V kolika jste půjčili děti prarodičům na víkend?

nipa
29. kvě 2008

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, v kolika jste poprvé půjčili své ratolesti prarodičům na víkend??

lukin
29. kvě 2008

Já ji samotnou nepustím k prarodičům asi nikdy - teda tím myslím než bude chodit do školy aspoň. Bála bych se, že na ní pořádně nedohlídnou, dají ji něco, co nechci, budou ji přežírat atd. Takže se vnučky na víkend dočkají pouze se mnou, beze mě teda ne.

nipa
autor
29. kvě 2008

Toho já se zase nebojim. S rodičema bydlíme, takže vědí co a jak a respektujou to. Ale asi bych se ustýskala ☹

frog
29. kvě 2008

Ahojky,tak koukám že nejsem sama,kdo nechce dát malou k babi s dědou...mojew mamka mi zrovna včera říkala,jak se na nás těší a že koupila malé takové výborné mléčné řazy s kakaovou náplní...no a pak jí tam dejte samotnou 😉

nipa
autor
29. kvě 2008

tak to se nedivim 😉

majina
29. kvě 2008

Tak jak mimino bych nedala ale tak už kolem těch 2 let proč néééé 😉 Tchánovic bydlí naproti nám a mamče věřím a mám to k ní 15 minut autem takže kdyby se něco dělo tak není co řešit 😉 🙂

krista
29. kvě 2008

Ahojky, tak já jsem v tomhle sobecká 😅 😔
V první řadě teda kojim takže to nepadá v úvahu aby byla celý den pryč a v druhé řadě jsem na ní moc zvyklá, máma kouří (my ne) takže bych asi měla strach že mi bude čudit do kočáru 😅 (i když doufám, že v tomhle je rozumná 😉) a i trošku mám strach, že by mi zkazila výchovu 😒

kristi
29. kvě 2008

na celej vikend asi ne, ale uz parkrat ji hlidali pres noc....tedka v sobotu budou hlidat od cca 11 hodin az do nedele odpoledne

ivulinda
29. kvě 2008

já jsem na malou taky zvyklá takže bych ji asi taky tedka nedala,a navíc bych byla nesvá

nipa
autor
29. kvě 2008

celej víkend bych to určitě nevydržela

med
29. kvě 2008

Hm, tak podobné téma se teď neustále řeší u nás doma... i když to není na celý víkend. Potřebuju příští týden k doktorce a tchýni s tchánem mám přes chodbu... problém je v tom, že Terka se jich obou bojí, jen se na ní podívají, hystericky řve. Takže jsem si zavolala na pomoc mojí mamku, která bydlí 60 km daleko, ale Terezka se jí nebojí a určitě to s ní přežije lépe. Manžel to nemůže překousnout a nutí mě jí nechat u tchýně :(, že prej si musí zvyknout. Už tři dny se kvůli tomu doma hádáme, protože nemám to srdce jí nechat s lidma, kterejch se bojí :(

kristi
29. kvě 2008

med, a proc se jich boji??? se videj malo?

kristi
29. kvě 2008

musite pocitat s tim,ze samozrejme udelaji neco, o cem jsou presvedceny ze je ok, a vy si myslite neco jinyho. My jsme loni sobecky jeli na dovolenou sami dva, Mie bylo 7 mesicu a byla 8 dni bez nas, a prezila to v pohode, i kdyz ji tchyne cpala rybi polivkou....

med
29. kvě 2008

Ne, právě, že jí viděj skoro každý den nebo obden, ale vůbec netuším, proč se jich bojí... Má to už od narození. Nebo to možná cítí ze mě, taky je moc nemusím 🙂 A oba jsou strašně tlustý, tak že by proto??? 😀

kristi
29. kvě 2008

nase se boji prababicky, asi proto ze je uz hooodne stara a seschla

kalo
29. kvě 2008

Já bych malou s naprostým klidem nechala u mé mamky. Problém je v tom, že bydlí dost daleko, vidíme se 1 za měsíc, tak na ni malá není moc zvyklá. Moje mamka je 100%tní, hlídá snad pořád i sestřina syna /8měsíců/, i na den 2. Tchýně bydlí sice ve stejném domě jako my a potkávám ji denně, ale tu důvěru k ní nemám. Ani se jako babička moc nechová. Ta ji vezme max.jednou za 2 týdny na hodinovou procházku. Jako že by mi s ní pomohla, někdy jii přebalila nebo nakrmila nehrozí. Tak bude malá jezdit k babičce na Moravu, až sama bude chtít....

med
29. kvě 2008

Ježiš, rybí polivkou... chudák 🙂

med
29. kvě 2008

He, kalo, tak to jste na tom ještě líp než my... Babička měla Terezku 3x! od narození venku v kočárku a to jsem jí 2x musela ještě poprosit. Takže taky trošku na baterky... každý mi říká, jak se mám, že je mám v baráku, že mi pohlídaj, kdy si zamanu, ale je to úplně naopak. Kouknout se přijdou, to jo, ale pohlídat?

kristi
29. kvě 2008

ale pry ji chutnala, ja nejsem hysterka....co nadelam. Naucila jsem se nepremyslet nad tim,co neovlivnim...takze ji tam s klidem dam a uzivam chvile svobody

kalo
29. kvě 2008

Med: 😀 Taky dobrá rodinná situace. Pravda, že moje rodiče má malá taky ráda, i když je vidí málo často. Moje mamka ji miluje. Tchyni sice vidí denně, ale ani si ji nepochová...říká jí pořád dokola jen achoooooj, achooooj a doteď si plete její jméno!!! /i když žádné jiné vnuky nemá/. No a pak bych jí tam měla malou nechat 😉

med
29. kvě 2008

Kristi, ten pocit svobody bych taky ráda někdy zažila.... V klidu jsem jen v případě, že jí hlídá manžel a já jdu s holkama na vínko 😉 On aspoň ví, co a jak, ale tchýně nemá absolutně potuchy... poslední mimino viděla zblízka před 30-lety.

med
29. kvě 2008

Jéééžiš, kalo, to je hrozný :( s tím jménem myslím. Tak to zas naše babička hned Terku bere do náručí, ona samozřejmě řve, jak se jí bojí, snaží se vymanit z jejích spárů 😀, kolikrát je mi jí fakt líto a nevydržím to a vezmu si jí zpátky. Terka je taky jejich jediný vnouče. Naše mamka si s ní poradí dobře, Terka jí má ráda a hlavně naši maj už šest vnoučat (sedmé na cestě), takže vědi, co a jak.

kristi
29. kvě 2008

Med, tchyni je 62,ale ma dalsich 7 vnoucat, takze je celkem ve cviku, i kdyz trosku staromodnim....

gabca1
29. kvě 2008

No já bych malou možná i pohlídat dala, ale ona je dost uplakaná a tak bych chtěla vidět co by s ní vyváděli. Kolikrát sama nevím co vlastně chce... Ani se s prarodičema moc nevidí takže by se tam bála. Takže až bude mluvit tak jí asi pohlídat nechám 🙂 😀

klouzavka
29. kvě 2008

Ahoj holky: jak se říká, babičky a dědečkové jsou od toho, nebo většinou děti rozmazlujií.
Mý rodiče jsou v pohodě, ale tchýně???
Tcgýně nám říká, že jsme krkavčí rodiče a že Dáda je chudák, protože mu nedáme dudlíka. Dáda zatím totiž nebrečí tak, aby ho musel mít. Zatím brečí, jen když ho trápí prdíky.

