V kolik hodin chodí vaši manželé z práce?

lenka5731
10. únor 2012

Sedím tu a čekám 🙂 a napadá mě, jak to chodí jinde 🙂

Muž ráno odchází v 7:30 -7:45 s dítětem do školky a pak jede rovnou do práce, tam je zhruba za hodinu po odchodu z domu. Poslední půlrok to vypadá tak, že se odhadem 1x týdně vrací v 18 h, 2x týdně v 19:30 a 2x týdně v 21 hodin. 😕 Z práce jezdí rovnou domů, jen jednou týdně se stavuje v obchodě pro jídlo.

Jak je to u vás?

cernalu
11. únor 2012

@levandule_vanilkova tak koukám, že jsme na tom podobně, odstěhovala jsem se za manželem sem na západ, rodinu mám v Praze, je to 170km, takže s mamkou jsme pěkný spojařky ale snažím se tam jezdit jednou za 14dnů, tři týdny.....

jajina.c
11. únor 2012

Tak u nás taťka ráno vstává v 5, v půl 6 odjíždí do práce, přijede v 15hodin, většinou kolem 15:30 odjíždí do další práce a vrací je jak kdy, ale zpravidla mezi 19:30-22:00. A to i o víkendech, má volný cca 1 -2 víkendy v měsíci ( a to jsem v práci já ☹ ). Syn ho vidí jen pokud je doma o víkednu nebo chvíli večer, ještě, že je syn nespavec, jinak by ho vůbec neviděl 😉 .

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anehap
11. únor 2012

Tak nám taťka odchází před šestou ráno a vrací se kolem čtvrté, jen občas - párkrát do měsíce, musí zůstat tak do osmi, když něco v práci "hoří", takže docela dobrý 😉 Ale rekonstruujeme si sami byt, takže doma času taky moc nemá, ale malé se věnuje maximálně a v každé volné chvilce co má 😉
Obdivuju vás holky, co to zvládáte každý den s dětma od rána do večera bez tatínků, to bych nedala 😕 Manžel - když musí několik dnů v měsíci dělat přesčasy, tak pak když vidí malou, říká, že mu připadá, že se hrozně změnila, vyrostla, udělala pokroky, je mu líto, když s ní není....to dětství tak rychle utíká...a že má na malou málo času. Koukám, že někde je to ještě horší ☹
ALe je to daň dnešní doby - připadá mi, že dnes jsou dva extrémy - buď jsou tatínci v práci pomalu nonstop a rodinu skoro nevidí, ale zase rodina finančně nestrádá(samozřejmě, jsou vyjímky) a tatínci, co sice mají slušnou pracovní dobu, rodině se můžou věnovat, ale zase mají hlouběji do kapsy 🙄 Nějaký zlatý střed asi není....Ale jak píšete, hlavně, že je rodina zdravá 😵

kosticka32
11. únor 2012

tak můj chlap je workoholik,takže je v čudu od rána do večera a to i víkendy,te´d je zima dodělá jeden byt a bude vyjímečně asi doma,dokud se neoteplí a nepůjde pracovat,ale kdo zaplatí nájem a dá na jídlo? 😀

gabadan
11. únor 2012

To je hrozné....neumím si toto představit...přítel je doma každý den (pokud nemá službu nebo cvičení) o půl paté a to se mi zdá, že se vidíme chvilku. Kdyby jezdil v osm, tak teda nevím 🤐

hanavendy
11. únor 2012

Od jara do léta odjíždí v pondělí ráno a vrací se v pátek odpoledne, někdy i přes víkend. Přes zimu od půl 8 do půl 4 😉

eliss2
11. únor 2012

@hanavendy tak aspon že v tom nejsem sama.. a jak to doma zvladas sama prez tyden?

