V kolika letech je potřeba začít/skončit s make-upem?

karotky
28. bře 2011

Řadím se mezi ty,které dokáží bez ostychu vylézt mimo domu bez toho,aniž by se překryly vrstvou makeupu,ale ta otázka mě napadá velice často,když si tady prohlížím fotky maminek nebo,když stojím na zastávce MHD a pozoruji např. kolemjdoucí důchodkyně,které mají sněhobílou "masku" s rudou rtěnkou na rtech. 😀
Kdypak jste začaly s líčením?
Mě občas přišmrncla kamarádka,se kterou jsem chodila v cca 16ti letech na diskotéky a naposled jsem měla makeup na vlastní svatbě. 😅

terinda
28. bře 2011

Řadím se mezi ty, co ani neumí make-up použít 😀
Poprvé jsem ho měla taky na svatbě. 😅
Když už se nalíčím, tak to ani nikdo nepozná. Šmrncnu stíny, řasenku a zapudruju beďár 😎

"Začala" jsem asi v 18 - na maturák 😀

latvia
28. bře 2011

make-up som zatial na tvari nemala 😅 sminky a riasenka tusim v 20tke , od porodu asi 3x dohromady 😝

berynka
28. bře 2011

tak já se malovat začla ve 12-13 😉 , i když na ZŠ to občas znamenalo strčit obličej pod kohoutek 😎 . Dřív jsem spíš používala korektor, nebo tónovací krém a pudr. Teď mám docela dobrej make-up od Mary Kay. S přibývajícím věkem to chce volit vhodnou a přiměřenou kosmetiku, ať už se to týká péče o pleť, nebo nějakých retuší 🙂 .

zany
28. bře 2011

Make-up vůbec nepoužívám a naposledy jsem ho měla před pěti lety na svatbě 🙂
Jinak s líčením jsem začala někdy v tanečních, v 16-ti letech 😉 Ale jen stíny, řasenka a rtěnka 🙂 A u toho jsem zůstala dodnes 😵 Ale jsem schopná vylézt z domu nenalíčená 😀 Nebo jen s řasenkou 😉
Ale bez čeho se neobejdu, jsou krémy. Denní a noční krém jsou pro mě samozřejmostí 😉

boruuvka
28. bře 2011

Tak já make-up používám tak od 16 let každodenně. Jsem kosmetička a můj názor je, že pokud máš pleť pěknou a pečuješ o ní, tak není potřeba make-up používat. Záleží jak se každý cítí - některá z nás by nevyšla nenalíčená ani s košem a jiná se zase cítí nesvá s make-upem. Takže záleží na tobě. Pokud se líčit chceš začít, tak hlavně vyber správný odstín, ať nejsi jak ty co zmiňuješ 😀

crca
29. bře 2011

Začala jsem asi v 15ti,ale jen řasenka a stíny,vyloženě makeup na hubu jsem nepoužívala nikdy,rtěnku občas,ale to mě nesedne,stejně jsem to vždycky setřela,než jsem někam došla 😀 a když bylo nejhůř s beďákama,tak jen korekční tyčinku,ale měla jsem a mám tu kliku,že beďary mě moc nepostihujou 😅 Krém nejlepší klasickou Niveu,ale bez řasenky do města nevyjdu 😀 Jsem zrzka a mám světlé řasy a vypadám jak zombík,takže teď jen tu řasenku-co mám děcka tak ani víc nestíhám 😀 A můžu říct,že můj ksicht nevypadá na tolik co mi je,takže já ani makeup používat nezačnu 😉

evathaoly
8. čer 2013

Já jsem začla s make-upem od 10 let 😨

korticka
21. srp 2013

Ahoj holky...měl by někdo z Ostravy zájem o Mary Kay...vzorky, zkoušení kosmetiky líčení a prodej. Sháním někoho kdo se podělí se mnou o část objednávky (cca jednou za půl roku aspoň). Pište mi do zpráv díky.. 😉

themikalooks
11. led 2015

Ahoj já se začala o takové věci zajímat u středu 10 letech a je mi 11 a mám řasenku , Balzámy na rty a pořídím si stíny nebo linky podle mě to docela stačí do školy s tím nechodím ale ven ano 🙂 podle mě to není špatné v 11 jen tak trochu ven 😉 přece jenom každý dle svého gusta 🙂 🙂 🙂

texetka
12. led 2015

Já jsme začala někdy v 15 letech - řasenka, barevný lesk na rty .. Make up používám každodenně tak od 25 let , ale jen do práce nebo když někam jdu . O víkendech si ho ráda odpustím , tedy krom zimy. Jakmile je mráz, tak musím make up mít i o víkendu, jinak se mi začne obličej "loupat" . Nepomohla kosmetička, speciální kremy, oleje ...

Na svatbu mě líčila vizížistka a vypadala jsem úplně jinak a taky jí to zabralo spoustu času. Já ráno jen dám krém, pak počkám, make - up, řasenku, lesk a valím do práce .

guinea
12. led 2015

Koukám, že tu převažují přírodní ženy 🙂 Já jsem se směla začít líčit od střední, tj. od 15 let (ale jen lehké oční stíny a řasenka). Asi v 18 jsem objevila make-up (pokladovou bázi), a pak jsem nevynechala jediný den! Strašně mě to bavilo, ale myslím, že jsem se líčila vkusně, starší kolegyně v práci si ke mě chodily pro rady, co použivám za značky a čím aplikuju oční stíny, že jsou tak pěkně vystínované (tehdy jsem měla ale dokonalou pleť a svoji službu udělaly i ty nejlevnější značky z drogérky). Posupem času jsem přešla na kvalitnější značky - jejich aplikace vyžaduje menší úsilí pro dosažení dokonalého efektu. A po 35. roce věku už si ráno s vypětím sil udělám jen make-up (podkladovou bázi, protože mám už nějak flekatou pleť), a řasenku. Už mě to prostě nebaví... A kdy s make-upem skončit? To záleží na každé ženě. Když osmdesátileté dámě udělá radost výrazná rtěnka, tak proč ne, nevidím na tom nic špatného 🙂