Vadí červené víno v těhotenství?

terezzule
12. únor 2016

ahojte chci se zeptat jestli vadi třeba 2dc červeneho vina v tehotenství mate nějake zkušenosti??? 🙂

lucigal
12. únor 2016

@terezzule Pila jsem celý těhotenství tak jednou týdně asi dvě deci....bylo mi to doporučeno.. 🙂 a úplně v pohodě 🙂

ducik
12. únor 2016

@terezzule pokud to nebude několikrát denně, tak ok 😉

terezzule
autor
12. únor 2016

ja tak maximalne 1x ta mesic a to ješte musim mit zředene hodne kofolou

papalinka
13. únor 2016

@terezzule myslím, že nikdo přesně neví, jaké množství alkoholu v těhotenství vadí a jaké ne. Já v těhotenství nikdy nepila ani kapku. Pro mě je alkohol jed a je dokázáno, že okamžitě prostupuje placentou k miminku. Nechtěla bych riskovat, je to zbytečné.

@lucigal já mám zase kamarádku, která si vínko v těhotenství taky sem tam dávala a má syna s ADHD, ale netvrdím, že je to z toho, jen, že to nikdo neví.

riga
13. únor 2016

Alkohol v těhotenství vadí mnohem víc než později při kojení. Jak uz psala
@papalinka, alkohol se dostane přímou cestou k miminu a působí na jeho nevyvinutá játra a vyvíjející se nervovou soustavu. Alibistický řeči "bylo mi to doporučeno" bych nebrala vážně. Alkohol dítěti nesvědčí a může ho i poškodit. Je jedno, jestli to později bude zjevné nebo ne, podstatné je, že na nějaký úrovni negativně zapůsobí.

pety91
13. únor 2016

Už vidím lékaře, jak to doporučí.

saurian
13. únor 2016

ziadny alkohol.
doporucujem precitat si clanok na SK koniku https://www.modrykonik.sk/blog/magimary/article...

sara84
13. únor 2016

Byla jsem na seminari o kojeni z Mamila, a pani tvrdila, ze v dobe kojeni je alkohol vporadku a stejne tak vetsina leku! Prislo mi to jako nesmysl a podle clanku se mi to potvrdilo...Nepila jsem v tehu ani kapku a v kojeni vyjimecne a velmi malo 🙂 nez cervene vino.tak radeji flakotu hoveziho 🙂))

rybamrazena
13. únor 2016

@terezzule 2 je moc, 1 je ok....ale dodávám, že střídmě, jinak se ti narodí malá rosnička. Mimina si pak přidržují pupečník, aby k nim ty toxiny nemohly a mají napuchlé polštářky 🙂

lucigal
13. únor 2016

Myslela jsem, že stačí napsat vlastní zkušenost a ne soudit ostatní, jak to mají...🙂 Já si myslím, že je to o tom, jak si to kdo nastaví a použít přitom selský rozum...já zdravě jím, ( bezlepek, bez cukru, bez mléka) - ne proto že musím, ale proto že chci, necpu se léky, léčím se " přírodně" a podle mně decka nebo dvě vína jednou za čas nemůže uškodit. daleko horší podle mně je cpát se vším možným a stresovat se....a vůbec nemám pocit, že bych byla něco riskovala...ale to je moje zkušenost 😉

sabina19
13. únor 2016

Sklenicka cerveneho vina se spise doporucuje, tak jak mi doktor doporucil dat si kazdy den sklenicku piva 🙂

annapans
13. únor 2016

Moji známe doktorka doporučila sklenku vina a dlouhou procházku, když už dva dny přenášela a druhy den opravdu porodila 🙂 Já sama bych neměla čište svědomí a výčitky do konce života, kdybych se napila a kluky pak porodila s nějakými problémy či poruchami

misule55
13. únor 2016

Já si teda dávala dvě deci občas s kámoškou, nic na tom nevidím, pokud to není pravidelně a třeba to ještě zředíš vodou...Že by se doporučovalo jsem neslyšela, ale podle mě jsou daleko horší věci, které miminku uškodí než dvě deci vína jednou za týden 😉 Navíc já vypila jednu nebo dvě deci a byla jsem namol... 😀

monikaplk
24. bře 2021

V malem mnozstvi muze byt i docela prospesne:https://www.nejlepsidrinky.cz/rubriky/vino/cervena/cerv...

treasurka
24. bře 2021

Já bych byla opatrná s tím "úplně v pohodě". Přeci jen je to droga, kt. se takhle dostane přímo do oběhu dítěte, a kontakt s alkohlem v raném věku zvyšuje riziko závislosti v budoucnu. Takže teď je sice možná dítě ok, ale co bude za dvacet let nikdo neví, a taky nikdo neví, o kolik líp by na tom bylo, pokud by máma nepila. Na druhou stanu, pokud už musí nějaký alkohol být, je červené určitě lepší, než nějaký tvrďák...

ema90
24. bře 2021

Diskuze je sice stara, ale ja teda moc nechapu z jakyho duvodu vubec pit 🤷🏼‍♀️
Pokud na tom neni zenska zavisla (coz by asi bylo blby), tak nevidim duvod, proc proste pit v tehotenstvi alkohol?
Obhajovat se to da vselijak.
Obecne se vi, ze je alkohol v tehotenstvi spatny, tak proc nad tim vubec spekulovat? Proste ho nepiju a hotovo.
A pokud si zenska i behem tehotenstvi nutne potrebuje dat dvojku vina, tak je asi neco spatne.

Chapu kuracky, ktery jsou na cigarete zavisly, ze maji chut a chybi jim to, ale prave proto, ze jsou tehotny a kazdej vi, ze koureni skodi, tak to proste vydrzi a nezapali si.

Takze podle me zenska, ktera nevydrzi par mesicu bez alkoholu, ma asi trochu problem.

Nepocitam cucnuti piva k obedu, nebo vino uz na samem konci tehotenstvi, kdy zenska udela asi cokoliv, aby uz porodila.
Ale nalit si regulerne dve deci vina jednou tydne, jak tu nekdo zminoval? 🤷🏼‍♀️

monikaplk
25. bře 2021

Obecne se vi, ze je alkohol v tehotenstvi spatny - to podle me plati prave az u nejakeho vetsiho piti a pak taky neni alkohol jako alkohol. Je jasny ze nebudes pit tvrdej, ale male pivo nebo 1dc-2dcl vina jednou tydne nebezpecne urcite neni. Samozrejme se to da vydrzet i bez toho, ale zase to je podle me prehnana opatrnost, mnohem horsi budou nektere potraviny a vime, co nektere z nas dokazou v tehotenstvi zkonzumovat za hnusy a co v dnesnim jidle je...

viki999
26. bře 2021

@ema90 dik za vysvětlení, ze mám problém 😂 dobře vědět 😉😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru