V jakém prášku mám prát dětské oblečení?

alt
24. črc 2006

ahoj všichni Holky poraďte mi vjakém prášku na praní se perou dětské oblečky. už si pomalu začínám chystat výbavičku a potřebuji to v něčem vyprat, v něčem co dětskou pokužku nedráždí, v čem jste si vyprali oblečení pro svá miminka?

wacinka
11. kvě 2009

řekla bych, že v tom rozdíl není připadá mi to úplně stejné 😉

eatygrenee
12. kvě 2009

Peru v Lovele prášku

makoush
12. kvě 2009

ja peru ve slizu uz nejaky rok vsechno nase pradlo, takze to same budu pouzivat i pro decko..preci jen, ta vyroba je takove kouzleni a to mi zadny komercni prasek nenabidne 😉

wacinka
12. kvě 2009

makoush můžu se zeptat v jakém slizu??

haanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kalerat
14. únor 2011

petruska_007 Ahojky holky,včera jsem si třídila výbavičku a chtěla jsem ji hned oprat a naskládat do skříně.Jenže jsem zjistila,že nemám vhodný prací prášek.Můžete mi prosím doporučit prací prašek pro mimča???Předem moc a moc děkuji











sisidani
17. únor 2011

Já používám stále persil sensitive (gel) nebo lovelu prášek. No a už jsem zkoušela i dreft, je taky dobrý.

jancip
28. lis 2011

Prosím o zkušenosti s eko praním u dětského oblečení. Zaujalo mě třeba Yellow and Blue z mýdlových ořechů, ale nemám s tím vůbec žádnou zkušenost. Já sama jsem exematik, tak bych chtěla pro mimčo něco šetrného.

anicka164
28. lis 2011

Test pracích ořechů: http://www.ptacek.name/Zachyceno-v-letu/mydlove...
Doporučuju čistý perkarbonát. Sama jsem se divila, ale fakt to pere. A je to levnější, než eko prášky, který vesměs obsahujou taky perkarbonát plus nějaký vůně nebo tak něco. Ale pere to stejně, jenom to teda nevoní...

kacenka1111
28. lis 2011

Ahoj, perete tu nekdo v Lovele? A daji se v tom prat vsechny veci, nebo klasika na mimi Lovela, na nase nas puvodni? 😖

yellowbanna
29. lis 2011

@kacenka1111 Ja prala v Lovele veci pro syna, nase veci v normalnim puvodnim pracim prostredku. Ale to spis proto, abych si tu Lovelu usetrila - bydlime v zahranici a vozila jsem si ji z CR. Jinak si myslim neni duvod, proc v ni neprat i vase veci. Ted jsem vyzkousela prave Yellow and Blue, co tu zminovala @jancip a jsem docela spokojena. Pere to dobre a narozdil od Lovely to lip voni - kdyz se nepouziva avivavaz.

ciernavila
29. lis 2011

ja mam persil sensitive a zacinali sme v Batole ale to uz neviem nikde zohnat...

ja.na81
29. lis 2011

ja peru v prasku z DM - tu jejich znacku Denkmit - Ultra sensitiv (bez parfemu), peru v nem vse. Na uplne prvni prani jsem mela eko prasek Sodasan comfort sensitiv, taky jsem v nem prala vse, pro mimi i pro nas. Avivaze nepouzivam, ani pro prcka ani pro nas.

jancip
30. lis 2011

@anicka164 Díky za odkaz. To, co jsem myslela já, nejsou jen ořechy, ale je z toho udělaný přímo prací gel. Je tedy otázka, zda by to bylo efektivnější. Vypadá to, že ale vítězí Lovela, co tak čtu (?)

kacenka1111
30. lis 2011

@yellowbanna
@jancip za me asi taky dle diskuze a rad zvitezi Lovela 🙂

petra49
30. lis 2011

Já teda s Lovelou spokojená nebyla- nic mi nevyprala, teď používám persil sensitiv gel a jsem spokojená

denousek
30. lis 2011

já peru v batole...delaji prášek i aviváž a není to drahé jao lovela..

melca
30. lis 2011

Persil Senstive buď prášek,nebo gel 😵 Lovela nic moc ani mi nevoní 😉

ladybugie
30. lis 2011

peru v lovele a aviváž Batole, ale jen do příkrmů, pak peru ve žlučovém mýdle

jennyska
12. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila články na téma Kojenecké oblečení a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s kojeneckým oblečením a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/kojenecke-obleceni/. Jak jste ho nakupovaly, na co jste se soustředily, co jste využily/nevyužily atd.

