Ukecané nevěsty ze září 2009

jizi
23. říj 2009

Doufám, že mi, dámy, nedáte košem 😉

petrajda
15. led 2010

fire - 5mega? Příbuzný maj za 1.5. Ale částečně stavěj svépomocí

fire85
15. led 2010

petrajda-já to mám naopak,bazén bych chtěla,ale asi nebude,gril bude určitě.
naopak jsme ještě nějak nějak nedospěla ke kytkám,záhonkům a tak,ale snad to přijde, třeba až budu na mateřský 🙂

krtek.93
15. led 2010

zelvi: tak to máte super! Naši měli byt taky takhle odkupovanej a tchánovci taky - ale bohužel, jeden by to pořád ještě chtělo 😀 A dědění už jaksi nehrozí - babičku s dědou už mám jenom já a ty bydlej taky s majitelkou a doufám, že ještě dlouho budou 😉

Se vám svěřim s takovou rodinnou věcí - druhá babička měla tři děti a od nich čtyři vnoučata včetně mě. A dvougarsonku ve stejným stavu jako naši - odkoupenou do OV. Podotýkám, že můj táta je nejstarší z dětí a já nejstarší z vnoučat... A ejhle, jak bylo bratránkovi 18 (to mně bylo mimochodem už 24 a už jsem byla se svým nynějšim manželem), tak to tetička zapytlíkovala tak, že naivní babča nechala byt přepsat na bratránka. Asi za dva roky zemřela a brátránek si bydlí. Dobrý ne? A já naivní káča si kdysi plánovala (zhruba v tý době, kdy proběhlo to přepsání, jenže já o tom nevěděla) - že až z toho bude předmět dědictví, tak bysme s mužíčkem mohli třeba příbuzný vyplatit nebo tak, žádný z těch dalších vnoučat neni zatim na tom tak jako my - po svatbě a s tim, že uvažuje o dítěti. Bratránkovi to za zlý nemám, já bych se taky bytu nebránila... Ale neni to fér.

A aby toho nebylo málo, tak teď rok probíhaly tahanice s chalupou, resp. s půlkou, kterou měli naši od tý samý tety přislíbenou - původně to měla bejt něco jako kompenzace za ten byt a ta část chalupy prostě do tý doby jen tak ležela a chátrala... Tak že ta půlka se přepíše na naše, ať si jí zrekonstruujou. tak se tam táta skoro sedřel na střeše, dal do toho peníze... a ejhle, tetka se rozhodla obě půlky prodat. Naštěstí naše už vyplatila, ale stejně - jsou z toho špatný, těšili se... Navíc popřela, že by to kdy myslela jako náhradu ta ten byt, najednou je podle ní všehcno správně, babička to tak chtěla... Kdyby aspoň přiznala, že tohle prostě neni fér, ale podle ní je všechno v pořádku, ona se prostě ani necejtí blbě. S tetkou se naši přestali stýkat (a to jsme jezdili na společný dovolený!), takže jsem přišla vlastně o veškerou rodinu z tátovy strany.

Opět se omluvám za sloh 😅

fire85
15. led 2010

janička-no já jsem taky pro to že se miminko nemá koupat každý den,zvlášt to naše budoucí,já mám alergie,jestli bude po mě, tak ho nechci každej den rochnit ve vodě,ptz to vidím na sobě,atopák, suchá pokožka

petrajda-jo 5 mega,za mín se prostě postavit nedá prej😅 naši postavili za 2 mega,svépomocí i spozemkech a věcma okolo

krtek.93
15. led 2010

zelvi: Máš pravdu, nad těma riflema kulim očima 😀 Má tak někdo štěstí, já budu jednou určitě jako koule 😀

K těm časopisům - časopisy nestuduju, ale pokukuju po různejch návodech na pletení a tak. A to už snad taky tak od dvaceti. A teď jsem si uložila fotku jedný naprosto úžasný postýlky 😵 Snad jednou přijde čas, kdy se to bude hodit 😉

zelvinka
15. led 2010

Petrajda - jo jo, víš jak to je,..kdyby jsme věděli že nám byt neprodají,..nebo že budeme platit tenhle nájem ať už my nebo taťka dalších deset let, tak by jsme taky to přehodnotili,....a naštěstí jsme chytli i docela dobré sousedy až na jednu důchodkyni, která bydlí nad náma,...holky to vám musím napsat, jeden silvestr o půl noci šel manžel vystřelit s kamarádem na balkon pár rachejtlí a ona je zlila kýblem vody 😀 ...nebo když já jdu sundávat suché prádlo, tak ona si tam pověsí prádlo, který zásadně ani neždíme 😠 , aby se jí náhodou nepomačkalo, však už jsem jí i něco řekla, a docela jedovatýho 😝 ....takže zase jako takovej baráček má taky určitě obrovský klady

krtek.93
15. led 2010

jani: Miminko se nekoupe každej den? 😕 Já jsem zase nepochopila tu nutnost "venčení" - že mimino musí denně na procházku. Nevíte někdo proč? Já myslela, že to ty maminy choděj tak spíš z nudy 😅 Teď jsem potkala dvě - každá kočárek, druhý dítě za ruku, psa... a hrabaly se tady z toho hlubokýho sněhu. Fakt nechápu. To se jako co stane, když budu s mimčem třeba tejden doma? 😕 Dyť to neni pejsek ne? 😅

krtek.93
15. led 2010

zelvi: 😀 😀 Chudák mažel

petrajda
15. led 2010

fire- jojo,ono to je dané i naší povahou. Já su zahradnice tudíž zahrádka je můj velký sen a kdyby to nebylo tak nákladné,tak i zimní zahrada,ale mužíček,elektrikář a všeuměl už vymejšlí jak by se na nějakém tom provozu vytápění dalo ušetřit,ale to je hudba daleké budoucnosti. Na plavání mi nejsme-rad+ji někam vyraíme mezili nebo jen tak do přírody,a spíš si raději upečem na klacku nezdravého buřta než pálit nezdravé maso na grilu.

Jo a časopisy zatím nekupuju jen okukuju

fire85
15. led 2010

zelvinka-tak to máte taky dobrou sousedku,ta naše každý den ráno vysává a strašně moc řve na malýho svýho.je mi někdy skoro až do breku,jak na něj ječí a on pak brečí.ale ted se budou stěhovat huráááá.

krtek-to koupání každý den asi jak kdo já bych to nedělala,a ty procházky nevím,asi aby se nesedělo pořád doma, každopádně se prej nemá chodit když jsou mrazy 5 pod nulou a víc.to sem vyčetla v Mamince 🙂tak mě omluvte ,já sem na tohle prostě trošku úchylná no

petrajda
15. led 2010

krtek 😀 😀 😀 😀 dobrá s tím miminem a venčením. I mimino si zaslouží trochu vzduchu,a myslím,že ho tím "venčením" i líp uspíš,já nevím nejsem zasloužilá matka. Ale bejt s dítěten zalezlá doma,i když je venku sníh.Myslím,že to pak budete potřebovat oba,vylézt ven 🙂

zelvinka
15. led 2010

tak to my s tím děděním bytu to měli lehký,...teta byla vdova a její dcera zemřela ještě dřív než ona(měla prý rakovinu) a manžel byl jediný synovec a jeho táta jedinej brácha, takže se ani o ni neměl kdo jinej starat a komu tam napsat trvalej pobyt. Je to hrozný ale ještě že tak.
Jinak naši bydlejí v činžáku, ale mají zahradu tady v jedný zahrádkářský kolonii i s chatou, takže mě takovéto rodiné opíkání buřtíků a grilovačky docela chybí,...ale naštěstí se zatím všichni slízáme pořád u našich i se setřenkou, bráchou, tetičkou a s jejich rodinama a samozřejmě i s babičkou. Je to hrozně fajn když se takhle sleze celá rodina, popíjí se vínko, klábosí se,ale čím nás je víc(všichni už mají ratolesti)tak je pak i člověk rád že přijede domů a odfrkne si, a je najednou klid, ticho, nikde nikdo 😀 😀

acimedaca
15. led 2010

teda holky, vy jedete, já to nestíhám ani dočíst....

