Ukončený 4. měsíc. Co to znamená?

agny
28. pro 2007

Zdravím , holky prosím vás, co si mám představit pod pojmem ukončený 4. měsíc. Podle mě, je to zkrátka 5. měsíců, no ne? když jsme přecházeli z UM z 1 na 2 tak nám lékarnice řekla,že jsou to 4 celé měsíce, tak jsem malému nasadila 2 a dnes při koupi čaje mi jiná řekla, že je to 4 měsíce plus 4 týdny. Takže se teď děsím ,že jsem malému nasadila tu 2 o měsíc dřív. Naštěstí to asi zvládl bez úhony, nepozorovali jsme na něm nic neobvyklého, ale přece z toho mám hroznej pocit, proč tam zkrátka nenapíšou od 5 měsíce??

schnek
28. pro 2007

nee, ukončené 4 měsíce jsou, že např mimi se ti narodí 8.5. a ukončený 4. měsíc bude tedy dnem 8.9. 😉

agny
autor
28. pro 2007

Nutrilon má nový obal a předtím na něm psali od ukončeného 4., teď je na něm od 5 měsíce. Takže ta první lékárnice mi to řekla špatně ☹

kamiska
28. pro 2007

agny: taky jsme to resili se sestrou, ktera ma mimco a je to podle me tak, jak ti rekla lekarnice c. 1 🙂 . od pateho mesice je to same jako od ukonceneho 4. mesice. aspon tak to chapu ja.

navi
28. pro 2007

ahojda, tak mám pocit, že tohle je věčné téma, protože mi to řešili taky. Nám dr. řekla přesně to co tobě ta druhá lékárnice, ale mě to prostě pořád nesedí, protože to by první měsíc miminka byl vlastně něco jako nultý a to mi přijde jako blbost. Takže se přikláním k schnečkovi 😉
Jo a Nutrilon 2 nám dovolila v klidu dát, když bylo malému 4měsíce a týden, protože už mu nestačilo ani Forte(teď Extra) a problém žádný.
Nědělej si s tím hlavu, hlavně že je Honzík spokojený 😀 😀 😀

schnek
28. pro 2007

od pátého znamená od ukončeného 4. měsíce 😉

cherub
28. pro 2007

souhlas se schnečkem 🙂 Ukončený 4. měsíc znamená začátek pátého 🙂 Takže např. moje Nika bude mít v lednu 7 měsíců, ale znamená to, že už jich má 7 celých prožitých a začíná ji 8 🙂
Řekla mi to tak mudra i 2 lékárnice, takže je to určo dobře 😉 😉 😉

zany
28. pro 2007

souhlasím se Schnečkem 🙂 Dítko musí mít začátek páteho měsíce, čili celé 4 😵

bambusek
28. pro 2007

Ahoj je to tak od narozeni do 1mesice je to ukonceny 1mesic, 1mes az 2mes je ukonceny 2mesic, tak proste kdyz jsou vam 2mes tak uz je mate ukonceny 🙂

agny
autor
29. pro 2007

Díky, ale stejně, jak chápat, že dřív byl na návodě od ukončeného 4. měsíce- což jsou ty 4 měsíce- a teď je tam od 5. měsíce. Jedině tak, že tím 5. měsícem se bere jeho začátek, jak napsala Zany.Tak ještě jednou díky 🙂

draga
29. pro 2007

agny ukončený 4 měsíc je vlastně začátek pátého měsíce...je to úplně to samé...tvůj Honzík teď žije 5.měsíc života, ukončený 5.měsíc bude mít za chvíli a to bude zase žít 6. měsíc a tak dál...a nesmutni taky jsem to ze začátku pletla když jsem začala s příkrmama 😉 jen musíš sledovat zda tam je "od ukončeného" nebo jen "od" 😉

chechta
29. pro 2007

super téma už mi je to jasný - též jsem nad tím přemýšlela 🙂

navi
29. pro 2007

souhlas s dragou. Já bych to možná přirovnala k těhotenství, maminka když je 4měsíce+den těhotná, tak už je v 5.tém měsíci a to samé u věku miminek 😉

marrha
29. pro 2007

To je aspoň téma...

