V kolika letech jste měly (nebo budete mít) miminko?

labut
23. srp 2006

Ahojky holky,
zajímalo by mě v kolika letech jste měli miminko nebo na kdy to plánujete, povinnost krásného malého človíčka. Díky za odpovědi.

deminka
2. říj 2006

no budu končit, tak se zatím měj hezky. a zas někdy..ahoj

lucija76
2. říj 2006

Tak to mas fajn je mit takhle blizoucko! Jinak jsem taky z moravy, z Havirova..Mne to kolikrat ani neprijde,od 20 jsem bydlela sama v Praze,hodne cestovala a tak nejsem zvykla videt rodice denne.Ale az se broucek narodi,mam v planu jezdit domu casteji a myslim ze me i rodina bude casteji navstevovat,doufam 😀 Jinak mame skvelou rodinu tady (od pritele) ale je fakt ze co mi fakt chybi si casteji pokecat cesky s kamoskama ;))) po tom telefonu to precejen neni uplne ono.

lucija76
2. říj 2006

Ty taky, mej se krasne!!!

ketka
2. říj 2006

Mě je 23 a manžovi 25, teď se snažíme o mimčo.Počítám že 24-25 bych ho mohla mít, když to půjde 😉

lamia
2. říj 2006

Mě je 25, až se mimísek narodí,tak už 26, partnerovi je 31.

vladunka
2. říj 2006

Ahojky, mě bylo 21 let.Mé dceři je nyní 5 let,ale příští rok ji chceme pořídit ještě sestřičku nebo brášku 🙂

bibinka
2. říj 2006

ahojky holky. Svoje prvé bejby som mala v 30 a druhé je už v pláne, teraz mám 31 a manžel má 37.Keby sa nám zadarilo 🙂 v blízkej dobe, vekový rozdiel by bol medzi deťmi 2roky 😅

rova
3. říj 2006

Je možné, že později budu mít pocit, že je můj život v pr...i, ale třeba taky ne. Těžké krize, rozvody, nevěry a tak, nečekají pouze na páry, které se dají dohromady brzo. A, že bychom spolu byli kvůli mimču? Nene, byli jsme spolu přes dva roky, než jsem otěhotněla, takže žádný vztah na oko (A navíc jsem zčíhla přítele ve 12 letech, kdy jsem po něm slintala a po pěti se s ním náhodou seznámila - když slavil narozky 🙂No jako exot si taky připadám, ale proto že jsem jediná z mého okolí známých, která má mimčo a otázky typu chodí už, mluví? (když jí bylo 5 měsíců) mě dorážej.. 🙂 Zatím nemám pocit, že by mi něco uteklo - za svůj život jsem toho prožila celkem dost, cestovala, pracovala několik měsíců v Řecku jako barmanka (takže pařeb jsem zažila), maturu zvládla v sedmém měsíci a teď začínám vejšku.. takže nějak nemám pocit, že o něco přicházím a navíc to mám zpříjemněné naší krásnou holčičkou, jejím úsměvem a pokroky.. takže i když je to občas náročný, jsem šťastná a to je hlavní.. 🙂

lucisa
5. říj 2006

Ahojky, já po mimču toužila asi tak od 20 let, mému tehdejšímu stejně starému příteli se to nelíbilo vůbec a když ani po dalších dvou letech se neměl ani ke společnému bydlení, když ta možnost byla, ani ke společnému plánování nějaké budoucnosti, rozešli jsme se. Za chvíli nato jsem poznala mého manžela, ten mimčo strašně chtěl, takže jsme po roční známosti začali "pracovat" a po roce snažení se nám narodila Noemi Nela, bylo mi necelých 26, manžel měl 28 let. Druhá dcera přišla o dva roky později. A pokud přemluvím manžílka na to třetí, viděla bych to tak kolem mých 33 let, snad to stihnu nejpozději do 35. Uff

vladunka
5. říj 2006

Ahojky,jak už jsem psala,tak dcerku jsem měla ve 20ti letech.A te´d je mi 25 a začala jsem moc toužit po druhém miminku.Asi by nebyl žádný problém,ale přítel má v péči 9ti letého syna,který trpí lehkou mozkovou dysfunkcí a hyperaktivitou.Tak je to náročnější,ale příští rok po svatbě bych chtěla otěhotnět,tak uvidíme jak to dopadne 🙂

maky_maky2
11. říj 2006

Ahojky mě je 21 a miláčkovi 26,7.7. 2007 máme svatbu tak hned po ní začneme se snažilkování, mimi bychom chtěli klidně hned, ale jelikož jsem nastoupila do nové práce, musíme ještě chviličku vydržet.Už se oba moc těšíme!!!