takže...bydlení - my bydlíme s tchánovcema...každý máme 2+1 v baráčku, my v přízemí, oni v pratře. My jsme povedli totální rekonstrukci našeho patra....já jsem bytový dítě, barák bych nikdy nechtěla, můj sen je ten barák prodat a koupit byt 4+1...ale to asi nikdy nepojde...navíc manžel má ségru a pořád přemýšlí o tom, jak jí budeme muset vyplatit - já to nechápu, copakje to nutnost? sestra má vlastní barák, tchánovci jího pomáhali stavět, takže jakoby část dědictví už dostala....ona se tedy o to vyplacení nehlásí, ale manžel s tím pořád do budoucna počítá, tka já nevím.....
takže bydlení jsme vlastně získali zdarma od manželových rodičů....zato kolegyně v práci, co má 4 sestry a její rodiče nemají nic, ani vlastní byt, tak může očekávat věno ve výši 20tis a to je konec....takže platí hypotéku jako blázen...

s tchánovceme se docela sneseme, potkáme se tak maximálně an chodbě a nebo když jde tchýně za manželem pracovně....a pak v létě na zahradě

já jsem z bydlení v baráku nesvá,pořád se musíš starat, tu střecha ,tu vchodové dveře, plot...a furt dokola...každých 14 dní sekat trávu, stomy, kytky... celý život jsem bydlel v bytě a byla jsem tam moc spokojená, navíc, moje rodina vlastní jeden statek v jižních čechách a jeden domeček u prahy, takže baráků máme dost....

časpoisy o miminkách nekupuju, ale občas čtu rubriku žena - špunt 🙂

zelvinka
15. led 2010

krtek - je to i o otužování mimča, když ho budeš chránit a mít doma zavřený, nebo budeš naprosto úchylná na úklid aby nikde nebylo smítko(tím nemyslím že bude člověk mít doma bordel), tak si to dítě neudělá ani obranyschopnost proti čemukoliv. Ale jeden týden snad není tak hrozný, ale vím že to maminy řeší i tak že oblečou mimčo jako když jde ven a šup s ním na balkon do kočárku, nebo na něj rozvalí okno, tak jako kdyby bylo venku. a další věc, když si to dítě nezvykne na kočárek od začátku, tak ti tam pak prořve celou dobu i když budeš chtít jít třeba jen na nákup,...to jsem teda taky někde vyčetla 😀 😀 😀

acimedaca
15. led 2010

krtek: no to jsou ty rodinné spory o prachy, to vždycky dopadne špatně
petrajda: tušila, sjem, že orpavujete něco většího, ale že až tak velké.....🙂
janička: no tvoje tchýně podle toho co pořád píšeš opravdu není ideálem ☹ ale bohužel nenaděláš nic..☹

jinak s tou cenou baráku, jsem z oboru, takže - cihlový 5+1 tak cca 3mil + pozemek, dřevostavba je levnější...
rekonstrukce většinou vyjde levněji, někdy to záleží, někdy je opravdu lepší zbourat a postavit nové, nebo aspon vybourat vnitřek a nechat obvodové stěny...

fire: naši mají v praze souseda, co strašně sprostě řve na svojí přítlekyni, to je vždycky masakr...ale ona mu to oplácí 🙂

fire85
15. led 2010

aci-jo jo s tím vyplácením sourozenců je to někdy špatný-my jsme se dozvěděli že přítelovi sourozenci-má bráchu a ségru nic chtít nebudou,jeho sestra má barák a jeho brácha ted staví-dost mě to překvapilo,myslela jsem že aspon brácha něco chtít bude,když sám staví,ale nechce nic,takže dobrý. 🙂 nakonec,máme s nima fajn vztahy,tak jsme rádi.a přítel z nich vydělává nejvíc,oni maj od něj nějaké půjčky menší takže to berou as tak.

petrajda
15. led 2010

jo dneska teda jedeme...
aci-možná by pak aspoň v budoucnu se to mělo nějak smluvně ošetřit. I vy jste do rekonstrukce něco vrazili,tudíž,zas ¨tak zadarmo nebydlíte.
Jak jsem psala o tom našem baráku,tak byt který patří manželově sestře,je jí přiznaný vlastně jen mezi námi,ale máme vztahy relativně dobrý,takže jim ho nikdo neupírá. Zrekonstruovali si ho naprosto sami a za své peníze.To že chtěli stavět je už jejich věc. Švagr sice tak trochu zkoušel,že by je muž měl vyplatit,ale to je pitomost.Za prvé tenkrát chtěli bydlet,chtěli, muž byl v té době na škole. A navíc ten byt stejně nedotáhli do konce. teď ho hodlaj pronajímat,tak ať si,ale nájemníky si musíme odsouhlasit i my. Naposled sem přivedli ukrajince,jim je jedno kdo tu bude bydlet,ale to zas není jedno nám.Ale domluvíme se celkem v pohodě.