pro nás aktuální 😀 dneska nám jsou 4 měsíce a já jsem dala už dětem Nutrilon 2...mám zásobu za levňocha v těch starých obalech a ty jsou od ukončeného 4měsíce a to je podle mně dneska 😉
V těch nových obalech je od 5.měsíce.nevím proč to posunuli...
u první dcery jsem taky tak podle Mudr.začala dávat příkrmy 😉

jestli to nebude posunuté jak u čajíků HIPP,před 4 lety byl ten spokojené bříško od 1týdne...no a když jsem ho teď u dvojčat koupila a chtěla jim ho dát,tak jsem koukala,že je až od dvou měsíců 😕 😠

ale taky jsem právě četla,že někteří doktoři počítají první měsíc života dítěte jako nultý...ale podle mně je to blbost 😉

papuellka
6. led 2009

Otevírám znovu toto téma, začínám už totiž z toho blbnout. 🙂 Takže ještě jednou, malýmu teď budou 4 měsíce, kdy tedy nasadit pokračovací UM? Je to přeci až začátek 5 měsíce, ne? Takže bychom měli ještě měsíc čas. Kdyby to tak nebylo, nechápu, proč se tedy píše od UKONČENÉHO 4 měsíce, proč by jednoduše nebylo napsáno OD 4 měsíce...

aknely
5. únor 2009

ahojki
papuellka...ja to taky tak chapu...od ukonceneho 4. mesice je podle me konec 4.teho a zacatek 5.teho...takze budu zacinat davat prikrmy zacatkem pateho...no +- 🙂

smardik
5. únor 2009

holky taky to chápu tak že od ukončeného měsíce je už vlastně začátek pátého 🙂 malý bude mít 4měsíce za 3týdny ale s příkrmy začínát ještě nemíním, kojím a jednou denně dostává UM když moje nestačí tak je to zbytečné a pokračovací mlíčko budu řešit s dr. zda už ho mám dát či ne

jabber
5. únor 2009

přesně tak - ukončený 4. měsíc znamená, že mimčo má 4 měsíce odžité (nebo jak to říct). tzn začátek pátého 😉
Když se narodí např 15.3, tak ukončený 4. měsíc je 15.7. 🙂

aknely
5. únor 2009

ahoj holky...
jabber...tak ja to asi chapu zas blbe...mala se narodila 12.11. a 4.mesice bude mit 12.3., to bude mit 4.mesice "odzite", jak pises...ale ja myslela, ze toho 12.3. jeji 4. mesic teprve zacina, takze koncit bude 4.mesic az 12.4., coz bude zacatek 5.mesice a konec 4.teho, nebo ne? ja uz jsem z toho fakt pako 😀 tak jak je to nebo co??

smardik...no, ja budu zacinat prave s prikrmama uz od toho 4.mesice, protoze uz nekojim, jsme na Nutrilonu...takze bych to pak chtela zavest...mrkvicka atd. 🙂 😀

jabber
5. únor 2009

aknely - 12.11. se narodila, takže ukončený 4. měsíc má 12.3. a začíná jí pátý měsíc 😉 12.4. jí pátý měsíc končí (bude ukončený) a začíná jí šestý, ten skončí 12.5. - malé bude půl roku 🙂

oho
5. únor 2009

aknely, vem si, že první rok (=12 měsíců) bude mít malá 12.11. podle toho, ja sis to myslela, by s takovou měla rok až o měsíc pozdějc. Asi to nevysvětluju moc dobře, že? 😅