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě shánějí takové zboží, jaké je právě kojenecké. 🙂

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska
Asmira team - Modrý koník

ivo7814
24. led 2014

@anicka164 dobrý den, máte dlouhodobější zkušenost s perkarbonátem, jak ho dávkujete, používáte jen na praní nebo i do myčky aj. v domácnosti? Má nějaké negativní působení, četla jsem, že se tkaniny mohou dříve rozpadat. perete jen s perkarbonátem? nebo přidáváte s jiným práškem jen jako bělidlo? Je nutné dát potom prádlo na sluníčko, nebo skrvny zmizí hned v pračce. Děkuji, mám doma zakoupený, a nevím jak použít. Věra.

ivo7814
24. led 2014

@makoush dobrý den, můžete mi poradit jak čistíte pračku, zdá se mi, že po používání slizu pere hůře, tak jestli není tím slizem zanesený filtr, slyšela jsem, že se má dát ocet a pustit na 90, ale bojím se aby mi to nerozbilo pračku. věra.

anicka164
24. led 2014

@ivo7814
Jednu dobu jsem v něm prala, ale pak mi připadalo líto, že nevoní, tak už pereme zas v normálním prášku. Používala jsem ho pouze na praní v pračce. Vlivu na tkaniny jsem si nevšimla. Hodně dobře pral skvrny od jídla, trávy a pod. Když bylo něco hodně špinavé, nasypala jsem to přímo na flek, navlhčila a nechala působit. Pak jsem to hodila do pračky a téměř vždy jsem vytáhla čisté triko. Na sluníčko jsem prádlo nikdy nenosila, jsem líná, vyndavám jenom peřiny 🙂 Jenom dávkováním si nejsem jistá. A mimochodem, někde jsem četla, že je potřeba pro praní za vyšších (nebo nižších? ta mateřská mi výmývá mozek) teplot přidat ještě nějaký aktivátor, prodává se to pod názvem TAED http://tulenik.cz/index.php?main_page=product_i... Prala jsem s aktivátorem i bez něj, ale nevšimla jsem si moc rozdílu. Ale je pravda, že pere i samotná čistá voda a na běžně znečištěném se to moc nepozná (viz náš test: http://www.ptacek.name/Zachyceno-v-letu/mydlove...). A na ty velké skrvny jsem to sypala rovnou…

anicka164
24. led 2014

@ivo7814
Na pračku se prodává speciální čistidlo, mají ho v dm drogerii. Nebo tam leju odvápňovač do kávovarů (kupuju tamtéž), několik sáčků. Zapnu pračku na devadesát a po dokončení ještě vytřu, kam dosáhnu. Není to asi moc eko, ale máme hrozně tvrdou vodu a bez toho by byla pračka už zničená. Myslím, že na sliz by ten čistič mohl fungovat také… Ocet určitě pračku nezničí, ale v jeho čistící schopnosti trochu ztrácím víru.

ivo7814
24. led 2014

@anicka164 děkuji za rychlou reakci, perkarbonát pere od 50 stupňů 🙂, tak mne do těďka nenapadlo ho používat na zaprání skvrny, díky tedy za typ, zkusím skvrny od jídla a trávy pořešit perkarbonátem. Zatím jsem několikrát použila do pračky, ale nebyla jsem si jistá, jestli mám dát jen perkarbonát, nebo přidat i něco jiného (jako mýdlo, mýdlový sliz atd.), zkrátka jestli je perkarbonát jen bělidlo, nebo vypere prádlo úplně. Na manželova trička z tréninku, tedy funguje jen komerční prášek, čím voňavější, tím lépe 🙂)))). Dík za rady. Věra.

ivo7814
24. led 2014

@anicka164 díky za reakce, kouknu se do dm. Již jsem hledala na internetu a prodejci čistících zabletek aj. čističů praček právě upozorňují, že používání octa může rozežrat gumová těsnění, popř. uvolnit velké množství vodního kamene, který potom může zadřít pračku. Může to být jen aby prodali svůj výrobek, ale zároveň mne to dost vydw´ěsilo, tak raději hledám vyzkoušený výrobek. Dm je pro mne dobrý typ. Věra.

anicka164
25. led 2014

@ivo7814 Někdo jako vůni přidává pár kapek éterického oleje, ale zkušenosti s tím nemám… Jenom před Vánocema jsem s dětma dělala nějaký tvoření, kam jsme právě lili i levandulový éterický olej. Špinavé nádobí od toho jsem pak strčila do myčky a levandulí byla cítit ještě nedávno. Tak možná to funguje 🙂

eileenk
17. říj 2014

Zdravím, ráda bych obnovila tuto diskuzi: naše věci peru jedině v pracích gelech, střídám Perwoll a Woolite a připadá mi skoro zbytečné, kupovat další speciální prášky-gely na dětské věcičky. Jaký máte názor nebo ještě lépe zkušenosti s praním všeho pro dítě v těchto gelech? Když nastavím máchání navíc, nemělo by to nic udělat, ne? Já ani manžel nejsme na nic alergičtí. Děkuji za rady.

mamina172
20. říj 2016

Ahoj. Z vlastní zkušenosti moc doporučuji prací prášky nebo gel na citlivou pokožku. Peru s tím pořád. Prádlo krásne voní ( jemně ) je měkoučké a snado se žehlí.
Ja je kupuji u Dedry. Pokud to nevadí vložím odkaz. mknete na to. dedra.cz/cs/drogerie/prani/citliva-pokozka?ppk=255680