V jakém prášku mám prát dětské oblečení?

alt
24. črc 2006

ahoj všichni Holky poraďte mi vjakém prášku na praní se perou dětské oblečky. už si pomalu začínám chystat výbavičku a potřebuji to v něčem vyprat, v něčem co dětskou pokužku nedráždí, v čem jste si vyprali oblečení pro svá miminka?

karotky
6. bře 2007

Já peru odjakživa v Merkuru a jsem s ním spokojená.Vyprala jsem v něm i věci na mimíska a neděsím se alergických vyrážek.Mám pračku,která mi máchá 6krát po sobě,tak si myslím,že by to mělo být v pohodě. 😉

andira
6. bře 2007

jezis, vidim, ze tam mam desnych chyb: prat namisto prad a samozrejme nevydezinfikovaly 😀 proste blondyna

mejviz
25. kvě 2007

holky mně lovela strašně smrdí, vůbec mi nevoní miminkovsky 😖 vám všem voní?

klararas
25. kvě 2007

Já jsem do půl roku prala v tekuté Lovele, bez aviváže. A od půl roku jako nám v Arielu a aviváž Lenor. Teď už jsem si také oblečky vyprala v Lovele a budu to dělat stejně jako u holek. Akorát to nechce u prťat dlouho přehánět, stačí jen do toho půl roku. Oni pak jsou choulostivější na alergie, vyrážky, egzémy apod. Tak se musí trošku odolávat

jana.1
25. kvě 2007

ty věcičky nejsou z extra odolné látky, takže když se vyperou na vyšší teplotu, tak se ta látka zdrcne nebo vytáhne. Pak někdo ve 3-4 měsících vytřazuje velikost 74, protože se zkrátí třeba déĺka k rozkroku. Takže bych prala podle cedulky. Nikoliv na devadesát. Mikroby vyřeší napařovačka - má sto stupňů... To sice taky nebude teplota podle cedulky, ale nezničí se to tím tolik. A okolo nás jsou tisíce mikrobů a roztočů. I když nejsou vidět, jsou v peřinách atd. A toho trusu, co po sobě nechávaj je je ještě daleko víc. Takže vyvařené a vyžehlené oblečeníčko se před nimi neschová, a to o to déle, čím déle bude připraveno ve skříni.
Většinou čtu všude o Lovele, pak o Arielu, Persilu - to jsou normální obchoďákové prášky. Takže asi koupím tu Lovelu a k ní něco mýdlového.. ale nevím co.. Ale zajímalo by mě, jestli se vyrábí něco šetrnějšího a kde se to prodává.

dendisa
25. kvě 2007

perete někdo jenom ve slizu? Nebo byste ho doporučily jenom na plíny?

lenchita
25. kvě 2007

já peru všechno jen ve slizu a bez problémů, ale máme jen malé miminko, až bude chodit s kolenama od bláta a od trávy...asi budu do praní přidávat sůl na skvrny🙂

iza
26. kvě 2007

ahoj holky,chtěla jsem se zeptat ,používáte někdo Lovelu páškovou?Ocitla se mi teď doma a já bych chtěla vyprat už nějaké oblečky,ale nějak mám strach, že se ten normál prášek bude blbě dostávat z věcí...

luccisek
26. kvě 2007

Mejviz... me Lovela taky smrdela, ale jak se narodil malej, zacala mi vonet. 😉

romana27
26. kvě 2007

já koupila Lovelu tekutou a moc mi voní 😕 . Zatím jsem v ní prala jen nové věci, takže nevím, jak pak bude zvládat pokakaný a pobryndaný 😒

pirlenka
26. kvě 2007

Ahoj, přidávám se k Romče, mám tekutou Lovelu a moc moc mi voní - jak Lovela, tak věci v ní vyprané 😉 🙂 🙂

macanet
26. kvě 2007

Tak mám Lovelu a na svetříky je dobrej tekutej Norit 😉 Ještě v minulý Betynce, nebo Mamince psali, že na dětskou pokožku je dobrá klasická kostka JELEN, prošel nějakým testem , je taky protialergickej a stojí asi 12,-kč, takže na přepírání v ruce bude super 😉

mejviz
26. kvě 2007

tak já zkusím ještě tu tekutou lovelu mam tu práškovou a ta mi děsně páchne 😒 😀

macanet
26. kvě 2007

No Lovela moc nevoní, tak jsem mezi vypraný věcičky dala dětský heřmánkový mýdla a to když se otevře skříň to je vůně 😉

mejviz
26. kvě 2007

maca - dík za tip 🙂

carlisse
28. kvě 2007

Já prala v lovele práškové + lovela aviváži a jsem spokojená

susik77
28. kvě 2007

Me Lovela voni moc preslazene 😎 Taky v ni peru ( zrovna dnes jsem zacala prat vybavicku) 🙂 ale spis proto, ze ji uz mam taky doma a ze je dobra pro deti...Ja mam atopicky ekzem, tak pro jistotu...

jana.1
28. kvě 2007

susik: tak jestli ti vyhovuje , když máš ekzém, tak se nemusím obávat. zrovna včera jsem lovelu koupila a taky norit. v lékárně jsem viděla pro citlivou kůži mini risk, ale bylo ho jen 70 g za víc než 200,- A tekutý jsem ho neviděla, jen prášek.