misaskul
11. únor 2012

Různě, ale z poloviny je to kolem 7h odchod do práce a 17h příchod z práce PO - PÁ a z druhé poloviny je to odchod kolem páté šesté a příchod i kolem osmé (když má výjezd) anebo se do toho přidají noční výjezdy třeba o půlnoci (manžel má autoservis a odtahovou službu a pracuje v místě bydliště, takže to má 10 min do práce a 10 min z práce). Naštěstí je to můj pravý opak v tom, že mu stačí 5 hodin spánku (zato tak tvrdého, že ani pláč dítěte ho nevzbudí, resp. ví o něm, ale nevadí mu).
O víkendu se nepracuje, ale hrozí výjezdy, na kterých se ale střídá ještě se dvěma spolupracovníkama, takže to není tak strašné. Ve volném čase se věnuje prakticky pouze jen synovi a mně 🙂 takže se nedá říct, že bychom nějak strádali.

martinka.pida
11. únor 2012

Manžel ráno odjíždí jak kdy, nejpozději ale v 7 hodin a vrací se nejdříve v 19h, což je ale hodně velká vyjímka. Většinou až tak mezi 20-21, někdy později. Občas se stane, že domu nepřijede vůbec, protože to ani nemá cenu. Víkendy to samé. Teď v zimě je to o hodně volnější a jak jsou velké mrazy, tak je s námi doma.
Do toho se musí někam vejít tréninky, zápasy a jiné aktivity

gabadan
11. únor 2012

@martinka.pida Marti a kde se tam pak vejdete vy? Tohle zní opravdu šíleně....tak dlouho v práci, někdy doma vůbec, pak sport...a to čekáš druhé dítě, máš toho asi hodně a jsi docela dost tolerantní 🙂

kocicinka
11. únor 2012

@lenka5731 Má dva úvazky, takže odchází učit v půl osmé( pokud učí od první hodiny), když skončí, přijede domů zaparkovat, řekne nám ahoj a jde do druhé práce, ze které chodí v rozmezí od 20:00 do 22:00 ( ale někdy i mnohem déle, když se tam něco podělá).

majinka1981
11. únor 2012

Tak to ten můj to má docela fajn. Jeden týden ranní od 6ti do 14ti a druhý týden odpolední od 12ti do 20ti hodin a za 15 minut je doma. Kolikrát se za mnou během práce stačí podívat a zkontrolovat si mě 😀

martinka.pida
11. únor 2012

@gabadan Popravdě mi to občas docela lezem krkem. Hlavně, když vidim v létě všude maminky s tatínkama a dětma a já většinou jezdim všude sama s malou. Fotbalové tréninky má tady ve vesnici, takže se na něj s malou chodíme podívat, na většině zápasů jsme byly s malou taky. Na hokej s nim ještě jezdit nemůžem, to až bude i miminko v bříšku větší 🙂.
Ono se to dá vždycky nějak zkloubit. Sice blbě, ale dá se to. Neřikám, že kvůli tomu někdy nebouchnu 😀 , ale jiné to stejně nebude. Že má takovou práci jsem věděla a za ty koníčky jsem ráda. Pořád lepší, než kdyby se jen tak válel a nic nedělal.
Když už má volno, tak jedeme někam na výlet a jsme jenom spolu s malou, nikoho do party neberem a užíváme si jeden druhého. Teď přes zimu je s námi už deset dní doma a fakt si to užívá a já jsem ráda, že si odpočinu.
Myslim, že holky, které jsou přes týden samy doma, jsou na tom hůř. Můj manžel jezdí domu aspoň na noc, takže si spolu stihnem dát večer kafíčko 😀

hanavendy
11. únor 2012

@eliss2 Zvládala jsem to docela dobře,překvapilo mě to. Malé bylo třičtvrtě roku a ta péče mě zabavila natolik,že jsem ani nestihla nějak přemýšlet 🙂 Navíc je to vždycky přes léto a to člověk může být hodně venku,na zahradě... teď v zimě by mě to zabilo... 😀

louherz
11. únor 2012

Můj manžel odchází do práce po šesté hodině, pracovní dobu má do 15.hod., ale ještě jezdí občas na měření, na montáž a nebo umí pracovat i doma na počítači, takže je taky maximálně vytížený a nám se věnuje o víkendu 🙂

