když od 5ti měsíčního mimiška bych nejela, zdálo se mi brzo odjet i od té naší 14ti měsíční,,,,,ale každý to cítí jinak)

josefa
15. zář 2008

ahoj, my jsme absolvovali 3 týdny dovolenou s půlročním miminkem, nosili jsme ho v šátku, já jsem kojila, a chodili jsme po horách túry tak asi tech 15km, ale ne každý den.
Já jsem zatím na prcka hodně fixovaná a nezvládla bych kdyby spal přes noc jinde. Dokud nebude rozumět abych mu mohla říct "dneska přespíš u babičky" tak ho hlídat na delší dobu nenechám.

majaaita
15. zář 2008

Klouzavko, jestli víš, že si to užijete, jeď 🙂 Malý to možná ponese líp, jak třeba za půl roku.

Osobně jsem tak dlouho ještě bez Jirky nebyla, ale rozhodně teď snáším i krátké odloučení (v řádu několika málo hodin) hůř než dřív. Částečně to přikládám hormonům před porodem, částečně je to asi i tím, že teď už k němu mám lepší vztah 🙂 Jirka půl roku jenom řval, to bych ho na týden dala ráda pryč - ale nikdo ho nechtěl 🙂

klouzavka
autor
15. zář 2008

Holky, díky moc. Mamka se mi i nabídla, že půjdou s davídkem i plavat. Dáda chodí do kursu a má tam maxi harém, 5 holčiček, on je jediný kluk a ještě k tomu nejmladší.

Vím, že to Dáda zvládne, ale já to ponesu, hůř než on. s manžou jsme si dělali srandu, pokud se rozhodneme, že pojedeme bez Dády, mám povolené i stýskání 🙂 . Ještě, že s námi pojedem náš Kulíšek, roční jezevčík.

jitka711
15. zář 2008

Taky jsem si nedovedla představit, jak to vydržím bez mojí berušky a ona beze mě. Před týdnem jsem se vrátila z dovolený. zvládli jsme to obě. Hlídala mi mamka.Je teda fakt, že jsem před dovolenou jezdila k mamce častěji, aby si malá zvykla u našich být.Vyzkoušela jsem malou u našich nechat i na noc , než jsme odjeli.
Jediný problém byl, že si malá vůbec nevzala od našich mlíko ani kaši. A to si dřív normálně od mamky vzala. Nevím jestli mělo na to vliv, že byla zvyklá pít ode mě, nebo, to, že malý se zrovna ten týden začal prořezávat první zoubek. 🙂 Jinak malá byla prý v pohodě. Když jsem se vrátila poznala mě, neplakala a naopak se smála.
Mě ta dovolená moc pomohla. Nejen, že jsem si odpočinula, ale měly jsme taky čas s manželem na sebe.
Příští rok už plánuju dovolenou s malou. Bude starší a myslím, že i to cestování zvládne 😉

klouzavka
autor
15. zář 2008

jitka711:děkuji za názor! 😉 U našich jsem byla celý minulý týden, i mamka hlídala, skočila jsem na kosmetiku, k holiči, do bazénu i na cvičení. A ještě ke všemu mám zánět v zápěstí, nosím ortézu, tak mamka přebalovala, krmila a i v noci vstávala. To můžu považovat za nácvik

kijonkova.k
15. zář 2008

Já bych jet nemohla ☹ Asi bych se zbláznila,že ji nemám u sebe,trnula bych,že někde pláče.Asi to přeháním,ale fakt bych se bála.Jsem nervózní,i když ji tchýně vozí a to nemám vůbec důvod.Moje mamka bydlí 250 km,ale nenechala bych ji ani u ní.Asi je to ještě brzo.Ale už jsme byli na dovolené 2x a užili jsme si to perfektně.Nedokážu si představit,že bych jela bez Karolínky ☹

berynka
15. zář 2008

Je to zvláštní, ale v tom půl roce bych určité odloučení a relax od malé brala. Sice asi ne na celý týden, ale třeba na tři dny jo 😅 . Kdybych věděla, že je v dobrých rukou a nekojila bych. Tohle období nebyl vejkej med.
Teď bych to nezvládla ani náhodou!!! Strašně by se mi stýskalo, bylo by mi líto, že mi utíkají chvíle s malou a říkala bych si, že daleko lépe bychom si všechno užili společně.
Takže Klouzavko, teď nebo nikdy! 🙂

binki
15. zář 2008

a nepřemýšlela jsi nad takovou tou krosničkou na záda?

jitka711
15. zář 2008

Já jsem byla s malou toho půl roku skoro pořád sama. Manžel je neustále v práci, vrací se domů večer, když malá spí. O víkendu taky s náma moc nepobude. Jsem na malou dost fixovaná. K našim jezdím jednou týdně a sem tam mám nějakou návštěvu. Taky jsem si nedovedla představit, jak to zvládneme. Možná to vyzní sobecky, ale já jsem se těšila na to až si odpočinu, ale zárověń mi malá chyběla. To je jasný. 🙂 První dvě noci jsem ji i ve spánku hledala u sebe v postely. Manžel se tomu smál 😉 Myslím si, že takhle malý děcko z toho asi nemá rozum, že nemá u sebe mámu.Klozavko, děláš dobře, že mamku zacvičuješ 😉 Jinak jsem byla klidná, protože jsem věděla, že malá se bude mít u našich stejně dobře, jako u mě. 🙂

caira
15. zář 2008

tak jsem o tom premyslela a ja bych bez ni tyden byt nedokazala, mozna jeste treba pres vikend a to by se mi i tak uz neskutecne styskalo..proste si myslim, ze bych si nemohla dovolenou poradne uzit..preci prckum se musi taky po maminkach styskat, i kdyz jsou jeste malinci. ☹ ja bych to asi obulela, kdybych od ni musela byt pryc..par hodin hlidani od babicky je zatim maximum co jsem ochotna zvladnout..a i tak se vzdycky strasne tesim az ji zase vezmu do naruce 🙂

ale obdivuju vsechny, ktere to zvladnou, protoze urcite je to potreba si trosku psychicky orazit..kdybych na ni nebyla takovy zavislak tak bych jela taky ..hadam, ze ona by to zvladla..ale ja ne 😅 😀

kopcik
16. zář 2008

určitě bych jela. vůbec nad tím nepřemýšlej a jeďte. je jasné, že budete na mimčo myslet hodně často a bude se stýskat, ale myslím, že tak malé mimi vás bude postrádat méně než třeba dvouroční dítě. určitě jeďte a užijte si to!!!!

hupcza
16. zář 2008

no já tedy jsem zatím jen těhule ..ale když si přčtu pár knížek o psychologii dětské dušiče a o děsu, který prožívá po několika dnech bez mámy a o nevratných změnách v mozku a úzkostech, které si v nevědomí nese až do dospělého věku, asi bych vynechala hodnocení typu "klidně jeď"
možná čtu blbé knížky, možná jsem moc úzkostlivá, ale setkala jsem se s mnoha lidma, kteří měli menší nebo větší psychycké problémy a po letech došli ke kořenům tohoto - v době mezi 0- cca 18 měsíců je někdo na několik dní odstřihl od mámy
zvláštní souhra náhod, že
ale - pokud cítíš, že to tak má být, že je to pro vás všechny ok, tak jeď - jen bych si na tvém místě zvážila všechno, co s tím souvisí