petrajda
15. led 2010

aci - jo je to celkem velké 🙂 ,máme to do důchodu. Občas říkám manželovi,že by to měl prodat,ale i když to takhle vypadá trochu strašidelně zas tak špatné to není.Dům stojí,nerozpadá se,musí se jen opravit. Když to beru kolem a kolem,zas když už něcvo máme tak proč se zbitečně zadlužovat jinde ? Tady to oba celkem známe,máme to tu už zažitý. jiní nemaj ani ten vlastní byt a bydlej po podnájmech. Já nejsem zviklá se rozcapovat,to co mám a máme jsme si vydřeli,barák dostal manžel od dědy,ale sám se tu už taky namakal dost,je to v tzv. městě,i když malym a okolní příroda a krajina je prostě krásná.
Třeba i nás ta půjčka jednou potká-na opravy,ale zatím to nějak táhnem. Mi dostali i něco od našich,oni předloni prodali zahrádku s domem,takže i díky tomu jsme vybudovali to v čem naho¨ře bydlíme a zatím jsme se nemuseli zadlužovat. A já jim sem vděčná i za to,že se tu nemusím cejtit jak ta přišlá jen s malym batůžkem na zádech a s ničím víc,i když to tak před devíti lety naprosto přesně a bez přehánění bylo 😀.

zelvinka
15. led 2010

petrajda - jejda, nic proti nikomu, ale ukrajince? to by se mi asi taky nelíbilo, i když člověk kápne i na slušný, ale většinou si pod slovem ukrajinec představím ty kopáče,...co pak choděj s láhváčema,....nebo jsem divná a cejtím to tak sama?
Na druhou stranu musím říct jak naši bydlej v činžáku,...celej vchod už je v osobním vlastnictví tak jedni sousedi si postavili barák a byt si nechají pro dceruu, a do té doby ho budou pronajímat, tak sem dosadili 😀 vietnamce. Holky, ale to jste nezažili. Co bych za to dala kdyby bydleli v Brně nad náma místo té důchodky. Mají malý mimčo, zavírají za sebou venkovní společné dveře, a on normálně když venku na chodníku před barákem kouří tak dojde až k popelnicím (a že nejsou před vchodem)m s vajglem a to ještě v ruce drží skleničku kam dává popel. Koukali jsme na to s našima jak na zjevení.

janicka006
15. led 2010

Aci třeba jsem možná i zaujatá..snažím se na to koukat i jinak...ale prostě jsem jedináček a vím,jak se starají naši....A to nejen o mne..ale prostě o nás....Nenapadlo by je Pepčovi nic nedat na Vánoce..moje mamka mu vždycky něco kupuje,když jede s diabetikama na nějaký výlet..byť by to měla být drobnost..něco třeba jenom na zub co má rád.A to samé táta.....
Tchýně nekoupí nic Pepčovi,natož mě...a o Edíkovi v bříšku taky ani nemluvím.Oběma Pepčov ségrám koupila nové kořárky na děti....já asi byla hloupá a chtěla ušetřit,takže jsem si koupila od kamarádky..a tak nemá důvod nám kupovat už nic...Ale není to jen o tom materiálnu..ona se prostě ani nezeptá..jak mi je,v jakém jsme tt,zda už máme vybraná jména,kdy nás čeká kontrola,kde budeme rodit,co nám chybí,zda ěnco nepotřebujeme....no prostě nic...
Asi se tady s tím pořád opakuju a budu pro někoho i otravná,ale mrzí mne to od ní,že taková je,hodně o tom přemýšlím....tak se na mne nezlobte🙂))
Teď teřba jsem zjistila,že jsme jí před rokem koupili drahou deku k TV i s polštářkem a ona to dala Pepčovo ségře pro holku,že se jí to moc líbilo.Nebo ta druhá ségra má Obi pod barákem,ale lampu a sušák rpo mámu jsem tam musela koupit já,protože na to neměla čas...byť já bydlím v úplně jiném městě než to Obi je....
Pepča tam byl včera od rána od 8 do 3 hodin....makal tam protože jí nefunguje elektrika...a přijel domů v půl 4 aniž by dostal nějaý oběd....
A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna...

