Ubytování ve Vídni nebo Bratislavě? Poraďte

janah.
31. kvě 2008

Ahojky Kočky,

Manžel dostal lístky na fotbal do Vídně a my teď řešíme ubytování. Nejprve nás napadlo sehnat něco rovnou ve Vídni, teď přemýšlíme, že z Bratislavy to není daleko. Můžete mi prosím poradit?? Chtěli bychom cestovat i s 3 měsíčním mimi. 😉

kpetra
31. kvě 2008

Ahoj. Z Bratislavy je to asi blíž, ale od nás to taky není tak daleko.Ze Znojma je do Vídně rovných 100 km. 😀
A tady by se vám mohlo i dobře bydlet s miminkem: http://www.kaplanka.cz/titul.htm

http://www.znojmo.biz/

janah.
autor
1. čer 2008

Díky za tip. Můžeš mi říct, jaká je tam cesta autem?? Já jsem někde v TV vidělam, že snad z Blavy maj novou dálnici. 😉

kpetra
1. čer 2008

Od nás teda dálnice není, ale jede se docela dobře. V Rakousku mají daleko lepší silnice než u nás, tak stačí si přetrpět těch pár kilometrů na hranice a pak už je to paráda.

ikke
1. čer 2008

monkula • 2d • Dnes o 19:52
janah, myslím si, že by ste mohli v pohode dochádzať d oBA, myslím, že je to slabá polhodinka... 😉

ikke
1. čer 2008

z BA je dialnica az do viedne, ale pokial viem, trva to viac nez pol hodinku 😉 rataj tak hodinku, podla toho kam vo viedni (nooo...mozno ak je to niekde pri schwechate, tak takych 40 min.) a odkial v BA.
jedine, co by som zvazila, citala som, ze rakusania docasne obnovili kontroly na hraniciach, neviem, akym sposobom, ale to moze byt dalsich nezanedbatelnych par minut...
ale napr. vlaky chodia kazdu hodinku, mozno i castejsie a kontroly su pocas jazdy. a i za ten peniaz sa podla mna oplati. cesta trva okolo hodiny.

monkula
1. čer 2008

ikke má pravdu, pretože práve kvôli futbalovému Euro sa sprísnili a dočasne obnovili kontroly na hraniciach, aby sa im taam náhodou niekto neprešmykol a neurobil atetntát, alebo neemigrovali, po skončení Eura sa opäť obnoví voľný pohyb osôb

janah.
autor
1. čer 2008

hahaha koukám, že Rakušáci Vás mají asi stejně rádi jako nás 😅 Nám nemůžou přijít na jméno kvůli Temelínu. O těch kontrolách mi dneska něco říkala tchýně, ale znáte to tchýně a uzený - nejlepší jsou ..... 😅 No nic. A ta cesta vlakem s mimi, je to OK?? Já tedy vlakem s dětma nikdy necestovala, ale přijde mi to jako super nápad. Do Blavy autem a dál vlakem a zkoukli bychom Blavu i Vídeň... 😀 Díky za tip. Doporučíte i nějaký ubytování?

monkula
1. čer 2008

to nieje o nevraživiosti voči nám...
Je to len čistá bezpečnosť, aby sa tam nedostali cez nás nejaké živly alebo teroristi...

ikke
1. čer 2008

by ma zaujimalo, ci maju kontroly aj na hraniciach s talianskom a slovinskom 😉

co sa tyka ubytovania, hladala by som bud v okoli hlavnej stanice (casti Stare mesto, Kramare, Nove mesto), alebo este lepsie Petrzalka a Devinska Nova Ves (tiez casti bratislavy), to mas potom k vlaku najlepsie.
vlaky chodia z hlavnej stanice, stanice Dev. Nova Ves a Petrzalka, tie petrzalske byvaju vsetky rakuske, takze asi najpohodlnejsie 😉

skus si vyhladat napr.
penzion berg
pension raki
penzion dominika

alebo podla vyssie zmienenych mestskych casti 😉

egyptanka
2. čer 2008

janah, z BA do Viedne sa dostanete pohodlne aj vlakom alebo lodou a je to rychle a pekny vylet.

janah.
autor
2. čer 2008

A to cestování vlakem, je v pohodě i s kočárkem?? Nemusí se ten kočár posílat jako zavazadlo?? Asi se hloupě ptám, ale nikdy jsme vlakem s mimi nejeli 😢

sisstin
2. čer 2008

holky..a jak je to s cenou? Docela bych i věřila, že hotel nebo ubytko ve Vídni bude levnější jak v BA 😕

vroni
2. čer 2008

No, tak ja priamo z miesta (z Viedne) Kontroly budú na všetkých hranickiach. Aj so Sloviskom, Talianskom a Nemeckom a všetkými ostatnými štátmi. Takže si namýšľať, že to kvôli "nám" (nech už je to ktokoľvek) je smiešne. Hotely - hlavne tie lacnejšie - sú už dávno plné. V tých drahších je miesta dosť ale za nemiestne ceny (od cca 120€ tie najlacnejšie). Voľné sú ešte ubytovne pri Stadthalle, stoja 36€ za osobu a noc, ale to budú v podstate len také nocľahárne pre fanúšikov... (to konca týždňa budú zmontované) Cesta do/z Bratislavy trvá 50 minút z centra do centra - bez hraničných kontrol 🙄 Vlak potrebuje cca hodinu a chodí každú pol hodinu na striedačku z Petržalky a hlavnej stanice. Lístok stojí cca 300 Sk tam a späť na osobu O cenách hotelov v Bratislave nemám ani tušenia 😝

sisstin
2. čer 2008

vroni: mně Ba přijde šííííííííííííííleně..ale fakt šííííííííííleně drahá, kam se hrabe Praha 😔

vroni
2. čer 2008

😀 😀 😀 Sisstin, aj mne, mám pocit, že Viedeň je lacnejšie, ale počas EM to určite platiť nebude. Si myslím.... 🤐

janah.
autor
2. čer 2008

Tak s Bratislavou nemám zkušenosti, ale Vídeň nasadila už na fotbal ceny... Ten náš vyhlédnutej vyletěl už o 100% cca na 180 Eur. Což se mi fakt zdá úlet. 😢

vroni
2. čer 2008

Inak mi ešte napadlo - skúste niečo po ceste - Hainburg alebo Bruck a.d. Leitha - mali by mať aj miesto, aj máte S-bahnom spojenie do Viedne... Ono to bude skoro 100% lacnejšie než Bratislava. Kuk tuto (je to len zoznam, žial bez cien...)
http://www.yellowmap.at/YM/Poi/Poi.aspx?QT=3&Ca...

janah.
autor
14. čer 2008

Ahojky,
děkuji za tipy, nakonec nikam nejedeme, děti jsou furt nemocný ☹ 🙄