Týden bez půlročního dítěte. Vydrželi byste to?

klouzavka
15. zář 2008

Ahoj holky, mám dotázek, nevím, jak to řešit. Máme s manželem možnost jet na týden na Šumavu do Železné Rudy. Máme v plánu dělat túry. mamka se mi nabídla, že nám Dádu pohlídá, já nevím, zda jet bez něj, bude se mi stýskat. Je fakt, že kdyby jel s námi, nemohli bychom asi dělat tůry 20km denně.
Ale nechce se mi být týden bez Davídka.
Dokázali byste být týden bez půl ročního dítěte?

kopcik
16. zář 2008

starala jsem se 6 let o 3 děti v londýně. skoro nikdy svou matku neviděli, snad jen v noci, když se vzbudili a já jsem tam nebyla. jezdili hodně často pryč i na 10 dní. to mi připadalo příliš.... a taky šlo na dětech poznat, že mě mají rádi a hlavně respektují více než ji. když jsem odešla, matka měla hrozné problémy - i teď, po 2 letech má. vypadá to, jako by se jí ten nejstarší chlapeček mstil za to, že tam nikdy pro něj nebyla... ALE!!!! ty jedeš na týden a necháváš maličkého se svou matkou. pochybuji, že utrpí nějakou ujmu na zdraví....

kristi
16. zář 2008

hupcza: a kde jsi tohle cetla? o tom nic nevim. Co znamena "nevratne zmeny v mozku" ???? vysvetli, pls. 😕

majaaita
16. zář 2008

Hupczo, ovšem nedá se srovnávat pobyt dítěte u osoby chovající se mateřsky (babička), která poskytne dítěti plnou podporu a uspokojí jeho potřeby - jak tělesné, tak psychické. A odložením dítěte nebo jeho dlouhodobou frustrací z nedostatku lásky.

Odpočatá matka je půlka úspěchu ve výchově a v tom, co dětem předáme.

sarinkam
16. zář 2008

manzel jel s nasi pulrocni dcerou k matce na tyden, ja jsem mela cykloakci, tchyne na to dodnes-6,5-roku vzpomina jaky to bylo pekny ja vlastne taky 😅 , nikdo zadnou ujmu neutrpel, jen jedte

binki
16. zář 2008

každopádně jeďte, ať už s malým nebo bez malého...pokud bude s babičkou, kterou miluje, tak určitě újmu neutrpí
😉

radka.m.
16. zář 2008

ahojda,pokud máš takovou možnost,tak na tvým místě bych jela.o prcka budeš mít postaráno,vždyt babičky mají v některých situacích na ty naše děti mnohem větší nervy,než my.to poznáš,až bude prcek větší.já mám hplky v pubertě a opravdu mi někdy nervy tečou,zatím co babička je dosti klidná.jestli můžeš své mamince důvěřovat,tak klidně jed.kdyby jste jeli i s prckem,tak stejně to není dovolená na odpočinek tak,jako když pojedete sami dva.a taky alespion nebudeš mít doma závisláčka.nikdy nevíš,co se může stát,budeš muset třeba do nemocnice a pak prcka nechat někde,když v životě nikde u nikoho nebyl by pro něj bylo asi dost stresující.takhle budeš mít zkoušku za sebou ty i prcek,já malého dávám na hlídání taky babičce,ne proto,že se ho chci zbavit,ale proto,aby si zvykal a nebyl z něho závislák.když tady pročítám některé témata,jak jsou děti závislý,tak to musí být hrozné.

klouzavka
autor
16. zář 2008

Holky, už mám ve svém hlavičce jasněji. Asi vážně dáme Dádu na prázdniny k babičce. Jsou z něho poprděný, hlavně děda, ten ještě chodí při důchodu do práce, tak bude vždy spěhat domů, aby si Dádu co nejvíce užil.

sisstin
16. zář 2008

klouzavka: ještě bych ti napsala tohle..pokud nejsi z Davídka nějak strašně vyčerpaná, tak fakt by asi nebyl problém ho vzít sebou 😉 ale já bych si např. dovolenou s Tygrem prostě moc neužila, protože s nim je to fakt záhul..takže kdybych tu možnost měla někam jet..jakože nemám 😒 tak b ych určitě jela 😉

mkr
16. zář 2008

ahojda, já bych to udělala takhle vzala bych mamku s sebou a bylo by, jinak já si to nedokážu představit, stačí když jdu někam večer si sednout a malá spí u našich (oni bydlí ve městě, já už na vesnici) ikdyž vím, že zrovna spí, tak mám stejně obavy, pořád na ni musím myslet, máma by taky chtěla malou pořád hlídat a brát na chatu, abych si odpočinula, ale co je to za odpočinek, když musím pořád myslet, jestli jí něco nechybí, protože já vím nejlíp co potřebuje, u nás by to ani teda nešlo pořád plně kojím 😉
pokud se na to cítíš, tak jeť, a kdyby něco, tak se můžete kdykoli vrátit, vždyť nikam neletíte 😉 jinak známý dělají turistiku i s prckem a prý je to supr

kristi
16. zář 2008

s mamkou neeeeeeeee, to by bylo stejny, jako kdyby jeli s prckem. kdyz ho mas u sebe, stejne se o nej staras vic sama. Pokud s tebou neni a nevidis ho, dokazes si na to zvyknout a prizpusobit se tomu. Takze bez mamky a bez prcka. Fakt jedte, pri nejhorsim se vratite

denousek
16. zář 2008

jet...kazda mamca potrebuje odpočinek.....bude se ti styskat to je jasne taky se pak láskou k malymu rozdas az se vratis 😅