4a
28. kvě 2007

já peru od začátku v tekutém Arielu. Kluci žádné problémy nemají, a vyžehlené věci jsem měla jen ty první, jinak nežehlím. Když si vezmu v čem perou v nemocnicích oblečení, které měli skoro dva měsíce .... tak ten Ariel mi přišel šetrný. V nemocnici mi jen doporučili nepoužívat aviváž.

matej.verunka
10. črc 2007

😵 Ahoj jmenuji se Gábina mám dvě děti 3 a 5 let, obě děti měly dětský ekzém, nebyl dědičný protože u nás v rodině ho nikdy nikdo neměl, takže to vzniklo samozřejmě během jejich života, ze stravy, praní, koupání atd. Začala jsem prat v pracím programu Permon od české firmy, do 14 dnů byl starší bez ekzémů a mladší do měsíce už bych neměnila, nedá se koupit v obchodech pouze přes dealera, cenově je levnější než než persil a ariel a o něco drařší než ty levné prášky takže zlatá střední cesta. Prášek je tekuty na mýdlové bázi je univerzální na bílé i barevné a co je velmi důležíté ma značku EŠV-ekologicky šetrný výrobek-tuhle značku uděluje ministerstvo životního prostředí. Je v přírodě odbouratelný do 7 dnů. Pokud máte zájem o více info pište na matej.verunka@centrum.cz

petra.v
10. črc 2007

Ahoj děvčátka,
já pro děti znám zatím jen tu lovelu tak si ji chci koupit, až budu prát výbavičku a i nadále.Aviváž se prý nedoporučuje tak nevím.
😒

brendi
10. črc 2007

Taky jsem prala v Lovele asi jako většin z nás, ted má malý už rok a peru mu věci jako nám - v Arielu, ne společně ale odděleně, taky krásně voní Batole, já ji teda nepoužila ale má ji známá a její miminko vždycky nádherně voní když se jenom přiblížím ke kočárku 😵

roza
10. črc 2007

My používáme Lovelu a maximální spokojenost, žádná alergie...

akcul
10. črc 2007

Ahoj holky,
já taky používám Lovelu a jsem s ní spokojená. Jen jsem slyšela, že jak se začne přikrmovat, tak fleky (např. od mrkve) už vypere těžko. 😒 Za týden nás to čeká, tak jsem zvědavá...

mavanka
15. únor 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat,, jestli Vám vyhovuje Lovela spíš tekutá nebo prášková, je třeba rozdíl ve schopnosti vyprat skvrny? Moc díky

aponchie
15. únor 2009

lovela je celkem na prd to treba persil sensitive fakt vypere vsecko a i batole prasek je super,ja mela lovelu asi 8kg na zacatek nakoupenou a krome toho,ze nevyprala opravdu zadnej flicek tak nic moc ..takze ted mam nakoupene dve baleni persilu sensitive a uvidime

deathy
15. únor 2009

Ahoj, my koupili do začátku Lovelu a Persil, ale taky sem nezkoušela. Tak uvidíme.
První várku oblečků sem prala...nevím jestli tu firmu znáte, jmenuje se to Amway, v podstatě musíte znát někoho kdo to dělá..asi něco jako Avon atd. Ale, co chci říct, máma v tom prala celý moje dětství, pere to dobře, prášku se dává málo, a co je hlavní...není to vůbec alergení (no, další výhoda že to nezasviní pračku tim vodním kamenem..ale to už je zase mimo téma 😀 ). Takže já zatím peru ty věcičky v tom. I takový ty už použitý, co se mi nezdály bůh ví jaký, tak krásně prokoukly a sou bílý.
A na takový ty flíčky..dost se mi osvědčilo obyč mejdlo na ruce ve flašce z Lidlu, nebo odkud. I hezky voní, a fakt to vypere jakoukoli skvrnu...né jen od mimi, ale i dospělácký kydance 😀 Než to dám do pračky, popatlám tim flek a pak už ho nenajdu 😀

pipet
15. únor 2009

deathy- taky peru v Amway, nám i mimču a je super. čučela jsem jak puk u kamarádky, kolik se sype "normálního" prášku 😕

aponchie
15. únor 2009

kde se da najit amway jeste?

deathy
16. únor 2009

pipet, jo jo, je to velkej rozdíl 😀

aponchie, dej si www.amway.cz a tam ti vyjedou všechny věci. Ten prášek je z řady SA8, mají i různý jiný vychytávky. Zkus se tam podívat jak je to s distribucí, protože to já nevím. Dřív měli i velkoobchod v Komořanech, ale to už tam dáááávno není. Mamka v tom kdysi dělala, teď už to objednáváme jenom přes známou. Tak snad tam najdeš kde to sehnat.