V co věříte? V boha, posmrtný život, reinkarnaci?

alzaxxx
8. srp 2012

Tohle téma mě vždy moc zajímalo....koho také a nebo s tím má nějaké zkušenosti...podělte se snámi...vím je to zajímavý ,ale je to život!!! 🙂

mifinka
8. srp 2012

@ivigirl může mě říct jak jako duši?

mifinka
8. srp 2012

@alzaxxx díky za založení 😀

alzaxxx
autor
8. srp 2012

@mifinka jj v pohodě...snad to tak může být....😀 nic valím do vany....diskutujte...zachvíli jsem zpátky 🙂

ivigirl
8. srp 2012

@mifinka to asi ne, někteří lidi cítí přítomnost "někoho" v blízkosti, cítí klid. Někdo dlouhá leta, někdo jen chvilku po smrti zemřelém, ono záleží, jak dotyčný odešel, jak se vyrovnává s tím. Určitě si viděla filmy město andělů a duch.

mifinka
8. srp 2012

@ivigirl tak to viděla, ale tohle mi přijde oboje jako hodně velká pohádka.. Hele třeba pro mě je to hodně živé, já obodbí mamčiny smrti (bylo mi 16) naprosto vytěsnila z hlavy, ale ted tatkovu smrt (byl to rok v červenci), pořád nějak "řeším". Jaho přítomnost jsme pocítila snad jen jednou. vysloveně jsem cítila jak mi dla pusu, jako vždycky když jsme od něj odcházela. Ale fakt jsem ho cítila, naprosto přesně.. a jednou, a to bylo poprvé a naposled co se mi o něm zdálo, se mi zdálo že sedím v autě a říkám mu"tati, bude to kluk, tak pojd, pojed s námi" a on mi řekl "já vím že to bude kluk, ale s váma nemůžu jet, už na to nemám sílu..." pak mě probudily slzy, ty mě často ze spaní budily po mamčiné smrti, to si pamatuju..

mifinka
8. srp 2012

@ivigirl víš a říkám si že kdyby mě viděl jak se trápím tak mi přece o sobě dá nějak "jasně" vědět. Jasný, nečekám dopis ve schránce.. ale prostě něco konkrétního..

mifinka
8. srp 2012

I když, ted jsem si vzpomněla, ale to mě šla až husina po těle.. tak 3 dny zpět, sedím s klukama v obyváku a ten větší se zadíval do dveří, jako by tam někdo byl. A jako celkem dlouho.. a měl takové hvězdičky v očích. Tak jsem se otočila, páč jsme myslela že neslyším manžu že došel dom a on tam nikdo nebyl.. tak to mi fakt stály chlupy i tam.. no.. na uších 😀

ivigirl
8. srp 2012

@mifinka to si přišla o rodiče brzy, jsi mladoučká (oproti mě) mě umřel táta, když mi bylo 10 let vše si pamatuju, i jak odjížděl ten večer na kole, naposledy...

mifinka
8. srp 2012

ale co mi třeba přijde divné.. jedna kočka udsud, a věřím že se brzy ukáže 😀 mi napsala že budu mít 3 děti a to 3 bude mít tatkovu duši.. tak jsem se jí zeptala, kde je mamčina duše? V kterém z mých dětí ? (jiné v rodině nemáme, ač jsme 3 sourozenci a já nejmladší) a ona mi napsala že její duše se nevrátí.. proč? proč by jedna měla tu privilegii se vrátit a durhá ne?

mifinka
8. srp 2012

@ivigirl ano, mamka měla ted v březnu 10 let. Já ti taky řeknu naprosto přesně cokoliv do dne kdy umřela. ale pak nevím nic.. minimálně takové 4 měsíce mám okno.. i pohřeb mám jako v mlze, a to jsme žádné oblbováky neměla..