petrajda
15. led 2010

zelvi - ano-přesně tajkvého kopáče a ještě z něj táhlo. Jinak se snažím je nestrkat do jednoho pytle. Třeba má nejstarší neteř s jedním ukrajincem chodí,je to kluk co dělá něco okolo produkce a pracuje v čechách a střídavě i v německu. takže to vážně nejde hodnotit.
A Vietnamce? Třeba tady v u nás je dost větnamských rodin a lidi co jim byty pronajímaj si je nemohou vynachválit. Jinak v tom bytě asi budou bydlet jedni naši známí,ale uvidí se.Vždycky to taky není výhra,ale nechci bejt na někoho zlá. Ale ten kluk s holkou jsou takový naprosto pohodový lidi,tak jen se modlím ay se švárovci s nima domluvili. Ale jsem ráda,že jsmesi se švárovcema stanovili nějaké podmínky,že prostě s těma dotyčnejma musíme souhlasit-myslím s jejich bydlením zde.

janička- neopakuješ se. mě by to taky dost mrzelo,takové to chování.a chápu,že to nějak musíš ventilovat.

fire85
15. led 2010

tak ukrajince nebo podobně bych teda taky nechtěla do baráku, ikdyž věřím že existujou vyjímky.
já třeba nesnáším cikány-vím že to zní hnusně,zlobte se na mě nebo ne,ale prostě jsme se s žádnejma šlušnýma ještě nesetkala.
jani-to je teda fakt smutný s tvojí tchýní,ale že ani najíst nedá svýmu synovi když jí pomáhá,to je teda fakt na palici.
to ta naše by se rotrhala, až je to občas taky na nás moc.nechcete tohle,nechcete támhleto,ale víme že to myslí dobře 🙂

acimedaca
15. led 2010

janicka: to já vůbec se nedivím, že nemáte dorbé vztahy, takovou paní bcyh taky nechtěla v rodině, at byt o byla mamka, teta nebo tchýně....myslím, že nejsi zaujatá, já bychs e chovala stejně, akorát bych to asi vyřešila i navíc tak,ž e bych pro ní nehnula prstem

petrajda. takže vy bydlíte ve vašem baráku, ale v bytě, který si v tom baráku zrekonstruovalal manželova ségra, ale tedka ho nechce, protože mají barák...chápu to správně...

zelvinka
15. led 2010

janičko - tak to je smutný, ale musím říct že jsem zažívala naštěstí jen do svatby něco podobného. Jak už jsem tadfy asi víckrát psala, manžel už má jen tatínka, co se týče svatby ho nic nezajímalo,...Vánoce dokud jsme nebyli svoji,..tak k nám přišel a řekl manželovi že jemu tam ježíšek něco přinesl,..pčedal mu čokoládu a vní strčené peníze. taky mi nešlo o to kolik dá ale když nic jinýho mohl říct ježíšek VÁM něco donesl. Tenkrát jsem to obulela a musím říct že manžel to ani nechápal o co mi jde, vždyť ty peníze budou společné,...až když jsem mu vysvětlila, jak to jednou bude vysvětlovat dítěti, že tatínek má u děděčka dárek a maminka s dídětem ne? tak mě asi pochopil o co mi jde. A musím říct že letošní vánoce na nás už čekali dvě čokolády 😀 😀 ,..hned jak jsme šli od tchána, tak jsem se ptala jestli mu něco řekl a prej ne, takže mě vzal na vědomí asi až dnem svatby. A co se týče miminka, tak se ptá jak je, jestli je všechno v pořádku,...ale že by ho zajímalo, jestli máme pro miminko všechno to už taky ne,ale je to chlap, a můj táta by asi v tomhle nebyl jinej,...ale asi by nás finančně podporoval. Ale že se nezajímá tchýně jako ženská to je mazec. a jak to vnímá Pepča? vidí to taky a štve ho to, nebo se jí zastává?

