Umíte upéct malinkaté vánoční cukroví?

monika6e
6. lis 2009

Ahoj holky, jednak se chci zeptat, jestli máte nějaký tip na super dobré vánoční cukroví - z ořechů - máme jich mraky a nevím co s nimi.
A pak - sháním někoho v okolí Prahy nebo v Praze, kdo by mi napekl za slušnou cenu cca 1-2 kg malilinkatýho vánočního cukrovíčka. Páč jednak času málo a navíc na ty malinký kousky nemám nervy. Ale hrozně se mi to líbí, chutnají líp. Pokud to některá umíte - kloubouk dolů a jestli by některá z vás byla ochotná něco takového upéct, budu šťastná jako blecha?

yanna.o
6. lis 2009

dám ti pak recept na ořechovou bábovku a na vánoce na ořechy.. ale ne teď 😀 ale možná během víkendu to zmáknu 😀
budeš šťastná jako blecha? 😀 já vím, jak to mělo být, ale takhle si mi to tak líbilo víš 😀
jinak souhlas.. tyhle chutnají líp 😀

monika6e
autor
8. lis 2009

ahoj holky, tak koukám nic. Na to pečení nemůžu nikoho sehnat... tak kdyby přece jen... 🙂

marhulinka
8. lis 2009

Ahojky Moni,jestli můžu poradit,tak se jukni třeba na bazoš,tam určo někoho z Prahy,kdo peče seženeš 😉

monika6e
autor
8. lis 2009

ahoj marhul: zatím jsem dost pohořela, všichni pečou obyč. cukroví. Do toho malinkatýho se nikomu nechce :-/

marhulinka
8. lis 2009

Moni a jaké cukroví si představuješ? Takže bazoš a tak jsi zkoušela? Nojo s malým je to piplačka,ale určo se někdo ještě najde 😉 🙂

monika6e
autor
8. lis 2009

jo jo, zkoušela a nic :-/ Chtěla bych tak dvě kilča. A druhy na domluvě. Určitě něco málo lineckýho slepovanýho, třeba i minitrubičky... v podstatě je to jedno. Hlavně, aby bylo něco na stole. A jen pečený. S nepečeným se s Ančí popereme sami... Na ty pidi kousky jsem fakt dřevo, prostě mi to nejde a nejde...

marhulinka
8. lis 2009

Aha tak to je škoda....ale ještě to zkoušej dál...určo na někoho kápnete 😉 Ještě na mimibazárku hodně nabízejí pečení cukrovíčka,tam také nic??

monika6e
autor
8. lis 2009

aaaha, tak to jsem nezkoušela, dík za tip. Juknu tam. Před chvílí jsem ještě mluvila s babičkou, její sousedka peče bezvadně, ale do tak malýho množství se jí prý nebude asi chtít. Navíc by se to muselo posílat poštou. Zítra mi dá prý vědět, tak uvidím. Ale každopádně na to mrknu a zítra budu zase mailovat s prosíkem, kam se dá 🙂

marhulinka
8. lis 2009

Moni tak pořiď 😉 🙂 a na Vánoce si pošmákněte 🙂 😉

monika6e
autor
8. lis 2009

díky 🙂 tak koukám na to MMB a zatím taky nic, ale ještě nejsem u konce... 😎