mifinka
8. srp 2012

tak a páč padla moje hodinka a mám večerku tak mizím spát. třeba mi někdo na moje otázky odpoví 🙂

ivigirl
8. srp 2012

@mifinka jsou duše, který se vrátí 10x, pak už jsou prostě mimo. Třeba teď Alex může být můj taťka, nebo jeho mamka-babička. Tady v Písku je jedna pani a ta ti poví toho spousty. Např. kamarádka je kartářka, tak k ní šla, ona je už dvakrát rozvedená, potřetí jí to taky nevyšlo a nakonec si našla chlapa, tedy on jí a jsou super, ale několikrát se rozešli kvůli jeho ex, ta vědma jjí řekla, že s Pepíkem je už po šestý a buď se dají dohromady a zůstanou už pořád spolu, nebo ne, ale že už po smrti se už nikdy nesejdou. Prostě v žádný kombinaci ne. Já bych k ní chtěla jít taky, bere si 500Kč, ale mám strach co mi řekne a zároveň jsem zvědavá.

ivigirl
8. srp 2012

@mifinka tu kočku jak ti předpověděla sem pozvem, to si s ní ráda budu písat taky 😉
Dobrou

skorepka
9. srp 2012

joo sem si vzpomnela.. letos manzovi umrel deda co zil v baraku jeho rodicu. A tchani vypraveli, jak tam bylo chladno (po smrti vetrali celej dum), jak po letech co nefungovala nejaka hracka najednou zacla fungovat, myslim ze ji MIra dostal jako malinkej, byli v ni nove baterky ale proste nesla.. az po dedovo smrti se sama zapinala. Taky nekde nasla nejaka cisla - ted nevim na cem. a bylo toho vic, uz si to radsi nepamatuju.. Trvalo to nakej mesic a uz je klid.
@mifinka
@alzaxxx

skorepka
9. srp 2012

@ivigirl moje kolegyne k nejake chodila.. jednou a to se meli hooodne dobre, ji rekla ze to skonci a budou ve velke financni tisni a ohrozeno bude i manzelstvi. Kolegyne se smala, ale asi za pul roku to prislo. Ani nevim jestli spolu nakonec zustali, protoze jsem odesla.. ale co ona rikala o predpovedi a po par mesicich jak se maji... no snad radsi nevedet. Ikdyz cervik zvedavosti hloda 😀

tera87
9. srp 2012

Ahojky tak se taky přidávám 🙂

tak jen vám sem vypíšu moje příběhy 🙂

Strejda slavil narozeniny 40. sešla se u nich celá rodina jak naše tak jeho manželky. Bydlí v domě který dostala jeho žena (teta) od babičky.Mají doma krásný dřevěný hodiny o které se staral pravidelně její dědeček a když umřel tak se hodiny zastavily...a už je nikdy nikdo nerozchodil.V den té oslavy večer ty hodiny začli bimbat ...nahlas a nešli zastavit.Museli jsme je odnést do jiné místnosti a hodit přes ně deku.Takhle zvonily asi dvě hodiny. A můžu říct že byly vystrašený i dospělí né jen my děti (mě bylo tenkrát 12 možná mín) myslíme si že tam přišel bud ten dědeček a nebo náš děda Ruda který umřel když byl strejda na vojně a mojemu tatkovi bylo 16 let.

A tohle se stalo mojí mamče...6.5.2009 mi zemřela moje babička kterou jsem milovala byl to nejhodnější člověk co znám.Bohužel už ani nestihla mojí svatbu kterou jsem měla 26.6.2009. Já ani moje mamča se z toho nemůžeme do ted vzpamatovat a myslíme na ní každý den.mamče se i nervama zhroutil organismus naštěstí už je v pořádku ale pořád má ještě nějaké problémy. Pro nás byl rok 2009 naprostou katastrofou babička se po výměně kloubů vrátila s rakovinou a do měsíce byla pryč já se o ní starala a byla u toho jak nařiká a prosí že ještě nechce umřít a mopje mamča zrovna taky na psychiku to bylo šílený ☹( můj tatka měl dva infarkty ( bylo mu 45 let) naštěstí je to v pořádku i když teda taky hrůza manžel ho vez do nemocnice a pani doktorka ho poslala domu s práškama na nervy!!! No bylo toho mnohem víc....ale ted přímo k věci mamča má polipy v nose takže jí čekala už třetí operace...vždycky jí po narkoze bylo strašlivě zle ale strašlivě , zvracela a nebyla ničeho schopná a před operací měla hrozný nervy.
Asi týden před operací umřela teta (babičky sestra taky na rakovinu a dokonce ležele na stejném oddělení, pokoji i posteli co babička-její sestra) ...mamča nastoupila do nemocnice s naprostým klidem ...šla první na řadu ..dovezli jí na pokoj a ona najednou kouká a bliká jí světlo jako když zvoníte na sestru.Tak si řikala že je asii oblblá po narkoze...ale najednou cejtila jako kdyby jí někdo držel za ruku...podívala se myslela že má na nní tu svojí ale kouká a tam babička s tetou jen takovej ovál a v ěm jejich oblčeje jak je mají u sebe a jsou spokojené...pak zmizeli...nikdy v životě mamče nebylo takhle dobře že tohle nikdy nezažila...všechny stresy byly pryč...prostě jí bylo nádherně.Doktor nevěřil svým očim když mamča byla jako když jí žádnou narkozu nedali a nechápal.byla v klidu usměvavá 🙂 nechce o tom moc mluvit řekla to jen mě a tatkovi....nechce aby si nikdo myslel že je blázen ale d ted na ten pocit vzpomíná 🙂

