V kolika letech jste měly (nebo budete mít) miminko?

labut
23. srp 2006

Ahojky holky,
zajímalo by mě v kolika letech jste měli miminko nebo na kdy to plánujete, povinnost krásného malého človíčka. Díky za odpovědi.

blanula
22. lis 2006

A nebo ještě nejlepší je když o tobě vykládají, že jsi těhu a ono ne, a vydedukovali to jen z toho že už je vám kolem 30.

swetlus
22. lis 2006

Jo tak v 30 podle nasich mistnich drben uz musis mit aspon dve deti!! pres to nejede vlak 😀

jitulech
22. lis 2006

Holky, je skvělé číst Vaše příspěvky, přesně to jsem potřebovala 🙂 U nás doma je to v pohodě, protože máme v rodině "staromateřství". Mamka mě měla v 25 a obě babičky měly první dítě též v 25 letech. Což na tehdejší poměry bylo opravdu pozdě. A jak už bylo řečeno, moc záleží jak se kdo zeptá. A pravda je jedna, tyto otázky kladou až na vyjímky, Ti co už mají děti. Nejvíc mě dokáží vytočit Ti, co je potkáte 1x za rok, jsou o 10 let mladší, mají 2 děti a prohlásí: Ty nejsi těhotná ? To ale musíš, musiš mít přeci děti. Jak můžeš vůbec bez dětí žít? Chápete to? To je obdoba hlášky o sobeckosti. Chce to opravdu nadhled, jinak to nejde.

macheli
22. lis 2006

Taky jsem to pořád poslouchala, kdy už konečně budu mít ty děti... ale mě ve 25 (natož dřív) ani nenapadlo mít děti, dodělala jsem zrovna školu, chtěla jsem cestovat, zkusit třeba práci v zahraničí - a to by s malým dítětem šlo těžko. Na zkušenou do ciziny jsem nakonec odjela, uspokojila trochu svoje kariérní ego 🙂, usadila se... Ted je mi 31,5 a čekám svoje první mimi, těhotenství si ohromně užívám a jsem ráda, že jsem to "neuspěchala"...

blanula
22. lis 2006

Tak to gratuluji k mimi a tiše závidím,ale přeju ti to. 😵

romcatko
22. lis 2006

Já jsem na to také alergická. mimi bychom měli rádi, ale zatím se nedaří. Taky slyším všechny ty věty o sobeckosti atd. dokuk jsme nebyli po svatbě nebo bydleli po podnájmech ještě se to dalo nějak omluvit. Ale teď máme byt, (služební) byť je to maličké, ale už "vymluvy" nemáme. kdyby ty lidi věděli jak mě ty jejich věty štvou. ☹

kreksi
22. lis 2006

No jo, ty hloupé dotazy... Berme to tak, že se většina lidí neptá se špatným úmyslem, jen jim trochu chybí takt, naopak přebývá zvědavosti a moc nedomýšlejí, co všechno vypouštějí z pusy. Škoda se trápit nebo rozčilovat, nadhled je vážně to pravé 😎 . Hodně štěstí a sil při odbourávání zvědavců a rýpalů 😀

marcelaajarda
22. lis 2006

Ahoj děvčátka, mě bude za měsíc 32 a mimi stále ne a ne se povést ☹ Je to asi půl roku, co mě to snažení se úplně pohltilo a já se teď nemohu na nic jiného upnout. Jsem podrážděná a v práci to jde taky od 10 k 5 😒

blanula
22. lis 2006

Vítáme tě a držíme palečky, ať se vše brzy povede. 😉

romcatko
22. lis 2006

Ahoj marci. mě už je pře třicet dva a miminko se taky nechce povédst. Ale snažím se to, taky díky holkám taky ze snažilek nad věcí brát s přehledem. I když to vypadá, že máme problémy přirozeně a možná se to bude řešit umělým op.

