V kolika letech jste měly (nebo budete mít) miminko?

labut
23. srp 2006

Ahojky holky,
zajímalo by mě v kolika letech jste měli miminko nebo na kdy to plánujete, povinnost krásného malého človíčka. Díky za odpovědi.

snehurka11111
22. dub 2007

Kath: no, já se na to cítím, což o to, ale je hrozně blbá doba a nejprve si chci všechno obstarat.

kath
22. dub 2007

Snehurko11111: Taky to budu mít trochu komplikované. Dělám dálkově školu, u toho pracuji. Práci mám závislou na škole, když ji nedodělám, tak si budu muset hledat práci novou. Škola mi moc ale nejde (dělám pajdá - matika s češtinou je docela hnusná), takže už se tím tak netrápím. Mělo by nám přijít spoření, bydlet máme kde. Jen ta práce a škola. Asi bych přerušila studium a pak to zkusila dokončit. Když se nepovede, tak si hlavu lámat nebudu. Život jde dál a pro mě jsou důležitější jiné věci. Vysokou mít každý nemusí.

snehurka11111
22. dub 2007

To je fakt...u nás je největším problémem bydlení...jsme v podnájmu, i když vize bytu je...chceme si ale vzít hypotéku, ale já bych nejradši až po mateřské, až se zas vrátím do práce

kath
22. dub 2007

Tak to jo. Však uvidíš. V klidu si to promysli. Taky jsem nad tím moc dlouho přemýšlela a ještě pořád přemýšlím, jestli dodělat tu školu nebo přerušit. Když vím, že to trošku drhne, tak fakt nevím. Manželovi bude příští rok 30 a říkal mi,že by další 2 roky moc čekat nechtěl. Což mě potěšilo. Hodně mi pomohl a holky jsou tady taky fajn.

terkajesterka
23. dub 2007

Ahoj, taky se přidám se svou statistikou-mně je 27 a mému muži 33. Pokud vše půjde dobře, tak budeme rodiči v mých 28 letech.
Kath: školu určitě dodělej 🙂 já se snažím o totéž, za 2 týdny mě čekají státnice. Děláš Pedf v Praze nebo jinde?

kath
23. dub 2007

Ahoj,
terkajesterka: Studuji v Ostravě, je to tam mazec. Všichni mi sice říkají, že to dali všichni, tak že to dám taky. No nevím, mé možnosti jsou asi nic moc. Mám problém hlavně s matikou a češtinou. Jsou tam šílení profesoři. Miminko bych moc chtěla, ale během školy 😒 . Bydlíme s rodiči manžela, takže o starání bych měla postaráno. Už se mi i nabízeli. Moc se těší na vnuka, jsou už v letech. Já mám rodiče mladší, ale mamča se taky nemůže dočkat. Studují se mnou i kolky na mateřské, některé otěhotněly a studium přerušily. Tak nevím no.

snehurka11111
23. dub 2007

Kath: Je to těžké, ale na druhou stranu, mám i zdravotní problémy a riskovat to, že to dítě mít nikdy pak už nebudu muset mít, se mi nechce. Školu mám, praxi docela dlouhou, skvělého přítele - skoro manžela:o), akorát to bydlo mě trochu straší...

kath
23. dub 2007

No vidíš. Mě chybí jen ta škola. Taky mám strach z toho, že nebudu moct mít miminko. Každý má nějakého toho bubáka.

snehurka11111
23. dub 2007

To je pravda....no, ale bydlení je hodně důležité...nevím, zda s mimčem vydržíme do jeho 3 let v podnájmu...

kath
23. dub 2007

To máš taky pravdu. Škola zas tak důležitá není. Uvidíš, určitě to nějak vyřešíte. Přijde to, když to člověk nečeká a pak má z toho veeelikou radost.

andrissek
23. dub 2007

Ahoj všichni,mě je 33 a mám skoro pětiletou holčičku a ted čekáme v červenci miminko.Pokud bych měla obavu že z jakéhokoli duvodu bych nemusela mít v budoucnu miminko,tak na nic nečekám.Je to to nejkrásnější na světě co mám.
Přeji vám at se dobře rozhodnete a at vám všechno dobře dopadne 🙂 😉 😉

kath
23. dub 2007

Andrissek: Děkuji a gratuluji k miminku. Budu držet pěstičky, ať vše dopadne, tak jak má. No nic, už půjdu hajat, abych byla zítra čilá do práce a po práci na učení na zkoušku, která mě čeká ve středu ze speciální pedagogiky.
Mějte se krásně a snad zítra nebo někdy jindy. 😉

andrissek
23. dub 2007

kath taky oc děkuji. A 😉 t ti výjde zkouška

andrissek
23. dub 2007

Kath taky moc děkuji.At ti vyjde zkouška 😉 (oprava)

benes
23. dub 2007

1.mimco bych chtela mit nejdriv ve 30.I kdyz clovek mini osud meni. 🙂

zup
24. dub 2007

Ahoj všichni, mě bude v červnu 23 a příteli bylo v prosinci 30. O mimi se chceme začít snažit o letošních Vánocích (řekneme si o něj Ježíškovi 🙂 ), takže kdyby se zadařilo hned, tak mě bude 24 a příteli 31. On už na to věk má určitě, a já osobně se těším nejspíš daleko víc než on. Jsem z veliké rodiny, jsme 4 děti a všichni tři sourozenci mají také po 4 dětech 😅 . Já byla navíc tetou už ve svých 2,5 letech, takže jsem měla děti neustále kolem sebe a jsem do nich fakt blázen (sním o mimi už od 18).A jak píšete o tom bydlení a financích, tak to řeší spousta lidí a není to jednoduché, ale na druhou stranu znám spoustu lidí (možná budem patřit mezi ně), které skutečnost, že mimi brzy přijde dotlačila k řešení této situace daleko rychleji, než by ji začali řešit bez mimi. 😀