mkr
16. zář 2008

já jsme byla s rodiči na dovče a malou si plně užívali a já měla pohodovou dovču, každý na to kouká jinak a pokud fakt nekojíš, tak proč ne

sisstin
16. zář 2008

jinak s našima bych taky klidně jela 🙂 ale museli by se víc starat než já 😅

nikes
16. zář 2008

hele, to si stejně musíš rozhodnout sama. Pokud ti nedělá problémy prcka nechávat přes noc jinde, tak klidně jet a užij si to. Každá jsme jiná. Naše malá teprve teď ve 21 měsících poprvé spala u tchýně a to ještě s manželem. Ale já jsem výjimka. Měla jsem malou až ve 34 letech a je to naše první a bohužel asi poslední dítě, takže jsem na ni hodně fixovaná.

nelinkav
16. zář 2008

Zatím jsem jen těhu, ale asi bych to nevydržela - když si představím, jak se mi stýská, když nejsem s manžou 😅 Zatím máme na příští léto taky naplánovanou Šumavu (ať žije ráj cyklostezek) - prckovi by mělo být v tu dobu půl roku. Když bude péče o mimčo náročná natolik, že bysme nemohli vytáhnout paty z penzionu, tak jsem rozhodnutá vzít s sebou jedny rodiče - přes den/příp. odpol si budou užívat vnoučka, my sebe s manžou a jinak nebudu od malé tak dlouho pryč, aby to bylo nepříjemný pro žádnou ze stran. Snad 🙂

klouzavka
autor
16. zář 2008

Holky, ještě chci doplnit, jinak se cestuje s mimčem v létě v teple a jinak se taky vejletuje teď v té zimě a na horách, v létě jsem Dádu klidně z kočárku vyndala a nakrmila ale teď v zimě bych to raději nedělala. No, příští týden se má oteplit, uvidíme.... 🙂

mata.mata
16. zář 2008

klouzavka, nam to je uplne jedno, zima-nezima, si pamatuju kojeni na hranicnem kameni s Polskem v Krkonosich 😀 sneh po clenky, vytahla jsem ji z kocaru ve fusaku a bylo... 😉

gedren
16. zář 2008

Ja si teda naprosto neumim predstavit, bejt tejden bez pulrocniho ditete. Az tak kolem roku a pul jsem zacla mit pocit, ze se obejde ona beze a ja bez ni 🙂, v roce a trictvrte byla ctyri dny sama doma s manzelem a ja na buddhistickym kurzu, mne se styskalo desne po obou 🙂, oni samozrejme v pohode. Ale minimalne do roka bych se od ni nehnula ani na krok 🙂. Vzdycky jsme ji brali vsude s sebou, na dovci moc nejezdime, ale meli jsme ji treba na dvou sluzebnich cestach v zahranici a bylo to fajn, samozrejme jsme si tu konferenci neuzili tak jako normalne, byla to zabiracka, ale neda se to srovnat s tim, kdybysme ji spolu nemeli, to by se mi stejskalo 🙂.

Vejlety se daj uzit i s ditetem v satku nebo jinym nosidle, samozrejme na nejaky zimni spani pod sirakem to asi neni, cundrovani mi taky chybi, ale rikam si, ze holt jeste jednu dve sezony budeme drepet doma a pak uz vyrazime s deckama a bude to super, co nam utece, nic, zejo 🙂

gedren
16. zář 2008

Mato.mato, je to fakt, ze ty cesty s ditetem maj uplne jinou dimenzi, clovek si pamatuje takovy ty roztomily drobnosti, nejdriv kde kojil, pak kde kdy dite co reklo, jakou udelalo lapalii a tak 🙂. Proste ty vzpominky jsou pak daleko bohatsi, nez kdyz bychom jeli sami a nechali ji doma...

niki2
17. zář 2008

Klouzavko, v prve rade bych se te zeptala, zda kojis. Pravdepodobne ne, kdyz takhle premyslis, ale pokud preci, tak bych kvuli dovolene urcite kojeni neukoncovala. Bud vemte maleho s sebou nebo dovolenou odlozte.
Myslim si, ze dovolena na Sumave se da dost v pohode zvladnout i s takhle malym ditetem, vemte s sebou krosnicku a terenni kocar 😠 🙂
Pokud ho nechas doma, doporucovala bych ti, at ti mamka hlida ne u sebe doma, ale u vas. Dite potrebuje bud znamou tvar nebo zname prostredi. Samozrejme, ze uz babicku zna, ale kdyby bylo doma, tak by to bylo urcite prijemnejsi.
Jeste co to znamena, ze mate moznost jet? Jako ze ma manzel necekane volno, mate moznost jet zdarma nebo za nizsi cenu, nebo jede parta kamaradu?
To ze se ti bude styskat, s tim pocitej, ale zaroven si to uzijete a nejsi jenom matka, ale i manzelka. Takze ja to nijak neodsuzuji.
Ja byla od maleho pryc kdyz mu byl rok, prvni tri dny byly krusne (pro mne) a potom jsem si to krasne uzila. Sice jsem toho take moc nenaspala, ale odpocinula jsem si psychicky.

klouzavka
autor
17. zář 2008

niki2: nnekojím. Ta dovča je je příznivý peníz a manžel má možnost si vybrat týden dovolené. Máš pravdu, že jsem taky manželka. Smanželem se vidíme denně jen večer. Odchází do práce v 6h a přichází nejdříve v 18h. Tak to by to bylo asi i zpestření manželství.