Udání na sousedy

stekkna
19. dub 2016

Máme sousedy, kteří nám neustále stoupají svým autem před náš výjezd ze zahrady. Např dneska tam stály přes hodinu a půl, manžel potřeboval jet do práce tak za nimi šel aby si odjeli... oni, jako obyvkle, začali nadávat at jde do prdele, že odjedou až budou chtít. Manžel tedy volal policii aby je odtáhli....jenže než policie přijela, oni odjeli... chci se tedy zeptat. JE MOŽNÉ JE NAFOTIT A NÁSLEDNĚ POSLAT TŘEBA MAILEM NĚKAM NA POLICII? Popř. kam to poslat? A budou to řešit?

martiniquest
19. dub 2016

Řešila bych to opětovným zavoláním policie - bez toho, aniž byste sousedy upozorňovali, ať odjedou.

stekkna
autor
19. dub 2016

To já taky, ale občas tam jedou jen něco vyhodit tak se může opakovat stejná situace

martiniquest
19. dub 2016

@stekkna Přesto bych je zavolala znova, zároveň i auto vyfotila, a kdyby mezitím odjeli, poradila bych se s policií, co můžete dělat.

mrskato
19. dub 2016

Myslím si, že policajti s tím takhle nic neudělají, spíš pokaždé zavolat policajty, aby je odtáhli. Výjezd ze zahrady asi označený máte, pak si ještě můžete nechat výjezd vyznačit na zem takovou tou žlutou barvou, ale nevím, jestli se o to nemá nějak žádat...Chápu, mě tahle ignorace taky hodně vytáčí, ale až jim jednou to auto fakt odtáhnou, věřím, že tam už nezaparkujou...

stekkna
autor
19. dub 2016

Výjezd označený nemáme, jeden policista mi řekla že to není nutné. Ale na tohle jsem se neptala, nenapadlo mě to

mrskato
19. dub 2016

@stekkna rozhodně si ho označte, stačí cedule NEPARKOVAT, VJEZD. Pokud ani to nepomůže, šla bych do označení výjezdu na silnici.

Přesto bych stála u okna a každou chvilku kontrolovala, jestli tam neparkujou a hned, jak by tam stáli, volala bych policajty. Každopádně ten výjezd policajtů/odtahovky by měli zaplatit právě sousedi, takže možná ta fotka od věci nebude, kdyby se zas stalo, že odjedou dřív, než přijedou policajti.

lajla
19. dub 2016

@stekkna pokud je pozemek vás nafotit a nakamerovat, nemají tam co dělat

stekkna
autor
19. dub 2016

Pozemek je náš ale komunikace je prý obecní

stekkna
autor
19. dub 2016

A lze to pak někam poslat?

gracinka7
19. dub 2016

Nám to dělá každou chvíli někdo. Bydlíme u kostela a ti pámbíčkáři si myslí, že když jsou v kostele, ostatní tam mají být taky a ne někam jezdit. Ceduli na vratech máme a stejně ji nerespektují. Silnice je obecní a nikde jsem nenašla žádnou vyhlášku, že by se před soukromým vjezdem nesmělo parkovat, takže nevím, jak to řešit nebo neřešit s policií.

lajla
19. dub 2016

Můžete na policii poslat pouze foto či film se svým pozemkem, takže osekat! Bohužel je to tak☹ nebo doufat... Že policie přijede dřív, než soused zase zmizí☹ stojí tam někdy přes noc? Propíchla bych mu gumy...

mrskato
19. dub 2016

@lajla gumy jsou sice dobrej nápad, ale to by ráno manžel odjel do práce s velkým zpožděním 😀 😀 😀

petradova
19. dub 2016

Zkus to vyřešit na obecním úřadě, ten by jim měl zaslat jakési vyrozumění o tom, že vám blokují výjezd z pozemku. Jinak bych je taky na příjezd policie neupozorňovala, to je jasné, že si auto do té doby odstaví(zvlášť když to jsou takoví blbci a vědí, že policie i vy jste v právu)

stekkna
autor
19. dub 2016

@gracinka7 no logicky si říkám že jen proto že komunikaci vlastní obec není povoleno že nám mohou blokovat výjezd. Nejvíc mě to sere z toho důvodu, že máme nemocného syna a oni nás blokují kdyby jsme potřebovali honem do nemocnice nebo pro případný příjezd sanitky. Moc dobře to vědí

stekkna
autor
19. dub 2016

Gumy bych jim propíchla ale moc dobře by věděli že jme to udělali my a nerada bych měla ráno díru v nov+ě zatepleném baráku :D

martiniquest
19. dub 2016

@lajla Gumy bych rozhodně nepropichovala. Jednak je to trestný čin poškození cizí věci a za druhé to spustí naprosté peklo a sousedskou válku.