marcelaajarda
22. lis 2006

Romcatko: taky máme již za sebou několik vyšetření a po Novém roce bychom měli jít na umělé, ale stále doufám, že se třeba do té doby..zadaří. Co se týče stáří, tak si stará nepřipadám, jen se obávám, aby nebyl starý organismus.. 😉

macheli
22. lis 2006

Holky, nezoufejte! Já jsem prodělala dvě gynegologické operace, doktoři mě strašili neprůchodností vejcovodů apod. a málem mě hnali na umělé oplodnění rovnou. Já jsem se z toho akorát stresovala a to si člověk moc nepomůže. Pak jsem se začala soustředit na něco jiného (v mém případě to byla příprava svatby), mimino pustila z hlavy a povedlo se to hned (a vdávala jsem se v 6. měsíci 🙂 ). Zkuste se soustředit na něco jinýho, vím, že to není jednoduchý, ale pomáhá to... Tak držím palce!

blanula
22. lis 2006

My začneme stavět domeček tak, že bych už začala plánovat interiér.Třeba by se to povedlo. Jenomže to by jste tu nemohly být vy holky, ráno se těším, až zavedu malou do školky a šupky dupky na net 😀

marcelaajarda
22. lis 2006

Tak to je fakt. Já se teď nemám na co jiného upnout, snad leda bych si našla novou práci, ale to v mém případě, asi tak lehce nepůjde. Ale je tu čas předvánoční, tak se asi budu soustředit na pečení a kupování dárků 😎

deminka
22. lis 2006

ahojky, mě bude za dva měsíce taky 30 a děti nemá. Zatímco moje spolužačky a kamarádka už mají i dvě...a taky hodně slýchám o sobeckosti. Sice máme byt a nic v celku nepotřebujem, ale nějak jsme se na ročičovství dřív necítili. Navíc jsme se před 1,5 rokem brali, takže všichni mysleli že kdYž jsme mimi tak dlouho odsouvali, že po svadbě bude hned..až ted kolem té 30tky jsme si řekli že je vhodny čas a že jsme na mimi připraveni, ale nějak se to zkomplikovalo a přišla jsem o práci..no a ted se nedaří ani mimi ani práce. Zatím si z toho těžkou hlavu nedělám a beru to s klidem..uvidíme časem

jitulech
22. lis 2006

Je to prostě složitý. Mě dost dlouho trvalo než jsem vůbec natrefila na toho pravého. Bylo mi skoro 31, když jsme se seznámili, hned jsme spolu začli bydlet a po 2,5 letech se vzali. Myslím, že kdybychom na sebe narazili dříve, možná bychom už nějakého potomka měli, ale všechno má svůj čas. Myslím, že jsme se potkali v tu pravou chvíli, dříve by to asi nebylo ono. Manžel je mladší o 3,5 roku, tak jsem ho také nijak nechtěla do ničeho tlačit, ale on je tak úžasnej, že o dítěti začal mluvit první. Takže u nás o odkladu nemůže být asi řeč, bydlení máme vyřešený, oba máme super práci, takže teď už jen toho potomka. Největší sranda byla reakce některých lidí na to když jsme spolu začali žít: Konečně viď ? Tak to bude do roka svatba a dítě co? Si asi mysleli, chudák stará opuštěná,konečně někoho klofla, to se určitě rychle vdá a hned bude těhotná . Lidská hloupost je někdy až k smíchu 🙂

brunetka26
22. lis 2006

ahojky já čekala první ve 20..a manželovi bylo dva měsíce před porodem 18 😀 po 6 letech čekáme druhé 🙂

gandy
24. lis 2006

Mě je 23 a manželovi 26 a už bychom chtěli miminko. Někomu se to zdá možná brzo, ale my už bych hrozně chtěli!!!! 😉

rova
24. lis 2006

Brunetka: Ty jo, super, že to takhle mladý přijal a zachoval se takhle zodpovědně. Myslím, že i když kluk opravdu miluje, ale je takhle mladý, musí to být těžký.. Gratuluju a smekám před oběma! 😉

arya
27. lis 2006

Ahoj holky, toto je můj první příspěvek do diskuze 🙂 Mně bude v lednu 30 a mimi ještě žádné nemám. Ale možná už od prosince se začnu snažit. Občas mám pocit, že jsem ještě mladá, ale občas na mě padne splín, že jsem možná zbytečně dlouho čekala. Ale jedno vím určitě. Teď se na mimi už moc těším - tak nějak celou bytostí. A tento pocit bych ještě před pár lety asi neměla. Ale myslím, že 30tka je na první mimi už nejvyšší čas. Kvůli zdraví maminky i miminka 🙂

elucinka
27. lis 2006

Ahoj Arya, mně je teď 34 a taky cítím, že mám už nejvyšší čas. Tak se snažíme už 3 měsíc.

