V kolika letech jste měly (nebo budete mít) miminko?

labut
23. srp 2006

Ahojky holky,
zajímalo by mě v kolika letech jste měli miminko nebo na kdy to plánujete, povinnost krásného malého človíčka. Díky za odpovědi.

1980mat
6. lis 2006

Já se považuji také za typického štíra. Sedí na mě veškerá charakteristika týkající se štírů. Jinak Luci, předem Ti gratuluji ke kulatým narozeninám. Takové se neslaví každý rok a zvlášť ne s miminkem v bříšku. Jak to plánuješ oslavit?

Jinak holky, co je Vám kolem třicítky a teprve se snažíte, nezoufejte. Mně je sice za pár týdnu teprve 26, ale na mimi začneme pracovat až tak za rok, rok a půl a kdyby to hned nešlo, taky se zařadím mezi Vás. Myslím, že v této době to není nic neobvyklého. Mám spoustu kolegyň, co rodily děti po třicítce. Jedna měla první ve 33 letech a druhé v 38 letech a myslím, že je stejně spokojená jako maminy po dvacítce.

kreksi
6. lis 2006

1980mat: díky za povzbuzení. Je fakt, že starší a pohodové maminy kolem sebe taky vídám, a už se těším, až k nim budu taky patřit 😉 . Ale člověka samozřejmě sem tam napadne, jestli to tak trochu neprokašlal... Ale zatím neplaším 😵

1980mat
6. lis 2006

Já vím kreksi. Taky bych měla podobné myšlenky jako Ty. Ale když se tím budeš trápit, zbytečně si tím sama přitížíš. Důležité je být pozitivní, žít dál jako doposud a nestarat se kdy to přijde. Myslím, že velkou oporou by pro Tebe mohl být přítel (či manžel). Podnikejte spolu i jiné věci, ať myslíte i na sebe sama a pak to třeba přijde.

romcatko
6. lis 2006

U nás v páru jsem to byla spíš já. Manžel je mladší (28) a na miminko se těšil spíš on. Ale chtěl ho až po svatbě a k té jsem se nějak nemohla rozhoupat. Známe se roky, chodili jsme spolu 3 a pak se vzali. Pořád jsem si sama sebe neuměla představit. A teď to vypadá, že ne vše jde tak snadno, jak jsem si představovala. Ale i dost lidí v mém okolí mělo mimi pozdějí - 32,36 let a byli vpoho. Tak se těším, že to bude taky tak. 😅

1980mat
6. lis 2006

Správně romcatko. Máš správný přístup. Vsadím se, že zanedlouho rozšíříš řady těhulek.

kreksi
6. lis 2006

Jojo, u nás to bylo podobné. Miminko bychom rádi i dřív, ale do ženění se partnerovi pořád nějak moc nechtělo. Ale nakonec to zvládl na výbornou a manželství nám myslím obou svědčí 😀 . To současné snažilkování si myslím docela dost užíváme 😉

lucija76
6. lis 2006

1980mat: Dekuju za gratulaci, tobe preji uz dopredu taky krasne narozeniny a braskovi take!! 😵 Urcite to oslavime,jako vzdycky ale nic specialniho ke kulatinam nechystam,mne to nejak neprijde...a letos se oslavy ujima muj pritel,ktery ma prichystano udajne spoustu prekvapeni, jsem zvedava 😀

Romcatko,kreksi nezoufejte! Idealni cas pro miminko neexistuje,vzdycky se bud musi neco obetovat a nebo naopak si pockat,myslim ze je moc dobre ze jste si pockaly na tu spravnou chvili,a i kdyz to mozna nebude hned tak se urcite brzy dockate a miminko prijde!!!! 😵

aktij
7. lis 2006

ahojky já budu v červnu slavit 32,snažíme se třetí měsíc,tak uvidíme jestli budu narozeniny slavit s mimískem v bříšku 🙂

zdenicka
12. lis 2006

me bylo 26,manzilkovi 28 a planujeme uz ted

lucias1
12. lis 2006

Ahojky.Mně je 22 a čekáme prvního prcka 🙂

romcatko
12. lis 2006

lucija díky.Pevně věřím, že vše pod nebem má svůj čas. I když ani tento měsíc to nevyšlo ☹

helca76
12. lis 2006

Mně bude v prosinci 30 a o mimčo se začneme snažit v březnu. Přítel dřív nechtěl, že se na to ještě necítí. Doufám, že to vyjde co nejdřív, už mám celkem strach, že budou problémy, když mi bude třicet 😨

iza
12. lis 2006

ahoj koncem listopadu mi bude 28 a snazime se uz od cervence...tak snad to do konce roku vyjde 😉

michina
12. lis 2006

Ahojky, mě je 29, manžílkovi 30 a teď se začínáme nezávazně snažit. Ale myslím, že si oba moc tajně přejeme, aby to vyšlo co nejdříve. I když manža hraje "hrdinu", že teda ne tak rychle. 😀
Ale když jsme se minule tulili po nějaké akcicčce, tak si dával pozor, prý abysme neměli opilé děti, hihi.

mmmk
12. lis 2006

Tak pokud se bude darit ve skole, zacneme se snazit za rok v prosinci (na moje narozeniny, zdravim prave strelkyne 😉) a kdyby se zadarilo hned, stihlo by se to jeste do mych 25... pokud mi z toho driv nepreskoci... A to jsem planovala jak budu delat karieru 😔

mmmk
12. lis 2006

A manzilek je o rok starsi 😀

zuzii
12. lis 2006

Ahojky, tak já mám holčičku ve 22 a manžílkovi je 25, vyšlo nám to po 3 měsících snažení 🙂

mori
12. lis 2006

TP mám v únoru 2007. Je mi 24 let a manželovi 31.

