Úložné prostory pro věci na miminko?

elishka562
9. únor 2015

Chtěla bych moc poprosit o vaše zkušenosti... Čekáme miminko, plánujeme, že bude spát v postýlce v ložnici a jedna postýlka pak bude v obýváku. Teď potřebuju vymyslet, jaké skříňky a komody pořídíme do těchto místností. Hlavní zásoba oblečení bude v šatně, ale myslím, že je potřeba, aby něco bylo po ruce, jak v obýváku na den, tak v ložnici na noc... ale nevím, co všechno to je (oblečky, plínky, ještě něco?) a tím pádem jak velké komody pořídit, na co to uzpůsobit, jaké všechno vybavení je do obýváku či ložnice pro mimčo potřeba, co tam mít...
Děkuju moc za rady a názory a zkušenosti 🙂 Pěkný večer 😉

heduska82
9. únor 2015

@elishka562 Tak já prvního měla na noc v ložnici, tam měl jen v kapsáři plínky, ubrousky a náhradní pyžamo. Jinak všechno ostatní bylo vedle v jeho pokoji. V zásadě jsme pro začátek koupili 3 komody v Ikea Malm a úplně to stačilo. My tedy neměli nic koupeno dopředu, postupně jsme kupovali co bylo třeba, jak rostl. A druhá postýlky byla dole v obýváku. U prvního jsem v obýváku přebalovák neměla, chodila jsem právě do pokoje, když přišel druhý, zřídila jsem si tam na skříňce přebalovací podložku, košík na plínky a ubrousky. Jinak jsem koupila i druhý teploměr a mazání na zadek, aby se to nemuselo tahat sem a tam. Ale jinak na věci pro miminko mi snad ty první měsíce stačily 2 šuplíky. 😉

milmic
9. únor 2015

@elishka562 My teda moc skříněk a šuplíčků nemáme, ale pro představu - v ložnici jsem měla postýlku (obvykle nevyužitou) a měla jsem k ruce náhradní plenečku, nějaký ten ubrousek a přebalovací podložku, abych nemusela v noci letěl umývat přes celý dům do koupelny, nějaké bambusové látkovky pod hlavičku (naši hodně blinkali) a nějaké to náhradní bodyčko, spacáček, zavinku - prostě to, v čem aktuálně děti spaly.
Prostě jsem měla po ruce co největší množství věcí, abych nemusela v noci vstávat z postele.

V obýváku mám hacku a na zemi deku a jeden přebalovací pult od Ikea s dvěma šuplíkama a dvěma poličkama. V tom mám všechno - látkové plenky na přebalování, bambusové plenky na pusinku, veškeré oblečení.... víc jsem toho nepotřebovala, dokud bylo dítko jedno. Ted jsou děti dvě a oblečení se mi pořád vejde do toho přebalovacího pultu i s látkovakama a mikiny + zimní kalhoty mám bokem. 🙂

maroussia
9. únor 2015

Na dcerku mi stačila jedna čtyřšuplíková Malm komoda z Ikea, v prvním šuplíku bylo aktuální oblečení, ve druhém oblečení větší velikosti, ve třetím osušky, povlečení, plenky pod hlavičku a v posledním zimní oblečení (narodila se v prosinci). Kosmetiku a plínky jsem měla v krabicích pod přebalovákem taky z Ikea... takhle zpětně nechápu, že jí to stačilo :D Syn to má podobně, ale v jednom šuplíku má látkovou výbavičku a v jednom miminčí kosmetiku (dokoupili jsme druhou komodu). Jinak dcerka měla oblečky, postýlku a přebalovák v ložnici, teď mají oba oblečky v obýváku, kde trávíme všechen čas. Jinak mi přijde nejlepší mít všechny věci na mimčo na jednom místě - v jedné skříňce, tam si vezmu,co je potřeba a přenesu si to k mimču (přebaluji na zemi, pult jsme zrušili).

svetlus_pepca
9. únor 2015

Já mám jednu postýlku v ložnici - na té mám kapsář s jednorázovou přebalovací podložkou, náhradní plenkou, teploměrem (a dnes ještě s lahvičkou s pitím); v postýlce přes noc ubrousky, mastičku na zadeček a náhradní pyžámko. Druhou postýlku máme v obýváku. Když byl Maxík úplně maličký, stačil malý box na náhradní plenky a ve stolku přes den ubrousky a mastička na prdelku. Dnes přibyl box na hračky. A pak mám čtyřšuplíkovou komodu z Ikea; na dělení používám látkové boxy (pořadače do šuplíků) také z Ikea. První šuplík - aktuálně používané oblečení; druhý šuplík - látkové plenky, náhradní balení ubrousků, papírové plenky; třetí šuplík - rozdělen na dvě části: osušky, žínky + nošené oblečení; čtvrtý šuplík - náhradí kosmetika, lahvička, která je až od roku a tak. Jinak odnošené oblečení mám normálně v naší šatní skříni. A používanou kosmetiku mám v krabičkách na komodě (mám otapetované a dětskou bordurou polepené dvě krabičky - jednu od bot, v té mám olejíček, hřebínek, vatové tyčinky, líh, borovou vodu, prostě vše, co po každém koupání potřebuji; a druhou kulatou od nějaké umělé výživy - v tom mám buničinné čtverečky na čištění očí). Přebalovací pult jsme vůbec neměli - napřed jsme měli přebalovací podložku na pultě v koupelně, ale když začal být "živější", začali jsme po koupání dávat přebalovačku na postel v ložnici. No, a pak ještě přibila malá skříňka v kuchyni - lahvičky, mističky, kaše, UM, přesnídávky, křupky, piškoty a tak, ale na to času dost 😉

polaks
9. únor 2015

V spálni som mala postielku, jednu komodu s prebaľovacím pultom,tam som mala všetky bodyčka,dupačky,veci k prebaľovaniu.Ostatné veci boli v našej skrini.ďalší prebaľovák som mala v kúpeľni s plienkami + kúpacie potreby. Inak som nemala v žiadnej inej miestnosti prebaľováky,ani iné komody. Až v jednom roku,keď sme deti sťahovali z našej spálne do izby sme kupovali nábytok pre deti.

lv
10. únor 2015

V ložnici komoru z ikea a na ni prebalovak. Políčka nad tím na odložení masticek, věci co chci mít po ruce. 1 komora stačila cca do 2let /bundy, tlusté věci zvlášť/.

bajana
10. únor 2015

pri mojom zmysle pre praktickost by som doporucovala nekupovat zbytocne vela nabytku a "vsetkeho" extra kvoli dietatu, teda pokial nemate nejaky velky dom...pre dieta staci jedna komoda, je jedno kde bude umiestnena, my ju mame v spalni.....veci na prebalovanie mam v malom umelohmotnom kosiku a prenesiem si ich tam, kde ju prebalujem...

jandy01
1. bře 2018

Malou jsme měli v ložnici a stačilo dokoupit v Ikei jednu komodu, podobně jak říkáte. Co se do ní nevešlo, tak jsme na obalove-materialy koupili různé boxy a krabice a to jsme měli buď pod naší postelí nebo na dně šatní skříně. Naštěstí máme velkou škříň, takže místa bylo dost a stačilo nám to