Umíte vařit v papiňáku? Vysvětlíte mi jak na to?

balsiger
18. bře 2007

ahoj holky...jsem sama ze sebe nestastna..mam super papinak a neumim snim zachazet ☹ .Abych pravdu rekla,hodne se ho bojim...dokazal by mi to nekdo takhle na dalku vysvetlit?dik simona

luckar
29. zář 2011

Papiňák je super, domů si ho chceme pořídit, ale většina mi přijde děsně "fórová". U mamky jsme zvyklá na takovou tu starou klasiku a v pohodě. Guláš, rajská a celkově omáčky jsou z něj vynikající... Podobně jako papiňák miluju parní hrnec na přílohy 😀.

luckar
29. zář 2011

Vítám jakýkoliv tip na dobrý papiňák 🙂.

cuddle
30. zář 2011

@kristi jojo mam, uz jsem na nem delala kvetak, brokolici takovou tu naparovaci zeleninku jen na 1-2 minutky a pak sup do mrazaku na zimu, fakt rychlovka, radeji dat mene a zkontrolovat, aby to nebylo blato, fakt to jde sup rup

cuddle
30. zář 2011

@luckar chvalim ten co mam - jiny nemuzu srovnavat a vybirala jsem dle parametru bezpecnosti

http://www.tefal-clipso.cz/

luckar
30. zář 2011

@cuddle díky, zatím jsem taky koukala v obchodě na Tefal, ale často někde prodávají takové, že bych fakt měla strach, že bouchne 😅

zuzkkkaaa
30. zář 2011

holky ten TEFAL je super, využíváte i ten pařáček na zeleninu?? Já ho právě kvůli tomu chci kupovat. 😵 😵
Zatím mám od tescomy a je taky sice fajn, ale tento myslím bude lepší. 😅

Jen čekám na vhodnou akcičku, nemáte někdo tipa, kde se dá sehnat levnějc 😉

zuzkkkaaa
30. zář 2011

@andreasek82 Jasan pošli ho dál, jestli nevyužiješ, myslím, že ho klidně prodáš i v téhle diskuzi , tady už je uričtě dost holek nalomených 😀 😀

berenika39
30. zář 2011

a ví někdo, proč se ta poklice nemá dávat do myčky? já jí tam dávám 😕

ludva
30. zář 2011

Měla jsem před lety pěkný papiňák, ale bouchl mi, takže na pár let jsem papiňák zavrhovala.
No a teď jsem zakoupila takový obyč hrnec no name v Globusu na zkoušku a jsem moc spokojená.
Myslím, že těch 7 stovek za hrnec se mi už dávno vrátilo :D
Opravdu ušetří spoustu času, který můžu strávit jinak. Nehledě na to, že se v něm perfektně převáží jídlo třeba na chalupu :D A masíčko měkkoučký....

ludva
30. zář 2011

@berenika39 já taky :D

berenika39
30. zář 2011

no mě napadlo jedině to, aby se z toho něco nevyklepalo...ale ten velký ventil vyndám a malý je tam natvrdo, tak nevím...ale v ruce se ty zákoutí 😝 nikdy neumejou tak jako v myčce, pokud pominu to, že mě to neba.

cuddle
30. zář 2011

@zuzkkkaaa nasla jsem ho tady, asi momentalne nejlepsi cena

http://www.eva.cz/zbozi/DOP06051/tlakovy-hrnec-...

samo plus doprava nevim jak to maji, ale v obchodech je porad pred 5 tis

cuddle
30. zář 2011

@berenika39 tak ja tam poklici po pravde nedavam, ta vetsinou neni spinava, jen orosena a to oplachnu pod vodou hned , vzdy oddelam minutkovnik ktery tefal ma, nevim proc by to tam nemohlo, v papirech bylo ze to do mycky muze, plast je urco odolny dost a te gume to urcite taky nevadi...

zuzkkkaaa
1. říj 2011

holky podle mě ta poklice nemůže dávat do myčky aby se třeba neucpaly ty ventily, to mě napadlo jako první no a možná i kvůli tomu těsnění těžko říct 😅 . Kažodpádně taky tu pokličku mám jen orosenou, takže ji umývám v ruce 😉
@cuddle díky, to je docela dobrá cena

rozzaarka
14. srp 2013

Dovoluji si obnovit diskuzi🙂 mate osvedcene recepty? Dneska jsem delala vepro knedlo zelo a jelikoz v troube to do mekoucka trva silene dlouho, hodila jsme to do papinaku🙂 tak vyborne mekoucke maso a uzasnou stavu jsem nemela z trouby nikdy. Predtim jsem v nem udelal polivku, takze u nas papinacek jede🙂

berenika39
14. srp 2013

@rozzaarka ahoj, amůžu se zeptat, pak jsi to maso dopekla v torubě? aby mělo barvu, nebo jak v tom papiňáku?