slevik
11. říj 2006

Ahojky 😉 Tak my jsme se k miminku dostali v mých 26 a manželových 28 (ale až se narodí, už mu bude 29 😀 ). Chodili jsme spolu víc jak 9 let, tudíž od mých 16 😉. Vždy jsme se shodli na tom, že nejdřív svatbu a pak mimčo (i když kdyby to příroda zařídila opačně, taky bychom to zvládli 🙂 ) a tak se i událo 😉. Letos v červnu jsme se konečně rozhoupali a měli svatbičku a pak jsme tomu nechali volný průběh a teď už čekáme 😉. Ale myslím si, že opravdu každý sám vycítí, kdy je na rodinu připraven...někdo v 18, jiný v 35 letech... Já jsem byla vždycky miminkovská, takže i kdyby to bylo o hodně dřív, nevadilo by mi to, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsme počkali a užili si taky radostí ve dvou, dovolených, nezávislého života, .... dítko je pak už radost, ale i starost na celý život 😉

illy
11. říj 2006

mě je 26 a přítelovi taky, snažíme se měsíc, ale necháváme tomu volný průběh. Doufám, že to vyjde co nejdřív. Myslím, že na věku to tak nezávisí, ale na tom, jak to kdo cítí. Někdo to cítí v 17, někdo až ve 30. Každý svého štěstí strůjce - i když to mnohdy komplikuje zdraví ☹.

lucie85
12. říj 2006

mě je 21,5 a manželovi 29 a máme 5 měsíčního syna. Vysadila jsem antikoncepci a za měsíc jsem byla těhotná.

makak21
12. říj 2006

Ahojky. Tak mě je 23 a přítelovi 32. Začali jsme se ted snažit, tak doufám, že to půjde rychle.

majka12
20. říj 2006

Ahojky, je tu některá holčina, která měla nebo čeká prvního potomka ve 30letech?

xctij01
20. říj 2006

Mám kamarádku, které je teď 30 a právě mimíska čeká. A moje švagrová dokonce porodila ve 40!!! 10 let se snažili a nešlo to a když už to vzdali, tak se to najednou povedlo🙂

jenka
20. říj 2006

Pokud vše půjde tak, jak by mělo, tak mi bude 25 a manželovi 28. 😉

majka12
20. říj 2006

xctij01: no, mě bude za chvíli 29 a ještě se ani nesnažíme, neb si to opravdu nemůže finančně dovolit. Máme hodně vysoký úvěr, který spolkne naši jednu výplatu. Nicméně ho za dva roky doplatíme a pak hurá na plození potomků! No vlastně můžu otěhotnět i dříve, ale i tak porodit do 30 zřejmě nestihnu. A to ještě nevím, jestli vše půjde. Taky se nám může stát, že to nepůjde a z toho nám fakt hrůzu. Jak se ta 30 blíží, tak začínám docela plašit. Biologické hodiny o sobě dávají znát. Jinak manželovi bude 30 příští rok. Ten věk mě fakt trápí ☹

lucija76
20. říj 2006

Majko neplas! Ja se priznam jsem taky tak trochu plasila,bude mi 30 za mesic a priteli je uz 36,idealne jsme chteli otehotnet tak nekdy za rok,az vyresime bydleni a problemy s moji praci,a ono se to povedlo okamzite po vysazeni HA😉Tohle se proste neda naplanovat a stresovat se dopredu je opravdu zbytecne,pokud si miminko ted jeste nemuzete dovolit,tak na to nemysli,prozatim si uzivej,je spousta veci na ktere pak uz s mimcem nebude cas apod.. a uvidis ze jednou az se rozhodnete tak to pujde.Chapu te,mne ta tricitka taky strasila a dneska se tomu smeju.Vubec se netrap 😵

1980mat
20. říj 2006

majka12: Kvůli věku se netrap. Určitě nebudeš první ani poslední, kdo porodí děti po třicítce. Vem si Veroniku Žilkovou. Ta čeká další dítě a to jí je 45 let. A není to ojedinělý případ. Mně bude za měsíc teprve 26 let, ale snažit se začněme až tak za rok a kdyby to nešlo hned, taky budu rodit ve 30 letech. Původně jsem plánovala, že bych první dítě měla ve 27, druhé 29 letech a třetí po třicítce. Ale vypadá to, že do 30 zvládnu tak jedno a kdoví jestli vůbec. Ale ještě mě to tolik netrápí. Mám v práci spoustu kolegyň, co rodili po třicítce. Jedna měla první ve 33 letech a druhé v 38 letech a nelituje toho, že si počkala na toho pravého muže a ani jí nevadí že její děti mají kamarády, kteří mají rodiče o deset let mladší než je ona. Naopak bere to s humorem. Takže majka 12. Usmívej se a ono půjde všechno lépe. 🙂

mufy
20. říj 2006

Ahojky mě je 28 za měsíc už teda bude 29 a manžílkovi je 30 let,snažíme se již skoro půl roku,také sice máme hypotéku,ale kdybychom si řekli,že ještě počkáme než to všechno doplatíme,tak bychom se toho potomka dočkali snad až v padesáti.