lakme
13. lis 2006

Ahoj mně je 30 a manželovi 43. První (spolu) se narodilo před dvěma lety a druhé plánujem za dva roky, to mi bude 32 a manželovi 45. Moje to bude 2. a jeho 4. dítě, teda pokud to nebudou dvojčátka. 🙂

jitulech
22. lis 2006

Zdravím všechny postarší maminy či snažilky - romcatko, kreksi, caroline a další a rozšiřuji Vaše řady, je mi 33 let a zatím nejsem ani těhotná. S manželem se snažíme, asi tak 3/4 roku, ale takovým pohodovým způsobem - prostě si nedáváme pozor, plodné a neplodné dny neprožíváme a ani jiné fígle nezkoušíme. Prostě milujeme se kdy máme chuť 😉 Doufám, že to tímto způsobem dotáhneme až ke zdravému miminku. Mé kamarádky jsou též po třicítce, buď jsou těhotné nebo mají čerstvé miminko, tak kvůli věku nepropadam panice.Chtěla bych se s Vámi podělit ještě o jeden postřeh: nevím jak vy, ale mě okolí dává neustále najevo, že už bych jako to dítě měla mít..a proč ho ještě nemam atd. Téměř denně odpovídám na stejné dotazy, dost mě to stresuje. Dokonce jsem chodila na manikúru, kde se mě paní každý měsíc ptala: Už ? Vůbec jsem nejdřív nevěděla na co se ptá. Máte podobné zkušenosti ? Jak na to reagujete ?

blanula
22. lis 2006

Jo tak to znám. Mě je tedy bude (příští týden) 30 a mám 3letpu holčičku a všude slyším, že už by potřebovala sourozence, aže nesmíme mít jedináčka atd. atd. No hrůza a co já jim mám povídat a co potom Pavlínce. Ta nemluví o ničem jiném jak o miminku a jestli už ho mám v bříšku.

jitulech
22. lis 2006

Tak to je taky děsný. A máš pravdu, moje kamarádky taky říkají, že jen se Ti narodí 1. dítě, přijdeš z porodnice a hned se Tě báby Kelišový ptají, kdy budeš mít druhý. A co říct malé Pavlínce, to je tedy oříšek. To je snažší odpálkovat ty drbny. Malé to musíš aspoň trošku rozumně vysvětlit. Tak držím palce 😉

blanula
22. lis 2006

Jo tak to je něco ji vysvětlit. Pořád mě chce rodit, aby už to bylo na světě, už má nachystaný i jméno Vojtíšek, nevím, kde to vzala. Ale je to docela pěkný. Spí s náma v posteli, a že si zvyká až bude prcek tak mu dá postýlku. Jenom mám strach, aby nezačala vykládat ve školce, že jsem těhotná, když to není pravda. 😲

swetlus
22. lis 2006

Ahoj holky.
Jitulech, mozna te uklidnim, mozna ne, vekem to uricte nebude. Me je 25 a mam uplne ten samy problem... Vy jeste nemate miminko??? Jakto???
Nastesti ted to vypada nadejne a pokud to vyjde v cervenci ze me bude mamina a drbny muzou zacit to druhe kolo... Kdy bude mit bratricka nebo sestricku??? 😀 Je to vsude stejny. Nenech se otravit!
Preju vsem hodne stesticka a krasne zdrave deticky !!! 😉

jitulech
22. lis 2006

Swetluš máš pravdu, věkem to asi nebude. Smršť těchto otázek začala po svatbě. Kamarádka má problém opačný: je jí 35 let, je ve 4 měsíci a všichni se jí ptají kdy bude svatba. Je na to stejně alergická jako my na tu "naší" otázku. To si prostě nevybereš. Teď když to píšu, tak mi to připadá docela komický. Takže je asi nejlepší brát to s humorem, a vůbec se tím nezatěžovat. Díky za reakci na můj příspěvek 😉

makak21
22. lis 2006

Tak to já mám pravá opak. "Vy se chcete btát? Na to máte spoustu času" 🙂 "A chcete miminko? V téhle době?" To jsou oblíbné otázky babiček. 😀 Takže nevím, kdo je na tom hůř 😀 😀

makak21
22. lis 2006

A je mi 23

jitulech
22. lis 2006

Tak to mi fakt připadá jako ironie. Ale pořád mi připadá optimističtější, když Tě někdo upozorňuje na to, že jsi na něco moc mladá, něž že jsi na něco moc stará 🙂 🙂 🙂

veverka.r
22. lis 2006

Ahojki holky tak tady taky písnu náš věk. Mě je 25 let a manželovi 29 let a čekáme prvního mimouška. 😵

kreksi
22. lis 2006

jitulech: Tak já připíšu za ty starší 😀. Jo, jo, taky to slýchávám ze všech stran. O mimčo se snažíme, ne nijak dlouho, takže zatím nešílím, taky bez nějakých složitostí a fíglů 😉. Ty věčné otázky mi byly dřív dost nepříjemné, teď už jsem si zvykla. Je to také rozdíl, kdo se zeptá a jak se zeptá. Když se ptá jen nějaký zvědavec, nedělá mi moc problém mu říct, že se s ním o tom nechci bavit 🙂. U nás je to "zábavnější" o to, že moje mamka i starší sestra otěhotněly vždy hned, když si smyslely. I když jsou to jinak chytré ženské, vypadá to, že došly k představě, že je to tak u všech a že my děti nemáme, protože je nechceme. Což je blbost. Popravdě - patetické zvolání: "Jak můžete být takhle sobecký, jednou budete litovat!" mě nasírá spolehlivě, to ostatní zvládám 😉