V Číne prodávali závadné kojenecké mléko

karot
17. zář 2008

Holky,
před chvílí jsem viděla polední zprávy a běhá mi z toho mráz po zádech.Jakási čínská mlékárna naředila při výrobě koj.mléko vodou a aby to zamaskovala,přidala tam nějaké chemikálie,které se používají na výrobu platů. 🤐
Onemocnělo(pouze v Číně..........o další zemích,kam se vyváželo,se to ještě neví) 6000 dětí (selhání ledvin) a z toho 3 umřely. ☹
Jsem ráda,že bydlím v Čechách. 😝

berynka
17. zář 2008

Ahoj, manžel mi to teď taky vyprávěl ☹ . Je to strašný! Napadá mě ale, jestli to byla náhoda... zvlášť v té Číně 😒 .

titkovamiriam
17. zář 2008

brat bol v r.1981 otraveny sunarom-bol v nom strojovy olej!!!! ☹

zuzana76
17. zář 2008

ja som to tiez pocula, ale uz vcera, a rozmyslala som nad tym, ze ktovie kam vyvazaju to mlieko, ved v sucasnosti aj v normalnych obchodoch je azdy druhy vyrobok made in china

mywiel
17. zář 2008

Preto treba kojit ked sa da. 😉

pd900bo
17. zář 2008

titkovamiriam otraveny?on umrel? 😨

kometka5
17. zář 2008

Mywiel, jsou i maminky, který nemůžou... ☹

titková, já jsem taky v r. 81 byla na sunaru...tak doufám, že jsem v poho... 🙂

mywiel
17. zář 2008
karot
autor
17. zář 2008

mywiel,..............což o to,ale třeba děti v kojeňáku kojnou nemají(když pomenu děti,jejihž maminky prostě kojit nemůžou 😔 ),takže ty jsou závyslé na UM.Já teda dávám od začátku Nutroš.Bych si neriskla žádné neznámé značky. 🙄

titkovamiriam
17. zář 2008

nie-prezil- ale niekedy si povie ze asi mal lebo od mala je alergik na vsetko mozne v 12 mu operovali zlcnikove kamene a dnes ked ma 27 je z neho tazky diabetik ☹ a ako to za totality bolo vsetko sa ututlalo a tie chore deti trpia dodnes! 😠 -v case ked bol v nemocke len z blavy a oklia tam bolo 12 deti

pd900bo
17. zář 2008

fuha to je drsne .. no jasne ze sa za komousou vsetko ututlalo..

a Sunar to teda bola znama znacka, ja myslim ze ani znacka nie je 100% zaruka 😝

kometka5
17. zář 2008

Mywiel, moc jsem tam nehledala, ale myslím, že je to hodně o penězích. když malá pila jen mlíko, tak jsme měli taky krabici na týden, takže docela fin. zátěž.

Karot, taky jedině Nutroš...malá si sama řekla, jiný nechce a zvrací.

ale je fakt, že je to trochu od tématu. je to hrozný, na druhou stranu mi to tolik nepřekvapuje...chtějí ušetřiv všude, nejenom v Číně a nejenom v potravinářském průmyslu. ☹

kometka5
17. zář 2008

titkovamiriam, je fakt, že já jsem kromě potrvin taky těžký alergik až astmatik... ☹

marse
17. zář 2008

ved jasne cinankovia ti by aj do chleba pridali chcemikaliu. len skoda ze si to odnasaju tie deti 😔

ivka2812
17. zář 2008

tiež som pozerala správy a je to hrozné
som rada že kojím 🙂

tilly
17. zář 2008

ja som bola v 82 na sunare 😀
nie som nejaká nadšenkyňa kojenia (aj keď som kojila 1,5 roka 😀 ), ale asi len pri kojení je istota, že dieťa neotrávim, teda, iba že by niekto otrávil aj mňa...

je to strašné, chudiatka deti... a teda chudiatka rodičia 😔

k.a.t.k.a.
17. zář 2008

ja som bola v ´82 už na kravskom 😀

ale detí ako i rodičov je mi lúto 😔

titkovamiriam
17. zář 2008

je to strasne,ved aj kopec veci co kontroluje soi-ka a je zlych alebo nebezpecnych je prave z ciny ☹

mywiel
17. zář 2008

Kometka je to mozno o penezich, aj ked tu tie bio mlieka sa daju kupit len v lekarni a nie su drahsie ako ine znackove, navysu su aj pre alergicke deti napr. na kravske mlieko. To je tak kde sa chce velmi usetrit a kupovat lacno tak to odnesie kvalita nemyslis? Preto veci z Ciny su sice lacne, ale kvalita onicom.

erikasadek
17. zář 2008

najhorsie na tom, je ze cinaky vela nekoja , takze primysel s mliekom prekvita, a tento patril k lacnejsim, hroza.... 😖