majka12
20. říj 2006

Já jsem si to také nikdy nějak nepřipouštěla. Vždycky jsem si říkala, že je to jedno, že nebudu stresovat. Jenže to bylo v době, kdy mě ty mateřské pudy nějak nechytaly... za to teď jo. Ale nemůžu se jim ještě poddat 😠 Chápu, že vždy nejde jen čekat na to, až doplatíme závazky, ale u nás to vážně jinak nejde. Manželovo výplata celá padne jen na splátky a já mám teď ucházející plat, takže nestrádáme. Ale kdybych ho neměla, tak asi musíme prodat i to, co nemáme. Mateřská by neuživila mě a miminko, natož ještě manžela a celou domácnost. Snad dva roky utečou jak voda a snad ty moje chmurné myšlenky taky odplavou. Hlavně se kolem mě pohybuje hodně holek, kterým nejde otěhotnět a to jsou mladší jak já, tak možná i proto nad tím moc přemýšlím.

mufy
20. říj 2006

Tak nad tím nepřemýšlej nemá to cenu,až si to budete moct dovolit,tak se začnete snažit.My máme sice také plno splátek,ale mateřský pudy jsou holt silnější.I když se budeme muset hodně ohánět,tak si myslím,že to snad zvládneme.Zvládli to jiní,co na tom byli ještě hůř,tak proč ne my.Také na to hodně myslím,ale to bude asi také tím,že každá moje kamarádka je buď těhotná nebo čeká mimčo.

xctij01
20. říj 2006

To je snad nejhorší - to okolí. Je mi vždycky mnohem víc smutno, když vidím, že okolo nás těhotní i holky, které být těhotné nechtěly... My jsme se pro snažení rozhodli jako první a nic. Jsme zatím předposlední☹

majka12
20. říj 2006

Holky máte pravdu. Nesmím nad tím tak hloubat. Až to přijde, tak to bude. Mého manžela bratranec museli jít na UO, ale věděli to dopředu,takže s tím počítali.Jenže nepočítali s tím, že se jim podstatně zkomplikovalo bydlení a rozhodli se pro stavění a hypotéku+další úvěr na zařízení baráčku. Vzhledem k tomu, že mají hypotéku na 20 let, tak nijak zvlášť neřešili, kdy si pořídí mimčo, protože to bylo vpodstatě jedno. Tak mají dcerku, ale když jí bylo 7 měsíců, tak musela jít jeho manželka do práce, protože zkrátka neměli peníze.Ještě že mají jedny rodiče v důchodu a malou hlídají. To ještě pracuje v prodejně, kde má dlouhé a krátké týdny, takže jeden týden je 2dny doma a ostatní v práci od 8-20hodin a další týden opak. A takhle bych to vážně nechtěla, takže v klidu počkám 2 roky a pak si budeme celá rodina užívat 😀

evaj
21. říj 2006

Ahojte, tak ja jsem tu asi nejstarsi 😔 , v zari mi bylo 31. Snazime se uz 5 mesicu a zatim nic. Ale snazim se to nebrat moc vazne, proste to chce cas a pohodu. A tak merim a merim,... 😀 Tento tyden je dalsi sance 😀 😀
Preji vsem uspesne snazeni!

aaandrejka
22. říj 2006

ahoj dievcata ;)
ja som mala syna v 21, dceru v 24 a teraz mam 37 a prave stimulujem na IVF, ak to vyjde, tretie babatko by som mala stihnut porodit este vo svojich 37 rokoch 🙂

dendisa.p
22. říj 2006

ahoj holky,přidám se do statistiky 🙂
je mi 24, manželovi 29 a o dítě se nažíme od 2.9.06, kdy jsme se vzali. Jinak, jsme spolu 7 let a celou dobu jsem (s přestávkami) brala HA. Teď jsem dva měsíce "čistá" a zatím nic, ticho po pěšině. Zato jsem se obsypala a směle můžu konkurovat všem puberťákům v okolí.

andik
22. říj 2006

ahoj holky,já otěhotněla až ve 30 letech 🙂