janicka006
15. led 2010

Petrajda- tak kamarádi budou asi určo nejlepší volbou.Přeci jen je znáš...i když někdy se zase takové ty ošklivé věcí známým říkají hůř než cizím....
My to takhle měli s vestavěnou skříní....kamarád truhlář řekl,že nám jí udělá..tak chtěl v září polovinu z ceny skříně..a v květnu následujícího roku skříň pořád nestála....Navíc jí tak strašně moc zprasil...no vypadávají mi fochy,urvaly se všechny šuflíky,lišta co je v ní schovaná kolejnička se zkroutila a tak...
Holky tak ještě 2 hoďky a padla..jupííííí....
Lámu Pepču dneska na Globus v Chomutově,chtěla bych tam pro miminko takový stojan na ramínka..ale nevím,zda ho zlomím.....zase celý den maká u tchýně,tak toho asi bude mít plný zuby..

acimedaca
15. led 2010

zelvikna: no to je taky zvláštní, třeba je manželův tatínek ze staré školy, tak prostě tu svatbu potřeboval....🙂

krtek.93
15. led 2010

Holky, já musim končit - dorazil mi k našim netrpělivě očekávnej balíček s vyšívánim 😵 Tak jsem se rozhodla pro něj hned jet, aspoň s mamčou pokecáme. Ale večer a přes víkend vás dočtu, slibuju 😉

Ještě vlastně jeden dotaz - nemáte někdo čerstvou zkušenost s malovánim pokojů od profíků? My bysme potřebovali vymalovat dva velký pokoje - stropy a část stěn (takový to že skoro nahoru jsou tapety, ale jenom skoro), jenže i se škrábánim a odstraněnim jednoho velkýho podmáčenýho fleku. Sami si na to netroufnem, je to fakt v hodně blbým stavu. Tak jestli někdo nemáte aspoň trošku potuchy o ceně. Já teď koukala na ceníky, ale maj to všechno zvlášť a za metr čtvereční, z toho jsem teda docela tumpachová. Potřebujem se prostě vlézt tak do deseti tisíc sakum prdum i s materiálem - jinak to sem nemá fakt cenu.

Zatim čau čau!

lowe
15. led 2010

tedy holky, nestíhám dočítat a to jsem byla jen na obídku, tedy kecalky jedny musím taky pracovat, nezvládám vás chjo 🙄

zelvinka
15. led 2010

aci - je pravda že mu teď bude 65, prostě si říkám že je to chlap co žije sám tak co čekám,...na jednu stranu když příjdeme k němu na návštěvu, tak mi pořád snáší sýry atd.,...ví že jsem na jídlo frfňa, na druhou stranu když mám narozky nebo svátek a byli jsme třeba i u něho, tak až pak dodatečně pošle sms,...nepopřeje mi osobně,...a to mi fakt nejde o dary, je v důchodu a každej má nějaký možnosti,...prostě někdy mě zaskočí mile a jindy zase nemile,...ale o Vánocích mě potěšil,..protože automaticky jsem si řekla že až příjde že se toho nebudu účastnit že půjdu umýt třeba nádobí a něco mu nachystat na papačku abych nedávala před ním najevo zklamání a ono se zklamání nekonalo. ještě mě teď tak napadlo třeba mě vzal na vědomí až s mimčem 😀

petrajda
15. led 2010

aci - Já vím,že jsem to nenapsala moc srozumetelně. za to se omlouvám. Já většinou po sobě čtu až když to odešlu 🙂 . Dům patří mému manželovi a mi bydlíme o patro výš než je byt co si švagrová s manželem zrekonstruovali.Svuj byt jsme si děli sami.Pak se jim tu přestalo líbit a postavili jinde.Původně bylo v plánu,že tu zůstanou dál bydlet.Samozřejmě bez placení nějakého nájemného.Pouze služby.

zelvi - podobně to na vánoce bejvá u manželovejch prarodičů. Taky dostane on čokoládu s penězi. A to i teď po svatbě,ale oni jsou jinak fajn,takže to nijak neřeším. Spíš mě občas mrzí to,že u nás staví "Jen" manžel. Já jsem ta co si to uměla zařídit.
Aby jste pochopili, v tomto domě pracuju a mám obchod už devět let. A tenkrát jsem muže ještě neznala a už mu to vlastně patřilo. Ale studoval v Praze,prostě sme se poznali až později. Takže sem vlastně vypočítavě zbalila pana domácího abych nemusela platit nájemné a měla kd bydlet. V překladu jinými slovy co jsem si tu taky vyslechla 🙂 . Teď už nad tím mávám rukou,ale dřív jsem to hodněkrát obrečela.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru