V kolik hodin chodí vaši manželé z práce?

lenka5731
10. únor 2012

Sedím tu a čekám 🙂 a napadá mě, jak to chodí jinde 🙂

Muž ráno odchází v 7:30 -7:45 s dítětem do školky a pak jede rovnou do práce, tam je zhruba za hodinu po odchodu z domu. Poslední půlrok to vypadá tak, že se odhadem 1x týdně vrací v 18 h, 2x týdně v 19:30 a 2x týdně v 21 hodin. 😕 Z práce jezdí rovnou domů, jen jednou týdně se stavuje v obchodě pro jídlo.

Jak je to u vás?

leni78
21. říj 2013

@ivular Měla bys mít stejně volného času pro sebe, jako on. Takže mu to secti, a půlku z toho si vem pro sebe a pulku nech jemu, ale ve tvé půlce bude s dětmi. Ja bych mu dala celé dny pryč a jeste rano cvičit. Ať chodí, ale jen někdy a to samé cerpej ty. Muj chodí tak jak tvůj, ale dojíždí, tak je fakt v práci.

ivular
21. říj 2013

@leni78 Přesně tohle mě trápí - že sám se sbalí a odjede, ale mně tu možnost nedá. Přála bych si aby to bylo jak píšeš - napůl. Jenže jak to zrealizovat? Musela bych tu nechat dítě samotné, což pochopitelně nelze ☹ Fakt mě to trápí a i se kvůli tomu často hádáme ☹

leni78
21. říj 2013

@ivular Prostě mu řekni ze s ním chces vážně probrat jednu věc, která je stěžejní pro tvou budoucnost, ať si pro tebe udělá čas. Pak mu odprezentuj dělení volného času. Ty jsi matka, on je otec. Den ma 24 hodin. Ty jsi jakoby v práci po dobu jeho pracovní doby + cesta. Vůbec neres nějaké lehnuti přes den, kdyz dítě usne, to k tomu patří. Ty hodiny, které zbývají, se rozdělují spravedlivě mezi vas oba. Patří tam starost o svou sebeobsluhu, starost a péče o dítě, starost o domácnost, volný čas partnersky, volný čas rodinný, volný čas osobní. Vsechny tyhle části je potřeba zahrnout jak u otce, tak u matky, a spravedlivě stejnou měrou. To patří mezi základy rovnoprávnosti. Řekni mu, ze přes tohle nejsi schopna jít a nečekala jsi, ze pro něho to nebude samozřejmost, proto to resis. V případě, ze to nebude akceptovat, nutí te v podstatě do " nevolnictvi " a ty si tohle nemůžeš nechat líbit, ač ho sebevíc můžeš milovat. Nech ho rozmyslet a pokud to nebude akceptovat tak konec. Tohle prostě nejde. Nemůže te postavit pred hotovou věc, ze on bude mít svůj osobní volny cas a ty se mrcas doma u žehlení. A nehadej se s ním. Řekni mu, ze to vo vymyslel je pro tebe nevýhodný a pokud je normální a nevydrzuje si te jako otrokyni, tak se zamyslí a začne se podílet na rodině.

leni78
21. říj 2013

@ivular Hlavně se nenech postavit do role nějaké hysterky, co neoceni jeho těžkou práci a nervy v práci a kyho vyra že si potřebuje odpočinout víc nez ty a podobně. Pokud je sobec, tak začne s touhle manipulací ale je to nesmysl. Byt na mateřské je ubijejici bez volného času a hlavně tobě nemusí jit prvotne o vlastní volny cas, ale o funkční rodinu, kdy otec pokud si pořídil rodinu, tak muže cvičit společně s dítětem, protoze to ho potřebuje víc, než posilovna. Ať přestane zdrhat z domova a bude pokoj. No ja uz bych tohle doma nechtěla. Bude ráno lítat cvičit. :-[

ivular
21. říj 2013

@leni78 Tvoje příspěvky jsou pro mě jako rajská hudba 😉 Já totiž jsem u jeho rodiny přesně za tu hysterku, která neocení jeho těžkou práci 😝 Bohužel, nedaří se mi nikomu vysvětlit, že prostě taky potřebuju vypnout.. Marně zkouším přesvědčit sebe, aby mi nevadilo, že fakt padám únavou, zatím co MM zdrhá z domova kdykoliv se mu zachce.. Ale zatím mi to sebepřesvědčování moc nejde, spíš ve mně bobtná zlost, protože tohle vnímám jako nefér hru 😠