V jakém prášku mám prát dětské oblečení?

alt
24. črc 2006

ahoj všichni Holky poraďte mi vjakém prášku na praní se perou dětské oblečky. už si pomalu začínám chystat výbavičku a potřebuji to v něčem vyprat, v něčem co dětskou pokužku nedráždí, v čem jste si vyprali oblečení pro svá miminka?

womann
24. črc 2006

Lovela nebo titan baby,s temi mam dobre zkusenosti 🙂

cecetka
24. črc 2006

Taky jsem koupila Titan pro děti a na přeprání v ruce tekutou Lovelu. Ale každá musíme vyzkoušet, co nám bude sedět nejlíp.

zonja
25. črc 2006

ahoj,já používala až do nedávna (synovi jsou dva roky) Lovelu nebo Miminko, prodávají také persil pro děti, ale ten mi strašně smrdí.

destiny
2. led 2007

Já jsem si všechno vyprala v Lovele (tekuté) bez aviváže. Podle mě není aviváž potřeba. Navíc Lovela voní jemňounce a není nad to, cítit vůni miminka. 🙂

hankah
2. led 2007

ahojky
aviváž malým miminkům ani nedoporučují.........

hanah_2002
2. led 2007

Ahoj, já také používám Lovelu a jsem s ní spokojená 🙂

raculka
2. led 2007

alt,my jsme spokojení taky s Lovelou a možná ještě lepší mi přišlo Miminko 😉
Taky jukni sem,už se to tu probíralo: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

georgine
2. led 2007

no já jsem moc pracich prásku pro miminko nevyzkousela.. ale mám zkusenost s pr.práskem MIMINKO, LOVELA a avivázujuj furt hlavne od 6mesicu jsem zacala pouzivat lenor sensitiv a zacala jsem pouzívat i ariel a s tím peru doted..
myslim ze by se nemelo prát zvlást jemným pracim prostredkem dlouho at pak nemá mimco nejakou zbytecnou reakci z precitlivelosti na agresivnejsi slozky. 😉

cermonca
2. led 2007

Je potreba detske veci vyvarit pred prvmim pouziti a nebo staci vyprat na 60?Jak jste to delaly vy?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
marce
2. led 2007

Ja jsem obleceni i pliny vzprala tak, jak to uvadi vyrobce. Jestli bych neco vyvarela, tak maximalne teda ty pliny a bodycka. Ja jsem to ale misto vyvarovani radsi prezehlila. Pliny se mi zrovna perou, ale nevim jak to bude s tim zehlenim, protoze mam ty šité POPOLINI.

marce
2. led 2007

Jo a k tomu prasku, zatim to peru v normalnim, ale chtela bych prejit na BIO - ostatne to je setrnejsi i k prirode...

lucildol
2. led 2007

gerden: z diskuze o látkových plenách vím, že používáš BM, chci si je taky pořídit. ale vypere ty pokakané Lovela? Nebo na ně používáš prací prášek co mají na internetových stránkách?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
marce
2. led 2007

Garden, to je pravda, aby mi z ni pak nevyrostla moc velka citlivka.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
raculka
2. led 2007

Gedren má pravdu,asi nejdůležitější je vymáchání,často se doporučuje pustit po vyprání ještě jednou navíc program na vymáchání.Já jsem to tak dělala jen při chystání výbavičky a na začátku,ale teď už nejsem tak aktivní 😀 . Ale kdyby mělo dítko nějakou vyrážku,tak bych to samozřejmě dělala.
Souhlasím s Georgine,nemá se to přehánět,aby mimi do budoucna nebylo přecitlivělé. 😉 I když já Ariel ani Persil normálně taky nepoužívám,manža se osýpá.Pak kdo je větší citlivka 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
majka07
3. led 2007

Myslím si také, že velice důležité je máchání, jinak vím, že budu používat lovelu krásně voní a všichni v okolí s ní byli spokojení 🙂

raculka
3. led 2007

Co se týče flíčků,tak musím říct,že to MIMINKO(nebo MIMINO?)nám fleky vypralo líp než Lovela a prádlo je běloučké.Ale stejně máme teď zase Lovelu,ono MIMINO není všude k dostání a na Lovelu teď byly docela dobré akce. 😉
gedren-no jo, ty nové pračky jsou prostě super 😀

kristi
3. led 2007

gedren,takze uz peres vic jak jednou za 3 tydny??? 😀 😀 😀 . V patek jdu pro lovelu a zacinam prat veci, snad to bude ok, cudlik na extra machani mam taky

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jess
3. led 2007

Já jsem taky prala pro mimi v lovele,byla dobrá a má příjemnou vůni,a asi od roku používám ariel kids,protože lovela na skvrny a maxi fleky nestačila 😀,ten je super,zatím mi vypral vše aniž bych to předepírala v ruce s mýdlem 😉 .Jako aviváž jsem používala lenor,koupila jsem si sice lovelu aviváž,ale nebyl to koncentrát a psali na něm ,že je od tří let,tak jsem si to neriskla,protože já jsem alergik,tak aby nechytla vyrážku.Ted' ve dvou ji ale občas taky používám,a problém nemám-nádherně voní 😀

raculka
28. únor 2007

Holky,možná vám můj dotaz bude připadat blbej,ale to je fuk 😅
Zajímalo by mě,jestli perete vaše prádlo společně s mimísovým? Já teda jo,ale už asi dvě kamarádky mi říkaly,že perou dětské věci úplně zvlášť.Těch věcí ale teda tolik nemám,abych to prala zvlášť,už takhle při mimču peru asi jen 2x týdně,což není nijak moc.Přece to nemůže vadit,nebo jo? A když máte třeba věci ze sekáče,taky to tam dáte,nebo to perete úplně zvlášť? díky díky 🙂

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
iga
28. únor 2007

A proc by to melo vadit, ze se to pere spolecne? Ja tolik veci taky urcite mit nebudu...Vzdyt se to pere a pak zehli 😒

zevina
28. únor 2007

raculka, než bych naskládala celou pračku jen prckových věcí, asi bych mu neměla co oblíknout 😅 takže pere se spolu celá rodina, samo že tam nehodím tátovi monterky, spíš ty světlé věci a k naprosté spokojenosti používám ariel kids a silan senzitiv.
Při chystání výbavičky a prvních pár týdnů jsem prala odděleně, používala babyland a např. plíny vyvářela, teď už to nepovažuju za nutné.

raculka
5. bře 2007

iga, zevina- díky za názory a za uklidnění, taky to nechápu proč prát odděleně, tak mě zajímalo,jak jsou na tom ostatní 😉

0401
5. bře 2007

přidávám se k praní v tekuté Lovele 🙂 ale prádlo jsem Paťce prala pár měsíců odděleně, taky jsem se bála, že to nezaplním, ale měla všechno vesměs světloučké, takže splínkama, gryndákama to občas zaplnilo celou pračku. A když ne, i na naší starší pračce je program na poloviční praní.

andira
5. bře 2007

zajimave tema, dneska zrovna peru prvni varku pro mimi, ale urcite to budu prat jeste znova, nez se narodi. Souhlasim s tim, ze nejdulezitejsi je to machani, takze davam machaci cyklus navic, pradlo mi pripada potom i belejsi. Miminci veci bych neprala dohromady s dospelackyma vecma, muzou v tom byt plisne a infekce a oblecky, ktere se perou na 40C a zehli se jen vlaznou zehlickou, by se urcite dostatecne nevydezinfikovali, takze zvlast. Fakt si neumim predstavit prad svoje nebo manzelovo spodni pradlo s mimisovym 😅