Umíte vařit bez masoxu? Já ne!

knedlicek
6. čer 2008

Dávám ho skoro do všech polévek i omáček, bez něj prostě nejsem schopná dát jídlu dobrou chuť. Bohužel si uvědomuji, že to není nic zdravého ☹ Poraďte, jak uvařit bez něj, a přitom chutně...

kospeta
15. led 2010

Masox používám,ale stále častěji se ho snažím nahradit.Vývar dělám kosti,sůl,bobkový list,kuličky pepře,kuličky nového koření,někdy přidám kus cibule.Hodně přidávám libeček,je to takový přírodní masox 😉 !!Okoření taky česnek.A taky mám vegu nebo jsou i jiná polévková koření bez glutamanu.

dennysdor
1. led 2013

Vyhoďte kostičku,udělejte si vývar a přidejte koření,protože vaříte vy a ne Vitana (vitana vaří za vás)

ina89
22. led 2013

Masox nepoužívám vůbec. Vy co ho používáte, věřte ,že jde vařit i bez něj, jen si dejte tu práci s dochucením jídla a delším vařením ,stojí to za to.

tekinque
9. led 2014

já se teda přiznám, že ho dávám snažím se omezit množství a samozřejmě nedávám do všeho. Ale vím, že bych neměla, jí s náma i dcerka a i ona to pak musí chuderka sníst. :( a zase když bych jí dala do jiného kastrulku ptala by se proč má ona jiné a byla by zcéna budou jí tři. Kupuji ten vitana natura a někdy obyč jak jsou peníze, ale vařím ani ne tři roky, dřív jsem vubec max čaj a tak se zatím učím, je spouty věcí do čeho už ho nedávám do omáček jsem přišla na to, že když se trošku jakoby udělá víc cibulka pustí jak barvu tak spoutu výborné chuti, drcený kmín, sul a pepř je klasika, nejsem moc ny bylinky. ale snažím se dcerca vařit pestře jídla měnit, Jídelníček obsahuje všechno co by měl. Ale ted bujon nám to kazí. pokaždé se snažím to udělat bez toho. :( ale jak to zahustím už je to skoro bez chuti a to mě teda štve, mě to nechutná, muži také ne. :( a tak se to musí dochutit. zkusím koupit ten v dm až tam pojedu. 🙂 a musím se zlepšovat, ale omezuji a to a jídla jsou chutnější tak snad k tomu dojdu.

whitelilith
9. led 2014

Já s bujony vařím / ne přímo masox, ale kuřecí a hovězí silny bujon od Vitany. Je pravda, že 6kostiček mám tak na měsíc (vařím 5x týdně), používám ho do některý polívky a do kus-kusu. Jinam ne...