arya
27. lis 2006

Elucinka - děkuji za reakci 😉 Právě si říkám, že teď na to "vlítnem", ale co když to nepůjde hned?? Co když to bude trvat měsíce.. roky.. ?? Abych si pak neříkala "já husa hloupá, proč jsem čekala??" 😠 🙂

elucinka
27. lis 2006

Hlavně se pokus být v pohodě, mojí ségře bylo 26, když se začali snažit a povedlo se jim to až po roce, protože se na to šíleně upnula a jak to nešlo, tak byla psychicky hodně down - až když už rezignovala a tzačali žít normálně s tím, že to "nějak" dopadne, tak se to povedlo. držím ti moc palce a nevyšiluj 🙂

gabou
27. lis 2006

Ahojky holky..snad můžu taky mezi vás, ikdyž ještě nejsem snažilka 😅
Mně je 25 (v prosinci 26) a mému manžílkovi čerstvých 28..svatbu jsme měli před měsícem..už vloni o vánocích mně přepadnula taková touha po miminku, že jsem myslela, že mi ani nezáleží na svatbě, hlavně, že bude mimi..Přítel mě požádal o ruku a já celého třičtvrtě roku žila svatbou a přípravami na ni..touha po mimi byla jaksi pryč..teď máme po svatbě a občas mě to zase přepadne..jenom se bojím, aby to na manžela nebylo moc brzy..hned po svatbě jsme se domluvili, že nejrozumnější bude, když počkáme ještě tak dva roky, protože nás čeká oprava bydlení u našich rodičů (zatím bydlíme u tchánů v pidimidi 1+1)..Tak nevím..každou chvíli to mám jinak..říkám si, že budu rozumná a mimi bude lepší do zajištěného většího bydlení než teď do toho našeho krcálku..ale někdy je ta touha tak velká, že si myslím, že se zblázním, jestli právě teď neotěhotním..Holky..zažily jste to taky některá takto?? Já se bojím, že až budeme opravdu chtít oba, tak že to jak naschvál nepůjde a já si budu vyčítat, že jsme tak dlouho čekali.. 😖

megy
27. lis 2006

když to má přijít, tak to přijde,
jestli otěhotníš, myslím, že ti to vše bude úplně jedno a budeš se strašně těšit.

musko
27. lis 2006

Ahojte!
Som tu dnes úplne nová, tak si čítam diskusie... Mám 34 rokov a prvý synček sa mi narodil min. rok, hneď po vysadení hormon. antikoncepcie..... Tak si myslím, že treba byť fakt v kľude, lebo čím viac niečo chceme, a veľi sa snažíme a stále nato myslíme, tak sme potom z toho unavené a telo sa zablokuje a je to. Keď to bude mať byť, tak to bude a všetkým Vám strašne držím palce!!!!! 😅

elucinka
28. lis 2006

Ahoj musko, to je přesně můj názor, chce to hlavně pohůdku!

marykaty
28. lis 2006

Ahojda,já měla první dítě v 19.(otěhotněla jsem v 18.) 😉 .Druhé ve 22.letech.Dnes je holkám 10 a 13,no a já začala přemýšlet ještě o jednom.... 🙂

iza
28. lis 2006

ahoj tak ja ho budu mit v 28 🙂 pokud vse bude ok a ja doufam, ze bude 🙂

naty
29. lis 2006

Ahoj, holčiny!! Mě je 21, manžílkovi 35, v červnu sme se vzali a až dostavíme domeček, tak bychom chtěli zapracovat na mimískovi... 🙂