já mm hodně živé a předpovýdavé sny...babička zamnou do nich chodí a vždycky mi dá pusu 🙂 a já věřim že je někde kde jí e moc dobře už se netrápí a věřim i v to že je tady semnou (bydlím v domě po ní) 🙂

skotskaa
9. srp 2012

@mifinka Možná vrátit se na Zemi nevnímá každá duše jako privilegium. Možná je nekonečně možností a míst, kam může duše jít. Pokud se bavíme o tom, že duše existuje, pak je jasný, že může žít i bez těla, tzn. že neni nutný jít zase k nám. Asi tak bych to viděla 🙂

katka82
9. srp 2012

Ahojky 🙂
čistě náhodou jsem narazila na toto zajímavé téma 🙂 tak taky malinko přispěju 😉
já osobně rozhodně věřím na život po životě 😉 něco pak prostě určitě je ale těžko říci co,duše je vlastně energie a když člověk zemře tak ta energie přeci jen tak nezmizí 😉 určitě se přesune jinam 🙂
myslím že je jak se tak říká "něco mezi nebem a zemí" 😉 koneckonců se s tím člověk každou chvilku setkává-klinická smrt,noční návštěva dávno (či nedávno) zemřelého příbuzného apod.
my bydlíme v domě manželových rodičů 🙂 tchána jsem ani nestačila poznat bo zemřel asi měsíc než jsme se s manželem dali do hromady 😉 a pak tu ještě s nimi dříve žil tchánův otec a občas mám pocit že nás jeden či druhý chodí "navštěvovat" zrovna před 2 dny jsem seděla večer u TV a najednou jsem měla pocit že jde někdo po schodech a pak jak zavrzala dřevěná podlaha v obýváku a když jsem se koukla tak samo nikde nikdo 😕to už se mi stalo několikrát 🙂 a i děti se sem tam zadívají úplně mimo jako by někoho pozorovali 😉 někde jsem četla že malé děti vidí duše a že si i pamatují na místo kde byli než přišli na svět,ale postupem času jak se učí žít zde na zemi na to zapomenou 😉
jedné mé bývalé kolegini se v 17-ti letech neštěstnou náhodou zastřelil syn 😔 a hodně jsme se spolu bavili o tomto tématu i o návštěvách duší na zemi 🙂 a povídala mi že žádná vracející se duše není zlá a nechce ublížit(viz hororové filmy a tak 😉 )a že se jich nemáme bát 😉 kolikrát se nám stalo že jsme si takle povídali a najednou se třeba ozvala rána nebo něco spadlo a ona povídá hele někdo tady je s námi 😉
teda normálně mam teď husí kůži 😝 😉 radiji půjdu pověsit ven prádlo a zabejvat se něčím zcela pozemským 😉 😀

skorepka
9. srp 2012

@skotskaa jj taky si myslim ze muze dal zit jinde, stejne jako neverim ze Zem je jedina planeta kde je zivot
@katka82 noo covece, stat se mi ze vrzou podlahy - u nasich v baraku jsou jeste puvodni a tka yvrzou, stejne jako poznas ze nekdo jde - i kdo, tak ze treba jen drevo pracuje. No slyset ze nekdo jde.. tak se pokakam strachy. Verim ze by mi asi neublizili, ale hrozne se bojim