mikejlamm
1. kvě 2007

ahojky,u nás je to naplánováno: první bydlení,svatba a potom miminko - z tohoto pořadí nadšená nejsem.Bude mi 26 a už bych se chtěla rozmnožit 😅 Dříve jak za 2roky to nebude.Nicméně miminka okukuju,kočárky,oblečky atd ... Na koníkovi jsem ve svém živlu 😀 😀

jabjunka
1. kvě 2007

Ahoj holky,tak já z dovolením taky přispěju.Mě je 35 let,manžovi 37 let a máme 4 děti.Jára 17,Terezka 15,Matýsek 5,5 a Štěpánkovi bude 12.5. 1 rok.A věřte,že se dá zvládnout všechno,prvních deset let jsme bydleli také v podnájmu.

georgine
1. kvě 2007

ahoj holky prvni mimco jsem mela v 18. a na druhe se moc tesim.. kdyby se to podarilo tedka tak se narodí jak budu mit 21.let za sebou.. ted v kvetnu maturuji 😖 doufám.. a uz se nemuzu dockat druheho ditka.. stavba rd je zatim na zacátku hledáme vhodný projekt a tak se snad letos doresi finance a pa¨k hurá na maltu 😀 no myslim si ze tozvládnem.. a nebojim se toho..

kachnik
2. kvě 2007

Holky, zdravím, tak mě bude letos v srpnu 28. Doktor mi řekl, že je to jen tak tak 😅 Jsem teď 5 dní bez MS a tři testy pozitivní.. k doktorovi jdu 18.5. tak jsem zvědavá. Bylo by to skoro napoprvé...

grej
2. kvě 2007

Kachnik - gratuluji🙂
Jen tak tak? Mě teď zase doktorka tvrdila, jak jsem strááášně mlaďoučká (za 4 měsíce mi taky bude 28 let)...
Je to zajímavý. TeĎ jsem hrozně mladoučká, ale je mi jasný, že kdybych za ní přišla ve třiceti, tak už by se tvářila, jako že mám nejvyšší čas...

kachnik
2. kvě 2007

grej, to je teda dobrý, co doktor, tak jiný názor. Moje kolegyně díky manžovi začli až v jejích 30 letech a měli problém, nešlo to, podstoupili snad všechno, po 2,5 letech se jim to povedlo přirozenou cestou. Ale proč to píšu, prostě mě to hodně odradilo od dalšího čekání 😀
Moc děkuji. A co ty a tvoje snažilkování??

grej
2. kvě 2007

Taky mě neúspěchy v okolí trošku děsí... My už se snažíme od července 2006. Takže už 10 měsíců. A nic. Už jsme domluveni s MUDr., že se v červnu domluvíme na spermiogram a na hormonální profil. Tak uvidíme...

dckami
2. kvě 2007

ahoj holky,
tak i já přispěji do diskuse naší statistikou: je mi 32, manželovi o rok víc. První dcerka se mi narodila v 27 letech (po roce snažení). Nyní se od 6/06 snažíme znovu o mimčo, zatím bez úspěchu. Ale nevzdáváme to. Pokud to nevyjde do konce prázdnin, půjdu k doktorce na podrobné vyšetření - nevím přesně jaké. Zatím jsme vyzkoušeli i pomoc homeopatky, výpočet plodných dnů dle data narození a uvidíme.

kachnik
2. kvě 2007

grej, moc držím palečky ať je vše v pořádku. Ta moje kolegyně, tak ty měli naprosto vše v pořádku, výsledky atd... prostě asi to její tělo nebylo připravené a moc na to myslela.. pak úplně z toho vypadla a šup a už to bylo.. ale vím sama, že to dost nejde na něco takového nemyslet a věnovat se něčemu jinému.

grej
2. kvě 2007

To jo, nejde na to nemyslet. I když my celé léto a podzim loni stavěli, tak by člověk řekl, že budu mít jiné problémy... Teď už na to rozhodně tak nemyslím. Někdy si i říkám, jak je dobře, že to mimi ještě není. Aspoň můžem zatím poplatit co nejvíce dluhů... Ale ve skrytu duše samozřejmě člověk doufá...
Díky za tvoje palečky, snad nám pomůžou🙂

petra123
6. kvě 2007

ahojte holky 🙂 ,
tak mě je 26 a už od ledna jsme se snažili o mimi s pomocí lekařů jinak sami se snažíme přes 2 roky.Mám za sebou různá vyšetření a jsem v pořadku a aji partner ale prostě to nejde tak jsme se rozhodly že koupime pozemek přestanem na to myslet a postavíme si malinky baraček a pokus se zadaří tak chci mít drobečka doma do 30 to tak stihnem mít už vše v pořadku a hlavně bydleli už v baračku ale pokud příjde dříve zlobit se nebud 🙂 tak se zatím mějte a snažte se budu vám všem držet palečky pá Petra

lenkabu
6. kvě 2007

My se teď začínáme snažit, mně je 24 a 1/2 a manželovi 29.

Grej: neboj, 10 měsíců je v pohodě. Moje švagrová otěhotněla teď taky po 10 měsících, prostě se miminku ještě nechce 🙂

Petra123: výborný nápad, znám pár párů z okolí, kteří mají dítě díky stavbě 😉

petra123
6. kvě 2007

lenkabu:díky ted jsi mě uklidnila a tobě at ti to jde hned a bez problému jako u nás páčko 😲

lenkabu
6. kvě 2007

Petra123: děkuju, já jsem naplánovala rekonstrukci bytu 😀