mikulka
5. únor 2009

ukončený 4. měsíc je den, kdy má přesně 4 měsíce od porodu. 😉

lena0
31. pro 2012

No holky, já sem z vás úplně "chytrá" 😀 každá to píšete jinak, podle mě tam píšou to UKONČENÍ schválně a je to tím pádem první den, kdy má mimčo 5 měsíců? Moje malá má dnes 4měsíce,ale příkrm jí dám až přesně za měsíc, kdy ten 4tý bude mít za sebou a naskočí jí 5tý, ne? 😀 Ještě se chystám na konci ledna k dr, , asi se tedy poptám tam. Nechci tu mojí kočičku ochudit o mrkvičku 😀 ale logické mi příjde,že píší ukončený 4 měsíc právě proto , aby mimčo už ty 4 měsíce nemělo 😀 jinak by tam stálo od 4tého měsíce , ne??? Pomoooc :D

maladama
1. led 2013

@lena0 ukončené 4 měsíce rovná se 4 celé měsíce (tedy 4x30 dní)
4. měsíc jsou ukončené 3 měsíce a započatý 4. měsíc (tedy 3x30 dní + 1 den).

U dítěte narozeného 1.1.:
1.1. - 31.1. - 1. měsíc života
1.2. - 28.2. - ukončený 1. měsíc, započatý 2. měsíc života
1.3. - 31.3. - ukončený 2. měsíc, započatý 3. měsíc života
1.4. - 30.4. - ukončený 3. měsíc, započatý 4. měsíc života
1.5. - 31.5. - ukončený 4. měsíc, započatý 5. měsíc života

dává to větší smysl?

lena0
1. led 2013

Ano ano, naprosto 🙂

saril
28. kvě 2014

@cherub zajímavé 🙂 já dneska byla s mojí malou pediatra...a ptala se, jak je to s jídlem od čtvrtého měsíc.e..byla na prohlídce ve 4. měsíci. narozena 30.1. ale přesně měla 4 měsíce už 25.5. na dny, když jsem to počítala 🙂 nooo a on mi řek, že může cokoli kde je 4+ tedy od ukončeného 4 měsíce...což máme prý zítra...( no myslel asi 30.5.) ale to teprve ty čtyři začne...takže nevím jako... jsem z toho jelen 😀

mariii
31. kvě 2014

@saril Samozřejmě, že má doktor pravdu, malá má ukončený 4. měsíc. Vem si to na příkladu, že ji máš něco dávat po ukončeném prvním roce, taky ji to dáš hned po prvních narozeninách a ne až po druhých 🙂

saril
31. kvě 2014

@marii takže je to správně teda? 🙂 jako já se až divím... protože jsem si říkala... na to, že máme ještě čas..tak tu ovocnou přesnídávku celkem baští 🙂 a pokud jsme teda v termínu začaly ...tak tím líp 🙂 nechci jí nějak komplikovat metabolismus... 🙂

akorát já to chápala tak, že nemůže mít ukončeno něco, co sotva začala ne? 🙂 a 30.5. měla teprve 4 měsíce... který UKONČÍ až jí bude měsíců pět 🙂 ale je to fakt blbě uváděný všude...kdyby na ty láhve napsali od čtvrtého měsíce...nebo prostě 5, tak člověk ví 😀 ale takto ... se kdekdo dohaduje co je a není ukončeno 🙂

mariii
31. kvě 2014

@saril Představ si to opravdu na těch narozeninách, tam je to zcela evidentní. Kdy má člověk ukončený svůj první rok života? Když oslaví první narozeniny. Oslaví jeden rok a ten je tím ukončený. Takže když oslaví 4 měsíce, tak je tím taky ukončí a hned druhý den mu už běží dny z pátého měsíce jeho života.

saril
31. kvě 2014

@marii - tak jak to píšeš to fakt dává smysl 🙂 ale logika prostě nutí člověka říkat...jak ukončiš něco co sotva začalo? 🙂 ale ok...🙂 aspoň už jsem to pochopila jednou pro vždy :🙂 díky moc 🙂

sonik8721
26. led 2018

Ahoj ženy 😊
Omlouvám se, že jdu s jedním a tím samým dotazem 😂 ale pouze se chci ujistit, zda to chápu správně...
Malý se narodil 7.10.2017, tzn., že 7.2. mu budou 4 měsíce, což tedy znamená ukončený 4.měsíc a začátek 5.měsíce, že? 😊😀