rozzaarka
14. srp 2013

@berenika39 vubec jsme ho nedopekala, byla jsem rada, ze jsem ho prenesla z papinaku na talir jen na dva kusy🙂 uplne se rozpadalo🙂 taky jsem predtim premyslela, ze ho dopecu, ale v zaveru mi to prislo zbytecne. takze sice nebylo pecene, ale dusene, ale muz malem sezral i ten papinak. fakt jsem fakt dobry vkz dlouho nejedla. ja miluju knedliky nasakly stavou a v troube se mi takova nikdy neudelala. jsem fakt nadsena🙂
a jinak klasika - na platky, osolit, opatlala jsem to cesnekem ze vsech stran, na dno papinaku 2 stredni cibule na kousky a sadlo, na to jsem nahazela ty osolene a ocesnekovane platky (cca 900g), lehce pokminovala a pak tam nalila na stavu 250-300 ml osolene vody na stavu. nechala jsem to nez se to zacne varit, dala minutku na 10 min, pak jsem jukla dovnitr a byla v soku, jak uz je ta stava dobra - delala jsem to poprve, tak jsem chtela juknout, jestli je potreba to otocit, polit nebo tak, ale bylo to v poho a pak jsem to zavrela jeste na 20 minut a bylo to naprosto famozni. mozna by 15 stacilo🙂 fakt jsme se zamilovala do papinaku jeste vic, predtim jsem delala spis vyvary a maso v mrkvi, ted toho budu zkouset podstatne vic🙂

berenika39
14. srp 2013

@rozzaarka moc děkuju, to zní dobře. já pořád mám pocit, že v tom musí být hodně vody, ale když píšeš, že 300ml, tak to maso nebylo určitě potopené? se ptám jak jouda, ale já v tom dělám jen osvědčený věci, ale tohle bych právě chtěla zkusit.
ta voda byl třeba do poloviny toho masa, nebo víc? úplně mám na to chut.

rozzaarka
14. srp 2013

@berenika39 prosim te v pohode, ja jsem taky papinakovy "jouda". proste me to napadlo, tak jsem to zkusila🙂 ono tech 300 ml to maso potopi tak z pulky, ale ten zbytek se mi skoro cely pak potopil tim, jak pustilo stavicku a malicko se zmensilo🙂 je proste duseny a ne peceny, ale nikomu to ani v nejmensim nevadilo🙂
hlavne v papinaku je myslim minimum na pouziti 200 nebo 250 ml🙂 neco takovyho se mihlo v navodu🙂 a co v papinaku varis? ja tam dneska hodila i cibulacku🙂

berenika39
14. srp 2013

@rozzaarka 🙂
my klidně máme raději měkké stavnaté dušené než to přesušené z trouby. určitě to zkusím.
v papináku zásadně vylítané ptáčky, guláš, maso na rajskou, vývar, vařené uzené k brkaši, hovězí plátky na česneku, kuře na paprice, falešnou svíčkovou (z jakéhokoliv masa s kýblem kořenové zleniny a kořením na svíčkovou), vlastně vesměs maso🙂))). já to moc nejím, ale kluci jsou všichni masoví, takže tak🙂)

rozzaarka
14. srp 2013

@berenika39 ja ted jak jsem tehotna, tak na maso taky nemam vubec chut, ale tohohle jsme si kousek i dala🙂 je fakt, ze na to maso to bude nejlepsi🙂 a kure na paprice... hmm, taky tam mam pripraveny stehna, tak to asi zkusim taky🙂 to bude velika rychlovka🙂

berenika39
14. srp 2013

@rozzaarka jj, kuře se rozpadá.
akorát v tom neummím dělat věci, kde je víc potravin, myslím třeba rizoto - nejdřív maso, pak přidat rýži? kdy? na jak dlouho? nebo třeba na houbách - musí se to přerušit to vaření, otevrřít, přidat houby? zatím jsem to nezkoušela.

rozzaarka
14. srp 2013

@berenika39 jooo, tak to nevim. nasla jsem na ulozto jednu prehistorickou kucharku, tam urcite neco na houbach bylo - tlakovy hrnec v moderni kuchyni🙂 tak si to zkus stahnout🙂 sice je faaaaaakt moc stara, ale mozna o to lepsi ty recepty budou🙂

berenika39
14. srp 2013

@rozzaarka dík! to neva, že je stará, naopak, některý věci s věkem získávají na zajímavosti. jdu na to.

klara.t
25. kvě 2014

jsem na první stránce, nedočetla jsem to ještě, ale už 3 z vás tady píšou o podtlaku v papiňáku 😀 snad přetlak ne? to by jinak vzduch nasával dovnitř a ne vypouštěl páru ven 😀 😀 no rozesmálo mě to...ale já jsem chemik, tak to asi moc řeším 🙂

baracold123
21. zář 2014

Ahoj, já ze začátku taky nemohla přijít papiňáku na chuť, byl to takový velký hrnec, špatně se umýval, a popravdě, bála jsem se v něm vařit. Aby mi náhodou nevybouchl 🙂
Pak mi, ale kamarádka tak nějak domluvila, ať neblbnu, že si tím ušetřím spoustu času a hlavně chuť bude o něčem jiném.
Tak jsem začala přes polévku až po zmiňovaný guláš. A dneska si jen klepu na čelo, jak jsem mohla být tak hloupá.
Hezký článek proč a jak vařit: https://www.dommo.cz/Magazin/Clanky/Proc-a-jak-...
podle mně opravdu hezky napsané

1slunecnice
24. zář 2014

Já si taky nemůžu papiňák vynachválit, maso je křehké a hlavně rychlé, což je po návratu z práce parádní 🙂 Poprvé jsem se k němu plížila taky opatrně, sundala ho z plotýnky a radši ještě čekala s otevřením, až v něm přestane bublat, ale zatím dobrý 🙂

sweet76
16. únor 2016

Dobrý den dámy, nemáte některá z Vás zkušenosti s tímto papiňákem?Orion Prof? Nemůžu přijít na to aby mi vyskočil pojistný ventil. Máme sklokeramiku, dle návodu naplním do dvou třetin, přiklopil jsem poklici, začal vařit na "7" po zjištění úniku páry jsem to ztlumil na "1" (dle návodu paní prodavačky) a stejně k vystřelení pojistného ventilu nedošlo, mám kvůli tomu doma trable, manželka nazlobená atd :(
Poradíte mi některá?