sofieanna
11. únor 2012

můj odchází kolem 9:45 a vrací se kolem 13h 🙂 🙂

anta
11. únor 2012

Tak u nás je to tak, že odchází v 6 ráno a vrací se v 17,15 hodin od pondělí do středy a v pátek přijíždí v 15,45 hodin a to ve čtvrtek jezdí v půl šestý ráno, aby si nadělal dobu, kdy ve čtvrtek vyzvedává dítě ze školky, protože já pracuji do 17. hodin ve čtvrtek, jinak si dítě do školky vodím sama a vyzvedávám taky, takže o nějakém volňáskovi se mi může jen zdát 😝

edeltraut
11. únor 2012

Tak my odjíždíme do práce společně v 6:30 a vracíme se také společně mezi 16-16:30. Pak se jdu věnovat školáčkům a večeři a manžel jde na "druhou směnu" - máme hospodářství. Domů chodí v zimě kolem 18 hod. V létě až je tma. Dřív jsme se starali spolu, ale školáčci tím trpěli, tak se nyní starám jen když mám čas. Jinak to zvládá sám. Ráno vstává v pět, aby před odjezdem nakrmil. O víkendech občas chodí na melouchy, ale taky tak 8-16 max. V neděli většinou jen do oběda. Musím říct, že spolu trávíme hodně času a jsem za to ráda. Uvidím, až zůstanu sama doma přes den... 🙂.
Když byly děti malé, tak byla situace horší. Přestavovali jsme domek, tak buď makal na něm nebo chodil po práci na melouchy do cca 22hod a o víkendech taky. Sám pak přestal a říkal, že žádný peníze světa nestojí za to, že prošvihne dětství svých pokladů. 😀
Jsem na něj pyšná! 😀

mamkamarketa
11. únor 2012

he celkem jsem rada,ze nejsem jedina,kdo ma doma workoholika 😅
manzel chodi do prace v pul 8,vraci se bezne po 20h, obcas ho donutim,byt doma UZ v 19h abych mohla jit cvicit. ale bezne i doma maka do 23hh,vikendy taky. do toho ma treninky,zapasy,turnaje...
jeden tyden v mesici ma ''pohotovost'' kdy musi byt 24h denne na prijmu. takze celou noc volaji naci trotlove z jeho prace a on musi treba v 3 rano vstat,pripojit se a resit 🙄
prvni,kdyz se rano vzbudi je,ze kontroluje mejly na mobilu 😠

eliss2
11. únor 2012

@hanavendy tak to ten muj je pryč celoročne 😒

majdakotkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ciernavila
12. únor 2012

u nas odchadza 6.20, vracia sa rozne medzi 17-19.00 vacsinou. Ked ma toho viac obcas robi trocha aj z domu bud vecer alebo cez vikend. Ale to robime vtedy obaja. Ja pracujem z domu ked maly spi a este vecer ked ho ulozim.

martinka.pida
12. únor 2012

@sofieanna Prosim tě, co dělá tvůj manžel, že má takovou pracovní dobu 🙂? Že bych to mému manželovi doporučila 😀

sofieanna
12. únor 2012

@martinka.pida živí se sportem 🙂

imzadi
12. únor 2012

muj manzilek odjizdi rano po sedme, prijizdi po 18...po vykoupani a uspani synatora jeste vetsinou pracuje, i o vikendech...ale ja vecer pracuju tez...

jajik25
12. únor 2012

Ještě by možná bylo dobrý doplnit co vaši manželé dělají za práci.Můj manžel odchází před šestou a vrací se okolo půl páté ale někdy i déle,záleží poduk potřebují něco rychle dodělat,dělá na stavbě.

martinka.pida
12. únor 2012

@sofieanna To bych manželovi nemusela ani doporučovat, ničim jiným by se neživil tak ráda, jako sportem 🙂

zazulka
12. únor 2012

Odjíždí po 6,30 a cca v 16h je doma 😵

dorinka88
12. únor 2012

od října do června 13-18 a červenec az září 9-13 🙂