martiniquest
19. dub 2016

@stekkna Vjezd si určitě označte, to je základ.

stekkna
autor
19. dub 2016

@martiniquest Ten prý označený být nemusí.

mrskato
19. dub 2016

@stekkna ono značený být nemusí, ale sousedi jsou očividně úplně vymaštěný, proto bych tam tu ceduli dala, nemůžou se pak vymlouvat, že nevěděli, že tam je výjezd, příp. nemůžou namítat, že není označený...

lenka5731
19. dub 2016

@stekkna jak nemusi?? 😅 Tim, ze si ten vyjezd viditelne oznacite jako vyjezd date vsem najevo, ze se to opravdu uziva k vyjezdu. Pripada mi, ze jste se nasli podobni, ty si myslis, ze to nemusis oznacit a sousedi taky delaji naschvaly ...

aguaverde
19. dub 2016

myslím, že tady je to uvedeno dobře 🙂 http://mpolicie.c-budejovice.cz/cz/prevence-kri...

takže vyčíhnout kdy tam stojí a nechat odtáhnout 😉 😉

mrskato
19. dub 2016

@lenka5731 tak pokud tam mají vrata, označení tam přece nemusí být, ne každý takový výjezd ze zahrady je označený. Vždy platí, že se před vraty neparkuje, my vrata také nemáme označený a žádný vemena nám tam neparkujou, a to máme v baráku autoservis...sousedi to dělají očividně naschvál, proto bych to označila, ale povinnost to přece není.

stekkna
autor
19. dub 2016

@lenka5731 Tak nekomentuj. Označené to být podle policie nemusí. Je tam brána jako kráva, je naprosto jasné, že je tam výjezd

stekkna
autor
19. dub 2016

Máme vrata skoro za 200tisíc. Přece na ně nebudu přidělávat nějakou hnusnou ceduly abych je poničila když nemusím

stekkna
autor
19. dub 2016

@aguaverde Moc děkuji

lenka5731
19. dub 2016

@mrskato tak zalezi, jak to tam vypada ... Psalo se o zahrade a nemusi byt zrejme, ze odtamtud nekdo potrebuje vyjizdet, kdyz pominu fakt, ze to uz asi dela soused naschval. Tim spis jako prvni vec vrata oznacim, aby bylo nade vsi pochybnost zrejme, ze se tudy vjizdi na soukr. pozemek. Taky by me zajimalo, jestli zakladatelka tematu nekdy s dotycnym mluvila, kde by ho pozadala, aby nikdy na onom miste neparkoval. Soused asi puvodne mel nejaky duvod, proc tam parkovat / treba nese tezke veci a ze vzdalenejsiho mista to ma daleko.

lenka5731
19. dub 2016

@stekkna promin, nejsem jasnovidec, mohla jsi sem dat fotku ulice a tech vrat. Musim napsat, ze souseda plne chapu, pokud se takhle chovas i k nemu, ani se nedivim, ze se te snazi vytocit jeste vic.

stekkna
autor
19. dub 2016

@lenka5731 Možná by bylo dobré si zakladatelčin text prve pořádně přečíst

stekkna
autor
19. dub 2016

@lenka5731 Soused moc dobře ví, že je tam výjezd. Za prvé tam bydlí min 10 let a dříve tam právě z tohoto důvodu nestál, za druhé jsme mu to snad milionkrát řekli, vysvětlili a prosili. I vzhledem ke zdraví syna, který bude třeba z minuty na minutu potřebovat lékařskou pomoc.

stekkna
autor
19. dub 2016

@lenka5731 A co čekáš? ty mi napíšeš že jsme podobní protože si myslím...NEMYSLÍM. VÍM TO....tak si zjisti fakta a pak komanduj