Úvěr mi poskytnout jen pokud se vezmeme

matynela
25. srp 2010

zdravím Vás holky, chtěla bych se zeptat, jak je to s tím stavební spořením, bydlíme něco přes rok s partnerem spolu, je to jeho byt, je v jeho os. vlastnictví, má tam trvalé bydliště, já mám trvalé bydliště ještě u rodičů. Oba máme stavební spoření,rozhodli jsme se, že uděláme rekonstrukci kuchyně a nového jádra,(použili bychomo Moje stavebko na to) ptz je v plánu i mimi. Už jsme měli všechny papíry skoro podepsaný všechno smluvené, ale volala nam paní obchodačka ze stavebního spoření, že bohužel mi úvěr neposkytnou, že nejsme manželé. Takže já, pokud se nevdám, s mojím stavebkem nemůžu nic? Tam kde bych to chtěla mít pěkný a zařízený není možnost stavebko použít. Přítel má sice naspořeno i víc, ale nechce ho použít. Tak nevím co dělat.. 😒 Snad mi někdo poradíte. P. S. o svatbě zatím nebyla u nás vůbec řeč.

berenika39
25. srp 2010

ahoj, no zrovna mi končí koncem roku stavebko, budu si brát úvěr, vdaná nejsem, ted jsem se byla na to ptát, mám přesně rozpis, kolik ještě doplatit, kolik mi dají úvěr, kolik a jak dlouho budu splácet, probarali to se mnou podrobně a o nějakých vdavkách ani slovo!!!! co je komu do toho? 😀 😀 😀 . jinak už jsem jednou stavebko doplatila asi před deseti lety, vzala si úvěr, splatila, a taky nevdaná...nemyslím že by to byl problém.
možná při nějakých extr.vysokých částkách? nejjednodušší je tam zavolat a zeptat se.

zanet2009
25. srp 2010

a nestačilo by jenom nějaké prohlášení Tvého přítele, že s tím souhlasí, že se v jeho bytě bude rekonstruovat? podle mě svatba kvůli úvěru je blbost....

beruska2x
25. srp 2010

taky mi to prijde jako pitomost, bracha si bral uver taky, zenaty neni a dlouho nebude 😉 .. mozna by jim stacilo kdybys tam mela trvale bydliste?

blanka.k
25. srp 2010

Mě to přijde logické, byt není tvůj, je "cizí", ty si na něj chceš brát úvěr, na který se většinou ručí nemovitsotí, kterou kupuješ, rekonstruuješ, atd...a ta tvoje není. Takže když přestaneš splácet, banka nebo jiná instituce, která ti půjčila, byt zabaví, prodá a má peníze zpět.... jenže, když byt je přítele, tak by těžko šlo, když ty přestaneš splácet, ona mu ho těžko vezme "jen tak", takže mě přijde úplně logické, že ti banka na cizí byt nepůjčí. To bych si mohla půjčit X milionů na barák rodičů a pak přestat splácet a jim by barák propadl a já bychbylůa za vodou, to by byla "sranda" 😅 Takže bych zašla do banky, jak to písemně ošetřit, nebo přímo za nejěkým právníkem, určitě existuje nějaký druh smlouvy na to. Manžel si staky bral hypotéku na byt, který nebyl jen jeho, ale náš napůl, a nebyli jsme ještě manželé, jen se nějak ošéfovala vbance to, že souhlasím, že když on přestane splácet, tak zabaví i moji půlku 😅

evena
26. srp 2010

ahoj, byla sem ve stejné situaci jako ty, nejsem vdaná, je to tak jak říká žanet2009 ... můj musel podepsat jakýsi papír "že schvaluje že mu chceš zrekonstruovat byt", zní to divně ale je to tak 😀 nevím jestli u vás může být problém i v tom trv. bydlišti, ale já si spíš myslím že ne 😉

sonka.77
26. srp 2010

Maty, my si s partnerem brali stavební úvěr na společný nákup bytu před třemi lety a to, že nejsme manželé bylo naopak výhodou. Myslím, že spořitelnu by nemělo zajímat čí byt rekonstruuješ, pokud máš ručitele nebo zastavíš nemovitost podle jejich podmínek (což může být jakákoliv nemovitost, ne jen tvoje). Příjde mi, že paní obchoďačka je trochu mimo.

Jinak Maty, ještě si neodpustím poznámku, když je byt partnerův, tak proč si ho nerekonstruuje za vlastní peníze? Budete mít o investování tvých peněz nějakou smlouvu? Protože kdyby se nedejbože něco stalo, tak nebudeš mít byt ani peníze.

gazel
26. srp 2010

my jsme úvěr ze stavebka řešili nedávno. jedná se o rekonstrukci části rodinného domku, který má na sebe psaný máma, ale my zde máme svoje patro. Máma musela podepsat prohlášení že souhlasí s tím, aby úvěr byl použit na rekonstrukci jejího domu.

sapfo
3. bře 2012

Ahoj, mám podobný problém, chceme si vzít úvěr ze stavebka a jsem těhotná, půjdu na MD a RD. Bude stavební spořitelna tohle nějak řešit? Mohla by to být překážka k získání úvěru?

michaelabrazdilova
18. črc 2013

Ahoj, my si chceme vzít zase úvěr na auto (http://www.nejlepsi-autopujcka.cz/cs/uvod), ale zatím nám nic nevyhovuje. Myslíte si, že úvěr ze stavebního spoření je určen primárně k financování bydlení?

iwuskak7
18. črc 2013

Taky jsme to takhle udělali,ale měli jsme fiktivní nájemní smlouvu,že si to tam chci přestavět a dali mi to 🙂