katka82
9. srp 2012

@skorepka no však jsem taky měla nahnáno a hned jsem všade rozsvítila 😝 😀

mifinka
9. srp 2012

@skotskaa dobře ale podle čeho se to dělí? to si jako duše řekne, tak, ted bych se znovu mohla narodit a šup ? nevím no..
@katka82 to že děti běžně vidí duše jsem slyšela taky, ale že kolem 3 roku to prý mizí.. no já nevím. často jsem se Vojty ptala jestli dědu někde vidí, ale nemám ten pocit.. pamatuje si ho i ted, často mu ukazuju fotky a pouštím video, myslím si, že kdyby ho viděl, že by mi řekl.. ☹
My máme starej barák, v kterým bydlí mamčino matka. Já tam teda 10 let, co mamka odešla nebyla.. ale vždycky mi to tam nahánělo husinu.. jako bych čekala kdy na mě kdo vyskočí, z půdy jsme měla respekt ještě v těch 16 ti , to samé se sklepem. A tamnější hřbitov? nádhera.. horby ještě ze 17 století.. možná i starší. Ráda jsme tam chodila.
Já odmala milovala "tajemné" příbehy, byly v různých časopisech, takové příběhy co psali lidi co se jim staly.. Bohužel mě se nikdy nic nepoštěstilo...? snad?
Ale mám tetu, a ta říkala, když jí umřel tatka, že ještě dobré 2-3 roky po jeho smrti ho jasně cítila, že byl s ní v místnosti, povídala mu..

tera87
9. srp 2012

kamarádky sestřenice má dvě malé holčičky a ta jedna si pořád s něčim povídala ...a že prý s dědou! tak už to tý její mamince nedalo protože toho dědu nikdy ta holčička nepoznala a tak jí ukiázala fotky a at jí řekne jestli tam je a ona na něj ukázala.

mifinka
9. srp 2012

@tera87 vidíš, a tady si to odporuje, duše by přece neměla mít podobu těla .. si mylsím já. . Jasný, taky si myslím že duše táty vypadá jako on.. ale prý ne.. takže opět nic k uvěření,... 😒

mifinka
9. srp 2012

myslím to tedy tak, že jak se mnou "komunikoval" tatka přes tu kočku.. tak nevěděla jak vypadá.. takže ..

tera87
9. srp 2012

@mifinka myslet si můžeme co chceme ale to co je na to přijdeme až tam budeme taky....spousta lidí viděla toho svého člověka je hodně případů....babička zase viděla dědu v odrazu skla jak prošel.

tera87
9. srp 2012

@mifinka jsou to ale zajímavý věcičky 😀 Můj Honzik mi tohle taky dělá v noci se vzbudí a ukazuje mi něco u okna...já jsem vždycky podělaná až za ušima 😀

mifinka
9. srp 2012

@tera87 víš, mě by zajímal ten klíč, podle kterého někdo vidět může své blízké a někdo ne. Děti jsou čisté duše, tam bych to pochopila, mají jiné vnímaní než my.. Ale u dospělého.. můžu na tatku myslet sebevíc, snažit se sebevíc, brečet, vztekat se, prosit ho at přijde, nikdy jsem ho neviděla.. ☹

tera87
9. srp 2012

@mifinka je to zvláštní...taky jsem nad tim už přemýšlela...babička za mnou a mamčou chodí pořýd ted už teda nééé tak často..od doby co jsme dali urnu do hrobu se nám jakoby ulevilo.Za tetou ale vůbec nepřišla.Takže by mě to taky zajímalo.je pravda že já i mamča jsme trošku nervově labilnější jakoooo přecitlivěli všechno si moc bereme tak jestli to neni tim.Řiká se i u vyvolávání duchů že medium u kterého to jde nejvíc je vždycky víc citlivej.

mifinka
9. srp 2012

@tera87 jo tak to já jsem spíš nervouš 😀 nevím no, do vyvolávání duchů já se nepletu, jako děcka jsme se pokoušely o podobné nesmysly ale nikdy to naštěstí nevyšlo..

rozarka65
10. srp 2012

Ahojky, viděly jste tohle...?

https://www.youtube.com/watch?v=iQ4SLHVag7o


Paní tam povídá,jak to funguje v životě a po životě....a proč se duše vrací a proč se nakonec jednou nevrátí...