V kolika letech jste daly děti na lyže?

sim007
11. črc 2015

Maminky v kolika letech jste daly děti na lyže?

aneta15
11. črc 2015

Já poprvé postavila dceru na lyže ve třech letech. V některých lyžařských školičkách mají podmínku 3 roky, menší děti nechtějí. Osobně si myslím, že to bylo brzo ale jezdíme na hory každý rok, jsme vášnivý lyžaři tak jsme si říkala, že není na co čekat. Letos dceři bylo pět a jezdila super.Synovi byli 3 a ani jsem to nezkoušela, on jde do všeho po hlavě, nemá pud sebezáchovy, ničeho se nebojí. Záleží i na povaze dítěte. Dcerka je na svůj věk zodpovědná, bojí se o sebe a hlavně poslouchá. Syna bych postavila na sjezdovku a než bych se otočila tak by se válel dole v síti 🙂 Myslím, že mezi 4 a 5 rokem je akorát. A určitě doporučuji školičku. Myslím si, že lyžuji dobře a měla jsem plány jak to dceru naučím. V půlce sjezdovky bych jí umlátila hůlkou 😀 Ve školičce byla 3x po hodině a lyžovala jak drak 🙂

konidana
11. črc 2015

@sim007 Kolem pěti je prý nejvhodnější věk. Moje děti začínaly mezi 3. a 5. rokem. Dřív to pro mne nemělo smysl. První sezonu jen na plastových lyžičkách, s tím, že dcerka si lyže a lyžáky a vlek s instruktorem vyzkoušela na hodinku (moc chtěla), když jí byly 4 roky, synek ve 3,5 přezkáče odmítal(moc tvrdá a těžká bota) a spokojeně jezdil dětskou sjezdovku na plasťákách s řemínkama. Na opravdových lyžích začaly v těch 5 letech(4,5) . Letos v zimě už oba (5,5r a 7r) lyžovali dost obstojně (mírný kopec vlnovka bez pluhu, nadšení ze sjezdu šusem a ze skákání na skokánku)

lu777
11. črc 2015

za mě tak v 5... dnešnímu trendu dávat děti na lyže velmi brzo moc nerozumím...
později jsou mnohem silnější, utáhnou tu výstroj a i ty instrukce chápou líp, naučí se to velmi rychle 🙂

evcann
11. črc 2015

ve 4 letech a parada, šlo mu to krásně a bavilo ho to 🙂

konidana
11. črc 2015

Já osobně jsem prý obstojně lyžovala od dvou let (zvládla jsme sjet šusem 5 m dlouhý kopec) ale také na plasťákách. A pamatuji si, že ještě v 8 letech jsem měla lehké a měkké šněrovací lyžáky:D

betelgeuzz
11. črc 2015

My jsme byli letos poprvé, starší 5,5 mladší 3,5. mladší jsme dali na lyže spíš kvůli starší, aby neseděla doma. Ale na ni to bylo brzo, je malá, lyžování bylo pro ni náročný, byla rychle unavená. Párkrát jsme spolu sjely malý kopeček a pak se spíš dívaly na starší. Ta udělala za tu sezonu velký pokrok, i když jsme byli párkrát. takže taky moc nevidím důvod to moc uspěchat, kolem 4 let tak akorát.

zevina
11. črc 2015

Dcera stala na lyzich prvne ve 3,5 letech, v podstate jsme zadny zazrak neocekavali, jen chtela do lyzarske skolicky s o 3 roky starsim brachou... Instruktorka z ni byla nadsena, jak prirozene prenasi vahu,ze se s lyzema snad narodila, jezdila lip jak bracha. U starsiho uz fungoval pud sebezachovy, byl opatrny a pokroky pozvolne, na vsechno potreboval vic casu.
Loni nam hory zhatily nestovice, tak se nelyzovalo, letos, v 5,5 letech totalni krize (nastesti jen puldenni), uvedomovani si moznosti padu, pro jistotu kecani na zadek, strach.... Jak ziskala jistotu, ze ma nad pohybem kontrolu, tak uz byla hvezda svahu, o osmiletakovi se ani nebavim, pro toho jsem ja uz byla na svahu pomala 😀

Takze, pokud dite chce, v pohode po tretim roce, naopak su myslim, ze v mladsim veku to jde tak nejak samozrejme a snadno, zadne velke vykony neocekavat, jen pro radost z pohybu, cerstveho vzduchu a spolecne straveneho casu! Jeden rodic muze na svah, druhy se bude s prckem placat na detskem, ale muzou si hory uzit vsichni.

sim007
autor
11. črc 2015

Vsem moc dekuji....my zatim mame male miminko,jen jsem byla zvedava a myslela jsem si prave kolem tech 4 let.

aluuunka
20. srp 2015

Já jsem byla jako malá postavena na lyže ve 3,5 letech a teď v zimě jsem učila neteř, která měla 3 a bylo to super a moc jí to šlo 🙂 po týdnu už sjela i malý kopec sama 🙂

barulina
20. srp 2015

Malá byla první loni to měla 2,5let.ale jen na kopeccich u baráku.

ia.
20. srp 2015

starší syn byl poprvé na lyžích ve třech letech, mladší ve dvou, vyplatily se nám lyžařské školky, starší už teď lyžuje lépe než já a ten mladší už s námi vloni drandil na sjezdovce v Tatranské Lomnici, letošní zimu to vypilujeme a už budou všichni plnohodnotní lyžaři....důležité je podle mě nenutit, musí je to bavit...tím že my s manželem oba lyžujeme, tak naše děti k tomu mají dispozice, vidí to od mala, přijde jim to přirozené, stejně jako chození po horách, ježdění na kolech...není to o tom že si chceme něco dokazovat a trhat rekordy v tom, kdo dřív lyžoval atd....ale abychom je vedli ke sportu tak, aby to brali jako přirozenou součást svých životů...

leikkka
20. srp 2015

já jako dítě od 3 let, naše děti na lyžích ještě nestály - starší budeme mít 5 let, začneme letos běh i sjezd. Určitě mezi 3-5 lety je vhodná doba

cabadajovimah
20. srp 2015

osobně lyžuju od 3 let a syna dáme do školičky taky ve třech, švagrová je instruktorka a sama mi říkala, že mladší děti neučí ráda, nemají správný balanc či co... 😎

crriss
4. pro 2015

ahojky, my mame v planu postavit letos..v lednu ma 4 roky...ted zacina bruslit, uci se drzet balanc..a je videt, ze je to na pochopeni narocne :D když se soustredi,tak OK,,,kdyz ne tak je mu nejlíp na zemi a placa se jak ryba ve vode :D :D :D

kam s dětmi jezdivate? my jsme zvykli jednou za zimu vyjet do Rakouska (3x hlidali malého naší doma), letošní zimu jej chceme vzit sebou a chce i skolku, tak zvazujem - skolka v Rakousku je v nemcine,.tak premyslime na Jasnou v Nizkych Tatrách...zdejsi hory moc nemusíme..