alcatko.j
29. kvě 2008

Ja kdyz si vzpomenu, jak jsem poprve "pujcila" nelinka memu otci na dve hodiny na prochazku, tak je mi jeste ted zle 😅 mela 14 dni a on musel jit machrovat proste 😀 Vycerpala jsem veskere "duvody"proc ne, a pak jsem svolila 😅 A pak jsem dve hodiny sedela na zadku a byla na nervy 😅

Hodne dlouho jsem mela zabrany ji komukoliv pujcit, verila jsem jen manzelovi a to jeste kdyz mel odeme manual 😀 😀 😀 Mela jsem pocit, ze nikdo nemuze znat potreby cacorky jako ja, ze ji nikdo nerozumi a ze ona bude mit leda tak trauma 😅 😅 😅 😅 Mela jsem pocit, ze jen ja poznam plac, jaky je to druh, ze jen ja poznam, a budu vedet, jak na ten druh place apod...je to logicky, my to dite zname nejlip preci...

Az po hooodne dlouhe dobe jsem ji pujcila i tchyni na prochazku, ale ta me srala, protoze nedodrzovala me pokyny, tak jsem to zase utnula 😝 😝 😝 😝

jenze mi doslo, ze pokud nejsou jako fakt duvody, proc ne, ze tim akorat skodim Nelince, ze musi byt preci zvykla i na nekoho jineho, ze moje mamka, tchyne..taky vychovaly sve deti, ze jim jde hlavne o nelinku a ze se umi postarat..tak jsem zatnula zuby a postupne "dovolovala"kratke, delsi a nejdelsi pobyty...
Musela jsem se obrnit trpelivosti, je jasny, ze nikdo se nepostara jako ja 😅 Ale proste se neda nic delat..ja porad kojim, takze na noc jeste nehrozi, ale uz asi 3x byla cacorka na cely den u nasich...a svete div se, nestradala, mela jsem hrozny pocity, ze se ji bude styskat, ze me bude volat, ze ji nedokazi nakrmit, ze nebudou dodrzovat pitny rezim, ze ji neuspi...1. den bezeme jsem mela telefon pri ruce, auto pred dome, ze prijedu hnedka, jak bude treba, ale jen mi chodily smsky, jak je spokojena, jak je v pohode, neplakala, uzivala si to, dokonce ji nakrmili a dali napit 😀 A uspali ji tez v pohode, jak jsem si pro ni vecer prijela, vrhla se ke mne, opusinkovala me, ale evidentne byla spokojena astastna u babicky s dedeckem 😵 😵 😵

Ja jsem byla az trapna temi pokyny, kteryma jsem kazdeho zahlcovala, mela jsem proste pocit, ze nikdo to neumi jako ja...ono nikdy se to asi neobejte bez toho, aby dite snedlo neco co vam se nelibi, apod, ale proste to asi jinak nejde, nebo jde, ale bez tech prarodicu no..nastesti moje tchyne(ted uz miva nelinku na cele odpoledne)je rozumna a opravdu uz dodrzuje me pokyny a ani se nenasrava 😅 Jde mozna taky o to, jak ty pokyny sdelite..ja jsem rekla klidne, mirbe, na cem mi opravdu hodne zalezi, ze bych nechtela byt zklamana... a je to vsecko v poradku..moji rodice tam je to trosku jinak, pac ti jsou drzejsi 😅 Logicky a maji svuj mozek prece 😅 ale tam zas i ja muzu byt vice drzkata a ne mirna 😅 tam jsem to rekla mirne ale s vykricnikem 😅

takze abych to shrnula, na prochazku s kacerkem jsem pujcila nelinku brzy, jako novorozence, ale musel se dodrzet cas navratu a to presne na minutu, to jsem hakliva. taky se naprosto presne musely dodrzovat pokyny pri probuzeni v kocarku(hnedka rychle dom 😀 ). Kdyz uz Nelinka zacala chodit(cca 9 mesicu) tak uz to bylo odpoledne u babicek a asi od roka , kdy uz se s ni da domluvit, byva na cely den u nasich.